Muruniiduk MF-70
#21

Mul MF 70 olnud kah juba pea 10 aastat. Ostes oli paras ront, tõenäoliselt mõnes kommunaalfirmas ära trööbatud.Kolvi loks silindris oli ristipidi pea 5mmBig Grin. Need olid ju põhilised haljasalade niidukid vahepeal. Nüüd olen teinud mootorile põhjaliku remondi pluss muud vidinad - pudinad ja töötab küll. Kahetaktiline mootor on valmis töötama, aga peab tal pidevalt ``silma peal hoidma``. Muruniidukile konstrueerisin alla lendterad ja nüüd on hea kergelt võsastunud heinamaad ja metsaalust teed niita. Väiksemad kännujuurikad jms, mida ei julge murutraktoriga puutumagi minna, hakitakse
korralikult ära.Õuepealset ilumuru muidugi temaga ei niida, pööramisel kipub murukamarat jah ära hakkima. Muidugi saaks alla panna ka väikese mustriga kummid, aga siis jääks jälle puukoormaga tulles hättaSad. Õnnestus hankida ka mullafrees ja lumesahk ning raudrattad. Käru on kah loomulikult olemas. Seega, väikeses majapidamises on täitsa hea abimees. Ainuke, millega pole midagi peale hakata, on lattvikat, heinaga pole tänapäeval midagi teha.
Vasta
#22

Kui seda MF-i ainult muruniitmiseks kasutada, nagu ma ise aastaid tagasi tegin, siis soovitaks võtta ühel rattal kiilu välja. Las olla vabalt võlli peal. Niitsin tasast marjaaeda sellega mis mühin ja pöörata oli kerge ei lõhkunud kamarat. Aga jah, sportliku kallakuga tegevus. Õhtuks oli tunne nagu oleks maratoni läbinud. Sellel sunnikul ikka 1 käik liiga kiire.
Vasta
#23

Tere,

Hõikan korra siin vanas teemas.
Kas keegi oskab öelda, mis on MF-70 väntvõlli simmerlingide täpne mõõt(mõõdud)?

Ette tänades,
Tarvo
Vasta
#24

Mõõdud on 40 x 62 x 8 (10) ja 25 x 52 x 12

Tervitades,Mativs
Vasta
#25

Tänud matvis!
Vasta
#26

Sai aretatud selline 650W elektrimootoriga isend. Ajab asja täitsa ära. http://www.youtube.com/watch?v=U96deNEsk9k
Vasta
#27

(02-08-2013, 12:46 PM)oleskleja Kirjutas:  Sai aretatud selline 650W elektrimootoriga isend. Ajab asja täitsa ära. http://www.youtube.com/watch?v=U96deNEsk9k

Mis akud? Kaua kestavad?

Lahe vidinCool

Võta nookurilõtku vähemaks - üle pool mm on liiast.
Vasta
#28

Liitium akud, kestvse kohta ei oska öelda, kuna pole veel nii suurt maaala niitnud, mille korral ta tühjaks oleks saanud. Peaks ampermeetri vahele panema siis oskas öelda. 250w rolleri peal saab sama akuga sõita veits üle 20kmi.

Tänud nõuande eest.
Vasta
#29

kui lai see lattvikat on?
Kas lumepuhur, käru ja mõlemad niidukid 700 eest on normaalne ost?Cool
Vasta
#30

(06-10-2013, 20:30 PM)pannkook Kirjutas:  kui lai see lattvikat on?
Kas lumepuhur, käru ja mõlemad niidukid 700 eest on normaalne ost?Cool

Kui motot käib tühikäiku (ehk simmerid peavad), lumepuhuri reduktor on töökorras (või puhur "ringi keeratud") ja muidu ka töötab, siis väga üle küsitud nagu poleks. Aga tasuks ikka tingida kaWink

Vanarua eest on seda liiga palju.

Lattvikat on 1,4 lai. Rootorit ei tea.
Vasta
#31

tere,pakkumisel mf käigukasti karteri pooled uued.
Vasta
#32

(18-04-2008, 20:10 PM)argo1974 Kirjutas:  Siin on MAG 1026 seeria mootorite kohta kirjandust:
http://www.motorbooks.at/de/traktor_lkw/...eilkatalog
http://www.motorbooks.at/de/traktor_lkw/...eilkatalog

Traktori täpne tüüp on MF-73. Minu käes on 70-ndate keskel uuena Haapsalu EPT-sse ostetud isend, mis jäi 80-ndate alguses 2-taktiliste MF-70 kasutuselevõtuga ja varuosade puudumisel seisma.
...

Huvitav, kas see isend veel toimib? Ning kas sel toimiv käsigaas ka küljes on?

Kuna mulle sattus kätte üsna elus pada täiendamaks oma varemlõhutut, siis ehitan mitmest toimivat kokku. Nuputan praegu, kuidas kinnitada gaasitrossi. Mul on olemas kandur koos vedrusüsteemiga, kuid minu silmis loogilises kohas ei ulata vedru hoovani... Kenasti ulatuvas kohas pole jälle kinnitamise kohta.

Ehk saaks pilti mootori vasakust küljest?
Vasta
#33

Kuna eilsed neli tundi niitmist möödus ilma oluliste ekstsessideta, siis julgen küll soovitada 2T mootori vahetust 4T vastu. Minul õnnestus soetada MAG kloon elik päris autentne MF-73 mootor. Üks komplektne, kud pooldunud nukkvõlliga isend oli mul juba olemas. Kahest toorikust sai ühe toimiva. Ja elu sai hulga rõõmsamaks Cool 

Märkmepaberiks endale: gaasihoovandus kinnitub karburaatori alla, tuulekoja ülemise vasakpoolse poldi otsa keeratud mutri alla.

Oskab keegi juhatada mulle allikat, kus oleks sel pribooril kasutet karburaatori reguleerimise õpetus olemas? Praegu tundub rammusalt käivat (kaivitub tooreklapita, küünal on tahmane ja järsul gaasivajutusel viskab musta).

Ning kui kellegi on korralikku pisema (nii 250-400 kuupi) 4T mootori summutit, siis säärast on ka vaja. Küljesolev on.... oksüdeerunudToungue

Meeldiva üllatuse valmistas netipood Avaruosad.ee, mis tõi Boschi originaalkondeka (Bocsh 1 237 330 035) pealinna 7,51 € eest vaid kahe päevaga. Tõenäoliselt oleks analoogi Hiinast saanud ka odavamalt, kui oleks vaid teadnud otsida...
Vasta
#34

Oskab keegi juhatada allikani, kust reaalselt on võimalik osta 140 cm vikatit? KRK müüb 120 cm juppi, soovitasid osta mitu ja kokku keevitada... Big Grin Jüri mees on ka tulutoovamate äride peale siirdunud. Sad

Needusest ujus välja säärane leht:
http://www.soko.cz/cs/motorovy-zaci-stro...ladka-1896

Ingliskeelse kirja peale loomulikult pole vastust tulnud. Kui usaldusväärsed sealsed netipoed on?

Sihukese rootsu saatmine postis ilmselt maksab parema neeru...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne