MF-70 lumefrees on katki
#21

Sain täna oma masina enam-vähem tööle. Kui masin ikka korralikult töötab siis on rõõm tööd teha. Sain täna kõik vajaminevad teed puhtaks tehtud. See lumepuhur on ikka väga võimas. Mõtlen ikka pidevalt, et kas kusagil poes on sellele puhurile samaväärset masinat müüa ja mis selle hind võiks ka olla, kui pikk nullidejoru. Bauhofis on puhureid küll, kõige odavam 9999.- aga silmaga vaadates ajab masin lausa naerma, et kus sellega mõeldud lund puhuda. Mingi 5-10cm võibolla puhub äraBig Grin.
Aga vaadake ise kuidas täna lund puhusin. 50cm paksune lumi - no problemCool
http://web.zone.ee/quunu/FS-75/puhur%20t%f6%f6tamas/

Mul mõni asjalik video veel tehtud, aga pole praegu ruumi kuhu üles pannaSad
Vasta
#22

(17-02-2010, 20:03 PM)kaller Kirjutas:  Aga vaadake ise kuidas täna lund puhusin. 50cm paksune lumi - no problemCool
http://web.zone.ee/quunu/FS-75/puhur%20t%f6%f6tamas/

Mul mõni asjalik video veel tehtud, aga pole praegu ruumi kuhu üles pannaSad

Su puhuril neid "tiibu" polegi kahel pool, mis töölaiust suurendavad?
Vasta
#23

Ma selles väites nii kindel poleks - manööverdamine on nii pika seadmega ikka paras piin ja jäik jõuülekanne on probleem (mis ka minu puhuri reeversile saatuslikuks sai). Praegu müüdavad on küll ainult lume puhuumiseks, kuid nende juhtimine on lihtsam ja enamusel saab liikumust ja puhumist eraldi juhtida.

Sellist külma ja kerget lund võtab suvaline föön. Kõvakstusanud hanges igatahes tuli sarvedest pidevalt tõsta, et liiga palju korraga ette ei ahmaks ja sellega mootorit kinni ei pooks...

Aga hea, et Sul tööle hakkas. Kuni töötab, on hää abiline.
Vasta
#24

(17-02-2010, 22:42 PM)v6sa Kirjutas:  Ma selles väites nii kindel poleks - manööverdamine on nii pika seadmega ikka paras piin ja jäik jõuülekanne on probleem (mis ka minu puhuri reeversile saatuslikuks sai). Praegu müüdavad on küll ainult lume puhuumiseks, kuid nende juhtimine on lihtsam ja enamusel saab liikumust ja puhumist eraldi juhtida.

Sellist külma ja kerget lund võtab suvaline föön. Kõvakstusanud hanges igatahes tuli sarvedest pidevalt tõsta, et liiga palju korraga ette ei ahmaks ja sellega mootorit kinni ei pooks...

Aga hea, et Sul tööle hakkas. Kuni töötab, on hää abiline.

Su jutus on kõik õige, hea oleks tõesti kui saaks siduriga edasiliikumist piirata. Algul, kui ma ei pannud neid aeglaseid ratta reduktoreid külge, siis oli küll võimatu tööd teha, pidevalt hing kinni ja toru umbes. Aga nüüd nende ratastega pole veel kordagi lonti kinni võtnud. MA ei ole teda piinanud ka, võtan asja rahulikult ja lasen mootoril vaikselt tuksuda, kui ikka tunnen et hakkab vasta, tõstan rattad õhku, nii lööb londi tühjaks.
Puhurilt võtsin piirajad sellepärast ära, et paksemas lumes läks sinna kuhu ise tahtis, sõi ennast sisse. Tuli koguaeg jõuga kinni hoida, nüüd ilma nendeta läheb ilusti
Vasta
#25

kas kellelgi on pakkuda mf70 ja lumepuhuri vahelist töökorras suunamuutmisreduktorit?talv jälle tulemas!eelmine talv tõmbas hammasrattad siledaks.või on keegi teinud mingeid ümberehitusi,et asi tööle saada?
Vasta
#26

komistasin nagis ühe riistapuu piltide otsa. kas see võikb ehk mingi lumefrees olla? kartulaid vist taolisega ei võta?
[Pilt: 17025274d83444_t.jpg]
haa, nüüd nägin isegi, et pealkiri ka albumil olemas.
Vasta
#27

Teeme minu mure jaoks juba valmis. Probleem on selline, et lumefreesi ei võta järgi ja ringi ei taha ka käia. 1 küsimus oleks et kas käsitsi on mingist otsast võimalik freesi ringiajada (mõtlen hetkel reduktori poolt) ,kui ei siis kas keegi oskab öelda kus poolt läheneda et asja algosadeks saaksin.
Vasta
#28

Heitelabadest saab kohe kindlasti, minu omal sai enne reduktori puruksjooksmist ka etteandeteost, kuid see nõudis jõudu.

Kas lülitusmuhv ikka hambub?
Vasta
#29

Korra lülitus ja käis ringi, siis enam rohkem ei lülitunud ja kuidagi ringi ei suuda ajada.
Vasta
#30

Kas etteandetigu ikka pöörduma annab? Aga heitelabad?

Kinni saavad olla kas suunamuutereduktor, nurkülekanne või etteandeteo laagerdus. Kuna tegemist on "vana hea nõukatehnikaga", siis lõtkude olemasolu/puudumise järgi saabki tuvastada, milline neist on minestanud.

Tagasi tulles minu mure juurde, siis jah, senimaani kühveldan käsitsiSad Reduktor on endiselt freesi küljes kinni ja ei kavatsegi sellest eemalduda. Tõsi, ma pole Wäga Tõsiseid Jõuvõtteid kah rakendanud - selle nikatsi mootor sai suvel heina niites üksjagu valu ja viimases otsas oli ilmselgelt taas probleeme karteri(ala)rõhu säilitamisega. Samas peab lumefreesiga töötades niikuinii pidevalt pöördeid hoidma (mul ju rattareduktoreid poleSad) ja seega ei ole hõredast vändatihendusest tingitud kõrged mootoripöörded nii suur probleem.

Kui kellegi vedeleb mõni töökorras MFi lumefreesi suunamuutereduktor jalus, siis võite seda mulle pakkudaRolleyes
Vasta
#31

Mõlgutan juba ammusest ajast mõtteid, et miks on talle üldse vahele tehtud see suunareduktor. Redukor annab juppmaad pikkust juurde ja üsna raske on üles masinat tõsta, sest ta asub ju kaugel traktorist.
Kas ehitati enne valmis puhur ja siis avastati, et ohoo traktori jõuvõttevõll pöörleb teises suunas.
Sama hästi oleks saanud lumepuhuril ehitada ju väljalaske toru teisele poole.
Või nad ei osanud muud lahendust välja mõelda, sest siis oleks etteande tigu teisipidi pöörlema jäänud.
Vasta
#32

Ei tea, kuid välja näeb küll sedamoodi, et võiks olla üksühele, lihtsalt teistpidine. Kusjuures ei olegi aru saanud, miks pöörlemissuunda on vaja muuta...

Kõige tõenäolisem on mingi unifiteerimine - tehti millelegi see FS-75 valmis ja hiljem MFi külge sobitades avastati, et sel pöörleb võll teistpidi....Toungue
Vasta
#33

Olen neid pöördeid võrrenud ja minu mäletamist mööda on nad samadWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne