autoakud
#1

mul siis oleks vaja akut mis oleks 1.odav ja 2.suudaks vana lada 21013 käima vändata
hea kui keegi siin foorumis oleks jõgevalt kellel on akut mis suudaks 2-3 aastat mitte töödanud lada tööle vändata,ja oskab keegi juhtmete kohta ka midagi öelda???
mis moodi need süüteluku juhtmed olema peavad????


(varsti saab pilte kah selle rondi kohta)


Edit:ja kas nendel tootjatel on kah mingi vahe,mis kõige kauem kestab???
Vasta
#2

nagu aru saan, siis õige rubriik oleks "ostan-põllurallikale-aku-ja-ühtlasi-soovin-teada-kuidas-ladat-juhtmest-käima-panna"?
kuna kahjuks sellist rubriiki ei ole, peame leppima rubriigiga "Testimiseks".

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#3

ei ole põllu ralli masin,töö oma on ja mul vaja juhtmed korda saada kuna omanik suri ja süütelukk lamutati täitsa tükkideks,nii et oleks vaja natuke vanemate meeste tarkus


Edit: tegelikult mis ma öelda tahan et,kas ma lihtsalt löön mingi aku peale ja siis ketran kuni masin tööle läheb või tuleb ennem midagi teha
Vasta
#4

(20-10-2009, 13:58 PM)wolfestein Kirjutas:  Edit: tegelikult mis ma öelda tahan et,kas ma lihtsalt löön mingi aku peale ja siis ketran kuni masin tööle läheb või tuleb ennem midagi teha

Issameie tuleks enne lugeda.
Kui autot ei tunne, kutsu ikka keegi asjalikum tegelane, ilmselt tuleks õli ära vahetada ja pidurid üle vaadata. Palju muid asju ka olenevalt olukorrast.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

pidurid töökorras ja õli on vist jah vaja välja vahetada
Vasta
#6

pelgalt mudeli järgi autot läbi foorumi "tohterdada" tõesti ei saa. Aga enne liikumist veendu tõesti, et kindlasti kõik pedaalid (ja kaks kangikest kardaanitunnelil) ka reaalselt toimivat näivad.

akuteema on lihtne - peab olema 12V ning Ah-number peaks olema kahekohaline (reaalsuses algab ca 40-st - ehk siis et oleks ikka autoaku). Ning et paigaldamisel tema "-"-märk kindlasti masina massi (üldjuhul masina keresse minev juhe) külge saaks.
kui aku ühendamist saadab suuremat sorti sädemepilv ja särin, ära ühenda ning võta aega asja uurimiseks - põlev auto ei ole enamuse inimeste meelest kaunis vaatepilt Smile

kui tööauto, siis arenenud ühiskondades kaedakse esmalt töölepingut:
- kas autoremont seisab töökohustusena kirjas ning kas seda kvalifikatsiooni töötajalt oodatakse?
- kas tööandja vastutab ikka selle eest, kui töötaja ei ole juhtumisi piisavalt kvalifitseeritud remontimaks autot, kui siiski suhtkoht keerulist ja ohtlikku seadet?

foorumis õpetuste andjad seda vastutust paraku ei võta. See pole küll kusagil kirjas, aga ehk nii "Ameerikas" me veel ka pole, et seda vajaks Big Grin

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#7

ei noh ,selles mõttes töö auto et ma sellega talus tööd teen mitte ei ralli niisama ringi,ja tuleb tööle kah minna sellega ,mööda metsa teed


Edit:ega ta eriti ilus vaatepilt pole jah,eriti selle pärast et garaaê täis puit ja .....terve talu on puhtast puust ehitatud(laut koos aidaga,heinaküün,garaaê,puukuur ja talu peahoone)
Vasta
#8

Aku peale siis võiks bensiini ka üles pumbata ja siis käivitama.
Kui süüteluku põhi alles ja juhtmed küljes siis saab seda põhja näppude vahel keerata ainuke häda on selles et kui mootor käima läheb tuleb ise starter tagant ära ühendada seda et natuke tagasi pöörata nii et süüde sisse jääks.
Kui süüteluku põhja ka ei ole siis tuleb sealt mingi kolm juhet kokku sõlmata ja neljandaga starterit anda auto käimisel tuleb neljas juhe eemaldada.
Värve enam kahjuks ei mäleta mis mida teeb aga katse eksitus meetodil saab kindlasti teada.
Ei tea kuidas seda süüte lukku lammutatud on, aga kindluse mõttes tuleks rooli keerata ühest otsast teise ja vaadata ega rool lukku lähe.
Kui rool lukku läks tuleb rooli keerata ühest otsast teise kätele piisavalt jõudu rakendades.
Lihtsam ja kindlam viis on minna Jõgevale poodi ja osta uus süütelukk siguli jupid suht odavad.
Vasta
#9

Endal on olnud kogemusi Lada ja 55Ah akuga- sobisid päris hästi kokku!
Vasta
#10

süüte luku kohapeal nii palju et mul lihtsal oleks vaja teada mis juhe kuhu läheb
Vasta
#11

siis tuleks kuskilt skeem leida.
Vasta
#12

netist pole siiamaani leidnud ja inimestelt kellelt küsind olen,kas enam ei mäleta või pole raamatut enam alles(sigulli raamatut siis)
Vasta
#13

http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=4650
Kes otsib see leiab sa vist ei üritanud väga.
Siin suurem osa lada skeemidest, kui mitte kõik.
Vasta
#14

(20-10-2009, 22:11 PM)wolfestein Kirjutas:  netist pole siiamaani leidnud ...


Kas otsinud ikka oled? Skeem




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#15

(20-10-2009, 22:36 PM)korvimees Kirjutas:  
(20-10-2009, 22:11 PM)wolfestein Kirjutas:  netist pole siiamaani leidnud ...


Kas otsinud ikka oled? Skeem

olen küll
1.see vene keeles
2.kus kohas see süütelukk on???
3.APPI...elektri tööd,need ajavad mõnusalt juhtme kokku x_X
Vasta
#16

http://translate.google.ee/translate?hl=...D%26sa%3DG
Äki saad sellest keelest aru siis. Lada klubis ka suht palju tõlgitud.
Vasta
#17

tänudBig Grin aga mul tuli enda selline mõte et,hea kui aint süüte sisse saan,vänt on kah neil masinal olemas juCool
Vasta
#18

(20-10-2009, 22:56 PM)wolfestein Kirjutas:  tänudBig Grin aga mul tuli enda selline mõte et,hea kui aint süüte sisse saan,vänt on kah neil masinal olemas juCool

Seisnud masinat ei ole küll väga tark mõte vändast käima "meelitada". Olen pikki aastaid tagasi mõned aastad seisnud Þigulid käima pannud ja tean, et see pole väga käkitegu. Akut on Sul ju niiehknaa vaja süüte jaoks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#19

tegelt ma ise kah mõtlesin et kas läheb,ja kui läheb siis mul ennem jõuab võhm välja minna



Edit:ma ei ole küll mingi autotedlane aga see pil paneb segast
kui see on 21013 elektriskeem

http://s433.photobucket.com/albums/qq51/...iskeem.jpg
Vasta
#20

See punane läheb starterile. Ülejäänud seo sõidu ajaks punti. Ära autot põlema pane, st. lahtine või ülekallatud bensiin ja sädemeid pilduv ajutine ühendus ühte autosse ei sobi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne