Täna 25 aastat tagasi
#61

Kui inimene üle lahe või mere või ookeani saab vähemalt 3 x rohkem palka kui siinne tööline, siis pigem on arg ja selgrootu see tüüp kes siin kohapeal "tasuta" tööd teeb. Liiga arg, et julgeks välisriiki tööle minna või siis liiga selgrootu, et iseendale paremaid elamistingimusi luua.

Aga 25 aastat tagasi ennast polnud veel olemas, kuid koju toodi JVC videomakk, mille peal kiri Soul 1988 ja olümpiarõngad ning viimane töötab siiamaani. Lisaks ka suur kobakas videokaamera, mis otse VHS-idele salvestas. Sama kaameraga Old Tomas Rallyl`88 filmitakse punast e30 kupee bemmi iga nurga pealt ning kõik mehed räägivad kõrval, et oi kui sellise ainult endale saaks oleks tegija.
Vasta
#62

(21-09-2013, 18:23 PM)mossepower Kirjutas:  Kui inimene üle lahe või mere või ookeani saab vähemalt 3 x rohkem palka kui siinne tööline, siis pigem on arg ja selgrootu see tüüp kes siin kohapeal "tasuta" tööd teeb. Liiga arg, et julgeks välisriiki tööle minna või siis liiga selgrootu, et iseendale paremaid elamistingimusi luua.

Täiesti nõus.

Ja siinkohal võib küll öelda, et riik on selles klassivahes Soomega suht 100% süüdi. Kui ikka kohalikku ettevõtjat ja töötajat lüpstakse igal sammul, siis ei hakkagi need asjad paranema. "Välisinvestorid" viivad kogu siinse kasumi välja, riik ei saa sellest midagi, aga kohalikke kotitakse nii nagu jaksu on.
Kohalik ettevõtja ei saagi töötajatele normaalselt maksta, kui riik selle eest üüratuid makse koorib. Maksukoormus on meil ju Euroopa kõrgemaid.

Või võtame kasvõi infra kasutamine. Teede kasutamise eest maksavad AINULT kohalikud transpordifirmad (raskeveokimaks), võõrad sõidavad tasuta. Isegi aktsiisi (mida nagunii muudeks otstarveteks kasutatakse) meil võõrastelt eriti ei laeku, kuna see on ajuvabalt kõrgeks aetud ja läbiv transport tangib pigem Lätis (Vene suunaline transport tangib nagunii seal).


Aga 25 aastat tagasi olin paras paariaastane kämbu. Ise väga ei mäleta, aga laulva revolutsiooni aegu olla ikka papa kukil lauluväljakul käinud. Balti ketis käisin ka. Oma mälestused algavad rohkem 90.-datest, näiteks mäletan esimesi kroone rahareformi päeval.
Vasta
#63

Sain 25a tagasi elus esimest korda isiklikult sõitva punna leistas kihutada. Enda punnani oli veel kolm aastat sellel ajal ja oli millest unistada.

Siis kusagil sell ajal sai olema ka video mängija, lindistada ta ei osanud, aga peale kooli oli seltskond suur kes viitsis tulla kohale filmide pärast nagu "TOP GUN", "Spaceballs", jne. Mängija toimetab siiani.

JMKE kuulamisepärast käis ema koolis ja peale seda pidin maki vaiksemaks keerama.


Äkki sellepärast oldigi sellel ajal ettevõtlikumad, et sellised asjad olid keelatud või keerulisemad, aga keelatud ja kauged viljad ju ikka magusamad.


Kuna praegune valitsus surub rahakoti peale, siis sealt ka huvi puudumine midagi teha.
Hiljuti sai vesteldud segastel asjaoludel töötukassa tegelasega kelle väitel on vaja töötul teatada iga peer mis ta laseb.
Küsimus oli mul järgmine:"Kui ma lähen naabrile appi kartuleid võtma ja ta annab mulle selle eest korvitäie kartuleid, kas siis mu töötuna arvel olek katkeb, kui ametnik sellest teada saab."
Vastus oli katekooriline JAH, sest see on ju tulu ja kui sa selleks ajaks arvelt maha ei võta kui tasuvat tööd teed, siis on see seaduse rikkumine.

25A tagasi seaduseid ei mäleta. Võimalik, et sell ajal oli ka sedasi, aga arvan pigem on see pidev inimeste survestamine põhjus miks ära minna, mitte see, et siin kehva elada oleks. Maa on ju meil ilus ja on veel isegi kohti kus viibides mobla ainult lutsu viskamiseks kõlbab, järgmine silmapiiril paistev puu on päeva tee kaugusel(jala läbi raba) ja selle aja sees ei kohta ühtki inimest.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#64

(21-09-2013, 19:15 PM)karvik Kirjutas:  Küsimus oli mul järgmine:"Kui ma lähen naabrile appi kartuleid võtma ja ta annab mulle selle eest korvitäie kartuleid, kas siis mu töötuna arvel olek katkeb, kui ametnik sellest teada saab."
Vastus oli katekooriline JAH, sest see on ju tulu ja kui sa selleks ajaks arvelt maha ei võta kui tasuvat tööd teed, siis on see seaduse rikkumine.

Eriti kõva näide sellest,et kui inimene üritab ise ennast aidata,et mitte nälga jääda.....ja ta saabki selle eest jalaga per..e....Big Grin
Huvitav,kui tööturahast jääb nälja peletamiseks väheks ja kõht tühjaks ........kas siis see pole mitte hoopis suurem kuritegu ? Kas mitte riik ja valitsus ei peaks siin asjad üle vaatama,et seadused ja normid saaksid sellised,et neid oleks ka rõõm täita,mitte nii,et jääks idioodi tunne.
Valimised tulemas....järsku tuleks kellegil nööbist kinni võtta.
Vasta
#65

Vahi, kui palju õrnapõrnalisi siitki leidus.Toungue

Ma ei eita, et kodumaalt põgenemine nõuab teatavat selgroogu ja ettevõtlikkust. Igaühelt seda ei leia.
Aga tegelikult on see lihtsama vastupanu teed minek.Sad
Kui ei minda end teostama mõnel sellisel alal, mida siinkandis teha ei saagi.Wink

Kas tõesti arvate, et "seal" on asjad kogu aeg olnud hästi? Tuletan meelde, et Euroopa riigid tõusid sõjast üsna vaevaliselt ning suuresti kahe inimpõlve arvelt. Alles kaheksakümnendateks oli tekkinud rikkust piisavalt, et saaks mõnusalt elama hakata. Selleks pidid "seal" varasemad põlved umbes kuuekümnendatel selle sita ära sööma, milleni meie oleme jõudnud nüüd. Et praegused põlved saaksid pidutseda...
Meiegi trügisime sellele peole, kuid tundub, et meie õnnetuseks jõudsime meie peole arve laualetoomise ajaks...Sad

Ära minemisest võrratult raskem on tõusta sirgu ja TEHA asjad paremaks. Mitte viriseda selle üle, kuidas KEEGI TEINE teeb ja on...
Aga nagu sel kevadel on mitu teemat ka siin foorumis näidanud, suudame leidlikult vaid viriseda. Teha suudavad vähesed...Sad

Kui kõik lähevad sinna, kus on soe ja hea, pole ka meile riiki vaja. Küll aga leidub meist ida pool küllalt neid, kelle jaoks meie põlatud maa on pääsemine. Rääkimata neist, kellele see on vaid jalamatt euroopasse viiva ukse ees.

Aga ärgem laskem veel ühte teemat tuksi keerata jagelusega selle üle, kes on õigem eestlane ja mida ikka valesti tehti. Toonane lähtekoht oli ikka väga teine...

Nagu ütleb üks mu tuttav põllumees: "kui mina oleksin kevadel nii tark, kui minu naine on sügisel, siis ma oleks ikka rikas mees..."
Vasta
#66

(21-09-2013, 20:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Valimised tulemas....järsku tuleks kellegil nööbist kinni võtta.



Keda kuradit Sa siin ikka valid... seoses valimistega tuleb ikka ja jälle meelde "kurikuulsa" Leningrad´i lugu, mille viimased read kõlavad eriti tabavalt: Выборы, выборы,
Кандидаты — пидоры.


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#67

(21-09-2013, 20:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Eriti kõva näide sellest,et kui inimene üritab ise ennast aidata,et mitte nälga jääda.....ja ta saabki selle eest jalaga per..e....Big Grin
Huvitav,kui tööturahast jääb nälja peletamiseks väheks ja kõht tühjaks ........kas siis see pole mitte hoopis suurem kuritegu ? Kas mitte riik ja valitsus ei peaks siin asjad üle vaatama,et seadused ja normid saaksid sellised,et neid oleks ka rõõm täita,mitte nii,et jääks idioodi tunne.
Valimised tulemas....järsku tuleks kellegil nööbist kinni võtta.

Praegu tõepoolest muud enam teha ei saa - kandidaatide nimekirjad on lukus. Seda enam tuleb kandideerijatelt aru nõuda, et hääl ei läheks peibutuspardina prääksuvale südametunistuseta poliitbroilerile. sest säärased maotud ja näotud tegelased on peamine põhjus meie tänases sitas seisus.

Masendavaim on see, et need on inimesed meie seast...

Kuid tsiteerides üht sarmikat, kuid meie isesisvuse algusaastatel küsitavaid tegusid toime pannud tegelast: "Seis on küll fekaal, kuid see on meie tuleviku väetis..." Ning arvestades praegust taset, peaks meie tulevik ikka väga rammus olemaToungue
Vasta
#68

(21-09-2013, 20:46 PM)v6sa Kirjutas:  Tuletan meelde, et Euroopa riigid tõusid sõjast üsna vaevaliselt ning suuresti kahe inimpõlve arvelt.
Mina küll ei mäleta, et Eestis 25 aastat tagasi sõda oleks olnud.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#69

(21-09-2013, 20:48 PM)mlsluik Kirjutas:  Keda kuradit Sa siin ikka valid...

Kui pole kedagi valida, siis ongi mäng läbi.

Uue ringi teevad juba teised ja nemad enam ladina tähestikku ei tunnista.Sad
Vasta
#70

(21-09-2013, 18:23 PM)mossepower Kirjutas:  Kui inimene üle lahe või mere või ookeani saab vähemalt 3 x rohkem palka kui siinne tööline, siis pigem on arg ja selgrootu see tüüp kes siin kohapeal "tasuta" tööd teeb. Liiga arg, et julgeks välisriiki tööle minna või siis liiga selgrootu, et iseendale paremaid elamistingimusi luua. ...
Vat EI TAHA oma isakodust ära minna, ei väljamaale, ei Tallinna, ei Tartu (ehkki seal korter ka olemas kus tudengitest tütred elavad), aga mind ei meelita oma sünnikodust ja maalt, tuttavate metsade ja põldude vahelt võõrasse kohta elama, kivikõrbe veel vähem. Nii sõidangi iga päev üle poolesaja versta tööle ja tagasi, pool palka läheb selle nahka.
Vasta
#71

(21-09-2013, 21:06 PM)meli666 Kirjutas:  
(21-09-2013, 20:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Eriti kõva näide sellest,et kui inimene üritab ise ennast aidata,et mitte nälga jääda.....ja ta saabki selle eest jalaga per..e....Big Grin

Ei taha nõustuda selle väitega. Et teeme aga muudkui mustalt tööd ja nõuame, et riik maksaks aga haigekassa kinni. Sest töötuna arveloleku ajal on ju haigekassa olemas. Ja ise riigisüsteemi ei panusta sentigi?
Eks seetõttu need Töötukassa nõuded olegi nii viimase vindini keeratud, et vähegi korda majja tuua. Ja ilmselt selliseid mustalt töötavaid ja priileivatahtjaid on ikka omajagu. Ärgem siis imestage, et kuhu need riigi rahad kaovad.
Riigisüsteemi mitte sentigi panustamisest rääkides, siis ega sots. maks ei ole ainumas. Töötuna jätkad samamoodi kütuseaktsiisi, käibeka pluss saja erineva muu kaudse maksu maksmist. Sest elu tahab elamist, käigud käimist ja kõht nõuab ka oma. Alles hiljuti oli miski aruanne, kus eesti oli maksukoormuselt euroopas itaalia järel teisel kohal. Iseenesest ei näe ma selles probleemi, kui ainult kokkukorjatud raha osataks mõistlikult kasutada.
Vasta
#72

(21-09-2013, 21:06 PM)meli666 Kirjutas:  
(21-09-2013, 20:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Eriti kõva näide sellest,et kui inimene üritab ise ennast aidata,et mitte nälga jääda.....ja ta saabki selle eest jalaga per..e....Big Grin

Ei taha nõustuda selle väitega. Et teeme aga muudkui mustalt tööd ja nõuame, et riik maksaks aga haigekassa kinni. Sest töötuna arveloleku ajal on ju haigekassa olemas. Ja ise riigisüsteemi ei panusta sentigi?
Eks seetõttu need Töötukassa nõuded olegi nii viimase vindini keeratud, et vähegi korda majja tuua. Ja ilmselt selliseid mustalt töötavaid ja priileivatahtjaid on ikka omajagu. Ärgem siis imestage, et kuhu need riigi rahad kaovad.

Tehniliselt võttes on õigus. Reaalselt kui inime on eluaeg niimodi elanud, et osa tema tulust on naabreid aidates kartuleid saada kas see, siis peab olema karistatav? Naabril on masinad(mis tähendab hulganisti maksustatud väljaminekuid) millega hooldada, võibollla on osa kartulisaaja maastki naabri käes millelt kartuleid võetakse ja naturas kaupa teha raalselt ei tohi.
See ei ole ju ainult töötule karistatav, vaid ka siis kui sa tööl käid, aga ei deklaleeri kartuleid.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#73

(21-09-2013, 21:06 PM)meli666 Kirjutas:  
(21-09-2013, 20:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Eriti kõva näide sellest,et kui inimene üritab ise ennast aidata,et mitte nälga jääda.....ja ta saabki selle eest jalaga per..e....Big Grin

Ei taha nõustuda selle väitega. Et teeme aga muudkui mustalt tööd ja nõuame, et riik maksaks aga haigekassa kinni. Sest töötuna arveloleku ajal on ju haigekassa olemas. Ja ise riigisüsteemi ei panusta sentigi?
Eks seetõttu need Töötukassa nõuded olegi nii viimase vindini keeratud, et vähegi korda majja tuua. Ja ilmselt selliseid mustalt töötavaid ja priileivatahtjaid on ikka omajagu. Ärgem siis imestage, et kuhu need riigi rahad kaovad.

Olen nõus Sinu väitega aga selles episoodis oli tegu k a r t u l i t e g a ....mida siis anti naabrile appitulemise eest....Rolleyes Teiste abistamise eest saada karistatud, no andke andeks -idiootsus..... Elagu mõistus!
Vasta
#74

(21-09-2013, 21:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Teiste abistamise eest saada karistatud, no andke andeks -idiootsus..... Elagu mõistus!

Jõuame sinna maale, et ükski heategu ei jää karistamatta.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#75

misasja te hädaltate - iga mees on oma õnne sepp
Vasta
#76

Kuna teema on juba kirumiseks läinud siis minu nägemus.
Kogukond on laguneda lastud. See talusid ehitav ja kokkuhoidev kogukond. Tänapäeval ei teata enam, mis naabergi teeb. Käime valimas, saates kedagi meid esindama ülespoole. Kuid kui paljud meist tunneme huvi nende edasise käekäigu ja töö tulemuste suhtes. Kui paljud meist annavad valitutele mõista, et toetame neid ka seal hundikarjas olles. Hetkel tagala puudub ja neil ei jää muud üle kui hundistuda hundikarjas. st. ühepoolne surve väliskaubamaaletoojatelt, kohalikelt äridelt nagu autokoolindus ja registrite maailm jms. (Soovid 9 erinevat juhikategooriat ja teed 9 kooli ja eksamit täies mahus omades juba esimesest eksamist positiivse läbimise). Kas oleme küsinud ülevalt. kalkulatsioone ja tõestusi mingite seaduste vastuvõtmisel. Me ise laseme sel kõigil nii minna kuna ei raputa seda puud juba kohalikul tasandil. Seal üleval ei istu vöörad. Need on kõik kellegi valitud...

Hakkame valitsejate tegevuste vastu tundma huvi juba täna ja hakkavad meie soove kuulama ka sääduse tegijad. Kui juba pidev huvi peal siis tahavad ainult ausad tegijad sinna üles edaspidi minna.
Vasta
#77

(21-09-2013, 20:58 PM)v6sa Kirjutas:  Uue ringi teevad juba teised ja nemad enam ladina tähestikku ei tunnista.Sad
Ei tööta see Venemaaga hirmutamine enam. Kahju küll, aga ei tööta. Tavalisel Eesti töölisel poleks mitte midagi karta ega kaotada. Olulist palgatõusu venelane vaevalt, et tooks, odavamad kütuse-, alkoholi-, tubaka ja elektrihinnad aga ilmselt küll. Kas omariiklus on eesmärk või vahend, selles on küsimus. Kui see on lihtsalt mingi isehakanud eliidi idée fixe, ilma et 100% elanikkonnat sellest kasu saaks, siis sel polegi suuremat mõtet. Sünnimaad, kodumaad või isamaad (kuidas kellelegi meeldib) ei saa ju ikkagi keegi ära võtta, hoolimata sellest, missugune lipp parasjagu Toompeal lehvib. Või äkki saavad? Löövad labida maasse, kangutavad maa servast lahti, keeravad koos majade ja metsadega rulli, tassivad Siberisse, laotavad keset taigat laiali ja Läänemere kaldale jääb vaid üks mudane auk?

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#78

Täna 25 aastat tagasi olin dembel n-liidu armees Ida-Saksas. Lugesin silmad imestusest pärani Eesti lehtedest (Noorte Hääl, mida mõnikord postiljon sebis) ja ajakirjadest (Vikerkaar, mida kodused saatsid kirjaga) mis värk kodus toimumas oli. Isegi selline hirm sai läbi põetud, et kas mind nõukogude sõdurit, üldse Eestisse veel lastakse Smile
Aga tuletagem meelde, millises pasas me 80-ndate lõpuks olime. Tööstus oli ajast ja arust, igasugust toodangut nappis ja oli üle mõistuse kehva kvaliteediga. Inimestest ja üldsegi millestki valitsejad ning ka juba väiksemad ülemused ei hoolinud. Ja sõda on siinkohal paras võrdlus, majandus oli peagu nullis, inimeste tööharjumus olematuks lihvitud, riigi tagant varastamine normiks saanud, migrante riik täis veetud. Krt!, sõda oli parem stardikoht, Marshalli plaan abiks.
See, kuhu oleme välja jõudnud, on paras ime, võrdleme kasvõi teiste saatusekaaslastega liidust või isegi iseseisvate idabloki riikidega.
Et ise mitte osa võtta elu paremaks tegemisel, on ka minu meelest kergema vastupanu tee. Magaks mõned aastad ja kui üles tõusen, ongi elu juba parem, kas nii?!?

Do'nt panic
Vasta
#79

Hetkeks nüüd poliitilist arutelu kõrvale jättes, sai täna oma elamises natuke sügavamatesse "kultuurikihtidesse" laskutud. Leidsin oma üllatuseks midagi sellist, mille olemasolugi ma olin juba ära unustanud. Auto ise ilmselt paar-kolm aastat vanemgi, "tuuning" aga just laulva revolutsiooni algusaegadest Smile
[Pilt: 16151051_d4vgtZ.jpeg]

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#80

(21-09-2013, 21:45 PM)Mossemees Kirjutas:  Ei tööta see Venemaaga hirmutamine enam. Kahju küll, aga ei tööta. Tavalisel Eesti töölisel poleks mitte midagi karta ega kaotada. Olulist palgatõusu venelane vaevalt, et tooks, odavamad kütuse-, alkoholi-, tubaka ja elektrihinnad aga ilmselt küll.

Lugesin seda lauset mitu korda ja... jäi segane tunne. Äkki selgitad lollile.
Minu arusaama järgi oli jutt (sinu poolt viidatud teemas) sellest, et kas meie riiki juhib Eesti või Venemaa. Sinu vastusest justkui tuleks välja, et las venelane (sinu poolt kasutatud termin) juhib, peaasi, et oleks "odavamad kütuse-, alkoholi-, tubaka ja elektrihinnad"...
Kas ma sain õigesti aru?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne