Elektriturg avati (otse kaubamaja kõrval, kalaleti taga!!!)
#1

Nonii!
Kohe-kohe läheb lahti ja neid teemasid tuleb erinevatesse foorumitesse 2,7 miljonit (tean, ses 0,7 miljonit teemat olen juba näinud).

Uurisin mitu aega kokku ja minu arusaam on:
Kui minu elektritarve ei ületa rahas ca 80eur/kuu, siis on savi, kelle klient ma olen.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#2

et kas elektriletis saab ka tasuta elektriauto akusid laadida?
Vasta
#3

Kulu ca 180 kWh ja ei viitsind isegi ühtegi liigutust teha turu suhtes, automaatselt EE klient. Kõikide arvestuste järgi võidaks aastas 5-8 euri, pointless.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#4

Täna just lugesin Näoraamatus mingit vastavasisulist postitust.

Seal soovitati suurematel kodutarbijatel (kelle jaoks just täna siin foorumis energiakulu teema tõusis) sõlmida sügisel fikseeritud hinnaga leping, muuta see kevadel muutuva hinnaga lepinguks ning järgmine sügis tagasi fiks. hinna peale.

Täiesti seaduslik (praegu vähemalt) ja MWh-des mõõdetava voolutarbe puhul annab ilmselt üsna arvestatava säästu.


Põhjalikumalt ma pole selle teemaga pead vaevanud, tarbin ka vähe.
Vasta
#5

Jah, teoorias ongi täiesti reaalne, et talvekuudel on hind ülemõistuse hüplik ja suvekuudel on hind odavam, kuna kõik puhkavad ja elektriga keegi ei küta.
Valguse jaoks kulub ka vähem elektrit.

Praktikas on aga nii, et kohe kui estlink kaabel läheb rivist välja, siis hüppab ka meil fikseerimata hind lakke, see ei sõltu aastaajast.


Kõige mõistlikum oleks vist kaugloetav arvesti ja seinapeale turuhinna seier, mis näitab hetkehinda.

Vastavalt seierile saad otsustada, kas pesen pesu või mitte.
Ning seier regullib ka küttesüsteemi, soojavee boilerit, põrandakütet jne...
Vasta
#6

See "turuhinna seier" oleks Arduino baasil täiesti ökonoomselt tehtav. Kes viitsiks tootma hakata? Tundub täiesti perspektiivikas vidin olevat.
Vasta
#7

(07-12-2012, 12:31 PM)Alts Kirjutas:  See "turuhinna seier" oleks Arduino baasil täiesti ökonoomselt tehtav. Kes viitsiks tootma hakata? Tundub täiesti perspektiivikas vidin olevat.

See võib ka nutitelefoni äpp olla.
Toota tuleks vaid 1 tk ja see suurtele kaladele maha müüa, raske raha eest.

............
Edit:

Ning kilohinna peaks siit leidma.
http://elering.ee/nps-hinnad/?period=day&chart=
Vasta
#8

Kui hinnad kusagilt kättesaadavad on siis on põhimõtteliselt oleks võimalik ehitada veebirakendus mis võib kuvada mida iganes- keskmist hinda, müüjate kaupa hinda, igasugust statistikat jne. Näha saaks seda tavalisest brauserist.
Vasta
#9

(07-12-2012, 16:46 PM)cesium Kirjutas:  Kui hinnad kusagilt kättesaadavad on siis on põhimõtteliselt oleks võimalik ehitada veebirakendus mis võib kuvada mida iganes- keskmist hinda, müüjate kaupa hinda, igasugust statistikat jne. Näha saaks seda tavalisest brauserist.

Keegi võiks selle rakenduse kokku ehitada küll.
850kwh kuus omal tarbimine Smile
Vasta
#10

(07-12-2012, 12:17 PM)tõnn Kirjutas:  Kõige mõistlikum oleks vist kaugloetav arvesti ja seinapeale turuhinna seier, mis näitab hetkehinda.

Vastavalt seierile saad otsustada, kas pesen pesu või mitte.
Ning seier regullib ka küttesüsteemi, soojavee boilerit, põrandakütet jne...

Hea mõte on seni kui üks või mõned seda kasutavad. Kui juba enamusseda kasutab, ei hakka seier üldse liikuma vaid näitab ühte hinda pidevalt või tõuseb vastavalt elukalliduse tõusule.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

Vaevalt me kodutarbijad suurtööstustega konkureerida suudame.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne