Tööriistadest

https://osta-ee.postimees.ee/elektriline...src=search
Aga mida sellest arvate?
Vasta

(13-04-2017, 11:29 AM)Raudpats Kirjutas:  https://osta-ee.postimees.ee/elektriline...src=search
Aga mida sellest arvate?

Sarnasega tegin "saekaatrit".
Äkkpidurdus ja ühe mutriga latikinnitus on etteprogrameeritud kasutusaja lahendused.
Lõpuks andsid järele reduktori laagripesa plastist korpuses ja harjapesade kinnitused.
Saekaatris on kilometraaz muidugi veidi teine kui lauaotste saagimisel.
Vasta

http://www.hortulus.ee/index.php?product...ct_details 

Siiani väga rahul  Cool
Vasta

Koos transaga ca. 20€ Naljapärast võiks ju katsetada, palju tast aga abi on...

Vasta

Vaja hobigaraazi kompressorit, vahest väiksemad värvitööd ja mõned suruõhtu tööriistad
Mis sellest arvata? https://antehnika.eu/toode/812/kompressor-4kw-8bar-mzb
Vasta

(17-04-2017, 19:19 PM)Alts Kirjutas:  Koos transaga ca. 20€ Naljapärast võiks ju katsetada, palju tast aga abi on...
Kas see on see tõmbneedi tõmbaja? Tangidega saab 10x kiiremini vast...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Nu vot, seal see küsimus ongi, et kui vaja suuremaid neete mingi ajaühiku kohta kuhugi sisse vägistada, siis vist pikemate vartega tangid. Kui asja päris igapäevaselt ja tööstuslikes kogustes teha, siis vast vastav akuga või suruõhult riist. Videost näib, et konkreetset lisavidinat peab kasutamise ajal päris kenaksese jõuga kinni hoidma, et ta koos trelliga samas suunas ringi ei käiks...
Vasta

Valikut on aga hinnad on ka sel lehel.
Vasta

(18-04-2017, 01:04 AM)Alts Kirjutas:  Nu vot, seal see küsimus ongi, et kui vaja suuremaid neete mingi ajaühiku kohta kuhugi sisse vägistada, siis vist pikemate vartega tangid. Kui asja päris igapäevaselt ja tööstuslikes kogustes teha, siis vast vastav akuga või suruõhult riist. Videost näib, et konkreetset lisavidinat peab kasutamise ajal päris kenaksese jõuga kinni hoidma, et ta koos trelliga samas suunas ringi ei käiks...
Pikavarreliste tangide asemel kasutatakse pigem selliseid:
http://www.autoladu.ee/varuosa/11947/127837/
Jõudu on sellisel stx, tavalise 3,2mm needi saba kaksab ära nagu niidi, midagi ei tunne. Ostsin ka endale koju sellise.
Sadades kõmmutamiseks on jah, suruõhu ja elektri väega töötavad neetijad. Olen vabrikutes töötanud ja kasutanud kõiki kolme eelpool mainitud neetijat no ikka tuhandete neetide kõmmutamiseks ja minu eelistus masstööks on suruõhk. Plaks ja valmis! Osad on automaatse laadimisega, kassett läheb sisse, nii et anna aga kiirtuld. Needid ise olid veel välise keermega ja püss stantsis lasu hetkel needi keskava ümmargusest kuuskandiks. Kui oli vaja neet eemaldada, piisas kuuskantvõtmega välja keeramisest, ei pidanud puurima. 
Elektriline neetija oli ka hea, aga liiga aeglane. Ainus pluss kompressori vajaduse puudumine, sai igale poole kaasa võtta nagu akudrelligi.
Auto juures nokitsemiseks on mul pöörleva peaga needitangid:
https://www.kasum.ee/kuulutused/view-14192.html
Plussiks on hea ligipääs ja iga nurga all neetimine, miinuseks on "herilasepiha" nõrkus - olen vist juba kahed tangid puruks saanud. Jämeda neediga ei tasu vägistada, mis siis et igat mõõtu düüsid kaasas. Peale kahe kõige peenema kasutada ei tasu. No vähemalt hiinakal küll. Viimased tangid ostsin Bahco omad ja hoian neid hellalt. Siiani kestavad. Raskema töö jaoks ostsingi "lõõtsa".

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

sai an tehnikast ostetud puurikomplekt https://antehnika.eu/toode/153/metallipu...mplekt-hss ,aga oh häda petalli pole võimalik nendega puurida sest lihtsalt peale ei hakka.helistasin müüjale tagasi ja oh ja ah need pole mõeldud puurimiseks ehk mänguasjad.masinpuurimisel madalatel pööretel olevat võimalik puurida.mina suvalise teise komplektiga puurisin 5 mm puuriga augu ette ja siis juba jämeda nt 12 puuriga kohe järgi ja auk olemas.selle komplektiga nii kui puurima hakkad drelliga nii kohe hetkega tera eest läinud ja krigiseb,ei jõua käia ja puuritava objekti vahet joosta.
müüjal jääb õigust muidugi üle.küsisin otse,et miks pole silti juures,et mänguasi või ainult hobikasutuseks ja siis vaikus.meilile ei vaevutud üldse vastama.
Vasta

Kunagi müüdi Pärnus Varteko poes ülekarastatud hiina puure. Nii kui puurima hakkasid, lõi lõikeservadest killud välja. Teritamine ei aidanud, ots oli pikalt sihuke. Mehed käisid vist ütlemas ka, aga ei midagi - paar aastat müüsid neid mehiselt edasi. Hiljem ostsin sealt korra veel, siis oli puur nii pehme, et viskas padrunis ringi käies kõveraks.
Üldiselt õppisin siis musta kattega puure kartma.  Reeglina on need paras "#¤%&@*!

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

hommikuse kurja kõne peale vana puurid müügilt maha võtnud.
Vasta

Ehituspoest ostetud puurikomplektid (a´la 10€; HSS ja extra,turbo,power) on väga head... kui on vaja puitu puurida vms. Karp on ka hea, saab vene puurid kenasti mõõdu järele ritta sättida.
Kui muidu puurid murduvad ja nürinevad, siis karbi oma kulus ära. St peale puurimisüritust oli puuri ots nii kulunud, et lõikenurga 1mm serv oli kadunud, puuri ots tömp.


Vasta

mul võttis kihelema kui stokkeris 9eurist puuride komplekti nägin. Kuldsed ja metabo kiri peal ei tea kas need kõlbavad metalli puurimiseks?
Vasta

Mul on kodus see Metabo komplekt olemas ja musta metalli kannatab puurida küll. Omast lollusest olen paar peenemat ära murdnud.
Vasta

Üks tegija mees vajab D-48 klapifreeside mõõtmeid komplektikarbis. Harutasin vahapaberist välja: 4275 2 tk, 4575 1 tk, 4615 1 tk, 5015 1 tk, 4645 2 tk, 5045 2 tk. markeeringu esimesed kaks numbrid välisdiameeter, järgmised kaks lõikepinna nurk kraadides. Koonuse vähim mõõt 32 mm. Pööra koonus 5 kraadi, algab 16 mm`ga. Veel oli kaasas reguleeritav hõõrits markeeringuga 38 (mm).
[Pilt: 1]
Vasta

Olgu öeldud,et igale autole ja traktorile on omad freesid. JUMZ,D48,Belaruss D240 ja SMD (v.a mudel 60) on samade klapi kaldenurkadega. Samas näiteks GAZ 24 komplekti ei saa kasutada GAZ 53 ja GAZ 13,klappide kaldenurgad on teistmoodi.

Ja olgu öeldud,et tänapäevaseid komplekte on ka aga vot eestis neid ei müüda
http://avtoklyuch.satom.ru/p/59517408-ze...-mtz-yumz/


Vasta

Hollandlaste "säästumarketis" jäi silma, et hõõritsatele on seal korralik allahindlus tehtud:
https://www.hbm-machines.com/producten/g...mm-tm-12mm
https://www.hbm-machines.com/producten/g...mm-tm-35mm

Kunagi sai need sealt endale tellitud. Saadeti ilusasti meie koduvabariiki kohale ja on mul ka paaril korral kasutust leidnud (s.t. kohe esimesel korral ära ei lagnuenud). Hinna järgi otsustades neile siiski mingit kvaliteedimärki külge kleepida ei julgeks.
Vasta

Uuriks rahva käest kuidas olete rahul oma harjavabade trellidega kui vaja puurida suurt jõudu nõudvate puuridega madalatel pööretel näiteks 45mm augusaega metalli 150-200p/min.
Mul oli tarvis tööl puurida laotaja poomi avasid suuremaks ja kasutada oli uus harjavaba 483 ja mu enda vana harjadega 456 või midagi sellist marki. 
Harjavabal mootoril polnud jõudu aeglastel pööretel puurida ja kui vähe rohkem vajutasin siis pöörded kohe põhjas. Polnud võimalik sujuvalt timmida pööret päästikuga.
Samas see harjadega kärakas puuris probleemidetta ja sujuvalt kogu pöörete vahemikus. Ainuke probleem oli jõu puudus ja 2 pikka päeva tulist trelli käes hoida. Kohati oli tunne et kohe viskab suitsu välja.
Kunagi stokkeris uurisin, siis seal öeldi et harjavaba küproki kruvile ja harjadega trell kui vaja suurtel koormustel töötada, kuid tänapäeval tundub, et harjadega norm trelli on pea võimatu kuskilt välja sebida...
Vasta

Selle töö jaoks oli sul ka ebasobiv mänguasi: https://www.makita.co.nz/products/model/DHP483 (40Nm)
Suurem augusaega töötamiseks oleks mingi selline hea https://www.makita.co.nz/products/model/DHP481
Harjavabal ei töötanud päästik sujuvalt arvatavasti seetõttu, et liugpote pind pööstikus on kulunud ning tekib sisuliselt ON/OFF effekt.
Ise makitat ei kasuta (Milwaukee), kuid harjavaba on igas mõttes parem. Tänapäeva harjadega mudelid kuumenevad 5 min praktiliselt üle.
Viimased mida tean on 10a tagasi USAS tehtud Milwaukee ning Hilti harjadega akukad mis olid tõesti pommikindlad.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne