Liikluskindlustus
#1

Tere!
Toimus minu ja ühe teise osapoole vahel liiklusõnnetus. Kannatajapooleks olen mina. Kohal käis politsei, toimunu fikseeriti. Täideti kindlustuse blanketid. Siit küsimus: kas mina pean minema oma blanketi poolega oma kindlustusandja juurde, või süüdlase kindlustuspakkuja juurde?

T.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#2

Ikka oma, ikka oma, mis sa võõrasse kindlustusse ronid! Seal kuula hoolega, mida ja kuidas edasi toimida (kasvõi kirjuta üles, kui pea kinni ei pea). Ja ära sellega aasta otsa oota, mine ikka kohe!
Jooksmist on Sul nüüd omajagu - Sa ju kannataja pool, saad ikka päris mitu korda kindlustuse uksi kulutada. Süüdlane käib vist ainult ühe korra oma kindlustusest läbi ja asi vask.
Kogu see värk peaks ka kindlustuspoliisi tagaküljel kirjas olema - keera vaid lehte.
Vasta
#3

Kas mitte ikka süüdlase kindlustusse ei peaks minema - see korvab ju Sinu kahjud(vähemalt osaliselt - kaotad niivõinaa kuigipalju).
Vasta
#4

ats97 Kirjutas:Kas mitte ikka süüdlase kindlustusse ei peaks minema - see korvab ju Sinu
Syydlase omasse peab ikka minema , samas poliisil on vist kirjas , et pöördu yksk6ik millisesse kindlustusasutusse..

ats97 Kirjutas:kahjud(vähemalt osaliselt - kaotad niivõinaa kuigipalju).

Mitte alati , näiteks mina sain mahakandmisele mineva auto eest 20% rohkem , kui ma auto eest myyes kysisin ja keegi ei taht osta...
+auto jäi kah allesSmile

Pole midagi targemat teha
Vasta
#5

Poliisil kindlasti infotelefon, helista sellele ja nemad annavad info kuhu minna. Kui enda masinal tagant sisse sõideti, siis pidin minema vastaspoole omasse. Seal võeti avaldus ja tehti pildid. Kuna auto oli alla 1 aasta vana, siis viis minu tee kohe edasi margiesindusse, kus vaadati masin üle, tehti ka pildid ja pandi kirja juba aeg, millal remonti tulla. Kuna see oli nagunii ca 1 nädal hiljem, siis jõudsid vahepeal kindlustuse otsus nii minuni kui ka esindusse. Nädalapärast viisin masina remonti ja sain 3 päeva hiljem kätte.
Vasta
#6

Killer666 Kirjutas:
ats97 Kirjutas:Kas mitte ikka süüdlase kindlustusse ei peaks minema - see korvab ju Sinu
Syydlase omasse peab ikka minema , samas poliisil on vist kirjas , et pöördu yksk6ik millisesse kindlustusasutusse..

Enda omasse ikka peab minema, sest tema käest ostad sa kindlustuskaitset.
Sinu loogika järgi, kui mõni USA kodanik sõidab sulle sisse, siis pead minema USA-sse Smile
Samas muidugi võib minna ükskõik millisesse kindlustusfirmasse või LKF-i, sest nad teevad koostööd.

Aga üldiselt küllalt vastik asi, sest keegi ei taha ennast süüdi tunnistada ning kindlustusfirma ei soovi eriti suurt hüvitist maksta, seega tasuks asja tõsiselt võtta suuremate jamade vältimiseks.
Kedagi ei tasu usaldada.

Enda kogemus: müksasin 100 000 kr maksvat võrri kergelt, leppisime kokku, maksin ära, aga lolli peaga ei võtnud selle kohta paberit. Võrrimees läks kindlustusandja juurde ja nõudis, et tegin talle 20 000 (!!!!) eest kahju, tegelik kahju mõnisada krooni. Kuna ta aga kõiki fiktiivselt katkisi juppe ei jõudnud kokku osta, hindas LKF kahju 10 000 kroonini. Kõige tipuks töötas ta soomes ja hilines nõudetähtajaga (1 aasta) 1 päeva ja LKF keeldus talle maksmast ja seega summat ka minult välja ei nõudnud. See oli aastal 1999, mil need olid suured summad. Õiglus võidutses seega. Andres Puidak on selle värdja nimi ja elas Tartus.
Vasta
#7

Mul on poliisi peale kirjutatud, et: "Kannatanu peab esimesel võimalusel isiklikult või esindaja kaudu teatama liiklusõnnetusest mis tahes Eestis liikluskindlustusega tegelevale kindlustusandjale või Eesti Liikluskindlustuse fondile."
Aga kahju hüvitab vist siiski süüdlase kindlustusandja, on nagu kuskilt nii meelde jäänud. Kui jutt ikka kohustuslikust liikluskindlustusest, mitte kaskost käib.
Vasta
#8

Asjatu jooksmise vältimiseks on mõistlik minna süüdlase kindlustusfirmasse. Seal tuleb täita täiendav blankett liiklusõnnetuse kohta, tehakse auto kahjustustest fotod jne. Olenevalt auto vanusest pakutakse välja remondifirmad ... neid saab teatud piirides ka ise valida. Edasi remondifirmasse, kus kahju suurus ära hinnatakse ... kui kindlustus seda aktsepteerib, siis väljastatakse remondifirmale garantiikiri. Nüüd pole muud kui masin remonti ...
Vasta
#9

Paistab, et osa siinkirjutajatest pole õnneks liiklusõnnetustes osalenud. Smile
Liikluskindlustus korvab kahjud, mis on tingitud kindlustusevõtja poolt. Ehk, kui kahjud pole sinu poolt tingitud, siis sina, kui kannataja pol, saad kahjude korvamise süüdlase kindlustusest. Andku Jummal, et see poleks Inges.
Vasta
#10

Küi süüdlane oma süüd tunnistab, siis tuleb tema kindlustaja kahjukäsitlusse (mitte kindlustuse müüja juurde!) minna. Kui kokkuleppele ei saada, siis omasse või LKF kahjukäsitlusse. Üldiselt onkasulik vähegi tummisema kõksu korral politsei välja kutsuda ja ära oodata, et hiljem süülisus ei muutuks...

Üldiselt on poliisi juures terve A5 juttu LÕ korral tegutsemisest. Seda ei tasu ära visata, ähmiga on niikuinii telefoninumbrid meelest läinud (kaasa arvatud infoliin).
Vasta
#11

Arvamine paistabki olevat kogu elu alus AS EW Sad Iga jobu arvab midagi, viimati "arvas" üks politseiametnik, mille peale ma küsisin, kas ta saab arvamise eest palka või Eesti Vabariigi seaduste täitmise eest.

Kahju korvab õnnetuse põhjustaja, aga sa võid nõude esitada ka otse põhjustaja kindlustusseltsile.
Kahju korvamiseks ettenähtud 30 päeva hakkab lugema hetkest, kui sina kui kahju saaja, oled informeerinud kahju põhjustanud persooni kindlustusseltsi, soovitav teha paberil kiri, kus näitad ära: koha kus asi toimus, kes põhjustas, kuidas põhjustas, tunnistajad, politsei kohalkäigu, kahju suuruse (sõidukile, isiklikele asjadele, vigastatud sõiduki äratoimetamisele). Kiri tuleb saata tähitult süüdlase kindlustusandjale ja parem kui väljastusteatega.
Ühtlasi kui oma sõiduk ei ole enam sõiduvõimeline, siis on kasulik ka oma kindlustusseltsi poole pöörduda ja teha leping maksevabaks.

Dad.
P.S. Ingesega kogemus puudub, küll aga jura nähtud Seesamiga (korduvalt sealjuures).
Vasta
#12

PS! Põhjustaja kindlustusfirma ongi INGES!
Mis ma sealt nüüd oodata võin? Praeguse seisuga tüürin siis päälinnast lõunavabariikidesse, et viia auto neile hindamiseks ja pildistamiseks (KURAT! Kui mina olen kannatanu, siis miks pean mina panema oma vaba aja ja raha (et jõuda auto juurde, viia auto kindlustusele ja tont veel teab mida) magama. Kas nad ise ei saa minna auto juurde, kui annan neile kontakti, kelle juures auto garazeerimisel on...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#13

Tambets Kirjutas:Kas nad ise ei saa minna auto juurde, kui annan neile kontakti, kelle juures auto garazeerimisel on...
Mul oli suve algul samuti üks vahejuhtum-tulemus siin Mul tuli kindlustuse esindaja ise ikka kohale sinna, kuhu ratas oli viidud ning pildistas ja kirjutas vajalikke asju... hoolimata sellest pidin mingi 4-5 korda kindlustuses eri pabereid täitmas käima, enne kui raha kätte sain.

PS. Kui näete Pärnus kuldset/rohekat peugeot 406, kirsipunase kapotiga siis soovitan igaksjuhuks ettevaatlik olla... Roolis olev isik ei pruugi teid peateel tähele panna ning võib ette sõita ja ees seisma jääda...
Vasta
#14

Nohh, lahe. Mulle öeldi, et kui auto omal jalal ei sõida, siis tood ta puksiiriga oma kulu ja kirjadega kindlustuse juurde. Inges-kindlustus ruulib!

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#15

Mulle postkasti on laekunud mitu kirja, kus rahvas küsib Ingesest. Mul on tõesti sellega kogemusi olnud.
Ingesega on niiöelda suletud ring: nende kindlustus on üks odavamatest ja remonti nad teevad ka max odavalt. Kõige ebameeldivam on see, et kannatab kannataja pool, kes võib olla kindlustatud kallima (=viisakama) kindlustaja juures.
Pisut segane jutt sai olema...
Ingesega asju ajades (kui kannatanu pool) tuleb varuda aega, kannatust ja teatud visadust. Kiirendada protsessi eriti ei õnnestu (nagu ka teiste kindlustajatega), kuid kuumalt soovitan üle kontrollida remondikoht, kuhu nad suunavad. Kindlasti uurida vahetatavate osade päritolu (B-osa, romulakaup) ja mis tingimustes remonti teostatakse. See jutt käib muidu ka kõigi teiste KS-de kohta, kuid Ingesega on üliraske vaielda. On olnud juhuseid, kui Ingese remonditava auto omanik loobus oma nõudmistest, sest remont kipus mitmekuiseks venima.
See, kes ostab endale Ingese kindlustuse, võidab rahas. Ja ega suurt midagi kaota ka, kuid mina, tehes oma vähesõitvale autole kindlustust, valisin Ingese asemele pisut kallima BTA, kellega on lihtsam asju ajada. Valisin just solidaarsuse mõttest, et kui mina juhtun (3xptui) süüdlane olema, siis mingikski lohutuseks kannatajale jääb lihtsam asjaajamine.

Tambetsile soovitus, enne kui treilaga Raua tänavale autot tooma hakkad: uuri, kas on nendel õigus seda nõuda? Minu arust see on absurd.
Vasta
#16

Ikka ja alati süüdlase kindlustusseltsi ja soovitavalt koos kasvõi vihikulehega kus peal kirjeldus juhtunust ja allkirjad. Kindlustusseltsis täidetakse sobiv blankett, tehakse pilti (kui ise kohale veeresid, muidu tuleb onu kohale) ja siis vastust ootama. Soovitav muidugi ise ka surkida neid tagant. Alati on võimalus ka ise remondikoht otsida või ise teha. Viimane selline kogemus ongi Ingesega ja väikesele venimisele vaatamata sain oma rahad kätte.

rollfix, teinud kalkulatsioone, oodanud garantiikirju ( ka 30 päeva) ja ülekandeid.
Vasta
#17

Style Kirjutas:Ingesega asju ajades (kui kannatanu pool) tuleb varuda aega, kannatust ja teatud visadust. Kiirendada protsessi eriti ei õnnestu (nagu ka teiste kindlustajatega), kuid kuumalt soovitan üle kontrollida remondikoht, kuhu nad suunavad.

Samas on nii, et kui kindlustusandja ei täida oma kohustust, siis saab kahjunõude pöörata põhjustaja vastu.

Kindlustusandja peab 30 päeva jooksul tegema esmase otsuse ja kandma selle alusel kahju kannatajale ka raha üle. Juhul kui ta seda ei tee, siis ilmselt pole kaugel aeg kui Ingesel võetakse litsents käest ära, küll aga ei viitsi 99% kahju kannatajatest oma õigust taga ajada ja enamus neidt ka ei tea, millised õigused ja kohustuse kahju kannatajal on.

Dad.
Vasta
#18

omal kah kerge kogemus tagant otsasõidu kannataja poolena olemas, kui mul venna autole sisse sõideti (sõitja oli üks tuntud tibi, L. L. kes on väidetavalt harjund juba sissesõitudega Wink), ka siis oli nii, et sooviti, et tuleks autoga saaremaalt tallinasse seda näitama (ei mäleta kahjuks enam, vist oli kah inges see firma, mis pidi raha välja maksma). selle jutu peale sai öeldud, et tulen hea meelega, aga siis palun maksta sõiduraha pluss tööl mitteoldud aja eest kompensatsioon. Sellepeale natuke tõmbusid tagasi ja 29ndal päeval tegid kalukatsioonid ära fotode alusel, mis tegi meie kindlustusselts (ergo) Toungue muidugi pärast seda venisid tagavaraosad koreast tulemisega, aga see on juba meie süü, et korealasega sõidame Smile

ah, see õnnetus on nii või naa s*tt, vahet eriti pole, kas tõmbled päeva või kuu oma õiguste pärast kannatada saad moraalselt ikka.
Vasta
#19

alati abiks

http://www.lkf.ee/

``E23 728 1978a.``
www.e21.ee "Klassikalised BMW'd"
Fiat-i foorum Fiati Sõbrad
Priit Peljo 51 79 063
Vasta
#20

Style Kirjutas:...kuid kuumalt soovitan üle kontrollida remondikoht, kuhu nad suunavad. Kindlasti uurida vahetatavate osade päritolu (B-osa, romulakaup) ja mis tingimustes remonti teostatakse...

Kuna tartus on tuttav, kes tegeleb autoderemondiga, siis uurisin koha üle, kus minu autole remonti pakutakse, kusjuures nad pakkusid mulle vaid ÜHTE AINUST kohta. Hmm, käsi peseb kätt vist...
Aga firma kohta sain teada nii palju, et tegu pidi olema täiesti keldrigaraaziga, kus töövahenditeks on pahtel ja kuvalda. Lahe.
Homme plaanin lihtsalt läbi käija erinevaid remondifirmasid ja palun kalkulatsioone.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne