T-40 T40AM varuosad
#21

(12-12-2008, 08:05 AM)MANKS Kirjutas:  
unimüts Kirjutas:
MANKS Kirjutas:
Ranno Kirjutas:Keegi ei tea mis õli seal sees on.

Mina kasutan ise tavalist diiselõli, see masinal sünnist saati kasutusel. Ei taha uskuda, et eelmine omanik mingit lääne päritolu õli sisse pani, mina paneksin ise tavalist diiselõli.

Jah kasutame kõik vanad head vene diisel õli.

See jutt et ärge jumala eest vahetage õli marki selle jutu väljamõtleja peaks veidi teooria raamatuid lugema. Kumb on kahjulikum kas sita õli kasutamine ("äkki läheb mootor pepusse") või korraliku õliga eluea pikendamine .
Kui see teooria paika peaks oleks kõik auto mootorid pepus. Sest ükski auto ei sõida algusest lõpuni sama õliga.
Ja vene õli kvaliteedis kahtlen ma tõsiselt. Olgugi ta mõeldud vene masinatele, kuid näen tõsist seost vene autode "vastupidavuses ja õlis"


Õli vahetust teha ennem tihedami, kui harvemini, mina vahetan lihtsalt igal aatal õli ära, minu traktoril pole eriti töötunde, oma talu maaharimised ja metsatööd. Ma pigem rõhutan seda, et õli marki ei soovita vahetada.

Võib kasutada kõll lääne õlisid,millel pole pesemisomadusi.Peseva õliga on oht,et väntvõlli kaela seest peseb sodi lahti ja sellel pole kuhugi mujale minna kui kepsusaalede vahele.Abrasiivsed osakesed lihtsalt treivad saalede katte maha ja kahjustavad väntvõlli kaela.Olen ise kasutanus Addinoli Super-traktor õli MV-1045 nii SMD mootorites kui T-40 mootoris milledel oli ennem kasutusel vene diiselõli M-10 G2K ja midagi ei juhtunud,sest sellel pole aktiivset pesemisomadust.Küll aga õlisurve paranes ja tundus,et mootorid käivitusid kergemalt.M-10G2K ja ka M8G2K hangumistemperatuur on -15 kraadi,MV-1045 aga -30kraadi.Peaks olema talvel parem ja suvel ei lähe ka nii vedelaks kui vene õli.
Vasta
#22

(11-12-2008, 20:46 PM)Ranno Kirjutas:  Millist mootoriõli peaks kasutama aastaringseks kasutamiseks T40-l? Plaanin paigaldada ka kütteelemendi karterisse.

Kus seda elementi saab ja palju maksab?
Mis see õige õli siis on? Kas see eelkirjeldatu või veel mingi muu?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne