Car 

(01-10-2013, 13:07 PM)aavu Kirjutas:  
(01-10-2013, 11:56 AM)maitus Kirjutas:  laadur kinnitub traktori keskele ja kallutab raamil olevate jõuülekante kinnitusi võrdselt, mitte ei vääna raami- nii nagu seda näiteks jäigalt kinnitatud esisild, tagasilla suhtes ebatasasel maastikul teeks...

Mingid jõud ikka tekivad kopaga, ebatasasustel, kurvi läbimisel hooga ja kurvis pidurdamisel, kopas asuva raskuse ühele poole paigutamisel jne. Kui just kogu kopa tekitatud jõud ei asu tagasilla vahetus läheduses.
Jõud tekivad muidugi, aga selleks on ka tummine raam, mis ei paendu. Traktori keskele kinnituv laaduri raam töötab nagu purjeka mast, mis kinnitatuna paadikaarte ja teki külge kallutab kere ühtlaselt mitte ei vääna. Kere või raami väändumine saab toimuda siis kui raami otstes on erisuunaline pöördejõud. Kui sa tahad mingile latile vinti peale keerata, siis võtad ju kinni lati otstest, mitte keskelt Smile.

Ok, tegelt ma usun, et mingi minimaalne vääne seal toimib, sest laaduri puhul ei ole kinnitus pikisuunas keskel nagu see paadimastil on ja ühte nö kinnitusaisa lükatakse ette kui teist taha surutakse. Ma aga arvan, et mootori ja reduktori kinnituskronsteinid annavad ka niipalju mängida kui vaja. Äkki on mõeldav ka mingist trantsportöörlindist ka kinnituste vahele seibid lõigata- need praktiliselt ei vetrugi, aga midagi annaks ehk. Nagu ütlesin, siis raam tuleb mul ikka tõepoolest tugev- 215x 85 U-tala.

Andke mulle muidugi andeks minu skeptilisus igasuguste sõlmede vastupidavuse suhtes... aga kuna mul puudub selliste asjade suhtes kogemus ja toetun seega ainult oma loogikale, siis pabistangi sellepärast, et asi peale suure töö tegemist mingi pisiapsaka pärast kohe ära ei laguneks Smile

Lisaks veel 1 põhjus minu pabistamisele. Marta reduktori väljund ei ole väntvõlliga ühe joone peal- nii nagu see käigukastidel ja reversikastidel on, vaid tüki maad veotsentrist kõrgemal ja seal võib murdma hakata. Sellepärast oleks hea kui reduktor oleks korralikult raami küljes kinni. Kui aga reduktor on liikumatult raami küljes, siis oleks loogiline, et mootor ei saa ka patjadel olla.... Sad. Kui mu reduktori väljuv võll oleks käigukasi peavõlli ja vändaga samal joonel, siis ma ei kahtleks hetkegi patjade panekus...
Vasta

(01-10-2013, 14:31 PM)maitus Kirjutas:  .. Kere või raami väändumine saab toimuda siis kui raami otstes on erisuunaline pöördejõud. Kui sa tahad mingile latile vinti peale keerata, siis võtad ju kinni lati otstest, mitte keskelt Smile.
...

Nu, Marta on tagasildapidi kõvasti maa küljes kinni ja kopp väänab raami esikolmandikust (vaevalt püstak kaugemale tuleb). Esisild jääb ju kiikuma ja mingit tuge väändele ei paku. Seega keerab ikka küll. Iseasi, mis Marta raami tegelik vastupanumoment tuleb.

Mis puudutab võllide eritelgsust, siis siin Sa liigenduvast võllist ei pääse. Teed selle siis kardaanina või kasutad püsikiirusliigendeid. Lihtsalt elastse muhviga ilmselt ei pääse - mäletamistmööda on eritelgsus selleks liig suur.
Vasta

(01-10-2013, 14:59 PM)v6sa Kirjutas:  Mis puudutab võllide eritelgsust, siis siin Sa liigenduvast võllist ei pääse. Teed selle siis kardaanina või kasutad püsikiirusliigendeid. Lihtsalt elastse muhviga ilmselt ei pääse - mäletamistmööda on eritelgsus selleks liig suur.
See on juba teine teema kuidas reduktor tagasillaga siduda ja see on ka välja mõeldud juba- loomulikult võmalikult lühike kardaan ja jupike nuutigi Smile. Jutt oli preagu sellest, et reduktori väljuv võll ei ole väntvõlliga ühel joonel ja seal tekib vänt- sisenev võll on samal joonel- sinna reduktorisse siseneb lausa käigukasti võll ise .. Big Grin- mul on ju reduktor ja käigukast omavahel kokku keeratud
Vasta

Martal on raam, mille küljes on jäigalt- tagasild, esisild.
Raami külge hakkavad kinnituma ripp- ja esiseadmed. Samuti jäigalt.
Tagasilla ja jõuploki vahel on kardaan.
Jõuploki (mootor. käigukast, muud ülekandekarbid) võid panna millele tahes - ühendada jäigalt, paigutada patjadele või riputada kuhugi - ma ei näe vahet. Ainus - kardetav vibratsioon. Mis te ,l ugupeetavad arvate, kui suur see vibratsioon seal ometi võiks olla-tulla, millest see võiks tekkida jne., et seda väga kartma peaks?
Mootori vibratsioon on ...mootori töötamisest tulenev vibratsioon, see on ebaoluline asi (ma pean silmas Marta pisikest mootorikest).
Jõuülekanded ei tekita mingisugust vibratsiooni, kui tekitavad, siis peaks midagi ikka väga valesti seal olema. Kardaan viskab...no ma ei usu seda ilmaski.
Ainus vibratsioon, mida jäiga ühenduse korral minu meelest kartma peaks, on teekonarustest tingitud vibratsioon, hüplemised, põrutused jms. Marta ei hakka iial kulgema vahest kiiremini, kui 20 km/h. Kui sellise kiirusega mööda kruusateed sõita, siis võib värin mõjuda kehvasti (vabastavalt) ühenduskohtadele - poltühendused võivad lahti tulla. Lahtised ühendused põhjustavad jällegi mõrasid jne.


Vasta

(01-10-2013, 17:46 PM)Tift Kirjutas:  Martal on raam, mille küljes on jäigalt- tagasild, esisild.
...

Mõlemad sillad jäigalt? Ma loodan, et mõistsin valesti...Sad
Vasta

(02-10-2013, 09:26 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-10-2013, 17:46 PM)Tift Kirjutas:  Martal on raam, mille küljes on jäigalt- tagasild, esisild.
...
Mõlemad sillad jäigalt? Ma loodan, et mõistsin valesti...Sad

"Jäigalt" all pidasin silmas muidugi seda, et sildade ja raami vahel ei ole mingeid "vedrutavaid" vigureid, eks juSmile.


Vasta

Ehk esild kiigel, tagasil kahest punktist fikseeritult? Nii on tavaks ja üsna lollikindel see ongi.
Vasta

minuteada on paljudel nn. võistusautodel mootor jäigalt raami küljes
on seda nii kiirendusautodel kui ka offroad autodel - pole hullu miskit.
mÖtle, mÖtle aga ära üle mÖtle !
Vasta

(02-10-2013, 12:27 PM)MeelisV Kirjutas:  mÖtle, mÖtle aga ära üle mÖtle !

Minumeelest on tehnikaga suheldes alamõtlemine hullem kui ülemõtlemine Big Grin
Vasta

Liigun oma silla teemaga õige alateema juurde ära. Ma olen nüüd mõned päevad asjast eemal, aga nädalalõpul mõõdan ära. Tegemist on jah üsna raske ja tõsise asjaga.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(08-10-2013, 19:04 PM)saarrand Kirjutas:  Liigun oma silla teemaga õige alateema juurde ära. Ma olen nüüd mõned päevad asjast eemal, aga nädalalõpul mõõdan ära. Tegemist on jah üsna raske ja tõsise asjaga.
Jõudsin sulle enne juba privada kui siia vaatasin Smile. Esimene komm läks sinna teemasse kuhu sa pildid panid, aga siis sain aru, et väheke vale koht oma asja arutamiseks ja kustutasin ära. Siin sobib täiega Smile
Vasta

Isand saarrand`i kombaini tagasild on väegade sarnane Berta omale, muuseas Smile! See on tugev ja igate vahva asi!


Vasta

(08-10-2013, 21:18 PM)Tift Kirjutas:  Isand saarrand`i kombaini tagasild on väegade sarnane Berta omale, muuseas Smile! See on tugev ja igate vahva asi!
No seda minagi vaatama jäin. Kuidas sa kommenteeriksid originaalrataste suurust ?
Vasta

(08-10-2013, 22:49 PM)maitus Kirjutas:  
(08-10-2013, 21:18 PM)Tift Kirjutas:  Isand saarrand`i kombaini tagasild on väegade sarnane Berta omale, muuseas Smile! See on tugev ja igate vahva asi!
No seda minagi vaatama jäin. Kuidas sa kommenteeriksid originaalrataste suurust ?
Kui sa mõtled laiust, siis Marta jaoks on see sulaselge "lollus" Smile! Läbimõõdu kohta ma`i oska miskit kosta.
Bertale ma sain silla ilma ratasteta, need läksid teisele samasugusele kombainile varuratasteks. Rummud, nagu sa vahest juba tead, tegin lihtsalt ringi. Multicar`i tagasilla rummude juures kasutatakse välimise ratta kinnituseks sellist lisarõngast, sellest oli päris hää asja aretada.
PS: Kui sa selle silla saad, siis hea meelega ma kandideeriks "üle jääva" silla tulevaseks omanikuks....Rolleyes


Vasta

(08-10-2013, 21:18 PM)Tift Kirjutas:  Isand saarrand`i kombaini tagasild on väegade sarnane Berta omale, muuseas Smile! See on tugev ja igate vahva asi!

Minu mäletamistmööda sul oligi ka Sampo tagasild, mitmetel vanematel Sampo mudelitel on samasugune taga sild.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(09-10-2013, 06:03 AM)Tift Kirjutas:  PS: Kui sa selle silla saad, siis hea meelega ma kandideeriks "üle jääva" silla tulevaseks omanikuks....Rolleyes
Ah juba hakkas kahju, et ära andsid Smile... aga vaatame. Ma ei tahaks raami tegelikult tagant tõstma hakata kui liiga kõrgeks osutub see kombaini sild. Kui see sild mul üle jääb, siis loomulikult saad tagasi Smile. Kas sind huvitavad ka ümbertehtud multicari veljed selle silla küljes? Kui jah, siis pead mulle uued veljed vaatama- vähemalt välimised ringid....sisud oleks hea kui endale jätad Big Grin.

(09-10-2013, 12:43 PM)saarrand Kirjutas:  
(08-10-2013, 21:18 PM)Tift Kirjutas:  Isand saarrand`i kombaini tagasild on väegade sarnane Berta omale, muuseas Smile! See on tugev ja igate vahva asi!

Minu mäletamistmööda sul oligi ka Sampo tagasild, mitmetel vanematel Sampo mudelitel on samasugune taga sild.
Tegelikult oleks mulle rohkem abi sellistest mõõtudest nagu: rummutsentrist sillatala alumise ääreni ja sillatala paksus ülalt alla...või alt ülesse Big Grin.
Vasta

Äkki kasutaja Tift saab need mõõdud sulle kiiremini esitatud. Mina enne nädala lõppu ei saa ilmselt.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(09-10-2013, 13:07 PM)saarrand Kirjutas:  Äkki kasutaja Tift saab need mõõdud sulle kiiremini esitatud. Mina enne nädala lõppu ei saa ilmselt.
No kui ta ikka on täpselt sama sild mis Tiftil....tema pidi igatahes tagasilla ja raami vahele üht-teist laduma, et multicari rehvidega esisilla kõrgus kätte saada..
Niisis, Isand Tift, ... mis kostad ? Smile
Vasta

(09-10-2013, 13:55 PM)maitus Kirjutas:  
(09-10-2013, 13:07 PM)saarrand Kirjutas:  Äkki kasutaja Tift saab need mõõdud sulle kiiremini esitatud. Mina enne nädala lõppu ei saa ilmselt.
No kui ta ikka on täpselt sama sild mis Tiftil....tema pidi igatahes tagasilla ja raami vahele üht-teist laduma, et multicari rehvidega esisilla kõrgus kätte saada..
Niisis, Isand Tift, ... mis kostad ? Smile

Siis pead kannatama veidi! Smile Muide, kõik suured ehitajad, keegi mulle korralikku õunamahlapressi ei taha ehitada? Mul osa jubinaid on olemas, st tegelikult on kogu kompott olemas, aga on tungrauaga töötav, mis mulle eriti ei meeldi...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(09-10-2013, 13:55 PM)maitus Kirjutas:  
(09-10-2013, 13:07 PM)saarrand Kirjutas:  Äkki kasutaja Tift saab need mõõdud sulle kiiremini esitatud. Mina enne nädala lõppu ei saa ilmselt.
No kui ta ikka on täpselt sama sild mis Tiftil....tema pidi igatahes tagasilla ja raami vahele üht-teist laduma, et multicari rehvidega esisilla kõrgus kätte saada..
Niisis, Isand Tift, ... mis kostad ? Smile
Meie sildade vahe on ainult selles, et Berta silla tala on sirge nelikant, isand saarrand`i pakutaval on ülemine sein kaldu, muud vahet ei tohiks olla. Mõõdud saab homme, täna olen end rihmaks rabelenud, õues pime ka, homme, härrased, homme Smile .
Ei, veljed võid endale jätta, tänan muidugi pakkumise eest!


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne