Millest teha tihendit??
#21

Õige jutt sul! Ma kasutan ka ermetsi igal pool, isegi mootori plokkide vahel. Peab väga hästi!!!

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#22

Kasutan kah mingit punast värvi mädi. Comma oma oli vict.
Vasta
#23

Mootori poolte kokkupanekul tuleb
kasutada tingimata MUSTA hermeetikut(Nime ei mäleta)See kõige paremToungue
See on muidugi siis,kui originaaltihendit pole
Vasta
#24

mina ostan pigem poest originaaltihendi, mis peab kõige kindlamalt vastu. alles viimaste puudumisel vaatan hermetsi või omalõigatud tihendite poole.
Vasta
#25

igal pool ei saa alati silikooni kasutada. kui nt panna karteripoolte vahele tihendi asemel silikoon, siis muutub kogu kupatus umbes 1mm võrra kitsamaks. see on koletu erinevus.

ja enne pindade kokkusurumist peab laskma silikoonil veidi tahkuda. pinnad pole nii siledad, mõni jõnks ikka sees on. ja silikooniga ei tohi liialdada, muidu surub servast välja ja mõne koha peal võib see jääda segama.

ja veel üks asi tuli meelde: enne igakordset silikooni võtmist puhastage ots korralikult ära. seal võib olla vanu kiviks kuivanud tükikesi, liivateri jne, mis hiljem pindade vahele jäädes kogu asja võivad ära rikkuda.
Vasta
#26

Kodusel teel kõige odavamalt ma soovitan võtta seda joonistuspaberiploki tagumise kaane pappi ,see õlis immutada ja jätta väike nurk ka kust saad katsuda ,kas tihend liigub või mitte, panime selle isegi plokikaane tihendiks 5 päeva sõitis hästi ära ,aga siis polnud miskit muud järel kui süsi.:lol
Vasta
#27

mul on just üks selline komplekt olemas
kuna elan võrus, on siin palju inimesi, kes venemaalt stuffi toovad
komplektis 3 tihendit, üks see, mida sul vaja, teisi ei mäleta =(
kui oled huvitatud võta weel siin teema alla sõna.
Vasta
#28

Aga punane silicoon on ikka kõige parem paned vahele ja kruvid kinni


Vasta
#29

rnkx Kirjutas:Aga punane silicoon on ikka kõige parem paned vahele ja kruvid kinni

Olgu tihendisilikoon (selles sisalduv värvaine) must, punane, pruun või lausa sinimustvalge, sellest olulisimad on siiski selle tööomadused. Mis oleks mõistlik enne mödi soetamist pakendilt läbi lugeda. Kui isendile mõndasadat kraadi ei lubata, siis ei maksa sellega mootoridetailide kallale minna.

Ehk siis - PUNANE silikoon võib tähendada üsna mitmelaadsete temperatuuri-, õlikindlus- jm omadustega ainet.

Tegelikult - Volga poes oli 2004 dets müügil igasuguse paksusega paraniiti. Arvatavasti on ka praegu müügil. Natuke joonistamist ja kääride/noaga/auguraudadega tööd ning suvalisse kohta sobivad tihendid valmivad nagu Vändras saelauad Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#30

valdo Kirjutas:[

Tegelikult - Volga poes oli 2004 dets müügil igasuguse paksusega paraniiti. Arvatavasti on ka praegu müügil. Natuke joonistamist ja kääride/noaga/auguraudadega tööd ning suvalisse kohta sobivad tihendid valmivad nagu Vändras saelauad Smile
Valdo soovitatud paraniitpapp ongi õige tihendimaterjal, väga vastupidav.
Vasta
#31

kunagi tegin enda mopile gini purgist silindri alla tihendi...toimis küll Smile
Vasta
#32


Jah silindripea alla olen minagi teinud tihendeid plekkpurgist.
Aga millisest materjalist on kõige paremini sinna sobiv tihend?
Vasta
#33

kõige parem on poest osta originaal Wink
Vasta
#34

Silindripeaga on ju selline võimalus ka et lasta korralikult sirgeks freesida/lihvida ning üldse ilma panna.... kui midagigi läbi tuleb siis see jääb ise kinni.
Vasta
#35

Ikka vasest tulevad parimad tihendid (silindripeale)
Vasta
#36

olen kuulnud et silindri alla tehaxe õhukesest alumiinium plekist tihend mis võtab ise kinni kruvides õige kuju kui ka on mõni mikroebatasasusSmile tegin oma muraveile kyll saku originaali purgist tihendi aga muidugi lihvisin seda värvi väheke maha sest see võib akata kooruma jne. kuid siiamaani on pidanud vastu ent jah kõige parem on ikka poest ostetud originaal tihend, mis on venemaalt toodud(eks need ylepiiri tootjad ja venemasina leiutajad teavad ikka ise kõige täpsemalt mis on hea ja millest tuleb teha sest olgem ausad ega nad just sitta ei tee kuigi välja jätta tõsiasi et nad on leiutanud yldkaudselt vaid 4 asja SAMOVAR PUHVAIKA KUVALDA JA JOPT VÕIUMAT[ja muud matid] aga ikkagi usaldagem tegijaid)
edu siis meisterdamisel
eimu:::
Vasta
#37

kõige õigem oleks tihendit teha paraniidist.vaja läheks teravaid kääre ja augulööjat,(ise kasutan kuullaagri kuuli mis on keevitatud poldi otsa)eelnev kombinatsioon toimib väga hästi.karteri vahele tuleks teha tihendit nii: lõigata välja paraja suurusega ristkülik.asetada mõlemad puksid paremale karteripoolele.panna paraniidi ristkülik karteri paremale poolele ja lüüa haamriga seda kohta kus pesitsevad puksid.tekib kohe kaks auku.järgmisena tuleb võtta polt kuhu on otsa keevitatud laager ja õrnal haamriga toksides auku taga ajada.kui augu koht on teada võib kõvemini lüüa kuni laagri koonuse pind tungib läbi paraniidi poldi auku.see järal tuleb sinna auku panna polt.ja nii toimida iga järgneva augu puhul.tähtis on see et peale igat tehtud auku tuleb auk täita poldiga muidu lõpp tulemus ei pruugi korrektne tulla.seejärel kui kõik augud on tehtud ja poltidega täidetud tuleks võtta väiksem haamer ja õrnalt toksides tihendi kontuurid välja tuua.tähtis on ka see et tihtipeale paraniit on ühelpoolt kirju teiseltpoolt aga ühevärviline.siin ei tohiks eksida ja paraniit asetada nii et tumedam pool on vastu kareterit.sest kirjupoole peal ei ole neid kontuure eriti näha.haamriga tuleks lüüa nurga alt.siis on kontuure kõige paremini näha.kui kontuurid on nähtavad siis tuleks lõigata ja lõigata nii et varu oleks umbes 1 mm.siin paljud eksivad ja jätavad varu 2-5 mm.seal kus väntvõll ringi käib seal ei tohiks üldse varu jätta.vastasel juhul hakkab tihend segama ja hiljem võib õhutus ja õlitus auke ummistada.läks meelest ära et eelnevalt tuleks pindasid 0 liivapaberiga puhastada.
kui tihend on valmis tuleks ta asetada paremale karteri poolele.tihtipeale kasutatakse hermeetikut.aga see on vale.kui on korralik tihend siis ta peab õli küll ja hermeetik võib hiljem ummistada õlitusauke.kui karteri pooled on koos ja tihend vahel tuleks kõik poldid löök kruvikeerajaga üle käia.kui see on tehtud tuleks oodata üks päevake kuni tihend järgi annab ja uuesti löökkruvikeerajaga kõik poldid kõvasti kinni taguda.siis ei tule sealt ükski õlitilk läbi.hiljem saab seda tihendit uuesti kasutada.
tsilindi pea alla tuleks kindlasti panna originaal vask tihend.mõnede izhide puhul ei käigi sinna tihendit.
Vasta
#38

silindripea alla tuleb teha õhukesest alumminiumplekist ja kui ise teha siis mootri vahele vanast veneagsest fotolbuni kaanntest seal on hea papp või siis paberiblokkide tagumisest kaantest aga mina arvan et kui ennem ei ole teinud siis tasub osta poest mina ostsin kunagi tartu turupealt selal maksid need 75 eeku ja kõik peavad siiamaani
Vasta
#39

aga kui on vana tihend järgi ja see on enamvähem terve siis saab palju lihtsamalt kui feliks85 rääkis, lihtsalt joonistad selle jargi uue


Vasta
#40

mina olen alati teinud nii et surun papi vastu mootori poolt ja koputan vaikselt haamriga et jäljed jääksid peale
või siis nagu mõni teeb et tõmbab värviga üle ja surub vastu pappi aga muidugi tuleb pärast värv ära kuivatada
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne