Moodne orjandus - SMS laenud
#21

Töötades pangas, olen tunnistajaks olukorrale.
Esindasin meie panka notaritehingus, kus ostjaks oli meie klient.
Ostis ta tookord maja ühe Eesti linnas.
Müüjaks...oli vanem naisterahvas...ütleks nii, et asotsiaalse kalduvusega.

Jutt oli järgmine. Tema pojapoeg tahtis osta endale auto. Raha tal ei olnud. Pandis vanaema maja ning sai laenu ühest suurpangast. Siis kaotas tööd, ning ei saanud laenu maksta õigel ajal. Raha polnud kuskil võtta. Lõpuks nõustus refinantseerida selle laenu üks finantsasutus, ehk paljud seda teavad, on kolme tähega. Räige intressiga, mida see ka ei maksnud.
Lõpude lõpuks, pidi ta tagatise realiseerima
Ühe sõnaga tuuakse siis notarisse seda sama memme, kes üldse ei saanud aru, kus ta on.
Vaatasin põgusalt laenulepingu - üllatus üllatus. Laenulepingu põhisumma jääk oli vist 60 või 70 000 eek. Aga selle juurde vähem kui aastaga oli keevitatud juurde veel umbes 600 000 trahve, intresse, viiviseid, muud tasusid. Kõik läksid raisakotkaste tasku. Ja üllatus-üllatus, maja müügihind oli n.ö. kätte mängitud - midagi 700 000 eek ringis, tublisti turuhinnast madalamal - väidetavalt öeldi mutile, kui maha selle hinnaga ei müü - võetakse asja üldse tasuta.
Kujutage ette, et võtate 70 000 eek laenu ning jääte majast ilma.
Ja mis on kõige hullem - vanem naisterahvas üldse ei mõistnud mida tehakse.
Nii mina, kui ka notar ütlesime et ei tee seda tehingut.
Mina isiklikult soojalt soovitasin vana mutile ja tema jobust pojapojale võtta advokaadi, samuti väljendasin enda arvamuse kolmetähelise nimetusega finantsasutuse esindajale, mis ma temast arvan.
Millegipärast, arvan aga, et tegemist oli nende tegevuses üsna tavalise olukorraga.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#22

Vot mina sellest laenamisest aru ei saa. Mis pagana hullus sunnib inimest olema "naabrist parem " jne. Kas tegu on siis eestlasliku kadedusega ja vajadusega ennast tõestada, ise nälga kannatades?
Alles kuskilt lehest lugesin, et inimesel oli soovitatud võtta sms laen selleks, et maksta ära korteri komm kulud. Ok, võtan miski 3 k eeki laenu nädalaks ja tagasi maksan 3,7 k. Nädalaga viskan siis tuulde 700 eeki. Minu arust vägagi loogiline tegevus. Samas võiks selle nädala kannatada kuni palk (raha) tuleb ja maksta sente viiviseks komm kuludelt.
Kiirlaenud selliste protsentidega on küll kergelt öeldes röövimine, kuid samas kui asi toimib ja on jokk, siis ... Tegelikult määrab ju turg pakkumist, kui on lolle, kes elavad oma võimetest üle, siisp ole midagi parata ja tuleb vist kaasa tunda.

Sõidame suurtega...
Vasta
#23

must Kirjutas:Mis pagana hullus sunnib inimest olema "naabrist parem " jne.

See on meie oma rahvuslik "reality" - "naabrist parem".
Võidab see, kel on surres kõige rohkem asju.

loll on loll olla.
Vasta
#24

natuke guugeldades leiab ülevaate SMS laenu pakkujatest ning objektiivset infot neist suurima käibe-kasumi kohta. Tõsi - info on natuke vana:
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/D220461...3100604E38

säält jäi silma Hans H. Luige kena ütelus:
Tsitaat:“Ei arva, et see oleks hea äri,” ütleb Luik nende firmade kohta, kes annavad SMS-laenu kõigile. “See on ikka lollide lollitamine. Lollide koorimine ei saa hea äri olla, sest lollidel ei saa teoorias olla väga palju raha,” mõtiskleb ta.

aga mind pani ca pool aastat tagasi muigama ütelus:
Tsitaat:Oleme võtnud sihi viia SMS Laen OÜ lähiaastatel börsile
http://www.arileht.ee/artikkel/401330?lk_id=831

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#25

Njah, ma arvan et mina küll ei võtaks kunagi sms-laenu... Nõme maksta ju pärast nii palju tagasi Big Grin Kui ikka tõesti elutähtsa asja jaoks tarvis oleks (a'la operatsioon vms), siis laenaks kelletki tuttavalt ikka...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne