T-25 D21
#41

selge,käisin proovimas midagi ei toimunud,võtsin eelsüüte küünla maha ja see vedru oli katki.on seda võimalik kuidagi parandada või on ainuke võimalus ikkagi uus?

Veel on küsimus,kas pidureid saab kuidagi peale pingutada? või peab siis pidurilindi ära vahetama ?ja kui saab pingutada siis kust ja kuidas !Smile

Vasta
#42

Ei maksa see suurt midagi, kui mina ostsin, siis oli natu üle 100kr. Aga kas tast kasu ka üldse on - mulle jäi mulje, et koormab rohkem akut, kui asi väärt on.

Ise olen hädas Magneton starteriga. Jõuab nö üle vedada küll, aga jubeaeglane on võrreldes originaaliga. Originaal aga jälle mannetult nõrk aga samas tunduvalt kiirema hoo ketras ilma kompressioonita sisse ning isegi käivitus vahest pareminigi, kuniks aku polnud veel koolenud.

Nüüd ostsin uue 100Ah aku ka, aga ma ei usu, et tänase -12C ilma kõrvalise abita niisama lihtsalt käima saaksin. Valus aku ja starteri tapmine oleks vaid...
Vasta
#43

Juhtmed, juhtmed ja veelkord juhtmed.Cool

Suvaline starter tahab head voolu saada. Nii ka reduktorstarter. Kuid erinevalt vene lollusele vastu seisma ehitatud originaalstarterist ei kannata see tapmist kuigi kaua. Õnneks müüakse mahapõlevat mootoriosa eraldi.

Ning massilüliti tasub ka keeratava vastu vahetada. Sinna kaob üllatavalt palju voolu.

Hõõgküünlast on palju abi. Aga tasub lasta mitte juhendi järgi hõõguma ja kohe starterit, vaid ikka nii kümmekond sekundit juurde. Või kaks korda hõõguma... Ning kontrollige, kas hõõgküünlale jääb pinge peale ka starteri asendis. Peab jääma, sest muidu ei ole sellest ju kasu.

Kui hõõgküünla 40 A akule pahasti mõjuvad, ei ole sellest akust niikuinii külmast mootori käivitajat. Parajasti äratab aku tardumusestWink

Meil ei ole peale reduktorstarterile üleminekut kunagi jäänud traktor käivitamata. Kusjuures mul hõõgküünalt ei olegi. Lihtsalt kompressioon maha, kümmekond sekundit starterit, et lasta mootoril hoog üles (esialgu on -paarikümne juures vaevaline küll), seejärel hakkad vähehaaval survet tagasi andma jälgides, et mootor ikka survetaktist üle käiks rõõmsalt ja popsuma ta hakkabki. Tasub muidugi meeles pidada, et kuigi antud starterit ei ole lubatud lülitada järjest kauem, kui 25 sekundit, võib külma starteri korral esimene raund olla ka pikem. Lihtsalt tuleb jälgida, milla härmatis starterilt sulama hakkab ja millal auru tulema hakkab klemmplaadilt. Siis on viimane aeg pausi pidada...
Ning tasub meeles pidada, et soojus on elektriasjade surm...Toungue
Vasta
#44

(26-01-2012, 12:39 PM)martvl Kirjutas:  Veel on küsimus,kas pidureid saab kuidagi peale pingutada? või peab siis pidurilindi ära vahetama ?ja kui saab pingutada siis kust ja kuidas !Smile
Pidurite forseerimine lisatud piltidel.
Külmkäivitusel annan kuumaõhupuhurist sooja kollektorisse ja kui aku sprinti joosta ei jaksa siis keevituselt täkku,karteris lasen õli ka enne soojaks spiraaliga ja enne juba käivitumist hüppab õlisurve 4 atini.Nagu soovitati vahetan ka massilüliti ära.



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#45

tänud muskale,nüüd ka siis arvuti pilt olemas,vahepeal sai tuttavalt endale ka traktoristi abc raamat laenatud,see tegi ka pildi selgeks !Smile
Vasta
#46

Lugesin 10x seda teksti ja vaatasin pilti ja pitte muffigi aru ei saanud,läksin põka juurde ja hakkasin vaatama ja asi imelihtne tegelikult.
Vasta
#47

(26-01-2012, 13:30 PM)v6sa Kirjutas:  Juhtmed, juhtmed ja veelkord juhtmed.Cool


Ning massilüliti tasub ka keeratava vastu vahetada. Sinna kaob üllatavalt palju voolu.

Akujuhtmed sai kenasti sügisel vahetatud,aga starter endiselt mootorit ringi ajada ei jaksa külma mootorit käivitasin pidevalt täku abil.Aeg ajalt starterit andes hakkab armatuuri kellade plaadi all midagi kärssama,kruvid plaadi maha uuesti starterit ja enam ei kärssa kuskil ja nii korduvalt.Andsin kruvikaga starterilt otse ja endisel kerida ei jaksa ja ühel hetkel avastan akukambris üks polt hõõgub justkui oleks äsja keevitatud seda.Võtsin massilüliti kogu täiega ja kruvisin otse käimakasti karteri külge jämeda poldi alla,toast tõin sooja 100A aku tõstsin peale ja mingi 30 seki starterit andes läks käima ilma igasuguse soendamiseta,traktori temperatuur oli -20,8,õlisurve venis vaevalt üheni.Selline külm käivitus mootori tapmine ja oma masinaga ma seda rohkem ei tee.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#48

T25 oma starter on selline, noh veidi jõuetu, või nii. Meilgi oli kord peal, aga ikkagi sai pettunult maha jällegi võetud. Enne ja pärast originaali oli peal mingi suurem starter. Ma ei tea, mille oma see on, aga külge läheb ainult kahe poldiga, alumise auk on jumalast mööda ja seda panna ei saa. Mõni väidab, et nii pidi minema T40 oma , mõni väidab , et Bellarussi jagu. Ei oska ei õigeks kiita, ega valeks pidada. Marki peast ei mäleta, Lihtsalt see starter oli peal, kui traktor meile sai ja miskit 25 aastat on ta seal peal toimetanud.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#49

Kui mu mälu ei peta (võib petta kah), siis vist on müügis ka neid reduktoriga väikseid startereid.. Belarussidele on kindlalt, teen parajasti ühte mootorit..


Vasta
#50

Minul oli massilüliti oksüdeerinud ja ei lasknud piisavalt voolu läbi. Kindalasti kontrolli massijuhtmed.

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta
#51

Üks tähelepanek veel. Kas ainult minule tundub,et kõige paremini läheb diiselmootor talvel tööle just siis kui mitte gaasi põhjas hoida käivitamise ajal vaid ütleme 1/3 maksimumist? Ise kipun arvama,et põhjagaasiga antakse kütust liiga palju peale ning külma mootori korral ei suuda see üldse süttida kuna aurustub liiga halvasti. Lisaks igasugune pihustus ju tegelikult jahutab ka.

See tõde ei pruugi kehtida tänapäevaste diislite juures kuna gaasipedaal pole otse kütuseetteandega seotud.
Vasta
#52

Kruvisin ka massilüliti lahti kontaktid nagu uued,aga üks kõrv oli neetidest lahti tulnud.Põkat käivitades ei näpi üldse gaasi,lääne diislid tahavad seevastu natuke gaasi muidu ei taha nad eriti koostööd teha külmaga.
Vasta
#53

Mul ka mure vanemat tüüpi T-25-ga. Põka sai uue aku ja uue reduktoriga starteri, aga külmaga ei taha kuidagi käima minna. Soojemate ilmadega läks käima algul üks silinder ja mõne sekundi pärast teine ka. Pakuti varianti, et ühel kolvil on rõngad valepidi, kas võib see võimalik põhjus olla? Paar aastat tagasi kontrolliti pihustid, need olid vähemalt siis veel korras.
Vasta
#54

Põhi häda diisli käivitumisel on ikka kehv kompressioon. Kui rõngad kulunud või vale pidi siis soojaga võib kuidagi veel käima minna kuid külmalt ei lähe kohe mitte. Bensiini mootor töötab 8-12atm surve juures, vanematel mootoritel lubatud minimaalselt 6atm ja peaks ka käima. See vastu diisel käib 25-30atm surve juutes, kuna madalama surve juures lihtsalt diisel ei taha plahvatada ja küünal ju puudub mis süütaks nagu see toimub bensiinimootoril.
Vasta
#55

(08-02-2012, 18:32 PM)kuska Kirjutas:  Mul ka mure vanemat tüüpi T-25-ga. Põka sai uue aku ja uue reduktoriga starteri, aga külmaga ei taha kuidagi käima minna. Soojemate ilmadega läks käima algul üks silinder ja mõne sekundi pärast teine ka. Pakuti varianti, et ühel kolvil on rõngad valepidi, kas võib see võimalik põhjus olla? Paar aastat tagasi kontrolliti pihustid, need olid vähemalt siis veel korras.

Kusjuures mu oma samuti läheb ühe silindriga enne. Seda siis külmaga just. Mingi aeg tagasi said mõlemad uued pihustiotsad pandud ja need reguleeritud. Ja masin ise suht vähe töötanud.
Vasta
#56

Ma nüüd oletan, et tuleb silindrites surve mõõta ja siis rõngad õigeks keerata või väjla vahetada. Jään soojemaid ilmasid ootama.
Vasta
#57

Jah see surve mõõtmine on väga hea algus, sest muidu võib juhtuda lammutades, et on mootor ja surved korras ning jupsib hoopis pump või pihusti ning hulga tööd tehtud ilmaasjata. Kui suvel käivitub kuid talvel kohe mitte käima ei taha minna viitab pahatihti mootori madalale töösurvele.
Vasta
#58

Mina laseks pumba ära kontrollida,kui pihustiotsad äsja vahetatud siis need vast korras.Valepidi pandud rõngad ei tohiks nüüd küll mõjutatda kui just rõngad kulunud pole.
Vasta
#59

Olen kokku puutunud traktoriga millel käivitades läks käima ühe silindriga, hiljem võttis ka teise järgi. Lõpuks ei tahnud teist silndrit üldse järgi võtta, oli ka probleeme mootori seisu jätmisega. Lõpuks sai uus pump peale ja oli ka probleemidel lõpp.
Vasta
#60

Mul sihuke probleem - masin ei ole küll traktor, kuid diisel ometi.. Külmaga kuskil -28 keeldus käivitumast..õigemini läks korraks käima ja suri kohe ka välja. Ei läinud tööle ka eelsoojendus ehk Webasto.. Esimene mõte oli, et kütus kui sült. Käisin torud üle, filtri, jõudsin paagini. Võtsin selle komplekti, kus koos tagasivoolu ots, pealevool ja tasememõõdik, välja.. No kõik oli puhas. Pold sülti ega miskit.
Probleem oli...torukübaras! Ehk paagi korgis. Kui süsteem on tihe ja pumbatakse kütust paagist välja ja sinna rõhutasandi kaudu õhku juurde ei tule, siis mingil momendil ei jõua ka paagis asuv etteandepump kütust enam üles lüüa. Paak vaakumis Smile . Talvisel ajal juhtub imesid.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne