T-25 D21
#21

Õli läheb pumpa sama mis mootorissegi kamazi, 10mg2k või mis iganes vene mineraalset diiselmootori õli.
Õli läheb nii palju kuni käsietteandepumba taga olevast kontrollkorgi august hakkab tulema. All pumbal on õli väljalaske kork enne kui täitma hakkad võiks sealt seesoleva kraami välja lasta.

Vasta
#22

Panen siia ühe selgitava pildi, kes tahab, võib täiendada.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#23

suured tänud kõigile kes aitasid!Smile
said õhu välja ja põka käib !Smile
õli lisamisega sain kah ilusti hakkama !Smile
Vasta
#24

Nii nädalavahetusel panin täitsa uued pihustid,filtrid,kütepump mure ikka.
Masin ei suuda oma jõudu ikka kätte saada. Nüüd vaatasin et tuulutuse torust hakkas suitsu ajama. Õlikorgi maha võtsin sama seis.
MIS ma veel vaatama peanSad

metsakohin

kas reguleerimine käib tundega või on ette nähtud nr vms, pumbal mõtlen
Vasta
#25

Samlok, kas originaalstarter kompressiooni maha lükkamata jõuab mootorit ringi vedada? Kui jõuab, siis mootor hõre, vaja hülsid-kolvid-rõngad hankida. Sellele viitab ka suitsev rõhutasandi. Õli ka läheb ruttu mustaks? Mul T16m, ühe 55 Ah akuga paarkümmend tundi töötanud uue mootori saan ainult nii käima, et kompress maha, ketran hoo üles ja rõmps dekompressioon tagasi. Kaks võimalust- kas käima või hingest kinni. Eelsoojendust ei ole veel kasutanud, teise või kolmanda korraga ikka kargab käima.
Vasta
#26

Ma lasengi nii käima et kom maha siis hoog sisse ja peale tagasi.Rolleyes
Aga ringi veab kui kom. peal jõuab vedada.
Mis kolvirõngaste vahetamine ja muu sinna juurde kuuluv on väga jube töö. Või saab nii rahulikult nokitsedes ise ka hakkama.Kas T-25A piibliga on võimalik ära vahetada , selles osas et vaatan kuidas mis kuhu käib jne..

Suht kardaan juba omadega, ei oska vigu otsidaBig Grin

Vasta
#27

Kui on hea aku siis jõuab ka orginaal starteriga väga edukalt vedada.Tuttava 93 a tutikana ostetud t25-el pole kunagi kompi maha võetudgi, hoovastik juba kinni. Peal on kaks 55ah autoakut ja veab mis hull.
Vasta
#28

Ärge nüüd iga soovituse peale küll jookske kohe silindreid maha kakkuma ja kolbe-rõngaid vahetama!
d21 tüüpi mootoril pole 5000tt järel ka mingeid hõreda mootori tunnuseid, kui ikka õli märgati vahest vahetada.
Vasta
#29

Igasuguse diagnoosi järgi, ise asja uurimata ei ole mõtet jah selliseid tõid teha. Kui arvad et mootor hõre eks siis mõõda kompressioon ära. Mõõtes teist kord tuleb valada silindrisse natuke õli kui kompressioon muutub hulka paremaks siis mootor hõre.
Vasta
#30

oeh,ja kordub kõik,hommikul läks põka ilusti kohe tööle,päeval kah nagu mingeid probleeme ei esinenud,kuid nüüd õhtul,Lubas aint ja vso õhk vahel ( hea näha kuna filtri korpusest küttepumba vahel läbipaistev vooli.
ei sa aru mina kust ta seda vahele kakub ?
käsipumba vahel ?
muud asjad on kõik ilusti kinni,ainuke nigel asi on see käsipump ?
Vasta
#31

Võtab vast jah käsipumba vahelt.Viimati kerisin korraliku kihi niiti alla,oli tegemist,et kolb rõngastihendit vigastamatta sisse suruda.Ka pumbata oli raske selle eest aga siiani pole muret olnud sellega.Samas võib õhu sisse tarida ka filtripottide tihendi vahelt,selle pärast enda omal jämefiltri vahelt ära võtsingi.Vähem huijovinaid vähem probleeme.
Vasta
#32

(18-11-2011, 21:37 PM)martvl Kirjutas:  oeh,ja kordub kõik,hommikul läks põka ilusti kohe tööle,päeval kah nagu mingeid probleeme ei esinenud,kuid nüüd õhtul,Lubas aint ja vso õhk vahel ( hea näha kuna filtri korpusest küttepumba vahel läbipaistev vooli.
ei sa aru mina kust ta seda vahele kakub ?
käsipumba vahel ?
muud asjad on kõik ilusti kinni,ainuke nigel asi on see käsipump ?

Olen käsipumba silindri pannud treipinki ja treinud pinna uuesti üle. Pärast lihvisin liivapaberiga seest üle. Vana kümmirõnga asemele sai pandud jämedam kummirõngas. See käsipumba värk ussitab pikapeale ära. Mõne aja pärast vaja lihtsalt asja uuendada.
Vasta
#33

Osadel mootoritel D-21 läheb filtri pealt ülevoolutoru pihustite ülevoolutoruga kokku ja sealt edasi kütusepaaki. Sealt siis seismise ajal see õhk sisse tulebki, eriti kui paagis on kütet vähe. Võiks proovida täis paaki või panna ajutiselt ülevoolutoru kinni. Selleks sobib ideaalselt alumiiniumist neet, siis saab vajadusel hiljem lihtsamini ülevoolu taastada. Pihustite ülevoolu kinni ei panda, kinni pannakse ainult see jupp, mis on filtri ja pihustite ülevoolutoru vahel.
Vasta
#34

Õhk võib vahele tulla igasuguse ummistuse pärast. Mul oli 1000 tt töödanud traktoril vaja paak puhastada seest kütuse tõmbas kinni. Sa võiks kogu küttesüsteemi korralikult üle vaadata ja läbi puhuda ,siis saad midagi kindlalt välistada ja ka raskemates tingimustes kindel olla ,et masin korralikult käima jääb. Muide käspumbaga on see värk ,et tavaliselt on pumba hülss ära roostetanud ja pumba hülsi põhjas on kummitihend, et kui kolb on pühjas ,siis ei tõmba õhku vahele. Pumba hoob peab olema korralikult kinni keeratud ,et õhku vahele ei tõmbaks. Uus käsipump maksis mul viimati mingi 6 eur kanti.
Vasta
#35

nii täna oli plaan lund pressida t25ga, jama seisnes selles,et pidamist ültse pole,rehvlil mustrit küllaga,kuna ise olen alles 22 aastane siis igasugune muu kokkupuude traktoritega puudub.Kas peaks ketid alla panema ? kuid mustriga rehvil neist vast kasu pole ?
või on mingi muu lahendus,kui raskus taha panna,kui hea see ülekandele on et lihtsalt paarsada kilo taga on ?

Vasta
#36

Rehvidesse keera katusekruvid,esisillale ka natuke massi lisada ja arvan,et kui taha aiste otsa 200-300kg massi paned siis pidamine paraneb kordades,proovitud.Seisval masinal lased lisamassi alla ja ei koorma masinat.
Vasta
#37

(19-01-2012, 21:15 PM)martvl Kirjutas:  nii täna oli plaan lund pressida t25ga, jama seisnes selles,et pidamist ültse pole,rehvlil mustrit küllaga,kuna ise olen alles 22 aastane siis igasugune muu kokkupuude traktoritega puudub.Kas peaks ketid alla panema ? kuid mustriga rehvil neist vast kasu pole ?
või on mingi muu lahendus,kui raskus taha panna,kui hea see ülekandele on et lihtsalt paarsada kilo taga on ?

See ülemõõduline motoplokk libedal ei liigu, kui veoratastel lisaraskust ei ole. Mina pruukisin 600 kg - aitas heasti. Tõsi, keerata siis enam ei tahtnud, vaid läks veorataste takistuse järgi...
Eks mõistust peab olema - selline mass võib murda aisad, kui lolli peaga rapsima hakata.
Vähemast aga suurt kasu ei ole...

Ketid on ka head asjad, kuid need peaksid olema siis ikka õige mõõduga. Kui raha on, siis Greene.ee aitab.

Hästi lihtsa vastukaalu saab 200liitrisest tünnist, liivast ja meetrisest 24mm keermelatist. Pistad lati tünni ülemisest kolmandikust läbi ja kühveldad tünni liiva täis. Riputad oma loomingu aiste otsa ja toimetad. Ohutum ja parem on muidugi betoonkuubik, mis kinnitub kenasti rippsüsteemi kolmele punktile. Aga sihuke maksab juba rohkem materjali ja vaeva.
Vasta
#38

(19-01-2012, 22:30 PM)meli666 Kirjutas:  Näinud sellist asja, et esisahaga T25 läks keskelt pooleks, kui sahk kivi otsa sattus.
Omaniku väitel ei olevat hoog eriti suur olnudki, sahk aga ilma kaitsevedrudeta.
Taga oli samuti raskus tehtud põhimõttel kang läbi betoonsilindri.
Aga see sipelgakujuline vahekasti korpus ongi selline kahtlaselt peenike keskelt.

Selliste juhtumite vastu tuleb esi sahakinnitustest viia taha raam või tugevdus ja kinnitada aiste kinnitustesse. Näiteks kaks 50x50mm vinklid.
Vasta
#39

kui eelmine nädal partsas veel põka ilusti tööle,siis täna ta seda teha ei taha,mingi eelsüüde peak tal peal olema,kuid kuidas see töötab ?
eelsüüte küünal on omal kohal juhe on taga,kuid kuidas ta sisse lülitatakse ?
Vasta
#40

Süütevõtme OFF ja START vahepealses asendis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne