Kurtna/Tagadi kullakoormad

käinud juba aastaid sellel laadal...seekord tundus, et igast muud kola hakkas rohkem olema kui vanatehnikat.igast portselani ja muud sellist...mina igatahes ei nurise selle 2 eurose piletihinna üle...eks korraldajal kah omad kulud...enne laadale minekut sattusin lugema kuulutust, et müüakse 401...läksin huviga siis seda vaatama ja otsima,1000 euri oli pandud hinnaks ja masin ise oli mädanend ja läbiroostetand mis hirmus...paljudega arutatud, et huvitav kust küll selline hind võetud on ja miks meie ei näe seda väärtust...aga see selleks, eks iga müüja võib küsida sellist hinda, mida ta ise tahab ja õigeks peab...ei hakka sellekohapealt kobisema. aga laadal käin ikka edasi...kasvõi lihtsalt jalutamas ja vaatamas mis kola kohale tassitud on...
Vasta

Minu õnnetuseks jäi mu kaherattaline 6km enne Tagadi risti teeäärde lõplikult seisma.Lahendusi otsides sai seal pärsi mitu tundi oldud.Pidevalt vuras autosid ja sikleid mööda nii ühes kui teises suunas(kes laadale kes koju).Kuid Eestlaslikult keegi abi pakkuma ei tulnud,kuigi auto akendest uudistati küll.
Kella kaheks jõudsin venna abiga siiski laadale,mis meile üllatuseks siiski veel kestis.Nii õnnestus saada oma M103 projektile rattad alla ja veel muude masinate pisemaid pudinaid pihuga peale.Kohatud vanu tuttavaid.Mina võin ettevõtmise enda jaoks korda läinuks lugeda.

Kohal käimisega andsin oma panuse ürituse korda minekusseBig Grin
On siiski tänu väärt et keegi sellist üritust korraldab,viriseda saab aga iga asja kallal.
Vasta

Mina olen see loll, kes on kõik need 18 aastat selle ürituse korraldamisega seotud olnud, ühtlasi ka idee autor.
Esimesel laadal oli 22 kauplejat ja natuke rohkem ostjaid. Teisel üritusel sai kõigi müüjate vahel välja loositud vanaaegne mootorratas. Nii see algas. Sellist mastaapi,kui praegu, ei osanud tookord ette näha.

Saadud tasu üle küll nuriseda ei saa. Seekord läks eriti hästi. Õnnestus osta paar Zündappi paaki, Serpuhhovi võidusõidutsikkli karburaator K-99, mootorratas Standard Rex 500 OHC lisaks veel pudinaid.
Krooniaja lõpul õnnestus osta 1903.a. Opel mootorratta mootor. Varem olen saanud paar Indiani mootorit, BMW R-51 mootori. Viimasel ajal jäävad sellised leiud muidugi aina harvemaks.

Arvan, et sellist üritust on kindlasti vaja. Jätkuks ainult korraldamiseks tahet.

Kurtna Mootorrattamuuseum; külalistemaja,saun www.teearu.ee
Mootorite plokikaante remont; alumiiniumi keevitus, töötlemine. tel.5087150, Urmas Teearu.
Vasta

(08-10-2013, 20:28 PM)mossepower Kirjutas:  Hmm... üks huvitav tähelepanek jäi silma, et väidetavalt teevad töötajad, vähemalt piletimüüjad ja parkimiskorraldajad (ongi vist ainukesed, keda tavakülastaja üldse näeb) vabatahtliku tasustamata tööd (kui 2 tassi kohvi välja jätta).

Samas täpset külastaja piletihinda ei tea, kuna pole aastaid käinud üritusel, kuid eelmistel aastatel on olnud nurinat, et tavakülastajale piletihind kõrge. Samas külastajaid pole ju mitte vähe antud üritusel ja kui kõik tasuta tööd teevad siis peaks nagu... või äkki siit tulebki erakondade tundmatu päritoluga sularaha?

Et mitte niisama tühja juttu ajada teen ettepaneku edaspidi parkimisjuhendajale ja piletimüüjale südametunnistuse järgi jootraha anda ja viisakalt tänada meeldiva klienditeeninduse eest, et neil ka pärast laata hea tuju oleks. Ja kui juba autojuhid on suutnud kodust ilma avariita parkimisplatsile kohale jõuda siis võiks veel natuke pingutada ja parkimisjuhendajale ka mitte otsa sõita!

Kullakoormate kohapealt ei julge sõna võttagi, kui televiisoris näidatud hiire pesaga koitand raadioaparaat maksis kõigest 50 euri, siis ei oska muude asjade hindu ette kujutadagi.
Nüüd tuleb meelde, et esimesel euroraha ajal (kevad 2011) peetud laadal uurisin D4 võrri mootori (uuem tüüp) kasutatud karteripoolte hindu ning kui vastuseks sain, et 40 euri, leidsin, et olen vist nii vaeseks jäänud, et ei jõua või ei tihka enam kasutatud võrri karteritki osta ja õnneks pole siiamaani mitte midagi ostnud ka enam.

pileti hind 2.- on vägagi mõistlik ja seda võib võtta kui piletit muuseumisse/näitusele juhul kui midagi ei ostnud. kui ostsid siis kaob see 2.- sinna ostuhinda ära. tavapärasele "kevad" "suve" "sügislaadale" sinki/sibulat/villaseid käpikuid ostma minnes tuleb tavaliselt veel rohkem välja käia ja ka laste eest.

parkimisjuhendajat parklas ei olnud seega pole ka jootraha jätmise võimalust oli vaid liiklus-korraldaja kes mängis valgusfoori kahe tee vahel Big Grin

ja võrri asjad ongi kallid neid aetakse taga ja ostetakse palju
mõningad mehed teevad mootoreid müügiks mis maksavad pea 4kohalise numbri muidugi need on klass omaette.
eks need võistlused mis korraldatakse võrridele on ka selle turu tekitanud ja mis selle hinna määravad.

pigem oli kurb näha müügilette kus pakuti odavat hiina/poola tänapäevast kaupa riided/mänguasjad.

eks need mõned konarused saavad lihvitud ja kasvuraskused lahenduse.
edu edaspidiseks ja külastame jälle.
Vasta

(09-10-2013, 09:43 AM)MeelisV Kirjutas:  pigem oli kurb näha müügilette kus pakuti odavat hiina/poola tänapäevast kaupa riided/mänguasjad.

veider jah, iga aasta sama teema, ja midagi ei muutu Smile
Vasta

(09-10-2013, 11:19 AM)wax Kirjutas:  
(09-10-2013, 09:43 AM)MeelisV Kirjutas:  pigem oli kurb näha müügilette kus pakuti odavat hiina/poola tänapäevast kaupa riided/mänguasjad.
veider jah, iga aasta sama teema, ja midagi ei muutu Smile
Eks ostuplatsi broneerimisel teatavad kõik müüjad, et pakuvad vanatehnika juppe ja reaalsus on see, et korrektsuse huvides on hiina nänni kõrval ka mõni sihtotstarbeline ese müügis. Big Grin Patustanud müüjate ''musta listi'' loomisel pole ka vast mõtet, kuna probleemide ilmnemisel broneerib ja maksab neile platsi lihtsalt keegi teine.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(09-10-2013, 21:26 PM)Walter Kirjutas:  
(09-10-2013, 11:19 AM)wax Kirjutas:  
(09-10-2013, 09:43 AM)MeelisV Kirjutas:  pigem oli kurb näha müügilette kus pakuti odavat hiina/poola tänapäevast kaupa riided/mänguasjad.
veider jah, iga aasta sama teema, ja midagi ei muutu Smile
Eks ostuplatsi broneerimisel teatavad kõik müüjad, et pakuvad vanatehnika juppe ja reaalsus on see, et korrektsuse huvides on hiina nänni kõrval ka mõni sihtotstarbeline ese müügis. Big Grin Patustanud müüjate ''musta listi'' loomisel pole ka vast mõtet, kuna probleemide ilmnemisel broneerib ja maksab neile platsi lihtsalt keegi teine.


On ikka ülbus arvata, et just sinu huvid peavad domineerima, mitte kellegi teise? Mille poolest need roostes kodarad ja raamid on parem, kui näiteks mõni vanaaegne elu-olu ese? Või olgu, hinnast valmistatud SG43 replika? Lõpetaks seda jama üks kord - lahterdada inimesi nende hobide järel. Kurtna on üleriigiline üritus ning tänasel päeval see pole enam mopeediomanike swap-meet.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta

Jälle mölisete ja vinguteSad

Mina ka lunastasin pileti ja viibisin objektil 45 minutit kuni saavutasin kontakti k
Kassiga kellega olime juba eelnevalt diili teinud. Kuigi mina polnud kaupa näinud ja tema raha ka mitteBig Grin

Pildid ja kogu teema ksf. Kass poolt saadud varuosadest saavad peagi avalikuks.
Vasta

Kirjutan siis ka. Ei ole kunagi käinud aga ridade vahelt lugesin välja, et platsile pääs on tasuline? Millal poodi sisenemine tasuliseks tehakse? Müüjate platsimaks on igati õigustatud, parkimise/valvamise tasu ka, aga ostjate poolt vaadates on asi jama ju. Isegi kui seal mingi külakapell mängib. See ei pruugi minu maitsega kokku minna. Kaubavalikust suht pohh, ei jõua korraldaja valvata, et plastmassist automaate või koitanud kohvreid poleks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(09-10-2013, 23:59 PM)Marko Kirjutas:  Kirjutan siis ka. Ei ole kunagi käinud aga ridade vahelt lugesin välja, et platsile pääs on tasuline? Millal poodi sisenemine tasuliseks tehakse? Müüjate platsimaks on igati õigustatud, parkimise/valvamise tasu ka, aga ostjate poolt vaadates on asi jama ju. Isegi kui seal mingi külakapell mängib. See ei pruugi minu maitsega kokku minna. Kaubavalikust suht pohh, ei jõua korraldaja valvata, et plastmassist automaate või koitanud kohvreid poleks.

Näiteks kontserdil ei lastud mind isegi pooliku veepudeliga sisse minna,turva ees..... peab kõik platsilt võtma.... Kui laatadel ka kunagi selline asi peaks juhtuma......lõpetan käimise ää.... Seega pole Tagadi laada külastamine veel eriti hull. Kujutage mõttes ette,et teie kotid katsutakse-otsitakse läbi ja vorstijuppi ka ei tohi viia platsile......Big Grin No mida kuraskit! Big Grin
Vasta

see on paratamatus, et mastaapide suurenedes läeb asi häguseks.
suure laada eelis on, et komistab kogu aeg asjade otsa, mille ostmine enne mõtteski polnud.
korraldaja saaks ehk kaubavalikut veidi suunata, kui müüja platsimaksu ei maksaks. siis aga peaks publikult rohkem küsima.
ostja mätta otsast oleks ehk parem kui neid üritusi oleks palju ja nad oleksid olemuselt ikka swap meet-id.
selle sisteemi järgi oleks ehk tõenäolisem otsitav vidin üles leida ja kätte saada.
samas ma ei kujuta hästi ette olukorda, kus üits nädalivahetus on vanavelo swap ja teisel punnvõrri swap ja kolmandal tsiklid ja ...
päriselus siis peaks vähemasti paar korda kuus laadapäevaga arvestama nii ostjad kui müüjad.
seega idee on ummikus ja tuleb ikke praegusegi sisteemiga rahul olla.

üritustel olen kaua ja regulaarselt käinud. toetanud asja piletirahaga ja ostjana andnud oma panuse müüjate majandusliku seisu paranemisse.
Vasta

(09-10-2013, 23:50 PM)kalacompany Kirjutas:  Jälle mölisete ja vinguteSad

Mina ka lunastasin pileti ja viibisin objektil 45 minutit kuni saavutasin kontakti k
Kassiga kellega olime juba eelnevalt diili teinud. Kuigi mina polnud kaupa näinud ja tema raha ka mitteBig Grin

Pildid ja kogu teema ksf. Kass poolt saadud varuosadest saavad peagi avalikuks.

Miks siis kohe avalikustada? Sad Lepime parem ilusasti omavahel kokku ja ma maksan raha tagasi!? Rolleyes
Üldse läka see tehingu sooritamine nihu, oleksin võinud kauba üle aia visata ja pärast Sinu visatud teepakid ja suitsud vaikselt pimedas üles korjata, poleks olnudki piletit lunastada vaja, aga läks nagu läks...Aga oleksid platsil ringi tuianud, vb oleksid näinud, et lätlased müüsid M-i tagatulesid 40.- tükk, värvitud ja puha ning vb isegi seda, kui ksf! Armex müüs ilusa komplektse (pesadega) vanatüübi M-i esitule reflektori kellelegi 10.- eest (imestasin, et mis nüüd lahti, et Arno nii odavalt selliseid ilusaid asju müüb, kas on vanaks jäänud või vastupidi, teine noorus peale tulnud?)
Kurtnas/Tagadil olen ka vist kõik korrad käinud, seekord ostsin ksf! Talupojalt K58 sadula pika tingimise peale 10 € eest, Toomas tahtis muidu anda, mina pakkusin 20.- aga saime ikkagi kokkuleppele, kusjuures valetasin küsimuse peale, et kas seda on mul vaja täiesti külmavereliselt ja süüdimatult - jah, on väga vaja!
See laada või R-päeva üle kurtmine käib ka viimaste aastatega regulaarselt, käiatakse ja käiatakse, aetakse mulli, parem tehke veel üks uus mutipüüdmise teema enne, kui maa jäässe läheb!
Vasta

[attachment=45226][attachment=45227]
(10-10-2013, 13:02 PM)kass Kirjutas:  
(09-10-2013, 23:50 PM)kalacompany Kirjutas:  Jälle mölisete ja vinguteSad

Mina ka lunastasin pileti ja viibisin objektil 45 minutit kuni saavutasin kontakti k
Kassiga kellega olime juba eelnevalt diili teinud. Kuigi mina polnud kaupa näinud ja tema raha ka mitteBig Grin

Pildid ja kogu teema ksf. Kass poolt saadud varuosadest saavad peagi avalikuks.

Miks siis kohe avalikustada? Sad Lepime parem ilusasti omavahel kokku ja ma maksan raha tagasi!? Rolleyes
Üldse läka see tehingu sooritamine nihu, oleksin võinud kauba üle aia visata ja pärast Sinu visatud teepakid ja suitsud vaikselt pimedas üles korjata, poleks olnudki piletit lunastada vaja, aga läks nagu läks...Aga oleksid platsil ringi tuianud, vb oleksid näinud, et lätlased müüsid M-i tagatulesid 40.- tükk, värvitud ja puha ning vb isegi seda, kui ksf! Armex müüs ilusa komplektse (pesadega) vanatüübi M-i esitule reflektori kellelegi 10.- eest (imestasin, et mis nüüd lahti, et Arno nii odavalt selliseid ilusaid asju müüb, kas on vanaks jäänud või vastupidi, teine noorus peale tulnud?)
Kurtnas/Tagadil olen ka vist kõik korrad käinud, seekord ostsin ksf! Talupojalt K58 sadula pika tingimise peale 10 € eest, Toomas tahtis muidu anda, mina pakkusin 20.- aga saime ikkagi kokkuleppele, kusjuures valetasin küsimuse peale, et kas seda on mul vaja täiesti külmavereliselt ja süüdimatult - jah, on väga vaja!
See laada või R-päeva üle kurtmine käib ka viimaste aastatega regulaarselt, käiatakse ja käiatakse, aetakse mulli, parem tehke veel üks uus mutipüüdmise teema enne, kui maa jäässe läheb!

Kass Sa said väga valesti aru. Nii hea kraam oli, et kimasin kohe kuuri ja pritsisin värvi pealeSmile Polnud lihtsalt enam aega laadal viibida. Nyyd juba tulukesed paigas ja hööguvad kenasti.

Veelkord tänud.Smile
Vasta

(09-10-2013, 23:21 PM)denis23 Kirjutas:  On ikka ülbus arvata, et just sinu huvid peavad domineerima, mitte kellegi teise? Mille poolest need roostes kodarad ja raamid on parem, kui näiteks mõni vanaaegne elu-olu ese? Või olgu, hinnast valmistatud SG43 replika? Lõpetaks seda jama üks kord - lahterdada inimesi nende hobide järel. Kurtna on üleriigiline üritus ning tänasel päeval see pole enam mopeediomanike swap-meet.
Jutu mõte oli see, et kui müüjad oleksid oma broneeringutes täpsed, oleks ka korraldajatel lihtsam neid platsil organiseerida - ühte tüüpi kauba müüjad grupeeruksid enam-vähem ühte kohta. Olen liberaalne kodanik ja mul pole isiklikult midagi selle muu kraami vastu, las nad olla seal kui ruumi jagub. Igaühe jaoks on eri asjad huvitavad, see on kõigile vast selge. Ebameeldiv on see, kui huvitavate asjade järel tuleb terve turg läbi kammida. Kardan, et ma pole ainus keda see häirib.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(10-10-2013, 16:05 PM)kalacompany Kirjutas:  Kass Sa said väga valesti aru. Nii hea kraam oli, et kimasin kohe kuuri ja pritsisin värvi pealeSmile Polnud lihtsalt enam aega laadal viibida. Nyyd juba tulukesed paigas ja hööguvad kenasti.

Veelkord tänud.Smile

Tähtis pole see, kuidas mina asjast aru sain! Tähtis on, mis mulje jääb tulevastele potensiaalsetele kundedele, kellele ma esimesel võimalusel mütsi pähe ja vaiba jalge alt tõmban! Wink
Aga tuleb nentida, et Kass on ikka üks väga peen kaubamees ja ärihai! Cool Selle edulaine harjal ratsutades võiks vist jälle asuda IŽ-i rehve müüma...
Smile
Vasta

(08-10-2013, 20:28 PM)mossepower Kirjutas:  Hmm... üks huvitav tähelepanek jäi silma, et väidetavalt teevad töötajad, vähemalt piletimüüjad ja parkimiskorraldajad (ongi vist ainukesed, keda tavakülastaja üldse näeb) vabatahtliku tasustamata tööd (kui 2 tassi kohvi välja jätta).

Samas täpset külastaja piletihinda ei tea, kuna pole aastaid käinud üritusel, kuid eelmistel aastatel on olnud nurinat, et tavakülastajale piletihind kõrge. Samas külastajaid pole ju mitte vähe antud üritusel ja kui kõik tasuta tööd teevad siis peaks nagu... või äkki siit tulebki erakondade tundmatu päritoluga sularaha?

Et mitte niisama tühja juttu ajada teen ettepaneku edaspidi parkimisjuhendajale ja piletimüüjale südametunnistuse järgi jootraha anda ja viisakalt tänada meeldiva klienditeeninduse eest, et neil ka pärast laata hea tuju oleks. Ja kui juba autojuhid on suutnud kodust ilma avariita parkimisplatsile kohale jõuda siis võiks veel natuke pingutada ja parkimisjuhendajale ka mitte otsa sõita!

Kullakoormate kohapealt ei julge sõna võttagi, kui televiisoris näidatud hiire pesaga koitand raadioaparaat maksis kõigest 50 euri, siis ei oska muude asjade hindu ette kujutadagi.
Nüüd tuleb meelde, et esimesel euroraha ajal (kevad 2011) peetud laadal uurisin D4 võrri mootori (uuem tüüp) kasutatud karteripoolte hindu ning kui vastuseks sain, et 40 euri, leidsin, et olen vist nii vaeseks jäänud, et ei jõua või ei tihka enam kasutatud võrri karteritki osta ja õnneks pole siiamaani mitte midagi ostnud ka enam.
ega üldjoontes väga rahulolematuseks ju põhjust polegi, lihtsalt vana kundena oled mingi tasemega harjunud ja langus hakkab paremini silma. kooruma hakkab siin poste lugedes hoopis üks teine asi,millele vastust pole leidnud, nimelt tasuta töö.
olen käinud aastaid,kuid alati eksponaadina ,mitte publikuna. platsihind on olnud nii ja naa, kuid vist õiglane. siin nüüd tuleb välja et publik kah veel poetab kahelisi, millega ka üldiselt rahul ollakse, nagu tundub.
no vot ,kui kõik maksavad ja on ka rahul ,siis mul rumalal tekkis selline mõte ,et äkki peaks neid suurevaeva nägijaid ka kuidagi tasustama. et silm säraks võibolla pisut rohkem.
ma tõesti ei tea äkitse koorib mingi röövkapitalist kogu poonuse, näiteks platsi kasutamise eest, või läheb kogu pott leskede ja orbude fondi.
repliigi koras veel niipalju ,et sääreka mootori eest on võimalik ka neljakohaline summa välja käia.
Vasta

Teine lugu on muidugi, et tõesti, kogu autonduse värk hakkab tagaplaanile suunduma. Täna ma sõidan vana mersuga mis sai kunagi Kurtna laadal 50 000 eeku eest ostetud aasta oli 2005.

Aga midagi sarnast enam seal polegi.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta

(11-10-2013, 20:37 PM)denis23 Kirjutas:  Teine lugu on muidugi, et tõesti, kogu autonduse värk hakkab tagaplaanile suunduma. Täna ma sõidan vana mersuga mis sai kunagi Kurtna laadal 50 000 eeku eest ostetud aasta oli 2005.

Aga midagi sarnast enam seal polegi.
eks asjad on paika loksunud, väärtkraam kellegi erakogus ,soomes või lätis. müüki tuleb midagi vaid siis , kui mõni vanakooli tegia lahkub parematele jahimaadele, ning sugulastel on hirmus kiire kõik kähku vedelaks teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne