Tundmatu ajam.
#1

Mis ajamiga võiks tegu olla?

[Pilt: DSC04661.JPG]

[Pilt: DSC04662.JPG]

[Pilt: DSC04664.JPG]

[Pilt: DSC04665.JPG]

[Pilt: DSC04666.JPG]
Vasta
#2

Ei klapi, 400-ja süsteem näeb välja nii

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#3

Tegemist on 1920.aastate mootorratastel universaalse lisavarustusena kasutatud spidomeetri reduktoriga. Suure koonuse ja mutri abil kinnitub ajam kronsteini külge, millega omakorda kinnitub ajam esihargi külge. Selle võlliotsa külge mis on mutri ja vedruseibiga, kinnitub kahest plekktaldrikust moodustuv väike rihmaratas. Rihmaratta mõõt valitakse vastavalt esiratta mõõdule, näiteks minu DKW'l on rihmarattale pressitud kiri 26", mis on rantmantelrehvi välisläbimõõt. Teise võlliotsa külge käib spidomeetri tross. Täht R (Recht) tähendab parempoolset paigaldust. Komplekti kuulub veel ka suur rihmaratas, mis kinnitub esiratta kodarate külge. Rihmarattaid aetakse ringi nahast või kummist rihmaga.
Minu dekkari ajam on L ehk vasakpoolne. Taolisi reduktoreid olen kohanud kahe erineva kiirusega, kas 1:1 või 1:2 ülekandega. Saksast on võimalik saada ka replikaid.
Kui on üleliigne, olen huvitatud. Minu omal on hammasrattad kulunud ja viskab kohati üle.
Vasta
#4

Tänud asjaliku vastuse eest.Ajam on saadaval kuid ei kuulu mulle.Siin siis kauba sobitamiseks omaniku tel. 55663379, Toomas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne