Pirdurid ei funksi
#21

Jaanus Kirjutas:... õhutamise tehnoloogia...
Hoiatus niplite purukeeramise kohta on täiesti omal kohal, sest need kipuvad kinni roostetama. Võtmeks tavaliselt 9või11.

Ja soovitan läheneda silmusvõtmega vm sellise võtmega, mis rohkem kui kahest kandist haarab. Kui ei ole nipleid ammu avatud, siis võid sellele tavalise lehtvõtmega lähenedes kandid lihtsalt maha keerata.

Samuti soovitan ammu aega mitte puudutud nipleid MoS2 eraldusõliga meelitada - kindlasti mõned minutid enne keeramist, veelgi parem aga kaks korda, päev enne ja mõned minutid enne keeramist.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#22

Tänan kõiki, sain pidurid korda, nüüd on pidurite hinne 5++. On jäänud lahendad viimane probleem, siis tehnoülevaatusele.

Käsipidur ei tööta. Ma kruvisin küll põhjaalt peale, see muutis ainult käsipidurikangi raskemaks, aga käsikas tööle ikka ei hakanud. Ja tagumised piduriklotsid on väga heas korras. MInujaoks on see probleem raske, võib-olla kellegi asjatargale kerge. Jagage koguemusi, ma tahan õppida Toungue

Milles võiks olla probleem?

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#23

rollfix Kirjutas:Saab õhutada ka isejooksu teel ja tühja süsteemi puhul saabki olema liialt palju pumpamist. Suurt vahet ei ole, millisest alustad ja vahest on sobiv võti ka 8.

Täpselt nr 8 võti. ja need õhutusniplid on väha õrnad, kui nippel keerlema ei hakka, keerad võtmega nipli ümarguseks.

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#24

Kasuta siis lukustustange. Ja vahest aitab ka kerge löök haamriga õhutusniplile pähe enne lahtikeeramist.
Vasta
#25

Tegelikult kui keegi pole vee laru saanud siis ma ossin väga soodsa lada 2000.- krooni eest, millel viga pidurites ja katalüüsmuunduris (laenan naabri siksilt et TÜV käija).
Auto näb ise välja selline: http://www.rate.ee/albums/Yamaha12/a367188
Kas pole mitte vägev kahe tuhande eest - all on tutikad lamellrehvid, kapitallremonditud mootor. Autot on hoitud tema ostust kui kassipoega. Vana omanik tahtis seda autot (JUST SEDA) vanarauda viia!!! Kas pole mitte kahju? Korda oli vaja teah aint pidurid ja see auto on oma parimates aastates tagasi.

Nii, et saage aru, kes veel pole saanud. Ma üritan lihtsalt autot nii korda teha et saan TÜV läbi Wink Muideks see on hea äri idee. Ossin 2k eest ja korras, ülenäidatud auto saan maha myya kuskil 5k +

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#26

Kas kellegil on skeeme v oskab keegi seletada kuidas on kõigeparem lahti võtta lada pidureid (tagumisi trummel pidureid, vahetaks klotsid ära ja tsekiks trossi).

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#27

taavikaba1 Kirjutas:Tegelikult kui keegi pole vee laru saanud siis ma ossin väga soodsa lada 2000.- krooni eest, millel viga pidurites ja katalüüsmuunduris (laenan naabri siksilt et TÜV käija).
Auto näb ise välja selline: http://www.rate.ee/albums/Yamaha12/a367188
Kas pole mitte vägev kahe tuhande eest - all on tutikad lamellrehvid, kapitallremonditud mootor. Autot on hoitud tema ostust kui kassipoega. Vana omanik tahtis seda autot (JUST SEDA) vanarauda viia!!! Kas pole mitte kahju? Korda oli vaja teah aint pidurid ja see auto on oma parimates aastates tagasi.

Nii, et saage aru, kes veel pole saanud. Ma üritan lihtsalt autot nii korda teha et saan TÜV läbi Wink Muideks see on hea äri idee. Ossin 2k eest ja korras, ülenäidatud auto saan maha myya kuskil 5k +
Siiamaani ei saanudki nagu aru, et milleks põllurallikale ülevaatus?Big Grin
Vasta
#28

Küllap siis selleks, et meie noor, emakeele(arvatavasti?) tundidest tugevalt puudunud tehnikasõber tahab äri teha. Tuleb aidata?
Vasta
#29

mkmm, Põlluralliks on see masin liiga hea.

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#30

taavikaba1 Kirjutas:mkmm, Põlluralliks on see masin liiga hea.

taavikaba1 Kirjutas:Ma arvan et teen suhteliselt sama mis ralliace16 siia postitas viimati. Aga minu oma tuleb vana hea laadaga.

Ise sa selle mõtte välja pakkusid!Big Grin Kuigi see ÜV asi tundus kohe algul kahtlane.Wink
Vasta
#31

alguses ma tahtsingi rallit sõita, aga siis kui ma masinat läheamalt uurisin, hakks masinast kahju, liiga korralik lada Big Grin

Ikkagi ootan veel pakkumisi, miks käsipidur ei tööta, kuigi põhjaalt olen pingutanud päris palju teist juba. vahetan ära piduriklotsid tagant ja kui kuskilt saan siis ka piduritrossi, ehk siis hakkab midagi looma

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#32

Ega piduritrossid kinni roostetanud ei ole? Kas tross kõri sees ikka liigub, ja mitte raskelt?

Edu saabub peagi! Veteran.
Vasta
#33

Käsipiduri koha pealt jääb segaseks kas see nähtus puudub üldse, võtab nõrgalt või pidurdab ainult üks ratas. Kõigepealt kuidas toimivad tagumised pidurid sõidupidurit(ehk siis pedaali) vajutades? Kas mõlemad rattad võtavad võrdselt? Kui pidurdusjälg on võrdne ja käsipidur toimib nõrgalt mõlemal rattal siis kahtlustaks trossi venimist. Abiks trossi pealekeeramine. Teine variant: kui pidurdusjälg on võrdne aga kässar võtab ainult ühte ratast, siis on selle poole tross ilmselt kõris kinni mis ei pidurda. Variant veel et seepool kus vahetasid ära silindri, on klots ja trummel õline mis takistab norm. pidurdamist. Loodan et ei saanud korraga liiga palju infot mis segadusse ajaks. Ausalt öeldes jooksis mu kõvaketas küll kokku Sinu postitusi lugedes. Kõigepealt kirjutad et pidureid põle, siis et vahetasid ära pidurisilindri ja hiljem veel et tahad teada kuidas käivad maha trummel, klotsid ja muud vidinad sealt. Ma tahaks ka osata silindreid nii vahetada et trumit ja klotse ei puutuks.
Terv.Jaanus
P.S kässar=käsipidur
Vasta
#34

Mida kuradit peab nii vägevalt ümber ehitama ja leiutama? Lada piduriosad nõnda odavad et võiks ju panna uued klotsid, silindrid, trossid. Tihti on odavam installeerida uusi ja korralikke osi kui tegeleda ,,keemiaga,,. Lada pidureid toimivaks muuta on üsna lihtne.
Vasta
#35

Jaanus Kirjutas:Käsipiduri koha pealt jääb segaseks kas see nähtus puudub üldse, võtab nõrgalt või pidurdab ainult üks ratas. Kõigepealt kuidas toimivad tagumised pidurid sõidupidurit(ehk siis pedaali) vajutades? Kas mõlemad rattad võtavad võrdselt? Kui pidurdusjälg on võrdne ja käsipidur toimib nõrgalt mõlemal rattal siis kahtlustaks trossi venimist. Abiks trossi pealekeeramine. Teine variant: kui pidurdusjälg on võrdne aga kässar võtab ainult ühte ratast, siis on selle poole tross ilmselt kõris kinni mis ei pidurda. Variant veel et seepool kus vahetasid ära silindri, on klots ja trummel õline mis takistab norm. pidurdamist. Loodan et ei saanud korraga liiga palju infot mis segadusse ajaks. Ausalt öeldes jooksis mu kõvaketas küll kokku Sinu postitusi lugedes. Kõigepealt kirjutad et pidureid põle, siis et vahetasid ära pidurisilindri ja hiljem veel et tahad teada kuidas käivad maha trummel, klotsid ja muud vidinad sealt. Ma tahaks ka osata silindreid nii vahetada et trumit ja klotse ei puutuks.
Terv.Jaanus
P.S kässar=käsipidur

Kusjuures ma sain ilusti, ilma rasketehnikat (haamrit, hebelit) kasutamatta pidurisilindri maha ja klotsid jäid omale kohale. ja pidurid sain ilusti funktsioneerima.

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#36

rollfix Kirjutas:Mida kuradit peab nii vägevalt ümber ehitama ja leiutama? Lada piduriosad nõnda odavad et võiks ju panna uued klotsid, silindrid, trossid. Tihti on odavam installeerida uusi ja korralikke osi kui tegeleda ,,keemiaga,,. Lada pidureid toimivaks muuta on üsna lihtne.

Kusjuures ma teengi nii. Kaks uut komplekti piduriklotse maksab ca 500 kr. uued trossid panen ka, siis peab see asi uuesti funktsima. Muidu praegu on põhjaalt näha, et see jublatakas kuhu kinnituvad 2 trossi on viltu, nii et ükspool on pisut lahja. Ued trossid on ka võileivahinnaga nii et vahetusse lähevad ka need. Ma sain sellst teada alles täna, kui nägin tehnoülevaataja aruannet, kus oli märgitud, et üks ratas on peaaegu 30% nõrgem kui teine (käsipidur)

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#37

Oled sa ikka 100% kindel, et see sinu vahetatud jublakas oli tagumine pidurisilinder. Mitte ei saa aru, kuidas seal olekski võimalik kasutada seda rasketehnikat. Trossid trossideks, aga oled sa ikka teinud korraliku õhutamise?

Veel trossidest: mitte üks pool ei ole lahja, vaid tross kõris ilmselt kinni, mis ei ole Lada puhul üldse ime.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#38

jaa kõik rattad lasin läbi, pikalt voolas, et garanteerida, et mingit õhku süsteemis poleks.

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#39

taavikaba1 Kirjutas:katalüüsmuunduris (laenan naabri siksilt et TÜV käija).

Ei tahaks hästi uskuda, et 88 a. null-üheksal selline asi all peab olema. Või on tegemist kuskilt välismaalt pruugituna meile sattunud masinaga?
Pilte vaadates jäi silma, et rattad asuvad kuidagi kahtlaselt ühes ääres koopa suhtes... Või peabki see esiveolistel Ladadel nii olema?
Vasta
#40

Välismaalt tuli tõesti "sigulle", millel katalüsaator all. Uuemad sissepritsega, vanemad elektrooniliselt juhitava karburaatoriga. Mõistagi polnud see karburaator vene päritolu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne