Mootorratas talvekorterisse!
#21

Dnepriga juhtus selline lugu, et sügisel panin paagi bensiini täis ja kevadel oligi kõik alles, aga karbussid tööle ei hakanud, olid mingit valget jahu täis.Suur töö oli selle jahu eemaldamisega.Järgmistel kordadel lasin karbussid alati sügisel kuivaks ja mingit probleemi polnud.Ilmselt oli see tingitud halvast bensiinist.Eelmisel talvel jäid Honda karpad küll tühjaks laskmata , aga kevadel oli kõik korras.
Vasta
#22

Alustama peaks hoiutingimuste kaardistamisest, kas tegemist on köetava garaaziga, kütmata garaaziga, kivist ehitisega, puidust kuuriga, kas samasse garaazi sõidab igal õhtul lumine auto sisse, kas garaazi teises otsas asub saun...jne.
Ideaalseid hoiutingimusi kogu tsiklile pole olemas, rehvid tahavad olla pimedas ja mitte väga kuivas aga metall vajab kuiva kohta. Samas ei ole mõtekas ka hakata tsiklit talveks lammutama, tuleks leida kuldne kesktee. Selleks keskteeks on üldjuhul puukuur, seal on enamasti piisav tuulutus, puuhalud hoiavad ka õiget õhuniiskust. Tolmukaitseks võib ehitada tsikli ümber raamistiku, millele laotada õhuke lina. Mitte mingil juhul ei tohiks niiskes ruumis laotada riiet või muid esemeid otse tsiklile. Samuti tuleb jälgida, et vanaisa ei koperdaks ja ei tõmbaks tsiklile puuriita peale. Tsikkel ei tohiks olla ka otse muldpõrandal.
Teine, vähemlevinud äärmus, on hoida tsiklit õues (autod ju seisavad õues). Õues hoidmine on parem kui soojas ja niiskes kesküttekeldris või sauna eesruumis hoidmine. Õues hoidmise puhul tuleb kogu tsikkel eelnevalt üle pihustada vastava konserveerimisõliga ja võimalusel paigaldada peale spetsiaalne tsiklikate, mis hoab eemal sademeid aga laseb õhul liikuda. Kui spetsiaalset katet pole siis otsene vihm ja lumi ei tee niipalju halba kui kasvuhoone kile alla tekkiv kondens.
Paagi täitmine bensiiniga on mugavaim viis, mis ajab asja ära. Teine aga parem viis oleks kogu küttesüsteem sooja õhuga ära kuivatada, iseasi, kes viitsib.

Enamasti pole hoiukohti väga valida, küll aga kõige olulisem asi, mida alati tuleks jälgda: tsikkel armastab tuult (ventilatsiooni). Saun, oma pidevalt kõikuvate temperatuuride ja niiskustega on üks kiiremaid viise tsiklist lahti saada.

Vana tõde on: \"Mis seisab see mädaneb, mis sõidab see kulub\". Küsimus on ainult ajas. Tee oma valik!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#23

Et siis teema jällegi aktuaalne.

Eelmistel aastatel, kui veel Izhi omasin, et võtnud rattaga põhimõtteliselt mitte midagi ette. Viimasel talvel jäi isegi tagavelg porist puhastamata ning seeläbi ka omad vitsad peksid- kevadeks olid veljel suured roostekahjustused, mida lihtsalt musta värvi ja pintsliga parandasin. Ka ei valanud silindrisse õli. Talvel käisin isegi paar korda lumel sõitmas, mis muidugi sõiduoskust täiendas.

Sel aastal olen juba Dnepri konserveerimisega alustanud ning tahaks kevadel võimalikult hästi säilinud tsikli garaazhi alt välja vedada.
Nädalavahetusel kandsin kroomosadele peale õli- täpsemalt odavat žiguli oma. Laibaraudade ümber keerasin õliga immutatud WC-paberi. Talve jooksul paar korda õliga uuesti üle lasta peaks vast kroomi korras hoidma.
Samuti eemaldasin raamilt ja mootorilt mustuse, et kevadeks raam (mida ma järgmiseks hooajaks üle värvima ei hakka) roostest söödud poleks.

Kahjuks pean mina hoidma oma ratast garaazhis, mille lagi laseb vett läbi ning millest tuul läbi ei käi- ehk siis üsna õudusunenägu.
Kavatsen paagi fööniga ära kuivatada ning sooja keldrisse asetada. Minu jaoks tunduvalt odavam variant kui 20 liitrit bensiini osta.

Kuidas tuleks 4 taktilise mootor konserveerida?
Lasin kummidest rõhku vähemaks. Mis ainega tuleks rehvid üle käia?
Mida tasuks veel silmas pidada, millest enne siin teemas räägitud pole?

Pots ja postivahe.


Vasta
#24

kummidele sobib hästi silikoonspray kuigi sellel pole eriti mõtet. üldjuhul kuluvad kummid enne ära, kui jõuavad vanadusest pragunema hakata.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#25

Izhil on igal kevadel kroomitud osad olnud nagu rebased- mikroskoopiliste kahjustuste ümber on tekkinud rämedad roosteringid, igal kevadel on paras nühkimine kroomi läikima saada. Sel aastal lasin kõik kroomosad ja muud roosteohtlikud kohad Racing ketiõliga üle. Loogika see, et ketiõli kleepub hästi metalli pinnale ja ei valgu maha, samas on kevadel kah lihtne- õlispray etiketil on kirjas, et õli eemaldub väga hästi mootoripesu vahendit kasutades. Pudelist jätkus mitte ainult kroomosade katmiseks, vaid kõigi roosteohtlike kohtade töötlemiseks. Ratta tõmbasin pukkidele ja sademete vastu kaitseks tõmbasin üle kaubanduses laialt pakutava kokkupandava varjualuse katusematerjal. Katte kinnitasin nii, et alumine serv jäi maapinnast paarkümmend sentimeetrit kõrgemale ja tuul pääseb läbi käima, juhtraud, põlvekaitsed ja muud väljaulatuvad osad ei lase kattel tsikli vastu liibuda. Muidugi oleks palju mõnudam, kui ruunake saaks talve veeta kusagil garaashis, aga paraku see võimalus puudub. Eks kevadel näe kui hea see improviseeritud säilitusmeetod on, odav on ta igatahes küll Wink
Vasta
#26

Seisab maja all garaazis koos keskkütte katlaga ühes ruumis õhk liigub, on soe ja kuiv, tolmukate on peal, kavatsen korra kuus käima lasta ja nii talve üle elada.

Ostan "Sääreväristaja"
Vasta
#27

isandpauk Kirjutas:kummidele sobib hästi silikoonspray kuigi sellel pole eriti mõtet. üldjuhul kuluvad kummid enne ära, kui jõuavad vanadusest pragunema hakata.

Mina ikka arvasin et kummid on ühekordseks kasutamiseks ja neid saab osta apteegistBig GrinToungue.
Aga nuh, kui mõni neid kasutab kuni kulumiseni, see küll oma teha.

Enda masin ka talvekorteris. Mahlad sees, viimasena sai rahulikult tööle pandud ja töötas ja siis seisma jäetud.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#28

unimüts Kirjutas:
isandpauk Kirjutas:kummidele sobib hästi silikoonspray kuigi sellel pole eriti mõtet. üldjuhul kuluvad kummid enne ära, kui jõuavad vanadusest pragunema hakata.

Mina ikka arvasin et kummid on ühekordseks kasutamiseks ja neid saab osta apteegistBig GrinToungue.
Aga nuh, kui mõni neid kasutab kuni kulumiseni, see küll oma teha.

Enda masin ka talvekorteris. Mahlad sees, viimasena sai rahulikult tööle pandud ja töötas ja siis seisma jäetud.

On ikka tähenärijaBig Grin
Suuzul pagana head hoidmis tingimused, kuid selle kord kuus käima panemises ma küll eriti mõtet ei näe.


\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#29

Midagi ei tee. Talvel teen ka veel sõitu! Puhkama tsiklit ei pane.
Vasta
#30

sass Kirjutas:Dnepriga juhtus selline lugu, et sügisel panin paagi bensiini täis ja kevadel oligi kõik alles, aga karbussid tööle ei hakanud, olid mingit valget jahu täis.Suur töö oli selle jahu eemaldamisega.

Kevadel oli sama jama. Jube töö oli karpasid puhtaks saada.
Vasta
#31

Minu ja venna tsiklid alles ehitusjärgus, mistõttu mingit erilist konserveerimist ette ei võta (v.a see, et eemaldatud laagritest jms. ja diisliõlist sai ,,kompott" tehtud moosipurki).
Tegelikult tahtsin teada kaasfoorumlaste soovitusi plastikpaagiga asjade kohta. Niiduki passis kästi talveks bensiin hoopis välja lasta (ise kallasin paagist bensiini kanistrisse ja lasin mootoril näljasurmani töötada). Ise olen ka selle valge kondensaadi jura niidukiga üle elanud.
Vasta
#32

tsiklivend Kirjutas:Suuzul pagana head hoidmis tingimused, kuid selle kord kuus käima panemises ma küll eriti mõtet ei näe.

Korra kuus käivitamise mõte oli selles, et ei vitsinud plastikuid maha kiskuda  karpade kuivaks laskmiseks. Ilma ei soovita küll pikemaks seisma jätta. Omal kaks näidet kodus muruniitjal auras bensiin ära ja järgi jäi miski valge ködi, sael kus oli õliga segatud bensiin sellest jäi alles kummi taoline veniv möga.
Hea võrlus jäi kusagil silma: Mahl + vesi = mahlajook. Bensiin + oktaanarvu tõstjad ja krt teb mis veel = meil müüdav euro nõuetele vastav bensiinijook.
MOTT

Ostan "Sääreväristaja"
Vasta
#33

Teine küsimus veel: kuidas pärast (kevadel) õli silindrist täielikult välja saada? Küünlaava kaudu ja starteri nööri tõmmates jääb osa sisse, mistõttu survetaktist üle minek on väga raske ja mootori käivitumisel võib midagi puruneda. Olen proovinud veel mootorit klappide poolega allapoole kallutada (püstklappidega mootor) ja seejärel väntvõlli aeglaselt keerutanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne