DKW NZ 350 - 1939
#21

Selle mudeli, aga üldse sarnase esihargiga (näiteks IZ 350) mootorrataste üheks nõrgaks kohaks on esihargi puksid. Esihargi detailid on valatud rauast ning puksid terasest. Enam-väham sama kõvad materjalid mõlemad. Ebapiisava õlituse või ka suure läbisõidu korral kuluvad loksuma. Teadaolevalt remontmõõte ei tehta. Hilisematele sarnase ehitusega esikahvlitele paigaldati juba pronkspukse, mis mootorrratta enda detaile ei kulutanud. Ostad poest tehasemõõdus uue puksi, vahetad ära ning sõidad mõne tunni pärast edasi. Ka sellel rattal oli esiharki tekkinud arvestatav loks. Puksid on mõõdus 15 mm pealt ning sisemõõt 10 mm poldi jaoks. Küla pealt on kuuldud, et uue pika puksi asemel tehakse ka neid kolmes osas ehk ainult uued otsad. Meister laitis selle mõtet maha, kuna koormus poldile jääb nii oluliselt suurem. 

Lahenduseks sai 16x3mm toru hankimine, millest sai sobiva läbimõõduga uued puksid treitud. Ka esihargi enda detailid said üle reibitud. Kokku pannes sai tihe ning loks kadus.

   
   
   
   
Vasta
#22

Esihargi hõõrdamortide friktsioonkettad lagunesid lahti võttes. Uued said valmistatud auto sidurikettast.

   

Esipiduri trossi reguleerimispolt on ilmselt kunagi kaotsi läinud ja selle asemel oli tõenäoliselt tollimõõdus polt pandud. Õnneks ei olnud seda lõpuni suudetud sisse keerata ning õige keermega poldi jaoks keerme veel päästa. Jõudu oli selle vale poldiga rakendatud nii palju, et polt oli rulli keeratud. 

   
Vasta
#23

Esimese poritiiva peal ei olnud säilinud triipe ning oli mõlke. Sai otsustatud, et pinnakatet säilitada ei ole seega mõtet ning poritiib sai puhtaks tehtud. Selgus, et polnud seal originaalpinnkattest midagi alles. Varasem meister oli juba tavalised roostetavad kohad juba asendanud. Nüüd tuleb ebavajalikud needid eemaldada, vajalikud needid asendada originaalilähedastega ning taastada ka numbrimärgi kinnitused. Kunagi on kasutatud ka porilapakat, kuid ilmselt igapäevarattast taas hobirattaks saamisel on nendest loobutud.

   
   
   
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne