Veoauto kast ja tsikli rehvid
#1

Ühes korrastamisele minevas Tallinna piirkonnas vedelevad sellised asjad:
pilt1, pilt2, pilt3.
Veoauto kasti küljes on huvitavad sulgurid, tsiklirehvid tundusid olevat lääne päritolu. Kes asjadest huvitatud peab ise käed mustaks tegema, kauaks neid asju seal enam ei ole.
Vasta
#2

Ei uskunudki, et kusagil võib VEEL PRAEGU vedeleda (1940ndate) trofeeautolt pärit puitkast. Õigemini selle jäänused.

Sellisetüübilised hoobsulgurid olid peale sõda trofee-veoautode kastiluukide nurkade fikseerimisel üsnagi levinud. Väikeste variatsioonidega, sestap täpset marki kahjuks (Blitz, Büssing, Renault, MAN, Daimler...) ei ütle.

Mõni veoautotaastaja võiks need rauad sealt küll lahti kangutada, neid enam ülearu lademeis ei vedele...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Valdo, kahtlen, kas see päris nii vana kast on. Olen taoliste sulguritega kastiga Gaz- 51 kusagil 60-ndatel kasutanud. Kas võib olla, et mingi kap.-remondi firma tegi neid järele?

Tervitab Veteran.
Vasta
#4

Veteran Kirjutas:Valdo, kahtlen, kas see päris nii vana kast on. Olen taoliste sulguritega kastiga Gaz- 51 kusagil 60-ndatel kasutanud. Kas võib olla, et mingi kap.-remondi firma tegi neid järele?

Täiesti võimalik, olen minagi hoobsulgurite iseehitamise ja 1950-60ndatel kasutamise juttu kuulnud mitmest kohast.

Aga igal juhul on sealsed isendid "magus suutäis" 1930-40ndate veoauto taastajale, sh ka siis, kui tegu on täiesti hilisema omaloominguga.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Pakuks, et kummid võiks sobida 50 ccm " Jawale"
Terv. Veteran
Vasta
#6

kradmelder Kirjutas:Mustri järgi vaadates tundub mulle hoopis, et üks on tsehhide Barumi 3.00-19
Esimene rehv on tõepoolest 19' Barum. Enda 125 all on sellised.
Vasta
#7

Hiljuti ostsin omale Mitase 3.25-19 rehvid ja muster on esimesega identne.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne