Mis meeldib liikluses?
#1

Mingi positiivne teema võiks ka olla.Wähhemalt mul mulje jäänud ,et ülekäigu kohtades üha rohkem tawaks saamas teeandmine jalakäijale.Tuledega wilgutamine vastutulijale(et su oma tuled ei põle).Harwaesinev aga teeandmine suure liiklusega peateelt kõrvalteele või sealt wäljapööravale sõidukile.Ja kõikse rohkem meeldib kui tänatakse ,igaüks omamoodi.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#2

mulle meeldib, kui kitsal kruusateel tuleb auto vastu ja tõmbab kõhu sisse, vahel ka peatub teeserval kitsamas kohas ja laseb su mööda, mitte ei sõida nii nagu ise tahab (keset teed). ise püüan olla sama viisakas.
Vasta
#3

Minule meeldivad viisakad kaasliiklejad, kes pakuvad möödaminemise võimalust, eriti rekkameeste poolt. Tore on näha möödujaid, kes tänavad, kui möödasõitu pakud. Meeldib ka kiirusenäitajad asulates, püüan ikka rohelise numbri ette saada, kui möödun tabloostToungue
Vasta
#4

Mulle meeldib liikluses, et politseid on vahelduva eduga juba patrullimas näha. Paljud kiruvad suurt trahvide kirjutamise hulka, aga see on ka ainus mis natukenegi korda majja lööb. Sellest hoolimata hukkus juunis 20 inimest (2 võrra vähem mullusega võrreldes).

Kiirusetablood on head küll, kuid järskude ilmamuutustega kipuvad valetama vahepeal Sad
Eriti hull on see Tallinna poolt Pärnu sissesõidul olev. Ainsa autona, täpselt 72 km/h sõites suutis tabloo näidata 85-st 62-ni Big Grin Ülejäänud maanteedel olevad on õnneks oluliselt täpsemad Smile

Üha rohkem tekib ka suuremate teede juurde kergliiklusteid, et jalakäijad saaksid ohutult liikuda.

Kõige enam meeldib samuti, et lubatust aeglasemalt liikujad on õppinud parema ääre lähedal sõidu ära ning näitavad paremat suunda. Täiendav tähelepanek: ka veoautojuhid on hakanud turvavöid kasutama (Y)
Vasta
#5

Meeldib kui lastakse kõrvalteelt tiheda liiklusega (ummikus) peateele fooriga mittereguleeritud ristmikul. Meeldib kui see, kelle ise vahele lased viskab tänutäheks käppa või vilgutab hiljem ohukaid.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta
#6

Mulle meeldib kah see tänan-palun värk tulede või käpaviskamisega. Loob kuidagi solidaarse ja sooja tunde.
Ja kiirusetablood on tõesti väga head, distsiplineerivad ikka korralikult, mind vähemalt. Ja meeldivad veel need vähesed linnaliinibusside juhid, kes bussitaskust välja sõites teeandjat tänavad, mitte ei võta seda iseenesestmõistetavana (tegelikult peaks linnaliiklus nii kaugele mingi aeg ka arenema, et bussijuht saabki vaevata teed, praegu trügivad siiski suht julmalt vahele, suurema ja tugevama ning märgi õigust ära kasutades).
Vasta
#7

Meeldib näiteks see, et ilmselt bentsu hinnaralli ja muu taoline on liiklust hõredamaks teinud Smile
Vasta
#8

Coger Kirjutas:Ja meeldivad veel need vähesed linnaliinibusside juhid, kes bussitaskust välja sõites teeandjat tänavad, mitte ei võta seda iseenesestmõistetavana (tegelikult peaks linnaliiklus nii kaugele mingi aeg ka arenema, et bussijuht saabki vaevata teed, praegu trügivad siiski suht julmalt vahele, suurema ja tugevama ning märgi õigust ära kasutades).

Tegelikult ongi juht kohustatud asulas peatusest väljuvale ühissõidukile teed andma. Iseasi on loomulikult see, kui ühissõidukijuhid suunatuld ei oska kasutada. Siis on muidugi keeruline üldse teed anda, kui ühissõiduk lihtsalt ette keerab. Aga jah, liikluskultuur hakkab paranema juba Smile
Vasta
#9

Minule on silma hakanud, et kui mina suur tsiklifänn ja nende austaja kedagi tsikli seljas teretan, siis saan noogutuse või midagi säärast vastu ja see teeb päeva kohe paremaks.

Viimati seisin töölt tulles võrriga linnas ja tsiklimees teretas ise kui mööda sõitis, viskas pead ja tuuritas veits, mul võrr ei käinud ja vastu ei saanud tuuritada, aga käppa viskasin ikka.
Vasta
#10

PETSS Kirjutas:Mingi positiivne teema võiks ka olla.Wähhemalt mul mulje jäänud ,et ülekäigu kohtades üha rohkem tawaks saamas teeandmine jalakäijale.Tuledega wilgutamine vastutulijale(et su oma tuled ei põle).Harwaesinev aga teeandmine suure liiklusega peateelt kõrvalteele või sealt wäljapööravale sõidukile.Ja kõikse rohkem meeldib kui tänatakse ,igaüks omamoodi.


kas kaksisveedega pisut üle ei pingutanud,
Vasta
#11

einar Kirjutas:kas kaksisveedega pisut üle ei pingutanud,

Ära pane tähele,see on PETSSi omapära.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#12

Kui siin juba igasugustest tervitamistest juttu tehti, siis panen ka kirja sellest kevadest ühe huvitava seiga. Käisin Põlva rallit vaatamas ning et sõitmine nii tüütu ja igav ei oleks, otsustasime sõbraga, et sõidame Tallinnast Põlvasse mööda väiksemaid teid, vajadusel ka mõni lühem lõik kruusateed. Autoks oli tookord minu Opel (mis on teadu pärast esimese põlvkonna Omega ning universaalkerega). Ühel kruusateel, mis oli ikka tõsiselt eikuskil (umbes 10-12 km jooksul ei ühtegi maja ega hingelist), sõidame uhkes üksinduses, kedagi ei ole ei ees ega vastu tulemas jne, mõnus vaheldus Tallinna troplemisele. Äkki vaatan, kuskilt puude vahelt välgatab midagi ning järgmine hetk sõidab paari kurvi kauguselt puude vahelt välja... üks teine Omega, esimene põlvkond, universaal Smile Nägin, et vastutulijal tuled ei põle ja avastasin, et assa mait, omalgi on jäänud tuled põlema panemata. Ja nii kui ma omal tuled põlema panin, vastas vastutulija sisuliselt samal hetkel samaga Big Grin Kui teineteisest mööda sõitsime, viipasin mina käega ja sain ka sõbraliku lehvituse vastu. Lisaks panin veel tähele, et mõlema auto iludetailides oli nii mõndagi ühist ehk põhimõtteliselt tuli mulle kuskil karupee's vastu oma auto suhteliselt täpne koopia (mida ei ole just liiga palju liikvel).
Sõbraga saime ikka tükk aega naerda, et eks ikka (pool)vanakooli Opeli ning opelistide vahel mingi side peab olema, ega see niisama juhuslik ole. Igatahes on see teretus-lehvitus siiani eredalt meeles ja ma arvan, et toob ka tulevikus naeru näole Smile

Aga üldiselt, liikluses meeldib nagu teistelegi see palun-aitäh, vahelelaskmine ja muud viisakusavaldused. Samuti ka see, kui üle tee lastav jalakäija tänutäheks korra käe tõstab (ise teen seda alati).

Muuseas, selle tervitamise osas... Soovitan soojalt proovida paar päeva Land Roveriga sõita, väga positiivne kogemus. Eranditult kõik vastutulevad Land Roverid vilgutavad tulesid. Vot niimoodi hoitakse kokku Wink
Vasta
#13

Haruldasemate mudelite omanikega on tervitamist ja jutuajamist ikka.
Näiteks minu puhul, 2141 omanikega on tervitamist ja jutuajamisi parklates ette tulnud, mis väga meeldiv. Pole ka kedagi trehvanud neist, kes oma suksut kiruks.. Muidugi on neid ikka päris vähe veel näha...
Vasta
#14

Ei saa ka mainimatta jätta, et ka vanade seitsmeste omanikud noogutavad üksteisele austuavalduse märgiks. Samamoodi, kui näen/keegi teine näeb sama mudelit, pargitakse kõrvale ja aetakse törts juttu. Puudutab see siis enamasti tehnika valdkonda, et mis ja kuidas ja kust saada, ja ega sul ei ole =)

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#15

Tsiklisõitjana teeb meelehead, et autojuhid teevad järjest enam ruumi nii ummikutest läbi pugemiseks kui ka maanteel möödasõitudeks. Võimalust mööda katsun ka alati käeviipega tänada.
Vasta
#16

Meeldiwad ka jälakäijad keda üle tee saab lastud.Tänatakse.Super tänud aga neile kes annavad märku ,et olen tuled unustanud põlema panna.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#17

Jäin ükspäev taksopargi ristmikul autoga tee peale. Mulle meeldis see, et leidus üsna mitu inimest kes lahkelt abi pakkusid. Ja olenemata sellest, et ma panin ühe sõidurea mis Sõprusest Tulikasse läheb kinni, said kõik autojuhid väga ilusasti hakkama ja ei toimunud mingeid suuremaid signaalitamisi ja sõimata ma ka ei saanud. Üldse on linnapildis midagi nagu muutunud. On küll üksikuid lontkõrvu kes vihale ajavad, aga miski on siiski paremuse poole läinud. Näiteks enam ei pea ümberreastumiseks väga palju jõudu kasutama. Saab suunatulega ka hakkama.

Ja minu poolt ka tänud neile kes näitavad, et olen unustanud tuled põlema panna. Vilgutan ka ise tuledega kui mõni "pime" vastu tuleb Smile
Vasta
#18

Üldine käitumine algab ikka igast indiviidist endast, isegi kui teine sind ei täna, siis tühja ka, ise oled ikka viisakas.

Me hakkasime kunagi meessoost esivanema ja veel mõne lähema sõbraga vanatehnikaüritusel konjakit manustama (külm oli noh) ja siis arutlesim, et miks see ikka nii on, et viisakalt sõidetud ei saa ja siis jõudis minu esivanem ideele, et vaata sakslasi, uhke rahvas võiks isegi öelda härrasrahvas ja meie olime neile ju kunagised pärisorjad, kes on järsku vabaks saanud ja nüüd iga jumala nurga peal oma õigust taga ajavad, kasvõi teistest üle sõites ... Saksamaal sa seda eriti ei näe - härrasrahvas ju, temal aega küll... konjakimanustamisel on ju head mõtted kiired tulema Wink Kokkuvõtteks sai siis nõustutud, et kui tahad ise härras(meh)ena käituda, siis pead ka ise rahulikult kõigisse suhtuma ... isegi liikluses.

Meeldiv on näha, et mitte ainult Tallinnas vaid ka Riias on liiklus palju rahulikumaks muutunud.

Dad.
Vasta
#19

liitun arvamusavaldusega, et on liiklus läinud viisakamaks - ning ka mõistlikumaks.
ilusaid näiteid:
eelmine nädal vaevus TLN vanalinnas üks luksusdzhiipi omanikust härrasmees oma masinale hääli sisse panema, et pisike põrnikas ilma manööverdamata parkimiskohalt välja saaks. Mul oli seda masinat nähes kohe eelarvamus - aga võta näpust!
aitäh mõistvale mootorrattal liikuvale Rakvere liikluspolitseinikule, kellega sai aru peetud järelhaagisest (natuke) rohkem kui lubatud 1m üle ulatuva paari voodrilaua kõige mõistlikuma transportimise osas. Meie arutelu oli konstruktiivne ning lahendus küll "mugav" (et sõitku ma vaikselt nii edasi), aga taolist viga enam ei tee - oleks lihtsalt häbi usalduse kuritarvitamise pärast. Eks seadusesilmad ole tähtsal kohal liikluskultuuri kujunemisel: kui sinivalgeid autosid näeb nt peaasjalikult vaid liikluskorralduse muudatuste juures "ohvreid" ootamas, võib korrakaitsja tekitada hoopis trotsi piirangute suhtes...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#20

PETSS Kirjutas:Meeldiwad ka jälakäijad keda üle tee saab lastud.Tänatakse.Super tänud aga neile kes annavad märku ,et olen tuled unustanud põlema panna.
Üldjuhul viipan käega neile, kes üle lasevad jalameest, aga pooled juhtides ei mõika, kui viipan, et "pime" oled, üldiselt on ikka lõpuks aru kah saadud, korra on akna juures käidud, et lükka tuled peale (vene keeles muidugi, kuna kodanik mersuroolist arvas, et ma mingi kõva mees olen, et tal "silmad välja torkan")
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne