Küsimused t-25A-1 kohta

Venes kulibiinid treivad treipingis selle ava suuremaks ja puksid sisse,juutuubis päris mitu multikat suisa...Võll pehme jah,mul õnnestus ka astaid tagasi apsakas teha.Taga oli kraana ja kraana otsas rippus big bäg kott milles oli mingi kogus mulda ja tagurpidi vist sõitsin aeda ja vist vajus keskel ühte serva ja väänas korralikult võlli ja pärast õnnetust oli üks ais maas ja teine taevas...kraana tuli tagant eemaldada,sest muidu sõita ei saanud enam.Võtsin ühe poole hoova maha ja tõstsin nuudi sellisesse astmesse,et enam vähem ühe kõrguselt ülemised hoovad ja nii tänaseni.Täna muidugi juba teine ja parem kraana/tõstuk taga ja seekord juba keerab hüdro pealt,eelmine oli ilma.  https://www.youtube.com/watch?v=SO8UYxAX8hY , https://www.youtube.com/watch?v=2-ScfzClb1s
Vasta

Võllil veel korra peatudes:
Ma saan aru, et tänapäeval võib igaüks toota kõike mis ei plahvata ega kiirga aga no kui hakata tootma detaili mis käib teise tootja masina külge siis selle detaili kohta peab olema ometi joonis ja tootmise tehnoloogia.
Seal on kindlasti käsitletud ka detaili pinnasiledus ja kõvadus ning need ei vasta kumbki siin ligilähedaseltki originaaltootele.
Järelikult pole ta mitte varuosa sellele masinale vaid selle masina praakosa, mille tootmine on teadlik tarbija petmine.
Isegi mina suutsin leida kataloogist selle võlli kõvaduse mis on HRC 38-45 aga sellel võllil on 12-16!!! Samuti läbimõõt tööpinnal on 46+0-0,05 aga oli 45.7!!!
Ma küll seaduse järgi peast ei ütle, kuid nende teadmistega peaks olema kohustus see kas nõuetele vastava vastu vahetada või raha tagasi maksta.
Vasta

Kui põkatsit enam vähem sihtotstarbeliselt kasutada siis näiteks veneaegse võlli kohta pole kuulnud, et tiiru peale keerab. Küll aga tõsisema töö korral andsid nuudid järele. 
Sama kardaks selle uue pehme võlli juures, et ühel päeval keerab lihtsalt nuudid siledaks või läheb loks nii suureks, et hakkab tööd segama.

Selle loksu puhul vanal ajal tehti lihtne rats. Puuriti paar auku sisse võlli ja õlaku liitekohale ja virutati katanka kuvaldaga sisse. Uskumatult kaua pidas vastu ümara kiilu kohta.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Minu põksil on neelduste kohaselt cccr aegne võll sees.
Vasta

Tõenäoliselt see võll ikka väändub  ja töö läheb nahka. Oleks vaja korralik võll teha või hankida.
Vasta

(23-09-2022, 07:31 AM)Laurimetall Kirjutas:  Tõenäoliselt see võll ikka väändub  ja töö läheb nahka. Oleks vaja korralik võll teha või hankida.
Võll olla juba paindunud tagaratta ülestõstmisel ja nüüd ei saa silindri kõrva enam kätte.
Ei jää midagi üle ja tuleb hakata uut võlli tegema.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne