Tööriistadest

Vaata ikka korralikku tootjat, Gedore, Beta, Elora.
Würth on saast enamalt jaolt!
Vasta

Mul on mingi WIHA
vist Satterist ostetud.
Sealt peaks saama ka korralike võtmeidCool
Vasta

(26-02-2013, 02:15 AM)autojuht Kirjutas:  Vaata ikka korralikku tootjat, Gedore, Beta, Elora.
Würth on saast enamalt jaolt!
Ei saa ka sellest Würthi fenomenist aru!
Ise eelistaks ka juba mainitud Beta´t või Kamasa´t
Betat vanasti müüs Mercantile Groupp ja Kamasat müüb KGK
Viimasel on pm eluaaegne garantii, loomulikult lõppeb see garantii kui tavalisele padrunile 1,5 meetrine latt taha pannakse vms!
Vanadusse surnud ülekanded ,puruks läinud jõuvõtmed jms vahetatakse garantii korras.
Vasta

Mul gut 60 ja olen rahul,algul olid jamad ja ütles täitsa ülesse,aga tehti korda ja töötab.Kui teistel käpatootjatel saab elektroode ja düüse tükikaupa osta siis stalwerk müüb komplekte ja iga partii ise mõõdus ja uued omavahel vahetada naljalt ei saa.Ma ei tea miks,aga portselaan kübarad üsna kohe puruks,komplekt sisaldab 2 tk kõigest.Kasutusjuhendit kui sellist neil ka pole ja minu oma lendaski laiali kuna polnud kuskilt lugeda,et mis kus ja kuidas.
Vasta

Minu cut-60 on ka endiselt täitsa OK, kuigi on päris palju tööd teinud. Parematel päevadel on lõikamist lausa mitukümmend meetrit olnud.
Imelik, aga minul on ainult üks keraamiline kate katki läinud ja see oli ka kukkumise tulemusena ...
Vasta

(04-09-2013, 21:20 PM)meli666 Kirjutas:  
(04-09-2013, 20:45 PM)muska71 Kirjutas:  ...algul olid jamad ja ütles täitsa ülesse,aga tehti korda ja töötab.
Kasutusjuhendit kui sellist neil ka pole ja minu oma lendaski laiali kuna polnud kuskilt lugeda,et mis kus ja kuidas.

Nagu aru saan, siis oli kasutaja süü. Mitte aparaat praak? Ostsid muidu Eesti esindusest?
Jällegi lisaks tuleks üks otsus eelneva põhjal teha. Kas tellida Eesti esindusest kallima hinnaga ja probleemi korral saaks vähemalt kellegil kõri pihku võtta. Või otse Saksast odavamalt, aga pärast garantii lahendamine... Jällegi äkki kellegil kogemusi kasvõi taoliste asjadega, et kuidas see läbi Ebay ostetud garantii üldse toimiks?
Need käpad on vist neil kõigil kehvad plastkärakad. Tuttaval on mingine taoline traadikeevitus. Aasta pärast oli käpp ära murenenud. Seda vahetada ka ei saanud, kuna oli niiöelda aparaadi külge pandud. Aga ostis europistiku ja kombineeris selle masinale külge. Samuti uus "õige" käpp ja toimib edasi.
Ei ütleks kasutaja süü.Esimestest lõigetest alates kord süttis leek ja siis ainult sädeles ja kas juhendit kah pole siis nii ta ära küpseski.Esindus ütles,et kuskil kontaktivahel miski niiditükk mis takistas midagi ja hunnik kondekaid oli maha põlenud.Garantii remont kestis vist terve kuu kuna remondimees olevat haige olnud.Talvel läks õhufilter regulaator umbe ja ka see vahetati välja.Stalwerk minuteada teostab garantiiremonti ainult nende käest ostetud seadmetele.
Kübarad läksid lõikamise ajal krõps ja pragu sees.Praegu lõikan ilma kübaratta.
Vasta

Kui Rootsi vahest satute siis JULA poodides on ka tavaliselt igasuguseid keevitusi-plasmasid müügil olnud suht ok hinnaga.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kui põhjamaadesse ei satu, siis see mainitud Juula on olemas ka Poolas.
http://www.jula.pl/
Kutid kes käivad, kiidavad hindu.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(06-09-2013, 09:19 AM)Basilio Kirjutas:  Kui põhjamaadesse ei satu, siis see mainitud Juula on olemas ka Poolas.
http://www.jula.pl/
Kutid kes käivad, kiidavad hindu.

Peale Jula on Poolas veel sellised ketid nagu OBI ja Castorama. Hinnad paljupalju mõistlikumad kui Eestis või Skandinaavias Smile
Vasta

Sai katsetatud Stahlwerk 180ci elektrood keevitust. Mul maal pidevalt miski jama vooluga ja laenatud telwin165gforse ei tahtnud seal hästi 2,0mm elektroodi peene töö juures sulatada. Tahtis ikka 120 amprit voolu saada, uue aparaadiga sain 70-80 ampriga juba normaalselt keevitada. Ja õmblus jäi ka nagu palju parem.
Kodulehel kuulutavad küll, et saksa tehnika ja toode, kuid kui pakk kohale jõudis, siis peal kirjas design deutshland made prc.
Antistic funktsioon jäi arusaamatuks, tehase andmetel peaks olemas olema, kuid mina selle abist aru ei saanud, elektrood kleepus ikka vahest materjali külge, ning vahest ei tahtnud süttida ka kohe. Aga üldiselt oli üpris hea kui arvestada, et elektroodideks olid varise av31 elektroodid mis olid pool aastat töötoas lahtiselt seisnud ja enne kasutust ei kuumutanud ka, et kuivatada.
Eelmise aparaadiga peetigi kehva keevituse veaks varise elektroode, lincolnid olevat palju paremad, kuna ise keevitan vähe, ja väga kogemusi pole, siis esialgu arvasin, et varised käivad küll.
Vasta

Mul tuttavad käivad paar korda aastas Valgevenes läbustamas ja on toonud sealt nii endiĺe kui ka sõpradele selliseid keevitusi.... kes on saanud, on kiitnud. Hinda selle asjal seal 150 eurot:

http://www.youtube.com/watch?v=vO_9X0tdofg
Vasta

Mulle pakuti ka sellist 190euriga, narvast miski vend veab neid üle piiri. Ainuke aga asja juures, et garantii puudub ja minu jaoks oli miinus, et tahtis 25ampert peakaitset, stahlwerk sama võimsuse juures tarbib ainult 16 amprit. see vene oma lubab täisvõimsusel keevitada 40% stahlwerk aga 80% tehase andmetel.
Vasta

(05-10-2013, 21:34 PM)maisalup Kirjutas:  Mulle pakuti ka sellist 190euriga, narvast miski vend veab neid üle piiri. Ainuke aga asja juures, et garantii puudub ja minu jaoks oli miinus, et tahtis 25ampert peakaitset,
Sõber väitis mul igatahes, et ta keevitas viiese elektroodiga vabalt oma 10 A kaitsmega- teda tundes, ma ei usu, et ta jama ajas.. ta pole selline mees..
Vasta

Kõik sõltub elektriliinist ka. Ehitusel oli 200meetrine pikendus inverterile, et ulatuks armatuuri keevitama. Seal ka tavalise rulliga ei kippunud voolu jaguma isegi 40 amprist, kui sai tellitud 5mm2 pindalaga pikenduskaablid kohe asi muutus paremaks. Mul on keevituse jaoks kohe elektrikilbi kõrval pistik. Aga see liin postiotsas on kohati nii vana et lihtsalt ei tule sealt särtsu läbi.
Pikemalt keevitades 3,6 elektroodiga viskas 16a kaitse välja juba
Vasta

Hsq 254 on tõeline profisaag. Oman kahte kasutatut(kui ühe kinni pressib, siis teine päästab). Pidurivärgid on neil 15 aasta jooksul otsa saanud, pole ka taastanud. Ka kolme kaanepoldi keermed on nadid. Aga masinad kestavad 25 rm/m aastatöö juures veel teabkui kaua. Raskevõitu on ta küll ja ega neid enam tehtagi.
Vasta

(12-10-2013, 20:05 PM)pen.skar Kirjutas:  ... Oman kahte kasutatut(kui ühe kinni pressib, siis teine päästab). Pidurivärgid on neil 15 aasta jooksul otsa saanud, pole ka taastanud. Ka kolme kaanepoldi keermed on nadid. Aga masinad kestavad 25 rm/m aastatöö juures veel teabkui kaua. ...
Mul Stihl 025, see hobiriistadest kõvem, umbes sama koormuse juures (aastapuude ülestöötamine ja pudi-padi juurde) töötab 13 aastat ilma märkusteta, ühe kaanepoldi olen vahetanud. Kinnikiilumise puhuks on teine latt käepärast, vahetad ära ... eks seda iga ikka veel jagub, enne lõpeb enda oma.

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta

Omal ka Husqwarna 254 XP aastast 1995. Vatti saanud omajagu.Põhilised kuluartiklid kett,plaat, tähik, starteri vedru, nöör ja nööri pool.Kuueteistkümnendal kasutusaasta andis otsad süütepool. Tutikas käis vaevalt paar kuud. Seejärel sai peale pandud mingi vana tükk ja käib senini.
Paar aastat tagasi jooksis mootor oma rumalusest kokku(eksisin segu tegemisel).Tallinnas mingid vene poisid taastasid kolvi ja silindri (maksis alla poole uute hinnast) Samal ajal vahetasin ka vända tihendid ja käib siiani.
Igatahes väga õnnestunud mudel võrreldes praegustega.
Vasta

(12-10-2013, 19:06 PM)meli666 Kirjutas:  
(26-09-2005, 12:53 PM)künnimees Kirjutas:  Küsimus mootorsaagide kohta: kas kellelgi on olnud sellist, mis kestnud üle 5 aasta, muidugi normaalse kasutuse korral?

1992 aastal papa ostis kaks Husqvarna 254XP saage. Üks läks siis kasutusse ja teine jäi pappkasti igaks juhuks tagavaraks. Tehtud on selle saega tööd omajagu. Iga aastaselt talvepuud 35 rummi kuskil, pluss siis veel väiksemad talumetsa hooldustööd ja ehitustööd. Ja ei ole siiani jõudnud läbi asja kulutuda. See tähendab, et süda ikka originaal koos sisuga. Mingeid väsimuse märke ei ole. Vahetatud on ainult sidureid, käivitusvedru jms.
Samas tehnika areneb ja saed muutuvad järjest kergemaks. Seetõttu on üle aasta juba kasutuses olnud üle kilogrammi kergem Stihl. Sellega ikka ennast niipalju ei tapa.
Niipalju siis igaks juhuks varuks ostmisest.

Omalt poolt soovitan Stihli toodangut. Olin selle kaubamärgi tehnik eelmises töökohas 3a ja tõesti on tegemist üle prahi asjadega. Alates 026,260,261 on nö profi tööriistad. Alla selle laasimis ja abitööde saed,mis aga ei tähenda,et nad oleksid kehvema kvaliteediga. Lihtsalt võimsust on liiga vähe.

Tänapäeval on liiga palju uusi tootjaid kellel puudub pikaajaline kogemus ja müüdavad tootet on lapsehaigusi täis ning poolikult läbimõeldud. Vahet pole,et firma X sae saad 100 euroga kätte aga sama hästi võib selle raha kohe maha visata. Endal peavalu vähem Smile
Vasta

Varna 254 oli omas ajas ikka absoluutne tipp. Praegu rahul 346 ja 357 -ga. Kivisaag oli mul Partner K-650, tolle olin sunnitud möödunud sügisel pensile laskma. Tosin aastat teenistust ja mõned reanimeerimised, hakkas juba laiba mõnitamisena tunduma.Big Grin

loll on loll olla.
Vasta

Tsitaat:Omalt poolt soovitan Stihli toodangut. Olin selle kaubamärgi tehnik eelmises töökohas 3a ja tõesti on tegemist üle prahi asjadega. Alates 026,260,261 on nö profi tööriistad. Alla selle laasimis ja abitööde saed,mis aga ei tähenda,et nad oleksid kehvema kvaliteediga. Lihtsalt võimsust on liiga vähe.

Kaasajal majapidamises ainult Stihl saage kasutanud, muid pidanud pigem mänguasjadeks ja enese petmiseks. Hetkel teenib värske MS 261, paremat ei oska tahta, leiab kasutust küll just abitööde või muu nokitsemise näol, kuid hea on teada, et jänni ei jää ka kui on vaja suuremamahulist tööd teha. Ei viitsi jamada mingi X firma sae töökorras hoidmisega, Stihl kuulub pigem sinna investeeringu valdkonda Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne