Probleem Peugeot süütega
#41

mis tähendab uue rihmaga ei lõinud nuka tihvt pessa ?
kui tihvtid pessa ei lähe siin ON RIHM VALESTI , õigemine nukkvõlli ja väntvõlli suhe valesti ! tihvtid pannakse pessa ja töö alguses ja eemaldatakse alles siis kui on rihm pingutatud ja kõik poldid kinni !
ei mäleta enam peast kas tulei sel autol lasta lahti väntvõlli rihmaratas või nukkvõlli oma, üks neist peab oma võlli peal saama liikuda . põhimõtteliselt on nii et tihvtid sisse , rihmarattad ja pinguti lahti , vana rihm maha ,uus rihm peale , rihm pingule , rattad kinni , tihvtid välja ... üldiselt lihtne
kuigi ka nii mõnelegi teenindusele käib see ülejõu Big Grin
Vasta
#42

Ma tean seda kõike. Tagantjärele raske kirjeldada, aga rihma ei saanud paika ilma üht tihvti eemaldamata. Aga markeriga olin ka ennem kriipsu peale vedanud ja nihe oli mitte rohkem kui pool millimeetrit ehk. Hammas ei saanud mitte mingi valemiga valesti olla. Käis ka teine mees sealt mööda ja arvas sama. Minu jaoks oli anomaalia, aga tegu on robustse ja odava tööautoga ning kuna mootor käis sama hästi kui ennem, siis pead enam ei vaevanud. Ning antud probleemiga see seotud olla ei saa. Praegune jama ilmnes mitu nädalat hiljem ja võrdlemisi järsult. Homme katsetan veel ja siis vaatame edasi.
Vasta
#43

eks ma usun jah et mootor töötab , eks asi on põhimõttes kas on õigesti või mitte Smile. ennemgi on nähtud neid rihmasi mis on paika pandud markeri märkidega ja algul toimivad pärast mitte. Võiksid igaksjuhuks kontrollida kas ka praegu on märgid paigas või mitte .
möödajalutavad mehed on alati väärt spetsialistid Smile
tagasihoidlik luksepa kogemus 15 aastat ja sajad rihmavahetused on õpetanud seda et uskuda ei tasu midagi Smile
Vasta
#44

Tead, mulle hetkel täpselt ei meenu, aga sellist kontrolli ma vist ei teinudki, et tiir mootorile peale ja kas tihvtid enam paika lähevad. Jube külm oli ja kuna markeri kriips klappis, siis sai nii jäetud. Homme loodan asjaga rohkem tegeleda ja kui muud üle ei jää, lammutan hammasrihmani ka asja jälle laiali. Siis saab ka vana rihma proovida kui asjad ei klapi, võib-olla on rihmad erinevad. Fakt ta on, et kui tihvtid sisse ei lähe, on nuka ja vända vaheline suhe vale, aga nii ta toona jäi. Kui muud üle ei jää, kakun lahti ja kontrollin. Praegu on kahtlusalune etteandepump. See on ka sellise omamoodi süsteemiga, tagasivool tekitab seal keerise, mis toidab läbi väikese ava anumat, kus on väljavoolu takistav klapp ja millest etteandepump oma vedeliku saab. Kui see tagasivool nüüd ei "puhu", siis läbi ava kütust ise piisavalt palju peale ei jooksegi anumasse, et etteandepump oma koguse kätte saaks. Konnasööjate süsteem, põlve otsas remontijale nuhtluseks...
Vasta
#45

see anum on sel ümber pigem selleks et pump kuivale ei jääks kui pooltühja paagiga kiireid kurve võtad ja kütus minema loksub , nii on enamikel kaasaegsetel autodel . kui õnnestub saada teine pump arvan et viga kaob. Muidugi on ikka kõigeparem autoremont foorumis ja telefoni teel ja jutukaudu mitte autot nähes
Vasta
#46

Kas paagisisene kütuseliiklus toimib? Kusagil mingeid musti klompe ei hõlju?

Ilma manomeetrita seda pumpa ei testi, sest tootlikkus vasturõhuta ei anna kuidagi põhjust eeldada nõuetekohast tootlikkust @3 bar...

Palju sihuke etteandepump massab?
Vasta
#47

Ma pole seda pumpa füüsiliselt näinud,a loogika ütleb et peaks kannatama aretada suvalise ntx monopritse bensuka pumba sinna paaki.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#48

(12-02-2014, 10:45 AM)90Deville Kirjutas:  Ma pole seda pumpa füüsiliselt näinud,a loogika ütleb et peaks kannatama aretada suvalise ntx monopritse bensuka pumba sinna paaki.

Katsetamise ajaks kohe kindlasti. Rõhk on ju samas suurusjärgus.
Vasta
#49

Pumba maksumus pole tappev, kuskil 130 euro ümber. Paagisisene liiklus piirdubki seal suuresti pumba anumaga, mida see tagasivool toidab. Paistab, et ilma tagasivooluta ei saa anum piisavalt kätte ja see võib veidi segadust tekitada. Katsun täna asja uurida ja annan teada. Kui see etteanne ikka kahtlaseks jääb, tuleb ilmselt lihtsalt uus pump panna, siis näha, kas viga kaob.
Vasta
#50

(12-02-2014, 11:56 AM)KristjanT Kirjutas:  Pumba maksumus pole tappev, kuskil 130 euro ümber.

Osta parem mu 1,9 TD Xsara 500 € ära-saad korraliku käigukasti (vist läheb 406le) starteri geneka jne. Mootor võiks olla Bosch pumbaga aga on Lucas Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#51

Tänan kõiki, kes kaasa mõtlesid ja sõna võtsid. Nagu ma korra varem ka kahtlust avaldasin, siis nii ka oli. See lollakas tagasivoolust töötav nö pihustuspump (tegelikult ma ei oska sellele nime anda) ei toitnud seda anumat ära. Võtsin lahti ja panin ilma kütusemõõdiku ja klapiga anumata pumba otse paaki, töötab ilusti. Suitses külmalt, mis selle mootori puhul normaalne päris pole, aga hetkel paistab töötavat nii nagu ennegi. Nüüd ma vaatan, mis kujul see asi kokku panna. Võib-olla viskan selle klapi minema ja läheb anum samamoodi tagasi. Vaatan seda asja, poest vist eraldi seda kaadervärki osta ei saa.

Tänan veel kord kõiki lugemast ja sõna võtmast!
Vasta
#52

Pesukott ei väsi üllatamast. Õlitaseme mõõtmise varras on keskelt pooleks sulanud. Jah, mitte murdunud, seal on sulamise jäljed. Nagu meeletu elektrilöök oleks sinna tekkinud. Õlitaset seega mõõta hetkel ei saa, alumine pool vardast istub karteris. Sellist hilisõhtust huumorit teile pakkuda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne