Sadula nahatamine
#21

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Raigo
triin äkki ennem räägiksid hindadest ?,kus asub kas materjal enda poolt jne kui kiiresti täidad tellimuse ?
Jõgeval on eriti kallis nahk, tahtsin ka kord Planeta istet nahatada, ca 1000 kr oleks nahk mksma läinud Sad Veekindlat nahka neil seal ka pole (peab olema õliga töödeldud), muud nahka ei soovita panna, kuna porolooni tõmbab vett täis. Üks vilets variant on osta kaltsukast nahast seelik vms, ja seda kasutada (nagu nendel masinatel http://www.hot.ee/drain/m72.htm ja http://www.hot.ee/drain/dnepr.htm
Vihmaga oli mõlema masina istumine märg Smile Soovitan veekindlat nahka osta, kui ei saa, siis töödelda spets vahenditega (Ilves&Extrast saab), jätab vetthülgavaks. Tuup maksab ca 200kr. Odavam variant on silikoonõli, millest kasu pole eriti..
Vasta
#22

auu inimesed, miks te tahate panna sadulale naturaalnahka, mitte kunstnahka? Naturaalnahka kasutatakse tavaliselt ainult näituseratastel... (imab niiskust, venib välja jne)
Naturaalnahka kasutasid 50ndatel osade sadulate tegemiseks ka venelased kuna lihtsalt seda oli lihtsam hankida kui kunstnahka toota... ja loomulikult on naturaalnahaga ka päris vanaaegsed masinad...
Vasta
#23

aga kui võrrelda kunstnahka kaltsukast ostetud pärisnahaga, siis kas pärisnahk kestab ikkagi tunduvalt kauem?

EDIT: PS! ja ärge mu kallist nyyd nende sadulanahkadega ka ära kurnakeWink

Pots ja postivahe.


Vasta
#24

oleneb millisest nahast sa
tahad teha endale tegin tavalisest seemis
nahast sadula planetsile sai vana järgi võetud lõige ja mütt õmbles masinaga kokku,muidugi on mõttekas panna nahale alusriie see tagab kestvuse kinnitatud sai tavaliste tõmbe neetidega.Senimaani
pole sadulaga midagi jutunud sai tehtud
1998 aastal.
Kokkuvõtteks vaatamata kuntstnahale
sai asi igati ilus ja odav!
Vasta
#25

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: JyrkaEE
kuna mul kohe kohe plaanis hakata oma planetsi sadulale uut nahka panema, siis äkki oskate nõu anda kust saada head nahka ning mis ta maksma võib minna. plaanis oleks kas originaalselt pruun või siis must.
ps! tahaks ka teada kust saaks selliseks tegevuseks mõeldud neete osta.
ise tegin enda izile nii: läksin suvalisse second handi ostsin 40 eegu eest tagi ja õmblesin vana singeri õmblusmasinaga nahatükid kokku singeriga õmblesin sellepärast et uuemad masinad ei õmble paksu nahka. Sisuks panin istmele zazi istme seest leiduva poroloni või krt teab mis asja
Vasta
#26

hmm...mul mingi minski iste..täiesti räbal.
mõte tekkis selline, et lõikaks vana zigulli istme nahast välja :keersilm on see vastupidav ?
Vasta
#27

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: harley
hmm...mul mingi minski iste..täiesti räbal.
mõte tekkis selline, et lõikaks vana zigulli istme nahast välja :keersilm on see vastupidav ?

\"Kui vana Zigulli?\", mõtle ise. Ku senimaani on kestnud, kestab ka edaspidi. Iseasi, kas kannatab hääd istet lõikuma hakata, seegi varsti uunikum.:yes

loll on loll olla.
Vasta
#28

ma usun et uunikum nüüd küll mitte, siks on ikka tootmises ju osaliselt 06 Toungue
Vasta
#29

Vabandust, aga ei saa kohe mitte aru, miks peab mööda igasuguseid kaltsukaid otsima või ziguli istmeid doonoritena kasutama... kas ei ole lihtsam poodi minna ja rullis müüdavast kunstnahast omale sobiva paksusega, sobivat värvi ja sobiva suurusega tükk osta...
See, kas keegi ise sadula korda teeb või sobiva töökoja abi kasutab on juba oskuste küsimus... aga 50% omaenesetarkusest tehtud sadulatega on küll nii, et \"oleks näinud kui neid tehti oleks hüüdnud ärge tehke...\". Aga võibolla on viga minu väärastunud maitses ja selles, et ma kohe üldse \"rotte\" ei salli ja leian lihtsalt liiga paljude rataste küljest rotistumise algeid...
Vasta
#30

kas kunst nahk vett peab ?
Vasta
#31

Mul on pakkuda odavalt kunstnahareste, kel huvi andke teada U2U.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne