Vanade tihendite elustamine
#1
Question 

Tervitused siis!
Selline küsimus minult, et kuidas saaks vanad akna tihendid pehmeks uuesti?
Ma kuulsin kuskilt ümbernurga jutuga et pidi neid õli sees leotatama?? Ootaks huviga mis ideid välja pakuteSmile
Vasta
#2

See on rohkem kondoomi-lappimise teema ... väsinud tihendi vastu aitab ainult uus tihend.

Dad.
Vasta
#3

Näiteks volga aknatihendid,mis olid uued aga juba jäigastunud, sai vene bensiinis ööotsa leotatud ja tulemus oli väga hea.
See talv proovisin ühte saabi kere kummitihendit leotada millel tulemust ei tulnud,ei tea kas seekord oli kummi koostis teine,või ei sobi meie bensiin aga jäigaks ja pudetaks ta jäi.
Vasta
#4

Mul jama selles et sellele masinale raske saada selliseid asju...Eriti veel tutikaid...Aga eks proovib siis ja vaatab võibolla midagi isegi toimib.Toungue
Vasta
#5

(06-04-2009, 20:58 PM)moto-onu Kirjutas:  sellele masinale raske saada selliseid asju...

Ära sa jumala eest ütle, mis masin see siis on. Vblla mõni veel äkki pakubki midagi....Cool
Vasta
#6

Äkki on see
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=27482

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#7

(06-04-2009, 20:58 PM)moto-onu Kirjutas:  Mul jama selles et sellele masinale raske saada selliseid asju...Eriti veel tutikaid...

Ütle parem otse välja, et mul on küll vanaauto, aga ma ei taha ta peale sentigi raha kulutada.

Esimesest ettejuhtuvast august (www.classiccar-trim.com) hinnakiri teatab, et:

Ford Cortina Mk.1
Front Screen Rubber ............................ £32.84
Rear Screen Rubber ............................. £37.79
Door Seal (2 Door Model) ....................... £15.92
Door Seal (4 Door Model) ....................... £14.13
Door Shut Edge Trim ............................ £12.46
Door Glass Window Channel ...................... £8.12
Door Glass Seal ................................ £3.03
Boot Seal ...................................... £15.92
Headlining ..................................... £74.73
Carpet Set ..................................... £108.00
Front Quarter Seals........................(Pair)£69.50
2Door Rear Quarter Rubbers.................(Pair)£86.65

...esiklaasi tihend maksab 528.- + km, ma küll ei saa aru, mida seal leotada/lappida on....?
Tänapäevase auto klaasi etteliimimine teenusena maksab alates 800.-, seda peavad kõik miskipärast normaalseks...
Vasta
#8

Mul Teoreetiliselt oleks vaja terve tihendiringa vaja välja vahetada. Tihendid ideenesest terved ja uurisin teemat et äkki oleks võimalik neid natuke elustada veel. Nagu eespool mainisin kuulsin sellest asjast natuke liiga ümbernurga et kohe proovida. Ja ega rahamured on ka, aga aega on nende tihenditeni veel natuke.
(07-04-2009, 08:56 AM)stihl Kirjutas:  Ford Cortina Mk.1

Mul muidu Mk.2
Aga tänud selle lingi eest kaSmile
Vasta
#9

Kui mk2, siis on ju üldse "walk in the park":

Ford Cortina Mk. 2
Front Screen Rubber ............................ £28.00
Rear Screen Rubber ............................. £41.13
Rear Quarter Rubbers...... ..................... £80.19
Front & Rear Screen Chrome Insert .............. £5.30
Door Seal (2 Door Model) ....................... £20.47
Door Seal (4 Door Model) ....................... £18.30
Door Glass Window Channel ...................... £8.12
Door Glass Seal (Exterior) ..................... £5.63
Door Glass Seal (Interior) ..................... £3.03
Door Glass Seal Fixing Clips ................... £0.43
Boot Seal ...................................... £18.95
Headlining (Off White or Putty) ................ £74.75
Carpet Set ..................................... £108.05
Vinyl Roof Kit (Incl. 2 ltr. Adhesive) ......... £75.28



Ok, ukse- jas pagassitihendi ostad veel Eestist kohapealt (Laki Auto meetrikaup ntx, miski 20 kuni 40.- eeku/m), aga klaaside tihendeid anyway ei ole võimalik mitte kuidagi moodi elustada.
Leotage neid kasvõi vedela kulla sees...

Ja nende "ümbertnurga" vendade jutu kuulamine on kõiki juba ammu ära tüüdanud.
Kui on vaja tegusid teha, siis "hitti" ei ole ...ega ei tule.
Vasta
#10

Heh, need hinnad on ju suisa kaupmehe röövimine seal, ja mina loll ajan NOS-e eBayst taga. Oled kursis, kas kvaliteet on normaalne?
Vasta
#11

OkeySmile Seljuhul on teine asi. Selleks ma selle teema tõstatasingi, et teada saada kas ja mis võimalusi onRolleyes.
Vasta
#12

(07-04-2009, 14:47 PM)Jesper Kirjutas:  mina ajan NOS-e eBayst taga.

NOS on ilus vaid kättesaamise hetkeks.
Mul oli üks Jaguar MK7 esiklaasi tihend selline. Aastast miski 1960 võinii....Kõik on ilus, OE pakend ja puha, aga külge ei lähe, sest on nii kokku kuivanud, et ümber klaasi ei mahu kuidagimoodi...lõpuks venitasingi ta päris katki (ennem oleks pidanud ilmselt bensiinis leotama...Toungue -ümbertnurga mehad kah nii soovitasid...) ...ja tellisin täitsa uue.

Pigem ikka kohe uued tellida...
Eks nendega uutega on kah paras jama, aga, vähemalt kuidagimoodi on külge võimalik panna ja asja ajavad ära...ja kildudeks ei lähe...
Perfektset asja pole ammu enam olemas, kõik sõltub, kuidas külge paned.
Mis ei ole üldse lill...
Vasta
#13

samas nitrolahustiaga võid sa ju proovida. Sellega tulevad kohe meelde jäärajasõidud, kus mõned tüübid olla jutu järgi vallai ja masteri protte lahustikaltsude sees hoidnud, et need pehmeneksid ja külmaga paremini rajaga nakkuksidBig Grin
Vasta
#14

(11-04-2009, 22:52 PM)karel Kirjutas:  samas nitrolahustiaga võid sa ju proovida. Sellega tulevad kohe meelde jäärajasõidud, kus mõned tüübid olla jutu järgi vallai ja masteri protte lahustikaltsude sees hoidnud, et need pehmeneksid ja külmaga paremini rajaga nakkuksidBig Grin

Nitrolahusti juttu kuulen esimest korda aga endine rallisõitja ütles,et jättis rehvid bensiini või diisli(ei mäleta enam) sisse likku,et saavutada parem haakuvus.Selliste rehvide eluiga oli loomulikult üks sõit.[Pilt: sr_burnout.gif]

Mis vanade tihendite pehmeks saamisesse puutub siis üks volga taastaja rääkis,et glütseriin(vist oli ikka) pidi pehmemaks tegema.Ise pole katsetanud.
Vasta
#15

Ega pole soovitada M401 akende tihendeid? Ja bensupaagi toru ümber olevat kummist detaili? Kindlasti mingi Saksa vana Opeli tehas teeb neid edasi?
Vasta
#16

(16-04-2009, 00:58 AM)Raimond Kirjutas:  Ega pole soovitada M401 akende tihendeid? Ja bensupaagi toru ümber olevat kummist detaili? Kindlasti mingi Saksa vana Opeli tehas teeb neid edasi?

Sama siin!Tegin teema ka sellest siia: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=27612
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne