Ühe T-40'ne lugu

(24-01-2014, 01:32 AM)mlsluik Kirjutas:  Kui suurtalunikuks ei hakka siis üle 40l paaki pole küll mõtet paigaldada...

Mul loksub mõtetes paagi pooleks lõikamine. See tekitaks mingi 30l mahtu. Täiesti piisav, et terve talv lund lükata hoovist Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Seda minagi et suurt paagirisu pole kodumajapidamises mõtet kaasas tassida eriti kui see pidevalt tühjapoolne on. Suur plekist paak kojab ikka isuga kondentsi ja roostet sisse...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(24-01-2014, 01:07 AM)viplala Kirjutas:  ...
Aku ma vist paigaldan õue, kabiini taha.
...

Starterijuhtmed võiks olla võimalikult lühikesed. Kas akukasti paigutamine vasakule poolraamile on väga vastukarva? Tõsi, siis peab metsas natuke ajusid pruukima, et mitte vooluta jääda.Toungue

Kütusepaagi mahtuks arvestati vahetus täiskoormusel tööd + 10% reserv. Vahetus siis 8 h ja koormuskoefitsendita. Praegustel kodutraktoritel pole nii palju vast vaja...Big Grin
Vasta

(24-01-2014, 10:52 AM)v6sa Kirjutas:  
(24-01-2014, 01:07 AM)viplala Kirjutas:  ...
Aku ma vist paigaldan õue, kabiini taha.
...

Starterijuhtmed võiks olla võimalikult lühikesed. Kas akukasti paigutamine vasakule poolraamile on väga vastukarva? Tõsi, siis peab metsas natuke ajusid pruukima, et mitte vooluta jääda.Toungue

Kütusepaagi mahtuks arvestati vahetus täiskoormusel tööd + 10% reserv. Vahetus siis 8 h ja koormuskoefitsendita. Praegustel kodutraktoritel pole nii palju vast vaja...Big Grin

juhtme pikkust kompenseerib ristlõige Toungue
Vasta

(24-01-2014, 11:11 AM)MeelisV Kirjutas:  juhtme pikkust kompenseerib ristlõige Toungue

30 cm vs 2,5 m. Palju peaks kompenseerima, et Optima pakutavast 850 A@12V starteriklemmile sama palju jõuaks? Ehk milline peaks olema 2,5 m pika juhtme ristlõige, et need 12*850= 10+ teoreetilist kW ka teises otsas olemas oleks?Rolleyes
Vasta

120mm2 peaks piisama esialgu
Vasta

Ma ei julge esialgu poolraami külge panna teda, kuna kõiksugu saha ja muud kinnitused alles läbi mõtlemata.

Juhtmete poole pealt, on mul jäänud alles bmw525 td akujuhtmed. Sellel asus aku ka tagumise istme all. Peaks ära küll toitma.

Samas nagu ma ka ennist mainisin, siis tagumine ruum on suht limiteeritud ja võib vabalt juhtuda, et peale kasti valmimist, ei mahu aku sinna enam ära Big Grin, siis tuleb tõesti midagi muud välja mõtelda, ning pole välistatud, et aku kolib ette poolraamile.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

BMW mootor oli oluliselt väiksema kubatuuriga --> vajas vähem käivitusvoolu.

Samas on akukast siiski väike detail. Enne peaks suuremad asjad paigas olema tõesti.
Vasta

(24-01-2014, 13:55 PM)v6sa Kirjutas:  BMW mootor oli oluliselt väiksema kubatuuriga --> vajas vähem käivitusvoolu.

Samas on akukast siiski väike detail. Enne peaks suuremad asjad paigas olema tõesti.

Ei tea midagi. Bmw 2.5 td ehk siis M51D25 mootor on üks kõige nõudlikemaid mootoreid mida ma üldse tead. Starter on 2kw ja kui akus natikenegi vähem amperaasi siis käivitus on raskendatud. Mootor tahab saada siis 200 rpm-i, et käivituda.

T-40 tahtis vist saada 90 või 110 rpm-i, et tuli kolvile tuleks.

Endal mul on kasutusel ka bemmi pea pluss kaabel. Pole veel probleeme täheldanud. Juhe on nii 1,3m pikk äkki. Starter pealt siis suhteliselt otse juhi ukse juurde.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

Mu buumaril oli ka viimati mingi röögatult suur aku peal. Iste enam paika ei läinud igatahes Big Grin, samas polnud ka probleeme käivitamisel, ketras nagu segane.
Aga bemmi särtsu vajadus on küll suur. Pöördeid tahab ka saada, kui ikka starter või aku jamavad, on kusi majas. Jäi starteri pöörlemine veits lahjaks, tuli hääletama minna.
Mu bemm tahtis teinekord räigelt ketramist, pump ei olnud just kõige klaarim omadega, aga juhet nagu soojaks ka ei võtnud. (tegelikult on mul neid olnud tänaseks 6tk, oh issand kus ma neid igatsen momendil Smile )
Seega ma olen üpris kindel, et ka 40'ne kone paneb sama pikkuse kaabli otsas keerlema. Kuigi jah, starter on 40'nel 2.7kw vs buumari 2kw.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(24-01-2014, 21:30 PM)viplala Kirjutas:  (tegelikult on mul neid olnud tänaseks 6tk, oh issand kus ma neid igatsen momendil Smile )

Tean mida tunned.. Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Mina paneks aku küll võimalikult lähedale starterile. Sealt kaugelt peab hea mass olema. Mul russil läks mass suurema ketramise juures kuumaks. Lõpuks põles juhe hoopis ära Big Grin. Siis tegin küljepeale kapi ja enam seda probleemi pole !Mõned pildid ka lisan.

http://live.hot.ee/gallery/slideshow?id=...id=2572304
http://live.hot.ee/gallery/slideshow?id=...id=2572305

Aga t-40 jäi peale kabiini uuendust nii nagu enne oli .
http://live.hot.ee/gallery/slideshow?id=...id=2572306

Kiirus pole oluline läbivus on põhiline !
Vasta

(24-01-2014, 21:54 PM)mlsluik Kirjutas:  
(24-01-2014, 21:30 PM)viplala Kirjutas:  (tegelikult on mul neid olnud tänaseks 6tk, oh issand kus ma neid igatsen momendil Smile )

Tean mida tunned.. Wink

Ma peaks end selgeltnägijate gruppi kirja panema, sest hetk tagasi ma just mõtlesin, et ksf. mlsluik viskab siia lause... 'ma tean mida sa tunned' Big Grin Big Grin Big Grin

(24-01-2014, 22:00 PM)tehnikahuviline Kirjutas:  Mina paneks aku küll võimalikult lähedale starterile. Sealt kaugelt peab hea mass olema. Mul russil läks mass suurema ketramise juures kuumaks.

Mass ei ole probleemiks. Kui mass kuumaks läheb, on viga ühendustes. Traktori raami jämedusega võiks massi vedada tervele Tallinnale ja jääks ülegi.
Aga nagu ma ennist mainisin, siis ma ei tahaks veel ette akut tuua, kuna kõik saha ja muud jurad on veel välja mõtlemata. Kabiini taga oleks üks asi lihtsalt jalust ära. Kui teist võimalust ei ole, siis toon aku ette.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Mass ei olnudki probleem. Kui oli vaja aku maha võtta tuli telfriga seda teha . Lisaraskuse saad muidugi hea Big Grin

Kiirus pole oluline läbivus on põhiline !
Vasta

Vedasin ühe E34 (2.5tds) hoovi, oli kehva starteri pärast sügisel seisma jäänud, mul parasjagu jääraja pilli vaja... Sain tartust starteri, 2.4kw... Jube kobakas aga kerib rõõmsalt.Orginaalis oli 2.1kw vist ja E39 2.5TDS on juba 1.8kw - väike nässakas selline Wink


T40-ga käisin korra sõidus täna, nii kuradi küll oli... sest ei viitsind kapotele presenti peale visata, hiljem koos presendiga oli täitsa talutav.

Seoses küttepaagiga mõtlesin seda et kui ksf Vipala kavatseb orginaal roolivõimust loobuda siis jääb küttepaagile ruumi piisavalt ette otsapeale....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(25-01-2014, 00:13 AM)mlsluik Kirjutas:  Vedasin ühe E34 (2.5tds) hoovi, oli kehva starteri pärast sügisel seisma jäänud, mul parasjagu jääraja pilli vaja...

Ai kurask, ää raputa soola haavale. Täna just kulgesin mööda laugeid metsavahe teid kodu poole. Saaniks oli esikraapija. Kulgesin ja nutsin, ikka kulgesin ja nutsin Big Grin Kuigi viimane neist seisab siiani õuel, ootab sinist kirstu Emex'i kirjadega (olgu sulatusahi talle kerge)... kurat, ma lihtsalt pean uue 34'ja saama.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(24-01-2014, 22:00 PM)tehnikahuviline Kirjutas:  ...
Sealt kaugelt peab hea mass olema.
...

Traktori valatud jõuülekandest paremat massijuhet pole olemas. Ainult massijuhe akult jõuülekandeni peab korralik olema.

Raamil paaikneva akukasti plussiks (eriti harvapruugitava traktori puhul) on ka madal tõstekõrgus. Kuhugi kõrgele kolakat akut ubida on ikka tõsine ettevõtmine.

Toast võetud soe aku kerib -25 juures tüki rõõmsamalt, kui nädal koos traktoriga külmetanu.Cool
Vasta

mul läheb plussjuhe kuumaks, põhiliselt seetõttu, et juhe ei saa klemmiga head kontakti. Milliseid peaks eelitsama ja kus neid saada, et oleks võimalikult kapitaalne?
Vasta

Mina olen siiani analoogseid kasutanud.

   

Neid on hea ja lihtne paigaldada. Juhtmeotsa saab piisavalt kõvasti mutritega kinni tõmmata.
Ma arvan, et osta saab neid kõikidest hästi varustatud autokaupadest. Näiteks siit e-poest.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

mul praegu selline ongi. Vbla neid on erineva suuruse/amperaaziga.
Juhtme ots on tina täis sulatatud ja keeratud sinna poltide alla. Aga hakkab sädelema ja kontaktipind on väike.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne