Vaidlus Moto555-ega
#81

(29-08-2013, 17:39 PM)Basilio Kirjutas:  Aga siis sobib äkki härradele aurumasin? Käivitusraskusi ei ole, kui puud ja tikud kuivad, väänet on rohkem kui diislil ja bensukal kokku, talvel hää lämmi sõita, roheline pealekauba... Metsas töötades ei lõppe kütus otsa jne.
Vara tuleb ainult tõusta, et tuli alla teha ja talvel ka vesi igal hommikul sisse valada.

Aurumasinast rääkides, siis sobib vast siia see video ....


http://www.youtube.com/watch?v=FLQhvruimfs

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta
#82

(29-08-2013, 15:19 PM)Moto555 Kirjutas:  Hangete juures nõutakse seda, et oleks uued masinad, mõtle natuke miks!

Teeme nüüd nii, et sa edaspidi räägid asjadest, millest sa midagi ka tead ... see BS ei kannata enam oksendada ka mitte.

Tsitaat:Ei taha diislit kuna töökindluse osas kahtlen ja kulud on ületanud alati bensuka kulusid seega Ei.
Tore teada, et mõni diisel ka nn paugust käima läheb aga lase jahtuda ja seista 2 päeva metsas tuule ja -25 käes siis enam ei lähe ja akust kaob sellistes tingimustes mingi 35%, õlid lähevad paksuks, kui küte maha ka natuke vajub tekib vahetult kondents ja siis oled sa viisakalt öeldes päris korralikus p ja korralikus p-s ja kui õhutrass ka kinni külmub siis ekstra p-s

Lisaks eelnevale lõigul, võiksid sa pöörduda spetsialisti poole tõsise abipalvega ... jutt hakkab meenutama haige hülge sonimist.

Samas teemasse, nagu aru saada, siis üks pool on mõne käkatsi ise valmis ehitanud ja teine pool paugutab tühja ... vanad peerud peaksid mäletama kodanik Lauri Kriiskat ;p

Ise pole ma ühtegi käkatsid valmis saanud (veel), küll aga on minu ja mõnede minuga lähedalt seotud isikute, valdustesse jõudnud mõningad isevalmistatud isendid, erinevatel põhjustel aga siiski. On traktor 011 mootori ja kolme käigukastiga (kokku ainult 16 käiku), on zid-i mootoriga isendeid, kastiga ja ilma, ET 1,5 ülekandega, m412 ülekandega jne, on ka üks dnepri mootoriga Quad, mis on küll "tehases" valmistatud .... aga neil kõigil on jubedalt "titehaiguseid", mis asja tõsisema kasutuse korral tuleb likvideerida.

Kõige selle taustal jälgida kahe "kuke" poksi on muidugi naljakas ... vähemalt esialgu oli ... nüüd tuleb juba nutt peale, kui "argumente" lastakse "puusalt" ja igas suunas.

Dad.
P.S. Unustasin roomiku ju ... diisel ja kolme uksega ;P
Vasta
#83

Küsimus pole ju bentsuka või diisli paremaks pidamises, vaid ääretult moonutatud info edastamises tõe pähe.Minu arvates on olemas valdkondi, kus bensiinimootor on märksa sobivam, näiteks väikese mootori kaalu juures suurt võimsust nõudvad kasutuskohad.
Samas jutt, et korras diisel ei käivitu, sooja ei tooda ja laguneb igal võimalikul juhul, on täielik BS.
Oma väiteid püüan alati tõestada viidetega objektiivsetele allikatele.
Talvel (kui tuleb ikka korralikku külma) võin siia postitada ka külmkäivituse logi.Sealt on täpselt näha õhu temperatuur, kütuse temperatuur ja mootori käivitumise aeg millisekundi täpsusega.
Vasta
#84

Vaatan, et tegeletakse tõe moonutamisega.
Kui aus olla siis niipalju sõpru tuttavaid kel on diiselmootoriga sõiduk on ammu bensiini vastu vahetanud, miks?
Mõtetu ja tülikas kuluartikkel majapidamises..
Keegi ei väida, et ta laguneb igal võimalikul juhul, käivitusega on probleeme rohkem kui bensiinimootoril, külm on ta tõesti talvel ja haiseb.
Inimesed lähevad hommikul tööle, sõidavad 10min-40min tööle ja selle 15min läheb sul diiselauto soojaks?
Remondiarved jne
Ökonoomsus?Ema maksab sul arveid?
Mingi 1000eur remondiarve saad siis räägid sama rumalat juttu?
Võta oma diisel ja mine pane põlema ennast sry!
Mis krdi kinnisidee see on igale poole kuhu saaks mingit diislit toppida või midagi enamat ei suudeta paigaldada?
Korras diisel?
Kui ei sa ei vaheta 5a jooksul isegi filtreid jne , mis korras diislist sa räägid?

Sõber palus, et ostab auto tule aita üle vaadata.Okei, läksime ja müüjaga TÜV punkti ja avaldasin oma arvamust.
Auto on pea 6a vana ja soovitasin mitte osta ja viia see kuusakoski.Peeti mind ikka väga imelikuks.
Nüüd on auto remondis ja arve 1620eur
Turbo remont, egr klapi vahetus, filtrid, õli, 2 pihustiga mingi jama ma isegi ei viitsi rohkem süveneda teemasse diisel, ökonoomsus soodne, mugav, käivitub hästi talvel.
Ja oma millisekundite jutuga mine pane ka ausalt põlema ennast
Vasta
#85

Ma olen diiselautosid omanud pea 20 aastat, kõik korras diislid on alati talvel käima läinud.Põllurallikaks oli kunagi ka üks täiesti läbi isend, seda tuli tõesti külmaga käima tõmmata.
Hooldust olen autodele alati teinud, remonti ilma vajaduseta mitte.
Ei lähe soojaks?Kõik minu autod on küll läinud, võibolla mõni mudel tõesti ei lähe.
Tuhat eurot remondiraha?Teoreetiliselt oleks see Octavia puhul võimalik, teiste autode puhul (Terrano,Hilux) isegi teoreetiliselt mitte.
Käivitumise logi saab paari kuu pärast, külmhoonet ei soovi rentida.
Põlema panemiseks on bensiin palju parem, tuleoht on bensiinil klass kõrgem.
Vasta
#86

Jätkuvalt ma toon välja põhi jutu.

Ise sa räägid, et masin on hooldamata - ise sa ütlesid, et masin on saast, sõber ikka ostis - rumal sõber ühesõnaga.

Jutt käib nagu nii mingist fordist jälle, millel on garantii läbi saanud (6 aastat vana pill) ergo masin tahabki saada korralikku remonti, et kestaks järgmised 5 aastat.

Muidugi see summa 1620 euri - kui suur osa sellest on juppidel? Kindlasti koosneb see arve juppidest, töörahast, riigi lõivust.

1. 20 prossa riigile - alles jääb 1296 euri
2. tööraha on raudselt pool - alles jääb 600 euri juppidele.

Ei olegi enam nii suur summa või mis, mida maksta 6 aastat vana masina remondi eest?

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#87

Olen viimased 20 aastat sõitnud diisel Toyotadega, läbisõit aastas keskmiselt 50-60.000 km. Sõitmist on palju, raha peab lugema. Võibolla on mul autodega vedanud, aga remonti ei ole pidanud tegema peaaegu mitte ühelegi. Tavalised hooldused, piduriklotside vahetused, mõned amortisaatorid, üks esirattalaager, paar eelsüüteküünalt. Summutaja otsast katalüsaator ajab mingit imelikku haput haisu natuke, aga midagi muud seal küll ei haise. Talvel on käivitunud kah tavaliselt poolest pöördest. Suure kilometraaži juures on kütuse pealt saavutatud kokkuhoid päris oluline.
Vasta
#88

(30-08-2013, 11:00 AM)sass Kirjutas:  Olen viimased 20 aastat sõitnud diisel Toyotadega, läbisõit aastas keskmiselt 50-60.000 km. Sõitmist on palju, raha peab lugema. Võibolla on mul autodega vedanud, aga remonti ei ole pidanud tegema peaaegu mitte ühelegi. Tavalised hooldused, piduriklotside vahetused, mõned amortisaatorid, üks esirattalaager, paar eelsüüteküünalt. Summutaja otsast katalüsaator ajab mingit imelikku haput aisu natuke, aga midagi muud seal küll ei haise. Talvel on käivitunud kah tavaliselt poolest pöördest. Suure kilometraaži juures on kütuse pealt saavutatud kokkuhoid päris oluline.

ei tea mis tänapäeval räägitakse aga kunagi käis "linnapeal" ringi jutt "rusikareeglist" ehk 30...40000 km/aastas ehk kui alla selle sõidad siis polevat diisel kasulikum ja vastupidi.
aga eks see kõik ole kinni ka eelmainitud hooldusest - vaata/kuule/tunneta oma autot, käi regulaarselt hoolduses ja tulemus on hoopis teine ja seda mistahes auto ja mootori puhul.
kütuse kvaliteet, sõidustiil, teede olukord, seisuaja pikkused jne. jne. KÕIK on määrav rohkem või vähem.
Vasta
#89

(30-08-2013, 08:41 AM)Moto555 Kirjutas:  Vaatan, et tegeletakse tõe moonutamisega.
Kui aus olla siis niipalju sõpru tuttavaid kel on diiselmootoriga sõiduk on ammu bensiini vastu vahetanud, miks?
Mõtetu ja tülikas kuluartikkel majapidamises..
Keegi ei väida, et ta laguneb igal võimalikul juhul, käivitusega on probleeme rohkem kui bensiinimootoril, külm on ta tõesti talvel ja haiseb.
Inimesed lähevad hommikul tööle, sõidavad 10min-40min tööle ja selle 15min läheb sul diiselauto soojaks?
Remondiarved jne
Ökonoomsus?Ema maksab sul arveid?
Mingi 1000eur remondiarve saad siis räägid sama rumalat juttu?
Võta oma diisel ja mine pane põlema ennast sry!
...

Kui keegi siin midagi moonutab, siis kasutaja Moto555, kes oma usku bensiinimootori kõikvõimsusesse peale surub. Rahune maha enne, kui end lõplikult täis teed.Cool

Usk on võimas asi, kuid selle pealesurumine teistele on suurim sigadus maailmas.Toungue

Sõber võiks enne mootori kirumist peeglisse vaadata - odavat ja head ei ole olemas.Toungue
Vasta
#90

Huvitav, et ma olen ka natuke bensiini mootori poolt rohkem kui diisli aga ma ei saa aru miks peaks seda nii meeleheitlikult peale suruma, et kumb on parem.

Mulle meeldivad bensukad lihtalt rohkem ja sellest peaks ju piisama. Kui palju miski laguneb või ei lagune on ju teostuse küsimus, mitte paremuse küsimus.

Bensiini haigus ilmselt seoses tsikli haigusega. Diisel tsikkel on küll tore asi ja suur eelis bensukate ees on vajadus ainult kevadise hoolduse ajal paaki täita aga vibra ja laiskus peleta. Bensukas on särtsakam ja käib vaiksemalt jne... puhas ego ainult.


(30-08-2013, 12:44 PM)v6sa Kirjutas:  ...odavat ja head ei ole olemas.Toungue

Ma arvan et see koht on eksitav. On ikka. Üks on odav ja teine hea. Kokku on odav ja hea. Big Grin



Ilmselt on Moto555 puhul tegemist inimesega kes ei julge tunnistada´, et teistel võib olla õigsus ja ka teistel on oma arvamus.
Sedasi puksides jõuab sinnamaale, et keegi ei võta enam sellist inimest tõsiselt ja maine taastamine on juba keerulisem.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#91

Näis,millal see naljateema ka kinni läheb. Loe ja vaata nagu Monty Pytoni lendavat tsirkust.Big GrinBig Grin
Minul on isiklikult üksta kõik kas bensiin/diisel, auto/traktor/tank/laev.Peamine,et sellega liikuda saab ja see ära ei lagune sõidu ajal.


Vasta
#92

Jutt jumala õige. Mulle meeldib ka bena rohkem aga seda ei pea ju üle küla karjuma, et benss on ainuõige. Mis mõte sel on? Kui kunagi traktoriehituseni jõuan, on sellel bensiinimootor. Sel lihtsal põhjusel, et mul on neid virnas. Võimalik isegi V6. Samas on jälle väga kena lõuna - Eesti otsaks sõbrapoisi 1,6 TD võtta, 4 liitrit sajale kisub näo naerule. Ja see kaks korda reisi ajal kuidagi ehk ikka käima saab Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#93

Jah ja mulle meeldis sõita veel õuna veiniga. Päris hää oli.

Teema oli selles, et raha vähe ja sõita oli vaja sügisel sai suure ähmiga vähe rohkem õunamahla tehtud ja ei old purke enam kuhu mahutada. Oli miski suurem nõu kus asi käärima sai lastud. Peale kõike seda oli vaja vein ainult veel torudest läbi puristada ja sõit võis alata. Autoks oli vana(miski 79-81) dassun kirs 1,5L ja käis väga edukalt.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#94

(30-08-2013, 22:36 PM)karvik Kirjutas:  Jah ja mulle meeldis sõita veel õuna veiniga. Päris hää oli.

Teema oli selles, et raha vähe ja sõita oli vaja sügisel sai suure ähmiga vähe rohkem õunamahla tehtud ja ei old purke enam kuhu mahutada. Oli miski suurem nõu kus asi käärima sai lastud. Peale kõike seda oli vaja vein ainult veel torudest läbi puristada ja sõit võis alata. Autoks oli vana(miski 79-81) dassun kirs 1,5L ja käis väga edukalt.

Krt seda oleks aitand juua ju või haiget kohtade peale määrida Big Grin
Vasta
#95

Mul on sidrun, 2,8 HDI, common rail ja kõik see muu stuff. Nu on vahel haiguseid, aga mis masinal neid ei oleks? Ainult seisval masinal. Talvel käivitub -17 juures päris laksult, külmema ilmaga lasen pool tunnikest Webastol majandada. Läbi on sõitnud 255 000 km, kõik see maa on minu tagumiku all old Smile ... Vahepeal sõidan ka Berlingo`ga.. Sellel on 1,4 tavaline bensiinikas. Töötab kah hästi. Kuid sellega sõidan vähe... Läbisõit 132 tuhat. On sel kah probleeme old, aga mitte tõsiseid. Mu meelest on see "haigus" siin mõnel mehel segi kammind...mingi otsa, mu meelst ülemise. Probleemid ei ole tavaliselt masinal, vaid algavad sellest "tihendist" rooli ja istme vahel Smile.


Vasta
#96

nagu mu ühele küsimusele juba vastati , prantsuse autod on lihtsalt saast ja ei need ei saa töötada Smile .Oled ikka kindel et su kaubik ikka talvel on käima läinud ... võibolla kujutad seda ette Smile


Töötan ühes remondikohas kus autodeks on mitsu outlander ja kasutatakse sel mitsu bensiini mootorit, peugeot (ford) diislit ,vag diislit .mootori probleeme on kõigerohkem siiski vag diislil ...õhuklapi probleemid ,turbod lagunevad (küljestlendavad labad !) on ka ettetulnud kulunud nukkvõlli ja pihustite jamasi ,läbipõlenud hõõgküünlaid pole mõtet .
Kõige muretum on seni olnud peugeoti diisel sel autol
seda siis remontija poolt vaadatesSmile
Vasta
#97

Eks selle teema võib ju kinni panna, nagu eespool mainiti, aga milleks?

Siin hea aru välja lasta, või mis? Big Grin

Ja viimasele postitusele lisa küsimuseks, et äkki täpsustad milliste vag grupi pillidega täpsemalt need probleemid juhtuvad?

Vag grupp on teadupärast jube laia valikuga.

Ja lisaks küsin veel, et mida õhuklapi all silmas pead? Mingit solenoid klappi?

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#98

Küll ma juba hoolitsen, et teema lahti jääks ja iga soovija saaks ennast avalikult "täis teha" Wink

Aaa ... konnasööjatest ... Clio 1.2i ohc 8v täna kella peal 303kkm ja hetkel ei sõida ... käiguvarras roostetas läbi Wink Ja nagu ma reklaamin, siis üle 8l/100km pole mina selle mudeliga veel saanud, sedas siis olenemata sõidusstiilist, tänane keskmine kulu on 20€/290km.

Auto, mille peale sai kihla veetud ja mille ma ka kaotasin, nimel ennustasin, et see on 100kkm peal laiali, aga nagu praktika näitab, siis panin mööda minimaalselt 3 korda Toungue

Veel diisel vs bensiin.
Kasutusel meil suguvõsas Chrysler Voyager GS-id ca 5-6 isendit, ES AWD on ka.
Kütuse kulu korras mootoriga:
3.3 lühike linn 16-18, trass 9-10
3.3 pikk linn 17-20, trass 10
3.8 pikk linn 17-18, trass 8-9
3.3 awd lühike linn 15, trass 9-10
2.5TD lühike linn 8-9, trass 6-7 (see mootor pole enam korras)
2.5TD pikk linn 8, trass 6 (parim tulemus 5.6)

Diislid olen ma ise Saksast ostnud, kui "katkised" sõitnud nendega ca 50-60kkm enne edasimüümist, remondi peale on kulunud ca 300-400€ per isend selle aja sees, pihusteid pole kordagi vahetanud, pumbaga on nüüd tekkinud jamad, seega viimase 7 aasta sees on esimene kord, kui pean hakkama uurima diisli pumba hingeelu. Bensukatest seevastu on kõige kallim pidada AWD-d, kasvõi juba bensiinipump läks vahetusse 4000kr eest ja radikas oli vist teist samapalju, vahekast lendas tänud kohalikele "spetsialistidele" ja maksis ka mingi 200€ (vist oli nii odav).

Ühtlasi ka alates AWD vahekasti "hävimisest" on meil loobutud töökodade kasutusest ja kõik masinad hooldatakse/remonditakse ise, seega "tööraha" ei oska hinnata ... arvestades praktikat, et maksad "töö" eest ja pärast parandad ja raiskad oma aja nagunii teiste tehtud si*a rookimisele ...

Dad.
Vasta
#99

Mida võib selle 2.5TD kohta mainida, siis see ei ole iseenesest väga õnnestunud mootor, aga kui töötab siis töötab.

Muidugi pumba vahetust on sellel mootoril eriti hea teha.

Omasin ise frontera vahel 2.5 tds isendit, sai seal ka pumpa ja turbot vahetatud. Aga pumba vahetus on paras keemia, seega soovitan soojalt otsida netist manuaale selle mootori kohta, kuna pumba maha võtmiseks peab halval päeval võtma otsakaane maha ja "tämperi" maha saamiseks tuleb ka vastav tõmmits koostada, vastav võti keevitada, millega saab "tämperi'" poldi lahti - paras leiutamine, seda peab mainima.

Kõige nõmedam on see, et minu eksemplar oli toll mõõdus võtmetega Rolleyes

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

(31-08-2013, 13:09 PM)phyl Kirjutas:  Mida võib selle 2.5TD kohta mainida, siis see ei ole iseenesest väga õnnestunud mootor, aga kui töötab siis töötab.

Seda mootorit peab oskama remontida ja mõningad tööd tuleb enne ära teha, kui oodata viimast hetke, siis sõidab sellega muretult tuhandeid km-d.
Hooldama peab seda mootorit pigem rohkem, kui vähem...st näpudevahel õli proovimisest stiilis, et "see juu veel määrib", selle mootori puhul ei tööta (ega see stiil ei tööta ühegil juhul).

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne