Ikka ja jälle seda automaksu!

(26-01-2024, 17:26 PM)spitfire Kirjutas:  Tänase seisuga on kollased rotid selle "sõjamaksu" elegantselt mängleva kergusega veeretanud autoomanike kaela, mis tähendab teisisõnu et tõuksimehi, võis siis laiemalt seda osa ühiskonnast kel on õnn lubada endale auto mitte omamist, see sõda justkui ei puuduta.

Eks "teeme kõiki neid häid asju" edasi, nagu meie kallis peaminister lubas. Menetluses on suurest Liidust pärinev direktiiv, mis ei luba enam sõiduki kindlustamises pause teha.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=9Wx-kIqtCNI
Maksud ei tõuse ju.
Vasta

Muinsuskaitseamet/Kultuuriministeerium hakkas huvi tundma, palju muuseumides on registris olevaid autosid-museaale ... viimaks ometi, egas nad ei taha erandit seadusse?
Vasta

Aga häid uudiseid on veel rauas: https://majandus.postimees.ee/7946588/uu...-vabadused


Tsitaat:Mõnest sõidukiomanikke ootavast suurest muutusest on juba ka juttu olnud. Esiteks loobutakse senisest tavast, et auto võis kindlustamata olla kuni 12 kuud, enne kui sellele sundkindlustus kehtima hakkas.

See muudatus tabab valusalt neid, kes sõidukeid hooajaliselt kasutavad. Nüüd saab kalli sundkindlustuse sisuliselt tavakindlustuse kadumise esimesest päevast. Ainus võimalus sellest pääseda on sõiduk transpordiameti registrist maha võtta. Kuigi ametnikud on lohutanud, et mahavõtmine on tasuta, maksab sõiduki uuesti arvele võtmine sadu eurosid.
Vasta

(26-01-2024, 17:51 PM)olevtoom Kirjutas:  Eks "teeme kõiki neid häid asju" edasi, nagu meie kallis peaminister lubas. Menetluses on suurest Liidust pärinev direktiiv, mis ei luba enam sõiduki kindlustamises pause teha.

Võin hetkel täiesti mööda panna aga kunagi kuskil raadios rääkis kas startiv ettevõtja või oli isegi boldi ridadest keegi innovatiivsest liikluskindlusutuslahendusest, mida kas siis alles arendati või ehk oli juba kasutusel. Idee on selles, et kui rendiauto teeserva pargitakse, siis ka kindlustus peatatakse. Nii kui sõitu läheb, on jälle kehtiv. Selline sendisaagimise teema siis. Rohkem pole asja uurinud, aga eelmainitud seaduse kehtestamisel peaks antud innovatsiooniga samuti lõpp olema.

Kindlustuse kogutud rahale ei saa Kaja kahjuks käppa peale panna. Selle pisku suudavad edukalt laiali tassida tublid välisfirmad. Ilmselt läheb see inimeste käest seaduse jõul võetud lisaraha investoritele tagasi. Ega midagi uut siin päikese all pole. Tegid investeeringu, lobistasid Brüsselis. Hiljem lõikad saaki. Tavaline edulugu, kui õiget asja ajada.
Vasta

(26-01-2024, 20:22 PM)honkomees Kirjutas:  Muinsuskaitseamet/Kultuuriministeerium hakkas huvi tundma, palju muuseumides on registris olevaid autosid-museaale ... viimaks ometi, egas nad ei taha erandit seadusse?
Kogud, mis on inimestele avatud, pidavat saama toetust/hüvitist. Tõesti pole kuulnud või?
Siin teemas ju tehakse igale pressikale süvaanalüüs paremalt vasakule, vasakult paremale ja ülevalt alla, ning võetakse sealjuures arvesse poliitiku lapsepõlv.

Tsitaat:See muudatus tabab valusalt neid, kes sõidukeid hooajaliselt kasutavad. Nüüd saab kalli sundkindlustuse sisuliselt tavakindlustuse kadumise esimesest päevast. Ainus võimalus sellest pääseda on sõiduk transpordiameti registrist maha võtta. Kuigi ametnikud on lohutanud, et mahavõtmine on tasuta, maksab sõiduki uuesti arvele võtmine sadu eurosid.
https://www.transpordiamet.ee/soidukite-...ustutamine
Tsitaat:Kui omanik otsustab, et ta ei soovi sõidukit teatud perioodil kasutada, ei pea ta ka liiklusregistrisse kantud sõidukiga seotud kohustusi täitma (nt liikluskindlustus, raskeveokimaks). Sellisel juhul saab ta sõiduki liiklusregistrist ajutiselt kustutada.
Sõiduk kustutatakse registrist ajutiselt sõiduki omaniku või tema esindaja taotluse alusel. Ajutise registrist kustutamise periood on üks kuu kuni 24 kuud. Taotluses märgitud ajutise registrist kustutamise perioodi möödumisel loetakse sõiduk registris olevaks.
Vasta

Sõidukile on võimalik saada ka staatus - Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist.
Euroopas saab sellel viisil ka pääseda automaksust. Eestis koguaeg üritatakse euromeelsust näidata, aga vot nüüd tahab valitsev viletsus sellele keskmist sõrme näidata. Satun aegajalt vaatama Soome-Rootsi tehnikatest videosid ja seal on küünis või isegi põllul vedelevad autod normaalsus. Võrgulaevake pidi maakohtades ringi sõitma ja paanitsema, kui näeb mitmeid autosid ühel territooriumil. Seda ta mainis ka viimasel kokkusaamisel.
Vasta

(26-01-2024, 19:49 PM)Roland Kirjutas:  https://www.youtube.com/watch?v=9Wx-kIqtCNI
Maksud ei tõuse ju.
No ei tõusegi ju, see käibmaksu ja tulumaksu numbri muutus on lihtsalt inflatsiooni mõju vähendamiseks vajalik korrektuur (või misiganes eufemismiga mõni poliitsotsiopaat suudab lagedale tulla) ja automaks pole mitte maksutõus, vaid sootuks uus maks Big Grin

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Halloo!
Nokite tatti või kirjutate lihtsalt niisama?
Kui oleks keegi asjalik, kes võtaks asja ajada, siis tuleks ikkagi minna massiga oma väikest sõnumit ja soovi väljendama! Ja maksimaalne osalus, ka mina Türilt tuleksin rongiga ja mitte üksi, riik arvab, et tema teab ja oskab ja ilmselt ka 12-ndal sajandil läks kõik see otsustamine samal tasemel, kuigi keegi Madisepäeval ei olnud kompetentne ja infirmeeritud! Mina isiklikult olin vastu EU-ga liitumisele, tänasel päeval olen igati nõus, aga kas Me ei saaks kuidagi seal kaasa rääkida nagu Poola ja Ungari väikesed riigikesed? Selge on see, et heast elust lähevad inimesed ja riigid natuke peast lollakaks, seda on varemgi nähtud...
Eesti rahvas on sageli läinud teiste ees, "lolleestlased" nagu siin voorumis on ka välja käidud mittevähem lolleestlase poolt, väike rahvas, aga Euroopa on  ka suhteliselt väike, keegi peab ju seda Euroopat ka juhtima, miks mitte meie, eesti rahvas, ei ole meie mitte rumalamad teistest ja on meil ka ajalooline mälu ja pärand teistest eurooplastest eidi värvikam?!
Moraal - kui keegi asjalikum võtab asja ajada - "kogu see automaksujama pakett" P - kohta, siis mina püüan igati, et  sinna "otsustevastuvõtmisekeskusesse" vastuvaidlemise kohta konkreetsel ajal tuleb rohkem kui 10 vastuvaidlejat! 
Mingil hetkel võiks ikkagi rahvas võtta otsustamise endi kätesse, saan aru, et rahvas ei ole nii tark, kui on otsustajad ja mina ka ei tea, mis ja kuidas, ega mina ei ole nagu Nõmme nimekaim, et tean, et kuidas ja mitu tellist ja kuidas mämdi lõigata (ehk kuidas peab elama).
Aga kui on vaja minna ja keegi tegelikult ka asja juhib ja organiseerib, siis meie tuleme ka ja võtame ned kummid ja autod kaasa, mida on vaja põletada ja nagu ütles H. Valk - "Ükskord me võidame nagu nii"!
Eesti rahvas on väike, aga samas on väga omapärakaline see asi, et me oleme siiani pildil ja meie valitud juhid teostavad maailmatasemel poliitikat, mingi suhteliselt sitane million matsi ja kusagil ikkagi justkui midagi lusagil vb midagi arvestatakse....?
Vb tasuks veelgi rohkem võtta endid kokku, st see nn eesti rahvas, kes siin voorumis oma jama igapäevaliselt trükib, rohkem keskenduada selle müstilise "eesti asja" ümber!? St otseselt pole  jutt selest, et t saata Ukrainasse vajalikke asju (mis samas on tõesti vajalikud nii neile, kui ka meile !!!!)
vaid on küsimus, kuidas seda mingisugust müstilist jeestirahyvast säilitada või ole sellel tegelikult üldse mingit mõtet nagu ka "eesti vanatehnika bärandi" säiitamise kontekstis - tuuakse juu igapäevaliselt siia meie väga pälju mõnusatvanatehnikat väljaspoolt nende  poolt, kel on  selleks pappi ja võimalusi (plaksutame siin ja praegu!)....
Sõnum vist juba oli, jah, tõesti, mina ei ole edukas, töökad (no pm loll ja laisk), aga kui tuleks minna Toompeale oma meie sõnumiga, siis mina ei tuleks mitta üksi ja mulle ei oleks seda mitte vaja  ja see oleks mulle lihtsalt selline  - mis riik see meil ikkagi on ja mina valisin siiski RE kandidaadi ja  me ei tuleks ikkagi "kass üksi".
Elagu Eesti, meid on vähe, aga millegi pärast me oleme ikkagi pildil!
Ja võite kusta ja Marko teab, lubasin sel aastal mitte seda mõnusat jA toredat voorumit mite reostada, aga ma ei pidanud vastu, lihtsalt väga mõnus tattinokkimise teema!
Kui midagi konkreetset on, postitage ja rahvas (no see, kell on aige, kel on üle 1 auto või 2 võrri???==) vb tuleb lippude alla, mina igal juhul katsun tulla, sest mulle ei ole väga valus mingi 300+ € per/sõiduk, aga ka mulle on mingi hetkel saanud sellest  riigijuhtijate  juhtust natuke ülearpalju! Vallisin ka ise RE kandidaadi ja ilmselt kunagi enam seda ei tee, aga se ei tähenda, et ma enam Eesti asja eest ei ole valmis midagi tegema, pigem vastuoksa!

Ja nüüd ongi nii, et "võite kusta" ja teine võimalus on, et läheme siiski ( maksimaalselt organiseeritult ja sõnumiga) üleslinna oma jutuga! Ja pole niivõrdoluline see automaksu kehtestamise küsimus, see on tõesti vb oluline meie voorumi kontekstis, aga järgmine tema, et teha "neid toreidaid asju" (midagi omasoolistele lugupidamise teemal?)

aga mina ka ei tea ja tervitades ,Priit  (Marko,  palun, puhka obuseid ja moderaatoreid, vb läheb hiljem vaja)
Vasta

Ma ei ole pädev hetkel kirjavigu  parandama, tehke seda ise või ärge tehke, minul vahet ei ole , mina olen ikka rahvusromantik nagu olid Jansen, Jakobson, Wilde, Tammsaar või Tammsaare? jne... Aga Te vast saate aru, et eesti rahvakese kestmise ja ka mineviku  - tuleviku kohalt ei ole oluline mingisuguste joutube viiideote ja muusikate siia promomise tegevus, tegemist on mingi väikese mõistusevastase rahvusriigikese eksisteerimise looga - kuidas see on siiani võimalik, palun kirjutage, kui kellelgi mõtteid on!"!!
Mingi väike million "lolleestlast", kuidas see on üldse võimalik?
Kas need lolleestlased sõitsid omade oberakenditega kuidagi liiga aeglaselt ( ei olnud püsikiiruseoidikuid või kpsse?) või olid nad siiski liiga "raam ist välja mõltemisega) või liiga kiiresti?
Lolleestlased, lollvoorumlased versus mittelolleestlased 4 põlve Nõnnelased... aga nimge need mittelolleesstlased, pange oma padajann purjupaadi peale, võtke kaasa pilleroogu ja raudhobuseid ja  meie mäletame, mida head Teie olete meie väikese sitase rahvakillu heaks teinud - must nummer ja talveralli!
Et head talveta  elu Teil, mittelolleestlane, tuult purjudesse ja kui on kikka tuju kedagi solvata ja kuhugi saata, siis siin on just selleks sobiv keskkond. Sul ei ole ju isegi "projekti" vaja , Sa oled lolleestlastele niigi piisavalt mõnu teinud - leiutasid musta numbri, tegid talverallit, lõpuks tegid ....no tegid, tegid ja poleks olnud vaja teha...
Parandasin kirjavigu, aga sõnum on ikkagi sama - mina valisin RE kandidaadi. valiksin homme uuesti, aga ilmselt Eesti Riik võiks valida midagi muud ka, eeldades, et on ka midagi muud ka valida! Saan aru, et see Auto jms maks on suhteliselt "kassipiss", aga nii see asi ei oleks pidanud olema ja kui keegi adekvaatne tegelane võtab seda "asja" menetleda, siis igatahes see meie EW saab seada natuke kahjatsema, järgmine kord muidugi RE on üsna raske oma positsiooni taastada, eesti rahvas on küll eesti rahvas, aga ilmselt mitte mitu korda, mina olen mingisugusd järeldused ikkagi teibud ja mitte mina üksi...
Vasta

(26-01-2024, 23:02 PM)kass Kirjutas:  Ja võite kusta ja Marko teab, lubasin sel aastal mitte seda mõnusat jA toredat voorumit mite reostada, aga ma ei pidanud vastu,

Ole mureta, ma ei kaeba su peale  Big Grin
Lähen reostan hoopis mõttetut muusikateemat. Kusta ei tohi!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(26-01-2024, 20:42 PM)iisak Kirjutas:  
(26-01-2024, 20:22 PM)honkomees Kirjutas:  Muinsuskaitseamet/Kultuuriministeerium hakkas huvi tundma, palju muuseumides on registris olevaid autosid-museaale ... viimaks ometi, egas nad ei taha erandit seadusse?
Kogud, mis on inimestele avatud, pidavat saama toetust/hüvitist. Tõesti pole kuulnud või?

Täpsusta palun. Eeldan, et jutt on ikka auto-kogudest.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Ma mõtlesin veidi, kas panna punkt Kassi kontole, tsiteerida teda või teha midagi kolmandat. Otsustasin kolmanda kasuks, sest tsiteerima oleks pidanud põhimõtteliselt iga LAUSET. Aga kogu tema jutt ON praegu lihtsalt NII ÕIGE!
Vasta

(27-01-2024, 00:12 AM)spitfire Kirjutas:  
(26-01-2024, 20:42 PM)iisak Kirjutas:  
(26-01-2024, 20:22 PM)honkomees Kirjutas:  Muinsuskaitseamet/Kultuuriministeerium hakkas huvi tundma, palju muuseumides on registris olevaid autosid-museaale ... viimaks ometi, egas nad ei taha erandit seadusse?
Kogud, mis on inimestele avatud, pidavat saama toetust/hüvitist. Tõesti pole kuulnud või?

Täpsusta palun. Eeldan, et jutt on ikka auto-kogudest.
Ilmselgelt ei peeta silmas kusagil põllul või laudas vedelevaid "projekte".
Vasta

(27-01-2024, 02:19 AM)iisak Kirjutas:  
(27-01-2024, 00:12 AM)spitfire Kirjutas:  
(26-01-2024, 20:42 PM)iisak Kirjutas:  
(26-01-2024, 20:22 PM)honkomees Kirjutas:  Muinsuskaitseamet/Kultuuriministeerium hakkas huvi tundma, palju muuseumides on registris olevaid autosid-museaale ... viimaks ometi, egas nad ei taha erandit seadusse?
Kogud, mis on inimestele avatud, pidavat saama toetust/hüvitist. Tõesti pole kuulnud või?

Täpsusta palun. Eeldan, et jutt on ikka auto-kogudest.
Ilmselgelt ei peeta silmas kusagil põllul või laudas vedelevaid "projekte".
Kes andis sulle õiguse irvitada minu projektide üle?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(27-01-2024, 02:36 AM)Marko Kirjutas:  
(27-01-2024, 02:19 AM)iisak Kirjutas:  
(27-01-2024, 00:12 AM)spitfire Kirjutas:  
(26-01-2024, 20:42 PM)iisak Kirjutas:  
(26-01-2024, 20:22 PM)honkomees Kirjutas:  Muinsuskaitseamet/Kultuuriministeerium hakkas huvi tundma, palju muuseumides on registris olevaid autosid-museaale ... viimaks ometi, egas nad ei taha erandit seadusse?
Kogud, mis on inimestele avatud, pidavat saama toetust/hüvitist. Tõesti pole kuulnud või?

Täpsusta palun. Eeldan, et jutt on ikka auto-kogudest.
Ilmselgelt ei peeta silmas kusagil põllul või laudas vedelevaid "projekte".
Kes andis sulle õiguse irvitada minu projektide üle?

Ma pidasin silmas rohkem seda toetust/hüvitist poolt. Pidavat saama... ? Siis saavad või ? Täpsusta, ksf iisak.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Keegi hiljuti tegelenud äkki, autosid "tankistile" müües selgus et ühel ümberehitusluba (lõpetamatta) peal ning ei lase võõrandada, kas piisab arki helistamisest v tuleb üks tõesti rauda vedada?  Big Grin
Vasta

(27-01-2024, 02:36 AM)Marko Kirjutas:  
(27-01-2024, 02:19 AM)iisak Kirjutas:  Ilmselgelt ei peeta silmas kusagil põllul või laudas vedelevaid "projekte".
Kes andis sulle õiguse irvitada minu projektide üle?

Ilmselt praegu valitsev partei.
Vasta

Kuritegeliku varamaksu ootuses ei soovitaks üleliigsete autode müümisega kiirustada. Kui tõesti on soov loobuda, siis võimaluse korral välisriiki müüa. Vähem valitseva maffia toitmist maksumaksja rahaga. Las välisriigi kodanik toetab oma riiki summadega, mis tavapärase autoostuga kaasneb.
Vasta

(27-01-2024, 02:45 AM)spitfire Kirjutas:  Ma pidasin silmas rohkem seda toetust/hüvitist poolt. Pidavat saama... ? Siis saavad või ? Täpsusta, ksf iisak.
Mina pean otsima, et mis faasis see toetusmeetme idee on? Kui nii väga painab, siis tuleb ise näpukesed tööle panna ja otsida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: maaks, 3 külali(st)ne