Projekt: MTZ-80--->82

(14-10-2013, 13:22 PM)v6sa Kirjutas:  
(14-10-2013, 13:11 PM)saarrand Kirjutas:  ...
st kaks sõrme olid totaalselt kõvasti kinni roostetanud.
...

Kui sõrmed näpu vahel, lase kohe teha ka tõmmits. Sõrme sees on keere olemas, kuid ma ei tea selle mõõtu.

Minu hübriidrussil oli lõtk selles mõõdus, et sõrmed tulid koormusest vabastamise järel kruvikeerajaga tõmmates välja...Big Grin

Ma olen ka kuulnud kahesuguseid jutte, osad ütlevad, et pole probleemi nende kättesaamisega, teised jälle räägivad, et on kurja vaeva näinud. Mine sa võta kinni, sellel sillal on õlitus korras olnud (meeldetuletuseks, tegu sillaga, mis minu traktori küljes pole olnud), st roolivõimust on korralikult õli lekkinud, aga sõrmed olid sellele vaatamata kinni roostetanud.
Nüüd mõtlesin, et peaks puurima sinna sõrmele küljepealt ava läbi kuni keermeni ja otsapeal olevasse kinnitusplaati ka auk sisse ja määrdenippel peale, saab aeg-ajalt mõne põksu määret sinna lüüa ja ei tohiks probleemi olla enam roostetamisega.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Sai Türil käidud ja tugevalt rahakoti paksust vähendatud. Enamvähem kõik jubinad-pudinad peaks olemas olema, vaja hakata silda kokku laduma. Huvitav on see, et uued esisilla kinnitussõrmed on ca 3x õhemast materjalist, kui vanad. Muidu ehituselt samasugused, aga sisemine ava on meeletult suur ja sein sõrme sein seetõttu oluliselt õhem. Raud vist kalliks läinud...

Teine asi on see, et oleks vaja nüüd 2 uut esi rehvi osta. Hinnad jäävad vahemikku 160- 180€ tk, ega keegi vist soodsamat midagi soovitada ei oska?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Saigi rehvid ära tellitud, sedakorda valisin müüjaks Träx Rehvikeskuse. Transporti lubati tasuta, saab näha, millal parankad hoovile jõuavad!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

http://tractor-mtz80-mtz82.ru/. Üks asjalik link kus on mtz kasutusjuhend.
Mõned pildid näiteks siia:

[Pilt: razdatochnayakorobkasupravleniem.jpg]

[URL=http://www.imagebanana.com/][Pilt: traktorbelarusmtz80lvidsleva.jpg]
Vasta

Eilehommikused põllutööd lõppesid üsna varakult:
           

Loomulikult juhtus see kodust kõige kaugemal oleval põllul, sisuliselt otse naabri akna all. Põllult sain ära hea naabrimehe abiga, kes tuli T-40AM-ga ja tõstis palgiveo vintsiga tagumise nurga üles ja siis lisasin vedamiseks ka enda T-40AM-i abi, sest pehmel pinnasel ei jaksanud üks nelikümmend mäest üles Russi vedada, st oleks jaksanud, aga tõstis esirattad maast lahti ja suuna hoidmine oli keeruline. Igaljuhul kahe neljakümne abiga sai Russ koju toodud. Siinkohal suured tänud naabrimehele, kes jättis oma põllutööd pooleli ja appi tuli. Lisaks oli naabrimees nõus laenama mulle oma teist traktorit, milleks on soolo JUMZ ja sain eilse päeva ilusti tööd teha.

Keegi, kes on tagumise pooltelje vahetusega tegelenud, võiks öelda, kuidas tema lähenes. Ise läheneksin nii: kabiin maha, paagid maha, tagasilla kaan maha ja siis käise kallale. Kas kasutatud pooltelje panek olems mõistlik mõte või pigem poest uus? Mida veel võiks kindlasti ära vahetada, kui juba selline töö käsil? Igastahes nüüd on vaja väga kiirelt tegutsema hakata ja traktor uuesti korda saada.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(21-04-2014, 08:51 AM)saarrand Kirjutas:  ...
aga tõstis esirattad maast lahti ja suuna hoidmine oli keeruline.
...

Teeneljakümnega tasub raskemaid asju mitte tõmmata, vaid lükata. Siis surub rakendatav jõud esirattad maha. Kehtib ka teiste masinate puhul.

Eks teadjad kohe parandavad viltuläinut, kuid minu teada seal mingit muud lukustust ei ole, kui laagrikaas. Vähemalt minu hübriidrussil tahtis küll pooltelg koos laagriga maha tulema hakata, kui lõppend laagri kallal pusisin.

Kas läks hoiatuseta?
Vasta

Jah lükata oleks kindlasti parem olnud, aga tundus kuidagi mõistlikum siiski vedada, sest Russ oli ketiga aisapidi ripus.
Purunes selles mõttes täiesti ootamatult, et mingeid hääli vms ei teinud, käis vaid selline korralik "krõmps" ja traktor enam edasi ei liikunud. Küllaga oli selle käisega juba 20 aastat selline mure, et aeg-ajalt tuli mõni tilk oli sealt, paar korda vahetasin tihendit ja toimis jälle mõni aeg, kuigi väga vähe aega siiski. Ise mõtlen, et ju seal oli siiski mõra sees juba varem, murdejäljel on ka näha, et üks 1,5cm x 1,5cm ala on praegu murdunud, ülejäänu on toimunud juba varem ja sellest see lekkimine seal oli.

Oot, v6sa, sa mõtled nii, et see kaan maha ja saab pooltelje tervenisti kätte?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Saad kätte jah, eeldusel, et võlli teises otsas olevast laagrist kergelt kätte saad. Paigaldamine eeldab küll vanemsihturi täpsust ja kannatlikku meelt, aga tõenäoliselt õnnestub see ilma käist maha võtmata. Olen ka päris mitmel korral metsas käinud võlli abis vahetamas, traktorile jäi veel palgikooremgi kaasa. Kõige tüütum oli ühel korral sulav lumi ja vedelamaks muutuv metsaalune, mille tagajärjel tuli iga poole tunni tagant kõikidele tugipakkudele alla materjali juurde loopida. Tol korral oli vaja eemaldada ka käis, kuna kinnikiilunud laager otsustas ka laagri pinnad rikkuda
Vasta

Seda on ainult rõõmustav kuulda! Siis on lootust, et saan külviks isegi oma traktori korda!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Üldiselt jah, suuremat lõhkumist vaja pole ja vilunumad mehed teevad selle ca poole tunniga ära kui riistad ja uued osad käepärast võtta ning selle kõrvale libistavad ühe õlle ka äraBig Grin Mis muret võib tekitada on asjaolu, et kui kaugelt võll murdus, kas on kuskilt kinni võtta ja välja tõmmata, või tuleb senna mingi liughaamri moodi tõmmits külge keevitada, et kätte saada. Otsakaan eest ja käed õliseks Wink
Vasta

(21-04-2014, 10:48 AM)maisalup Kirjutas:  Üldiselt jah, suuremat lõhkumist vaja pole ja vilunumad mehed teevad selle ca poole tunniga ära kui riistad ja uued osad käepärast võtta ning selle kõrvale libistavad ühe õlle ka äraBig Grin Mis muret võib tekitada on asjaolu, et kui kaugelt võll murdus, kas on kuskilt kinni võtta ja välja tõmmata, või tuleb senna mingi liughaamri moodi tõmmits külge keevitada, et kätte saada. Otsakaan eest ja käed õliseks Wink

Murdus umbes 1.5-2cm seestpoolt tihendite peal olevat võru. Seega läheb kättesaamine niisama siiski mõnevõrra keeruliseks ja peab pisut aretama.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Uute pooltelgede kvaliteedi üle nurisetakse - kui saat kuskilt mingi kasutatud veneaegse siis pane see. Keegi siit foorumist oli vist võtnud viili poodi kaasa ja seal valinud kõige tugevama välja.
Vasta

(21-04-2014, 11:19 AM)hillar2 Kirjutas:  Uute pooltelgede kvaliteedi üle nurisetakse - kui saat kuskilt mingi kasutatud veneaegse siis pane see. Keegi siit foorumist oli vist võtnud viili poodi kaasa ja seal valinud kõige tugevama välja.

Jah olen ka seda kuulnud. Panen siis üleskutse kirja, kuikellelgi on kodus olemas ja üleliigne, siis andke julgelt märku!

EDIT: Aga kui pooltelg niisama tõmmates välja tuleb, siis mis teda kinni hoiab, et ta sõidu ajal ära ei kao sõna otseses mõttes? See 4 poldiga krae tundub kuidagi väga õrn selle jaoks, või ma eksin? Võibolla loll küsimus, aga tagasilda pole kunagi veel lammutanud.

EDIT 2: Kas keegi teab, mis kellaaegadel ja mis päevadel on Trako Valduse OÜ Tsirguliinas avatud? Internetist ei suuda leida kellaaegu...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

See otsakaane alune laager vaheta ka kindluse mõttes välja, tean päris mitut juhust, kus see sama laager on olnud osaliselt võlli purunemises süüdi
Vasta

See kaas vist hoiabki teda kinni. Laager läks vastu kaant ja kaas surub kogu selle krempli sinna sisse. Ehk siis fikseerib ära lihtsalt. (Parandagu mind targemad, kui eksin) Ise vahetasin ka umbes kuu tagasi ühel 82-l tagumise pooltelje ära. Laagri tööpind võllil oli nii ära kulunud, et laager loksus peal. Kui uut võlli sisse topid, siis suure hammaka otsa ajamine tahab natuke loksutamist, aga kui juba minema hakkab, siis natuke suurema kellassepa haamriga võlli otsa koputades läheb esimene laager ka sisse ja siis läheb asi juba kokku. Sellel võllil ei tohiks stopperit otsas olla, ehk siis ei pea räigelt lammutama, et seda kätte saada. Kuigi ei saa pead selle info eest anda.

Almost Again
Vasta

Kas uue võlli võtsid poest?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Poest ikka, sest laos polnud. Kaane lasin samuti uue tuua, vanal oli tükk väljas.

Almost Again
Vasta

Just mõned päevad tagasi andsin vene ajast säilinud tutika pooltelje ühele meiekandi "kulibinlasele." Tema käes tulevad masinate nõrgad kohad eriti hästi esile millegipärast. Oli väga õnnelik, et veneaegse asja sai, kuna poest saadaolevate pooltelgede iseloomustamiseks kasutas ta sõna mida ma siin ei hakka välja kirjutama. Neid poest ostetud pooltelgi olla ta aastas korra vähemalt vahetanud???

Võru lammutus ehk aitab veneaegse osa hankimisel hädast välja.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(21-04-2014, 11:20 AM)saarrand Kirjutas:  ...
EDIT: Aga kui pooltelg niisama tõmmates välja tuleb, siis mis teda kinni hoiab, et ta sõidu ajal ära ei kao sõna otseses mõttes? See 4 poldiga krae tundub kuidagi väga õrn selle jaoks, või ma eksin? Võibolla loll küsimus, aga tagasilda pole kunagi veel lammutanud.
...

Mis jõud seda võlli välja tirima peakski? Pealegi hoiavad võlli nihkumast laagrikrae ja 4 kuueteistkümnest polti. Mis kokku on päris kena tõke võlli väljaujumise vastu.Cool

Vana võlli kättesaamiseks pane miskine raskem kobakas pikemale poldile/vardale ja keevita võllijäänuse külge. Pääsed kangutamisest, saad välja kopsida. Ning murdunud võll on priima materjal treitöödeksWink

Võlli tagasipaneku hõlbustamiseks leia mõni sobiv toru ja topi võll otsapidi sinna sisse - on lihtsam juga juhtida.Big Grin
Vasta

Üldiselt ise olen metsakatel pooltelge vahetades ikka käise küljest võtnud, kätte saab võlli niisama ka aga siis kukub suur hammakas alla, mismoodi te uue telje sisse lükkate? Sisemist laagrit vahetades tuleb samuti kõik laiali kakkuda...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne