Gaz 21 tulede pealüliti ühendamine
#1

Kuna iga aasta Volga on ise moodi lüliti ja isevärvi juhtmepuuga siis ei aita ka elektriskeem hädast välja.Kui tõmban pealülitit ühe korra,siis mis tuled peaks põlema ja missugused põlevad teises astmes?
Vasta
#2

Tegelikult juhtmete skeemid ja lülitid põhimõttelised samad ning eriti muutunud küll ei ole. I aste on parktuled (mõnedel mudelitel on jalglülitiga park- või lähituli ning II aste jalglülitiga lähi- või kaugtuli).
Vasta
#3

Ok nii üritasingi ühendada,et esimene aste park ja siis teine lähituled, see millegipärast ei toiminud.

Samas võisin eest otsast liistuklemmidest ka tuled valesti ära ühendada, see on see kellegi pooliku projekti edasi tegemine.Värvide järgi ka panna ei saa kuna juhtmed on jätkatud ja kõik valet värvi.Sad

Tahaks teada kindlasti kuhu pealülitisse + ots läheb(roheline ja must juhe peaks olema) http://img686.imageshack.us/img686/5800/...alliti.jpg

Enne oli + paremalt kõige alumise klemmi küljes, on õige koht?
Vasta
#4

http://www.neti.ee/cgi-bin/otsing?query=GAZ+21&src=web

http://forum.automoto.ee/archive/index.p...um-25.html

http://forum.automoto.ee/archive/index.p...23740.html

http://www.volga21.h1.ru/REMBASE/ALBUM/album17.htm

Siukest lihtsat teed pidi oma foorumisse tagasi ja sealt venemaale ja nääääädsa - käes ta ongi! Loodan, et lihtsaid asju õpid ise leidma.

Pealülitisse läheb mitu otsa +12V-ga, osa läbi jalglüliti. Ehk on skeem abiks, sest kui sul niikuinii on otsad jätkatud, ei oska keegi sulle öelda, mis värv kuhugi käib.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

See sama skeem on mul olemas paberil välja prinditud ja auto juures kaasas, eriti abiks see ei ole.Seal näeb juhtmeid mis peaksid minema lülitisse aga mis klemmi alla, seda ikka ära ei ole märgitud.Sellest jalglülitist tuleb 3 juhet mis hargnevad 5 juhtmeks, keegi on kõvasti aretanud.Ilmselt on lihtsam uus juhtmekomplekt osta kui vana aretama hakkata.Pole eriti ohutu ka kui juhe mis läheb näiteks andurist näidikusse koosneb 6 erinevast tükkist ja igaüks on eri värvi.
Vasta
#6

(27-12-2009, 18:35 PM)Varblane Kirjutas:  See sama skeem on mul olemas paberil välja prinditud ja auto juures kaasas, eriti abiks see ei ole.Seal näeb juhtmeid mis peaksid minema lülitisse aga mis klemmi alla, seda ikka ära ei ole märgitud.Sellest jalglülitist tuleb 3 juhet mis hargnevad 5 juhtmeks, keegi on kõvasti aretanud.Ilmselt on lihtsam uus juhtmekomplekt osta kui vana aretama hakkata.Pole eriti ohutu ka kui juhe mis läheb näiteks andurist näidikusse koosneb 6 erinevast tükkist ja igaüks on eri värvi.

Võta siis paber ja pane lüliti kõrvale, nad on identsed, see mis lülitil ülemine on ka skeemil ülemine. Ei saa ju meist keegi tulla paberit lüliti kõrval hoidma.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#7

(27-12-2009, 18:47 PM)aavu Kirjutas:  
(27-12-2009, 18:35 PM)Varblane Kirjutas:  See sama skeem on mul olemas paberil välja prinditud ja auto juures kaasas, eriti abiks see ei ole.Seal näeb juhtmeid mis peaksid minema lülitisse aga mis klemmi alla, seda ikka ära ei ole märgitud.Sellest jalglülitist tuleb 3 juhet mis hargnevad 5 juhtmeks, keegi on kõvasti aretanud.Ilmselt on lihtsam uus juhtmekomplekt osta kui vana aretama hakkata.Pole eriti ohutu ka kui juhe mis läheb näiteks andurist näidikusse koosneb 6 erinevast tükkist ja igaüks on eri värvi.

Võta siis paber ja pane lüliti kõrvale, nad on identsed, see mis lülitil ülemine on ka skeemil ülemine. Ei saa ju meist keegi tulla paberit lüliti kõrval hoidma.

No skeemil olev kujutatud lüliti ja tegelikkuses ei ole ikka midagi identsed, selle skeemi järgi küll õieti pannan ei saa kokku.Paber seisab veel endal ka näpuvahel.
Vasta
#8

(27-12-2009, 19:19 PM)Varblane Kirjutas:  No skeemil olev kujutatud lüliti ja tegelikkuses ei ole ikka midagi identsed, selle skeemi järgi küll õieti pannan ei saa kokku.

Pane lüliti pilt siia. Võibolla on reostaadiga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

Lülitist ei saa pilti teha aga kõik lülitid mida ma proovinud olen on reostaadiga.Ühel on kaitse ka küljes.Kolme erinevat tüüpi lülitit on mul kokku üldse.Alguses põlesid esimeses astmes lähituli ja teises park(koos kaugtule märgulambiga), kui teises astmes oli ja jalalülitit vajutada siis hakkas kaugtuli põlema ja kaugtule märgulamp kustus ära.
Vasta
#10

Paremini ei oska seletada. Kui pildist aru saad, on okei.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

Tegin lülitist joonise ja kirjutasin juurde kuhu mis peaks käima.

[Pilt: gaz21tuledepeallitiq.jpg]
Vasta
#12

Originaali ei leidnud aga mingid asendused leidsin. Kui sul niikuinii mingi asendus, ehk siis mõni neist:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#13

Jah need mõlemad on mul olemas, joonise tegin kolmandast versioonist.Esimene peaks olema Gaz tüüpi veomasina oma ja teine oli mul eelmise Volga(1963) peal.
Vasta
#14

Kui seal sinu joonisel on alumisel pidev vool peal, siis kahtlustan lüliti riket. Lülitusplaat on jäänud asendisse, kus annab voolu peale ja pole enam liigutatav.
Vene foorumid räägivad ka sellest, et lüliti teises astmes tohib uuemal ajal olla vaid parktuli. Sõidutuled on kolmandas asendis (pool ja täis).

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#15

Sain korda lõppuks, paar asja tegin ringi ja kõik toimib.WinkAitäh abi eest!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne