Head priiuse põlistumise päeva!
#21

Ma ei taha NL aega kiita, sest selle aja võim tegi ka minu perekonnale liiga. Kahjuks aga ei saa siinsetest lugejatest, vist kõik aru,et mitte NL võim ei olnud ainuke kuri ja paha asi. Vaid see,et see võim sai end teostada nii edukalt põhines eelkõige, kollaborantidel/reeturitel. Ehe näide 1949.a:
Kasu ahnuses sulane, läks oma endise peremehe peale kaebama, kuna viimane ei andnud talle maad oma hurtsiku ehitamiseks.
Terve pere aeti siberisse ja talu nad enam tagasi ei saanudki, sest vahepeal pani kolhoos sinna uued "püsielanikud" sisse.
Kahjuks on selliseid ja palju traagilisemaid lugusid, terve eesti täis. Esitage endale küsimus, kust teadis NKVD võtta kedagi kinni? Kui neil poleks olnud usinaid kaastöölisisi kohalike seas. Paraku on palju sääraseid kollaborante tänaseni meie seas ja olukord on praegu veel hullem. Materiaalsete hüvede nimel ollakse nõus, teatud olukorras ka oma vanaema vanakuradile ära kinkima. Rahast on saanud moodsa aja võim. Selle varjus ja ajendil võib kõike teha. Praguse eesti probleem on reaalse tootmise puudumine,mis looks riiki püsima jäävaid väärtusi(loe: akumuleeriks kapitali). Asja teeb hullemaks ka veel see, et riik ise on nagu vedur ilma juhita,mis kihutab niikaua kuni rööpad otsa lõppevad.


Vasta
#22

Pole suurt sõda vajagi. Piisab,kui mõnel pangal mingi asi vussis ja rahvas vingub nädal aega. Läheb vool pooleks päevaks ära-suur katastroof-kujuta ette,mul jääb üks seep vaatamata! Aga kõige suurem jama hakkab pihta siis,kui vool on rohkem ,kui päeva ära. Kust inimesed süüa saavad osta? Poemüüja ei saa müüa,kuna kõik töötab arvutiga. Süüa on aga kätte ei saa.....
Vesi kaob ka ära kui voolu pole,ei saa enam kakale ka linnakorteris minna. Kui asi juhtub talvel........ tuba jahe,süüa pole,s...uda ka enam ei saa jne. Mis teeb pool miljonit inimest linnakorteris? Kobivad lõpuks maale ja kuhu? Eks ikka kellegi "kauge" sugulase juurde sooja,kui veel saab kuidagi. Iseasi,kas maal üldse kedagi on.....kuhu minna.
Kõige hullem lugu on veel see,et ka maainimene on tehtud niiöelda peost sööjaks ehk poesõltlaseks----toiduvarud on heal juhul nädalaks..... Isegi paar minu naabrimeest müüs oma traktorid ja tehnika maha ja laulavad,et kartulit ei tasu kasvatada,lihtsam on poest osta.... Ja vaesematel pole kapis suurt midagi.....mida sa sööd siis.... Ja pole poodegi,kõik ainult linnades,mis on nagu suured märklauad....kui ülevalt vaadata..Big Grin
Ja hakkavad jälle röövimised peale ja ainult söögi pärast. Näpuganäitajaid on ka igal nurgal.....
Keegi eelmistes postitustes väitis,et sissisõja puhul tuleb tina igast põõsast....Selle peale naeraks.... politsei korjas ju kõik relvad rahvalt ära... kust see pauk tulemas on? Rahvas on oma valitsejate poolt paljaks tehtud,nii et ei saa see inimene isegi ennast aidata,sest rahahädas on ka kõplad,rehad,labidad vanametalliks viidud....Sad Nii et suurema jama korral tuleb põõsast ainult tühja kõhu korinat ja nahkpüssi paha haisu.....Big Grin
Võibolla ma liialdan aga minusugusele talupojale tundub siit maalt vaadates nii...Cool
Ah,et kuidas asja paremaks teha? Maale tuleks rohkem inimesi meelitada. See aga on juhtide töö,kellele me nagu palka maksame....
Vasta
#23

Neid tähtpäevi on saanud liiga palju. Võibolla sellest, et end täis juua nagu vanadel eestlastel kombeks. Võibolla muul põhjusel. Imelik, et ettepanekud ei tulegi poe nuka tagant peedivendade käest, vaid ikka haritud ja muidu vikside inimeste suust. Tahame vist väga sarnaneda mikidemaale, ka pühade rohkusega.
Ma ei kurda selle valitsuse üle, sest katulikoori lubasin balti ketis ka mina süüa. Ometi hindasin toona olukorda peaaegu õigesti, et toimub kihistumine, tekivad paadialused ja ülirikkad. Samuti, et iial enam pole toit ja korteriüür nii odavad kui vene ajal. Ometi olin tüdinud vene võimust eestis ja joodikute pilpa peal kandmisest. Need joodik-paadialused on tänaseks enamus manala teed läinud, uus põlvkond on peale kasvanud, kellelt eluase välja petetud või tööturul alla vandunud.
Minu hinnang praegusele riigile oleks, et kui taastuks au. Kasvõi niipalju, et ei petetaks äripartnerit, oma ema või kasvõi maksuametit. Ülejäänu oleks siis parandatav riigikogu seadustega.
Hästi ma sellesse ei usu, sest väga palju on seadusest möödahiilimist. Kasvõi salasigarettidega, kütuseaktsiisiga, kindlustuspettustega, tööandja tagant varastamisega jne.
Üks seik tuli meelde. Keegi bussijuht oli soomes mõni aeg tööl olnud kohe EV alguses. Tuli eestisse ja ütles, et äärepealt pääses terve nahaga. Ta oli esitanud sealsele kollegile küsimuse, et palju siis õhtuks raha oma taskusse tiksub? Loodan, et mõne põlvkonna pärast, kui meie nõukogudeaegne põlvkond on ammu mulla all, jõub eesti ka nii kaugele, et poleks vaja varastada ja röövida. Ehk saab see rüütliau võidule varem, nagu ennustas 2023 aastaks üks maalehe ennustaja.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne