E-5015 vene ekskavaatori käru taastamine
#21

(25-07-2012, 22:59 PM)muumitramm Kirjutas:  Täna sai testitud 5 km linte. väga hästi pidasid vastu. Kiiruseks oli 5 km/päevas ehk siis umbes 1 km/h. Hiljem lisan ka pildid ja video.

Lindi pealepanek võttis aega ca tund. Abimeesteks oli mees, põka ja käsivints.

[Pilt: dsc00158pl.jpg]


selline nägi välja siis kella 15:00 kuni pimedani kestev reis mille pikkuseks oli ca 5 km.

http://www.youtube.com/watch?v=bVgPZmduq...e=youtu.be

Pilt siis veel sõidust. Vasakpoolne lint vedas kiiremini mille tõttu tee oli pea 2 korda pikem sest võimatu oli otse sõita. Pildil on näha kraavi kaevamise koppa.

[Pilt: dsc00165mk.jpg]

Esimene "lõuatäis"

[Pilt: dsc00170je.jpg]

Homme algab kaevu ehitus.Smile Igasugused õpetussõnad on oodatud.
Hiljem postitan ka pildid kõige sügavamast august ja kaevust jms.
Vasta
#22

Kui sõidab viltu on kas kulunud aeglasema poole sõidumootor või on selle poole pumba sektsiooni toolikus väiksem.Võib olla kulunud või vedru nõrgem .Pumbas on sees kaks muutuva mahuga aksiaali.On algeline mahu reguleerimine surve torudest.Peenikesed torud tulevad survetorude küljest pumba peal.Vedru pressib pumpa maksimmalsele tootlikusele ja teisest otsast kasvav surve lükkab kogu kupatust väiksemaks tagasi.
Aga head kaevamist!
Vasta
#23

Nüüd siis kaev valmis. Mõned pildid ja video ehitusest.


Peaaegu maksimaalne sügavus

[Pilt: dsc00181kh.jpg]

Esimene rake on paigaldatud. Selle all on veel geotekstiil ja liivapadi. Ajasime loodi ja asetasime järgnevad.

[Pilt: dsc00187y.jpg]

Esimene sõõm ja rakked on paigaldatud. Esines ka järelmaitse aga see on tühjendamata kaevu puhul täiesti normaalne. Täna lasin potti vee ja vesi oli täiesti selge ja maitse oli superhea. Vett oli kaevus 1,57 kanti.

[Pilt: dsc00212jf.jpg]


Kaevamisest video. Masin töötab üsna aeglaselt aga jõudu jagub küllaga.
http://www.youtube.com/watch?v=PUN2ToKZM...e=youtu.be
Kunagi hakkkan kraavi kaevama ja postitan ka võibolla mõne pildi ja jutukese.
Vasta
#24

Super töö. Mul oleks ka vaja uut kaevu teha, mitu raket sügavust kaevule teha sai?
Mul oleks maal sellele ekskavaatorile oi kuipalju tööd, Lõuna-Eestisse ei ole plaan sellega tulla millalgi?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#25

(01-08-2012, 09:46 AM)saarrand Kirjutas:  Super töö. Mul oleks ka vaja uut kaevu teha, mitu raket sügavust kaevule teha sai?
Mul oleks maal sellele ekskavaatorile oi kuipalju tööd, Lõuna-Eestisse ei ole plaan sellega tulla millalgi?

no 8 poole meetrist raket. ehk siis 4 meetrit rakkeid. Sellest 1 rake jäi maa peale sulavett kaitsma. Kuna veesooned algasid juba 2 meetri sügavusel siis mulle piisas neljast meetrist. Ekskavaator asub suure-jaani vallas. Selle transport jms läheb päris kalliks sest ta ei jõua ennast treileri peale vedada. Tuleks vintsiga peale tõmmata jms veel. Soovitan mujalt ekskavaatorit hankida.
Vasta
#26

(01-08-2012, 23:03 PM)muumitramm Kirjutas:  
(01-08-2012, 09:46 AM)saarrand Kirjutas:  Super töö. Mul oleks ka vaja uut kaevu teha, mitu raket sügavust kaevule teha sai?
Mul oleks maal sellele ekskavaatorile oi kuipalju tööd, Lõuna-Eestisse ei ole plaan sellega tulla millalgi?

no 8 poole meetrist raket. ehk siis 4 meetrit rakkeid. Sellest 1 rake jäi maa peale sulavett kaitsma. Kuna veesooned algasid juba 2 meetri sügavusel siis mulle piisas neljast meetrist. Ekskavaator asub suure-jaani vallas. Selle transport jms läheb päris kalliks sest ta ei jõua ennast treileri peale vedada. Tuleks vintsiga peale tõmmata jms veel. Soovitan mujalt ekskavaatorit hankida.
Arvan, et kopaga aidates saab ta ise küll peale.Ma mõtlesin ikka ,et see vene kopp kiirem on aga tuli välja,et on aeglane Toungue
Vasta
#27

(01-08-2012, 23:03 PM)muumitramm Kirjutas:  ... sest ta ei jõua ennast treileri peale vedada. Tuleks vintsiga peale tõmmata jms veel. ...

Kas on lihtsalt pumbad-mootorid kulunud, või ongi disaini poolest nii jõuetu?
Vasta
#28

(02-08-2012, 11:40 AM)Timm Kirjutas:  Kas on lihtsalt pumbad-mootorid kulunud, või ongi disaini poolest nii jõuetu?

Ilmselt ei satu korralik tehnika vanarauaritta. Natuke siit ja natuke sealt - nii see jõudlus kaobki.

Eks sama põhjus on ka otseliikumissuutmatusel. Kui nüüd roomikud ikka sama pikad (lülide arvuga) on...
Vasta
#29

(02-08-2012, 12:33 PM)v6sa Kirjutas:  ...

Eks sama põhjus on ka otseliikumissuutmatusel. Kui nüüd roomikud ikka sama pikad (lülide arvuga) on...

mis see lülide arv nüüd mängib ?

Vasta
#30

Erinevat lülide arvu ei ole vist põhimõtteliselt üldse võimalik paigaldada? St ei saa linte pingule ju korralikult.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#31

Teoorias ei ole vahet, mitu lyli on. Aga praktikas ei tahtnud 2 puuduva lyliga seitsekendviis mitte otse joosta (pinguti raamikinnitus oli puruks ja et lint v2hegi peal pysiks, v6eti "yleliigsed" vahelt v2lja).

Tegelikult kuluvad t88tamisel nii poldid kui silmad ning ei ole v]imatu ka silmade deformatsioon t6mbe t6ttu. K6ik see kokku v6ib anda meetrile mitu cm juurde. Mitu meetrit see roomik ongi? Ja kui pikk on yks lyli?

Ms r22gime ju yldiselt kulunud kopast, millest v6ib oodata k6ikeSmile
Vasta
#32

(02-08-2012, 16:01 PM)v6sa Kirjutas:  Teoorias ei ole vahet, mitu lyli on. Aga praktikas ei tahtnud 2 puuduva lyliga seitsekendviis mitte otse joosta (pinguti raamikinnitus oli puruks ja et lint v2hegi peal pysiks, v6eti "yleliigsed" vahelt v2lja).

Tegelikult kuluvad t88tamisel nii poldid kui silmad ning ei ole v]imatu ka silmade deformatsioon t6mbe t6ttu. K6ik see kokku v6ib anda meetrile mitu cm juurde. Mitu meetrit see roomik ongi? Ja kui pikk on yks lyli?

Ms r22gime ju yldiselt kulunud kopast, millest v6ib oodata k6ikeSmile

Disaini järgi võiks öeldam et see masin ei sobi muuseomisse ka enam. Proovisin ise treilale sõita aga lihtsam näis ise kohale sõita. Treiler oli libe ja üks pool vedas rohkem kui teine. Isegi lääne ekskavaator on sealt väikse liu saanud, vaatamata sellele, et nende lülide servad on teravamad. Lülide arv muudab pööramist kas lihtsamaks või raskemaks. Kiirus jääb alati samaks. Probleem on siiski vedavas hüdropumbas või jagajas. Aga noh, seda probleemi ma lahendama ei hakka. See on liiga väike probleem kuna nii pikka sõitu enam vast ette ei pea võtma. Õuel liikudes ei häiri see üldse. Peamine, et masin täidab oma funktsiooni.
Vasta
#33

See apastraat on võimeline ennast liigutama 5x kiiremini kui antud videol.Kontrolli korraks jagaja peaklappe,seal posu kummist rõngaid ,ehk on mõni vahepeal ära kadunud.
Vasta
#34

Tääksis Jaak S`l peaks ka sarnane loom ja 304 draglain kodus olema. Küsi nõu ja abi temalt, küll kahepeale õige elu talle sisse saate.
Vasta
#35

(02-08-2012, 23:29 PM)uko Kirjutas:  See apastraat on võimeline ennast liigutama 5x kiiremini kui antud videol.Kontrolli korraks jagaja peaklappe,seal posu kummist rõngaid ,ehk on mõni vahepeal ära kadunud.

Kunagi aega üle jääb võtan jagaja lahti. Kui 5x kiiremini liigutab siis oleks võimalik juba metsakraave taastada jms.
(01-08-2012, 23:32 PM)tarmo242 Kirjutas:  
(01-08-2012, 23:03 PM)muumitramm Kirjutas:  
(01-08-2012, 09:46 AM)saarrand Kirjutas:  Super töö. Mul oleks ka vaja uut kaevu teha, mitu raket sügavust kaevule teha sai?
Mul oleks maal sellele ekskavaatorile oi kuipalju tööd, Lõuna-Eestisse ei ole plaan sellega tulla millalgi?

no 8 poole meetrist raket. ehk siis 4 meetrit rakkeid. Sellest 1 rake jäi maa peale sulavett kaitsma. Kuna veesooned algasid juba 2 meetri sügavusel siis mulle piisas neljast meetrist. Ekskavaator asub suure-jaani vallas. Selle transport jms läheb päris kalliks sest ta ei jõua ennast treileri peale vedada. Tuleks vintsiga peale tõmmata jms veel. Soovitan mujalt ekskavaatorit hankida.
Arvan, et kopaga aidates saab ta ise küll peale.Ma mõtlesin ikka ,et see vene kopp kiirem on aga tuli välja,et on aeglane Toungue

Kahjuks ei tööta tal lindid ja kopp korraga. kui panna kopaga pinge peale siis võibolla kuigi kõrgele jõuab sellega.:d
Vasta
#36

(03-08-2012, 09:13 AM)muumitramm Kirjutas:  
(02-08-2012, 23:29 PM)uko Kirjutas:  See apastraat on võimeline ennast liigutama 5x kiiremini kui antud videol.Kontrolli korraks jagaja peaklappe,seal posu kummist rõngaid ,ehk on mõni vahepeal ära kadunud.

Kunagi aega üle jääb võtan jagaja lahti. Kui 5x kiiremini liigutab siis oleks võimalik juba metsakraave taastada jms.
(01-08-2012, 23:32 PM)tarmo242 Kirjutas:  
(01-08-2012, 23:03 PM)muumitramm Kirjutas:  
(01-08-2012, 09:46 AM)saarrand Kirjutas:  Super töö. Mul oleks ka vaja uut kaevu teha, mitu raket sügavust kaevule teha sai?
Mul oleks maal sellele ekskavaatorile oi kuipalju tööd, Lõuna-Eestisse ei ole plaan sellega tulla millalgi?

no 8 poole meetrist raket. ehk siis 4 meetrit rakkeid. Sellest 1 rake jäi maa peale sulavett kaitsma. Kuna veesooned algasid juba 2 meetri sügavusel siis mulle piisas neljast meetrist. Ekskavaator asub suure-jaani vallas. Selle transport jms läheb päris kalliks sest ta ei jõua ennast treileri peale vedada. Tuleks vintsiga peale tõmmata jms veel. Soovitan mujalt ekskavaatorit hankida.
Arvan, et kopaga aidates saab ta ise küll peale.Ma mõtlesin ikka ,et see vene kopp kiirem on aga tuli välja,et on aeglane Toungue

Kahjuks ei tööta tal lindid ja kopp korraga. kui panna kopaga pinge peale siis võibolla kuigi kõrgele jõuab sellega.:d

Ei tööta jah ,ja treilerile sõites ei soovita seda mingil juhul proovida ,keerab ennast kiirelt üle katuse.On vene ajal saanud mehi surma küll.
PS.Võin metsakraavid ära kaevata kui tahtmist on.
Vasta
#37

Eddu masinaga, sõbral selline taastatud versioon. Väärt masin Smile teenib vajadusel ennast tagasi.
Vasta
#38

(04-08-2012, 16:46 PM)uko Kirjutas:  
(03-08-2012, 09:13 AM)muumitramm Kirjutas:  
(02-08-2012, 23:29 PM)uko Kirjutas:  See apastraat on võimeline ennast liigutama 5x kiiremini kui antud videol.Kontrolli korraks jagaja peaklappe,seal posu kummist rõngaid ,ehk on mõni vahepeal ära kadunud.

Kunagi aega üle jääb võtan jagaja lahti. Kui 5x kiiremini liigutab siis oleks võimalik juba metsakraave taastada jms.
(01-08-2012, 23:32 PM)tarmo242 Kirjutas:  
(01-08-2012, 23:03 PM)muumitramm Kirjutas:  
(01-08-2012, 09:46 AM)saarrand Kirjutas:  Super töö. Mul oleks ka vaja uut kaevu teha, mitu raket sügavust kaevule teha sai?
Mul oleks maal sellele ekskavaatorile oi kuipalju tööd, Lõuna-Eestisse ei ole plaan sellega tulla millalgi?

no 8 poole meetrist raket. ehk siis 4 meetrit rakkeid. Sellest 1 rake jäi maa peale sulavett kaitsma. Kuna veesooned algasid juba 2 meetri sügavusel siis mulle piisas neljast meetrist. Ekskavaator asub suure-jaani vallas. Selle transport jms läheb päris kalliks sest ta ei jõua ennast treileri peale vedada. Tuleks vintsiga peale tõmmata jms veel. Soovitan mujalt ekskavaatorit hankida.
Arvan, et kopaga aidates saab ta ise küll peale.Ma mõtlesin ikka ,et see vene kopp kiirem on aga tuli välja,et on aeglane Toungue

Kahjuks ei tööta tal lindid ja kopp korraga. kui panna kopaga pinge peale siis võibolla kuigi kõrgele jõuab sellega.:d

Ei tööta jah ,ja treilerile sõites ei soovita seda mingil juhul proovida ,keerab ennast kiirelt üle katuse.On vene ajal saanud mehi surma küll.
PS.Võin metsakraavid ära kaevata kui tahtmist on.

Millega sa need ära kaevad uko?
(05-08-2012, 02:02 AM)Siim105 Kirjutas:  Eddu masinaga, sõbral selline taastatud versioon. Väärt masin Smile teenib vajadusel ennast tagasi.

Jaa. koduses majapidamises kindlasti.
Vasta
#39

Sellega.Ja midagi sellist.            
Vasta
#40

Veidi OT:
Uko, mis töötund maksab? Tiigi süvendamine ja suurendamine ka mõeldav oleks?
OT End.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne