Tööriistadest

(09-01-2019, 08:43 AM)veix__ Kirjutas:  Kui keegi viitsib, eks seda annab ka välja arvutada palju selle 170 L/min mainitud temperatuurini köetud õhu jaoks teoreetiliselt võimsust vaja on ja kaua 5 Ah akust peaks saama.

Proovime siis.
1 M3 õhku kaalub 1.29 kg.Erisoojus 1050 J/kg.c. 
170  L on 0,017 M3
0,017x 1,29x1050=23J kraadi kohta
470 kraadi jaoks seega 23X470=10822J minutis
ehk 180 J sekundis
1w=1J/1s ehk vajalik võimsus on 180 W
Siit 180 W=18v x10 A
5Ah akust piisab 10Ampriga 0,5 tundi

Seda ilma kadudeta ja puhurita ehk ainult õhu soojendamiseks
Vasta

(09-01-2019, 09:50 AM)Meistrimees Kirjutas:  
(09-01-2019, 08:43 AM)veix__ Kirjutas:  Kui keegi viitsib, eks seda annab ka välja arvutada palju selle 170 L/min mainitud temperatuurini köetud õhu jaoks teoreetiliselt võimsust vaja on ja kaua 5 Ah akust peaks saama.

Proovime siis.
1 M3 õhku kaalub 1.29 kg.Erisoojus 1050 J/kg.c. 
170  L on 0,017 M3
0,017x 1,29x1050=23J kraadi kohta
470 kraadi jaoks seega 23X470=10822J minutis
ehk 180 J sekundis
1w=1J/1s ehk vajalik võimsus on 180 W
Siit 180 W=18v x10 A
5Ah akust piisab 10Ampriga 0,5 tundi

Seda ilma kadudeta ja puhurita ehk ainult õhu soojendamiseks

170L = 0,17m3
Vasta

Kui vaadata juhtme otsas olevaid fööne, siis teine aste on tavaliselt juba 2000w ja esimese astme peal ei viitsi/taha ise teha enam midagi.  Kui föön on 180w siis võib sellega mu meelest juukseid kuivatada. Üsna mõttetu ja kallis aparaat mille kasutusvaldkond on üpris piiratud nii ajaliselt kui ka kuumuse suhtes.
Assa kurat, praegu vaatasin, et juukse omad on ka 2000w ja rohkem.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(09-01-2019, 10:43 AM)viplala Kirjutas:  Kui föön on 180w siis võib sellega mu meelest juukseid kuivatada.

Kui, siis väääga lühikesi ja aega võtab ikka kaua. Praegu just vaatasin naise juuksefööni võimsust, 2000 W on. Rolleyes
Vasta

Virks juhtis tähelepanu, et õhuhulga teisendamisel oli 10 kordne viga.

Minu kui torumehe rehkendus rehkendus oleks selline:
170l/min =  0,00283m3/s
+20C (tubane olukord) juures õhu tihedus SI ühikutes oleks 1,2 ja erisoojus 1,007

Seega fööni tippvõimsus N=0,00283 x 1 * 1,2 * (470C -20C) = 1,53kW

Ehk saab juukseid kuivatada.

Aga kauaks jagub akut?
Mina mäletan sellist elektrilist seost: I=N/U
N=1530W
U=18V

I=1530 : 18 = 85A -> Kui aku mahutas 5A*h, siis 5 : 85 = 0,059h = 3,5 min  
Aga tuletan meelde, et ma olin siiski torumees.
Vasta

470c on väga ilustatud temperatuur ("labori" tingimustes saavutatud). Ning seda ei saavutata justnimelt seepärast, et aku ei suuda nii suurt voolu anda. St mingi 5Ah aku ei toimi fööniga üldse (seepärast ei  ole ka Makital seda tootevalikus). Selleks on vaja 9 või 12Ah High Demand akut Milwaukel, et seda kasutada.
Vasta

Kauplusest öeldi et viiese akuga 20min.
Vasta

Mis temperatuuril ?
Vasta

Täna andis mul SELLINE sihtotstarbelisel kasutamisel saba Sad
Lihtsalt keset tööd kostis järsku haige kiun, nagu oleks puurpingis puuri ringi tõmmanud. Enam ei tee midagi. Paneb aint leedi põlema ja kostab klõps...
Vasta

Kui garantii veel kestab, siis vudinal teenindusse.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

see oleks liiga lihtne.
Alla 2 aasta on, aga garantii vaid 1 aasta. Sad
Vasta

1 aasta vs 2 aastat:

https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarb...agastamine

https://e-kaubanduseliit.ee/mis-vahe-on-...garantiil/
Vasta

(09-02-2019, 20:24 PM)pannkook Kirjutas:  Täna andis mul SELLINE sihtotstarbelisel kasutamisel saba Sad
Lihtsalt keset tööd kostis järsku haige kiun, nagu oleks puurpingis puuri ringi tõmmanud. Enam ei tee midagi. Paneb aint leedi põlema ja kostab klõps...
Rubriigist, mis oli karul kõhus.
Hambaid nigu polnudki õieti enam.
Suur hammakas nagu polekski kunagi terve olnud, sest selle tükki ei leidunud. Kas assembled in Japan sai selline olla? Äkki oligi katkine ja seetõttu peksis ka väikesed ribadeks?
Igatahes mu Makita usku lõi see hoop küll suure mõra....
[Pilt: 20190223_122902.jpg]
Vasta

Paha lugu, kui usk kõikuma lööb. Sad Õnneks on HPG ja muu "õiglase hinnaga tavaar".

Ega sel isendil äkki reduktorit koos hoidvad kruvid lahti pole pääsenud kunagi nooruses? See lahendab kiiresti mõne hamba ära ja edasine on vaid vormistamise küsimus.

Samuti pidada haiget tegema servi kukkumine padrunile.

Hooldus süüdistas kasutajat?
Vasta

Seda ma püüan ammu seletada, et seda vana töökindlust enam pole. Pm saad sama kvaliteediga asja nagu powerpluss 3x hinnaga...
Vasta

pouapuss ei tee normaalsete akudega tööriistu.
Aga oleks eeldanud jahh, et kui on mõeldud 1000N keeramiseks, siis sellele vastavalt on ka tehtud. Rolleyes
See on nii uus riist, et see ei ole jõudnud veel suurt midagi üle elada. tal alles noorus ongi käsil.
Ostsin uued hammakad ja panin sisse. Esialgu kestab jälle
Vasta

Selline riist Krauas müüa. Hinnaks 18,90eurikut. Nädala juba kestab mul raamiremondi tükke lõigates. Smile 
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5CE53B96
Vasta

Taani poisid on sellise asja valmis ehitanud.
Sõidad kuhu tahad ja päikselise päevaga teed ära tööd, mis vaja. Hinnalipik on ehk meiesuguste jaoks vähe kõrgel, kuid alati saab midagi sarnast ka ise valmis teha. Jämedalt pakuks, et pea samasuguse asja teeks max 4-5000 eest valmis. Ekonoomitades veel odavamalt, kui oma tööd rahasse ei konverteeri seejuures.
Vasta

(23-02-2019, 18:16 PM)pannkook Kirjutas:  pouapuss ei tee normaalsete akudega tööriistu.
Aga oleks eeldanud jahh, et kui on mõeldud 1000N keeramiseks, siis sellele vastavalt on ka tehtud. Rolleyes
See on nii uus riist, et see ei ole jõudnud veel suurt midagi üle elada. tal alles noorus ongi käsil.
Ostsin uued hammakad ja panin sisse. Esialgu kestab jälle

Küsin uuesti: kas see jäi kasutaja veaks? Kui on uus asi, võiks ju garantii alla minna säärane viga. Vähemasti MakServ on säräaseid asju ka peale garantiiaja lõppu positiivse lõpuga menetlusse võtnud.
Vasta

Decorast ostetud. Ei proovinud seda kuhugile viia. tellisin Makservist uued hammakad ja panin ise sisse.
Igasugu remondikohtades läheks see remont pool seadme hinnast. ei vootsinud sellega riskida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne