Lume lükkamine

(05-02-2019, 16:54 PM)muska71 Kirjutas:  lisaks ei riuga mingi 5-10cm lumepaksusega,aga kui sõiduauto juba plastninaga lund lükkab  ja kiini vot siis on juba kisa suur.poiss kooli ja praktikale linna peab igal hommikul kodunt välja saama gorillaga.

Ja KOV (teil on vist Lääne-Harju vald?) lumetõrje eest vastutaja arvates on OK, et paar päeva peale sadu sõiduautoga läbi ei pääse?
Vasta

mul õuelükkamiseks selline vigur  Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(05-02-2019, 09:38 AM)muska71 Kirjutas:  aga pane siis ketid ratastele.mul kats pisikest üts 6,5 jakettideta ja toine norlett10-33 ja jääkettidega.esimesel käib kets all ringi,teisel käib siis all ringi kui miski takistus ette satub maapinnal.

No see Norlett veel vana aja asi ja kannatab jääkettidega toimetamist.
Nüüdse aja Stigal juba parajalt hea haakumisega kinnisõkutud lume sees ei taha need rattad ilma kettidetagi ringi käia. Liikumise kiiruse ja suuna muutmiseks ülekandes kummiratas, mida siis vedava plaadi peal vastavalt liigutatakse. Kipub läbi libisema ja pikemalt kärsatab sedasi koormuse all kummirõnga ära.
Teine asi on reduktor, mis läks esimes hooajaga õhtule. Määret sees vähe ja seegi oli mööda korpuse seinu laiali, mitte hammaste vahel. Sai määrdeniplid uuele reduktorile ja pritsiga silmini täis. Nüüd on ikka kestnud. Muidugi kogu asi puksikeste peal...
         
Vasta

norlett ka friksioon kettaga kiiruse muutmine nagu kõigil.reduktor õliga.ommiku hakkasin norletiga ajama,aga mingi karpa rike ja võtsin väikse stiga analoogi,kettideta no see küll huumor kuna ratas käib all ringi kui üritad teraga maapinda kopeerida,kergitad siis läheb.see nüüd otsene vahetu kogemus ühelt kohe teisele üle minna.käima lähevad muidu hästi käsistarteriga.
Vasta

täna meil taas tee tuisku täis ja vaalud üle gorilla kapote ja traktor on unistus,padisel 10 tuuris käis juba sügaval metsas sahk.vastutav tegelane arrak mart ja tellijaks lahevesi ja kogu kamp endised vallajuhid ja tegelinskid.
Vasta

(06-02-2019, 12:41 PM)muska71 Kirjutas:  täna meil taas tee tuisku täis ja vaalud üle gorilla kapote ja traktor on unistus,padisel 10 tuuris käis juba sügaval metsas sahk.vastutav tegelane arrak mart ja tellijaks lahevesi ja kogu kamp endised vallajuhid ja tegelinskid.

Kell pea 12 ja meil pole veel käinud. Naine jäi hommikul mazdaga kinni ja seda peaaegu keskuses.  Käisin ajasin lume ära, niiet varsti see raibe tuleb ja lükkab poolemeetrised vallid igalepoole ette. Ükskord ma ta kätte saan  Big Grin
Vasta

(06-02-2019, 12:41 PM)muska71 Kirjutas:  täna meil taas tee tuisku täis ja vaalud üle gorilla kapote ja traktor on unistus,padisel 10 tuuris käis juba sügaval metsas sahk.vastutav tegelane arrak mart ja tellijaks lahevesi ja kogu kamp endised vallajuhid ja tegelinskid.

Mina alustasin hommikul oma kitserajaga kell viis ja lõpetasin pool kaheksa. Ei hakanud õhtul saju ajal tegema, kuna osa oleks tulnud hommikul uuesti teha niikuinii. Umbes 12 l diislikütust jälle põletatud. Sad  Olid vaalud ja oli tuisk, kettideta russil oli puskimist paiguti. Teenusepakkuja sahk madistas igatahes juba ringi Kernu kandis, kui esimese ringiga teeotsani jõudsin. Aga on päris kindel, et mitmed majapdiamised peavad täna sahka ootama lõunani.

Mis kellaks peaks Muska straada lahti olema vallale laekuva 11,8 % tulumaksu eest? Tuletan meelde, et KOV on peale lumetõrje ka muid kohustusi. Ning et kõigile tagada kella kuueks puhastatud sissesõidutee, on vaja päris palju sahkajaid. See on tehtav, kuid kas ka õigustatud kulutus?

Ma olen Su juures käinud ja selle tee lükkamine on PITA. See pole "suts läbi ja valmis". Eriti nüüdisaegse sahaga, mis betoontakistuste peale katki minema kipub...

Samas - foorumis pahandamine on kõige kiirem ja valutum viis oma pahameele väljaelamiseksSmile
Vasta

(06-02-2019, 13:26 PM)v6sa Kirjutas:  Mis kellaks peaks * straada lahti olema vallale laekuva 11,8 % tulumaksu eest? Tuletan meelde, et KOV on peale lumetõrje ka muid kohustusi. Ning et kõigile tagada kella kuueks puhastatud sissesõidutee, on vaja päris palju sahkajaid. See on tehtav, kuid kas ka õigustatud kulutus?...
Samas - foorumis pahandamine on kõige kiirem ja valutum viis oma pahameele väljaelamiseksSmile
Nagu mainitud, varem, väikese (615 inimest ja 190 km2) ja vaese valla ajal lükati teed lahti korralikult, nüüd, uue ja suure valla äärealadel ei lükata. Lükkaja on sama, ju siis töö tellija ei taha raha kulutada. Samas ei tea nad vallakeskuses mitukümmend km (otseteed pidi üle 30 km, normaalset teed pidi üle 40 km) eemal ka lumeolusid meie ääremaal antud hetkel, siin kõrgustiku eri servadel on väga erinevad olud. Mul on 20 cm lund, 5 km eemal on 10 ja 15 km kaugusel mõni cm vaid. Ja traktoristi-teenusepakkujat vist ei usaldata.
Vasta

Ähh mis te torisete, talv on väljas. Sahamees ka inimene ja kõikjale korraga ei jõua    @ vitoga kell neli öösel tartu - viljandi maanteel tuisuvaalus kinni  Big Grin Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(06-02-2019, 13:26 PM)v6sa Kirjutas:  
(06-02-2019, 12:41 PM)muska71 Kirjutas:  täna meil taas tee tuisku täis ja vaalud üle gorilla kapote ja traktor on unistus,padisel 10 tuuris käis juba sügaval metsas sahk.vastutav tegelane arrak mart ja tellijaks lahevesi ja kogu kamp endised vallajuhid ja tegelinskid.


Mis kellaks peaks Muska straada lahti olema vallale laekuva 11,8 % tulumaksu eest? Tuletan meelde, et KOV on peale lumetõrje ka muid kohustusi. Ning et kõigile tagada kella kuueks puhastatud sissesõidutee, on vaja päris palju sahkajaid. See on tehtav, kuid kas ka õigustatud kulutus?

Ma olen Su juures käinud ja selle tee lükkamine on PITA. See pole "suts läbi ja valmis". Eriti nüüdisaegse sahaga, mis betoontakistuste peale katki minema kipub...

Samas - foorumis pahandamine on kõige kiirem ja valutum viis oma pahameele väljaelamiseksSmile
olid ajad kui poiss käis mudaaugul lasteajas,töötasin transitil tagavedu ja bussi jätsin karjakülla kuna teed umbes,ühe korra ülemus võttis teedevalitsuse sahal tutist ja lasi lahti ajada ja maksis,et masin kätte saada.karjakülla kilomeetri tassisin lasteaialast seljas põlvini lumes ja äärmiselt meeldiv kogemus oli ja nii iga päev sest kunagi ei tea kas saad välja.
vald kogu aeg nillib kirjutage valda sisse rohkem raha,rohkem võimalusi,maksud laekuvad,aga tahaks ka midagigi vastu saada.
poiss lõpetab juunis kellu ja praegu käib praktikal ja peab olema mingi 7.30 äkki valingul paarimehe juures kust saab firma bussile ja objektile.kui kaua teda seal peetakse kui istub lumes kinni ja kohale ei jõua?samal teemal ka valda täna kiri kust peab ametlik vastus tulema.ka koolikohustus on vist ja kui laps kooli ei jõua kuna teed umbes siis kool vast valda ei pöördu aru pärima,latsevanem peab aru andma miks võsuke koolis pole või kuidas?
täna oli just vikris saade lõuna paiku ja teede talihoole teemaks.paljudes kohtades pidid prioteet nr1 olema töölkäiv kodanik ja penskar kõige viimane,lõuna eeti kohta oli jutt ja mirjam nutov rääkis.
nagu raadiost kuulnud siis paljud omavalitsused keelduvad seni ajamast kui sisse pole kirjutatud,õige kah.meill hetkel 2 suitsu ja kolmas oli ka.mina ilmselt ainuke maja kust kõik sisse kirjutatud,üks elab ratastel majas ja isegi prügi ei pea vedama muust rääkimata ja praegu kratsitakse niisama viimase maja juurde tee lahti järelikult resurssi on aga vales kohas.
Vasta

(06-02-2019, 15:54 PM)mlsluik Kirjutas:  Ähh mis te torisete, talv on väljas. Sahamees ka inimene ja kõikjale korraga ei jõua    @ vitoga kell neli öösel tartu - viljandi maanteel tuisuvaalus kinni  Big Grin Toungue

Mis mõttes, ei jõua? Peab jõudma, lepingu ju on. Rahvas on pahane ja nõuab pead vaagnale!

Mingi sahamees oled, vä?
Vasta

KOVis on ju prioriteediks koolibussiring, siis reaalsed suuremad tööandjad/maksumaksjad ja alles siis kõik teised. Loogiline ka! No ja kui Sa oled tegelane, kelle 11,8% dividendidelt on näiteks 5% KOVi kogueelarvest ja äriline panus 50% kohalike tööhõivest, siis 
a) on Sul kodutee alati puhas, sest see on koos bussiringiga prioriteet nr.1 või 
b) jõuad omale traktori osta ja isikliku sahamehe palgata Big Grin  

Kui neile kriteeriumitele ei vasta, on kas räätsad või suusad lumetormiga ja ootad sahka päeva-paar. Karm kapitalism, meeldib või ei.
Vasta

See aasta vist pole endal siin lõuna kandis (Piigaste) niipalju isegi kahe kolme korraga kokku lund sadanud, et sõiduauto ei liiguks.
Küll aga tuisk kitib ruttu tõesti tõugatud renni kinni. Häda ka mõneti selles, et PRIA helde rahajagamise tõttu on vähegi kõik põlluharimist kannatavad maad käiku võetud ja enam tuisutõkkeks ribasid põllule seetõttu tõugata ei saa. Muidu ikka eelnevalt seda tehti.
Üldiselt lumetõukamise üle ei kurda, on ikka alati pea sõiduautoga hommikuks läbipääsetavus tagatud. Teinekord ei ole isegi sama päeva õhtuks palju kõrgema kategooria teed veel lahti tõugatud.  
Nuriseda võiks vaid selle üle, et tõugatud tee on kole kitsaks jäänud. Pakkumise võitnud ettvõtja MTZ-82 on ikka sellise lume jaoks juba lahja.
Ahjah, kurja ega rusikaviibutusega ei saavuta suurt miskit peale enese üles kütmisega. Tõukas ka endal traktor pidevalt väljasõiduteele valli ette, kuna ei viitsinud saha pööramise liigutust teha. Sai teinekord nähes traktoristile kommikarp kätte antud ja räägitud. Ei ole enam probleemi olnud selle väikse liigutusega.
Vasta

(06-02-2019, 17:12 PM)v6sa Kirjutas:  
(06-02-2019, 15:54 PM)mlsluik Kirjutas:  Ähh mis te torisete, talv on väljas. Sahamees ka inimene ja kõikjale korraga ei jõua    @ vitoga kell neli öösel tartu - viljandi maanteel tuisuvaalus kinni  Big Grin Toungue

Mis mõttes, ei jõua? Peab jõudma, lepingu ju on. Rahvas on pahane ja nõuab pead vaagnale!

Mingi sahamees oled, vä?

Tänavu ei ole, ei sobinud minu pakkumine, olevat teistest poole kallim olnud... : Rolleyes Toungue
Aga siiski, kui väga palju viriseda siis HAKATAKSE alles nii lükkama nagu LEPINGUS kirjas on ja ootavad kõik kaugemad talud 24h või rohkemgi... 

Ksf muska puhul tundub mingi muu kala mängus olevat... Meil siinkandis sellist asja küll ei ole, teed on väga kenad.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(06-02-2019, 12:41 PM)muska71 Kirjutas:  täna meil taas tee tuisku täis ja vaalud üle gorilla kapote ja traktor on unistus,padisel 10 tuuris käis juba sügaval metsas sahk.vastutav tegelane arrak mart ja tellijaks lahevesi ja kogu kamp endised vallajuhid ja tegelinskid.

mart ei tegele endise padise valla teedega. leemet vastutab. ja kui häda käes ja talle helistad, siis on paarikümne minutiga sahk kohal ka.
naabrimees on see talv ühe korra helistand ja varahommikuks saha tellind, mul pole nii häda olnud.
samas praegast on kell kaheksa õhtal ja sahk pole veel tulnd. ega ei tule ka enam, kuna naabri manu käis tunnike tagasi. eks on kiirus taga ja küllap
nägi, et mul jäljed sees ja järelikult suurt häda pole.
nädalivahetusel ajan riigimetalli soojaks ja nügin ise ja kohe laiemalt.
Vasta

(06-02-2019, 21:07 PM)diesel Kirjutas:  ... ajan riigimetalli soojaks ja nügin ise ja kohe laiemalt.

Mis traktorit riigimetalliks kutsutakse, eneseharimise mõttes küsin.
Vasta

VALtion METallitehtaat - sellist nime kandis tänaseni muu träni tegemise kõrval ka meile lähim traktoreid koostav wärkstuba peale II ilmasõda.

EDIT: hädavajalikud täpsustused lisatud

Muide, üks suuremaid paberitoomisliinide tootjaid maailmas. Teevad ka keemiatööstuse seadmekomplekte.
Vasta

valmet, ehk lühend valtion metallitehtaat nimest. eesti keeli siis riigi metallitehased.
uuema aja valtra on sama sisteemi järgi riigi traktor.
Smile
edit: jõuti juba ette. jutt õige.
Vasta

(06-02-2019, 21:07 PM)diesel Kirjutas:  
(06-02-2019, 12:41 PM)muska71 Kirjutas:  täna meil taas tee tuisku täis ja vaalud üle gorilla kapote ja traktor on unistus,padisel 10 tuuris käis juba sügaval metsas sahk.vastutav tegelane arrak mart ja tellijaks lahevesi ja kogu kamp endised vallajuhid ja tegelinskid.

mart ei tegele endise padise valla teedega. leemet vastutab. ja kui häda käes ja talle helistad, siis on paarikümne minutiga sahk kohal ka.
naabrimees on see talv ühe korra helistand ja varahommikuks saha tellind, mul pole nii häda olnud.
samas praegast on kell kaheksa õhtal ja sahk pole veel tulnd. ega ei tule ka enam, kuna naabri manu käis tunnike tagasi. eks on kiirus taga ja küllap
nägi, et mul jäljed sees ja järelikult suurt häda pole.
nädalivahetusel ajan riigimetalli soojaks ja nügin ise ja kohe laiemalt.

Tänan. Ma Leemetile ei ütle kust teada sain  Big Grin
Vasta

ega mina seda ise välja ei mõelnud.
veise puugis padise grupis seletati, et nõnna ongi ette nähtud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne