Kükloobilistest lähemalt
#81

Järjekordselt soovitan muude akutööriistadega sama akut kasutavat kandelampi. Ja kellel rahast kahju ei ole siis parima väikse lambi saab stokkerist Scangripi oma.
Vasta
#82

kolisin ülalolevad värskemad kohtvalgusti-jutud garaazhi ehitamise alt siia.
aavule kiitus, et oma LED-mütsi postituse siia pistis ja sellega garaazhi ehitama ei hakanud Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#83

(26-11-2018, 19:40 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Järjekordselt soovitan muude akutööriistadega sama akut kasutavat kandelampi. ...
Ühtepidi õige, teistpidi olen aru saanud, et pean akutööriistade korraga kasutamise hõlbustamiseks paar akut juurde ostma. Alati ei ole mugav pidevalt akut vahetada, kui on ńagu mul vaid 2 akut ja tahad korraga puurida, lõigata, mutreid keerata ja võib-olla veel midagi, nt lampi.
Ise olen ka kükloobi-usku, ringi toimetades ei viitsi tihti isegi lülitid klõpsida, astun sisse, võtan vajaliku asja ja ruumist välja, teises ruumis sama ... tehnika juures ka hea toimetada, kuna nägemine vilets siis tugev valgus ülioluline väikeste asjadega toimetades (näituseks pliidi programmilüliti taastamine nõudis väga suurt nägemispingutust).
Ise kasutan hiinlast paar aastat.
Vasta
#84

mulle on silma jäänud, et riistatootjate kandelampide hinnad on paigast - et see on valdkond, millega tehakse raha. Et on nn add-on sales, mis töötab hästi Smile

huvitav, kas hiinlased on ka sellest aru saanud ning toodavad lisaks nn põhitellijale ka samade akuliidestustega noname-kaupa? Sama liin, sama toode, hind ilmselt ca 5 korda väiksem Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#85

(26-11-2018, 18:32 PM)aavu Kirjutas:  http://www.kruusid.ee/et/peakatted/1530/...01860.html 

Ega ta mingi imeasi pole aga soovitan näiteks jalgrattaga sõidul, õhtul pimedas võtit lukuauku pannes jne. Mugavaks teeb, et pea kaetud ja valgus nina all. Patareid on nööbid ja asuvad parema kõrva kohal mütsi randi vahel. Lülitinupp on noka paremas servas.

Välimuselt täpselt samasugune, aga nokale tikitud teatud firmalogoga maksab 4x rohkem. Oleks enne teadnud, poleks nii kallilt ostnud. Muidu mugav asi, aga jälle tuleb totakalt mitu korda nuppu muljuda - 1x = 2 ledi, 2x = +2 ledi ehk kõik neli, 3x lülitab välja. Võiks lihtsalt on/off olla, kusjuures teine leedipaar midagi märkimisväärset juurde ei anna.
Vasta
#86

Ma küsin, härrased, et kuhu te selle kandelambi paigutate, kui ise peadpidi rattakoopas sees olete ja näiteks pidriketta sisemise pinna seisukorda hindate? Veel lahedam - ketaspiduritele supportisid kinnitate? Või siis autol mootorit maha võtmata tõstuki all või kanalis seistes raamidele-kepsudele kammitsaid paigaldate?
Mingi imenipp teil või on tõesti teie kehaosad nii läbipaistvad, et varjusid ei jäta?
Avaldage see saladus palun.
Vasta
#87

Lisaks Janka küsimustele tuli mul ka üks küsimus... kus karuperses te oma autosid remondite et nõnna pime koguaeg on?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#88

(26-11-2018, 23:16 PM)mlsluik Kirjutas:  Lisaks Janka küsimustele tuli mul ka üks küsimus... kus karuperses te oma autosid remondite et nõnna pime koguaeg on?

Ei peagi ilmtingimata karu.....s remontima. Igale poole valgus ei pääse nii või naa. Isegi margiesindustes läheb luksep kükloobiga kitsamatesse kohtadesse.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#89

(26-11-2018, 21:35 PM)honkomees Kirjutas:  Ise kasutan hiinlast paar aastat.

ise kasutan töövahendina juba aastaid ja selle raha eest lampi küll kui ibeist osta,meil kirve hinnaga.
Vasta
#90

(26-11-2018, 23:16 PM)mlsluik Kirjutas:  Lisaks Janka küsimustele tuli mul ka üks küsimus... kus karuperses te oma autosid remondite et nõnna pime koguaeg on?

Vaadake lugupeetav ksf. Noorematel inimestel on käed pikemad ja sära silmis.
Vanemas eas hakkavad käed lühikeseks jääma (prillinumber kasvab +0,25 paari aasta takka) , sära kadunud ja valgust ei ole kunagi ülearu.
Garaaži laes on 3x4 päevavalgus lampi ja isegi kui kõik korraga sees, siis kapoti või auto all on ikka pime, (õige märkus otse auto kohal olevate valgustite mõttetusest).
Kükloobid on head aga hea pikk kandelamp (LED ribadega) on vajalik


Vasta
#91

(26-11-2018, 21:35 PM)honkomees Kirjutas:  Ühtepidi õige, teistpidi olen aru saanud, et pean akutööriistade korraga kasutamise hõlbustamiseks paar akut juurde ostma. Alati ei ole mugav pidevalt akut vahetada, kui on ńagu mul vaid 2 akut ja tahad korraga puurida, lõigata, mutreid keerata ja võib-olla veel midagi, nt lampi.
Ise olen ka kükloobi-usku, ringi toimetades ei viitsi tihti isegi lülitid klõpsida, astun sisse, võtan vajaliku asja ja ruumist välja, teises ruumis sama ... tehnika juures ka hea toimetada, kuna nägemine vilets siis tugev valgus ülioluline väikeste asjadega toimetades (näituseks pliidi programmilüliti taastamine nõudis väga suurt nägemispingutust).
Ise kasutan hiinlast paar aastat.

Mul ka aastaid juba kasutusel sama lamp. Mul on kõik mis vähegi võimalik viidud 18650 akude peale, alates e sigaretist lõpetades kurat teab millega. Lamp kestab pika päeva järjepidevat kasutust, et ei peaks laadima või akusid vahetama vahepeal. Akud on ostetud sisse 3400mah. Vajadusel saan akusid ka vahetada ja välises laadijas laadida. Minu arust parim komplekt mis olla saab. Veidike kobakas on alguses, kuid harjub kiiresti ära. Enam ei oskagi/tahagi ilma selleta toime tulla. Pikemas perspektiivis sooviks, et evolutsioon suudaks inimese kolba külge sama asja kasvatada. Ja see pimedasse ruumi minek on ka õige jutt. Suts sisse, võtad oma asja ja välja jälle. Teinekord ei pane tähelegi, et lülitit enam ei otsi. Pigem olen paar korda ilma lambita pimedas seisnud ja oodanud kuniks aju selgusele jõuab, et miks ma pimedas ei näe Smile

Kui ostate, siis ostke täpselt selline nagu eelpool näidatud. Paljud teised süsteemid ei ole eriti töökindlad. Paljudel on lüliti ebamugavasse kohta viidud, paljud on oma konstruktsiooni poolest mädad ja mõnel ei saa valgusvihtu zuumida, mida mõnikord on hädasti vaja, näiteks korstnasse piilumisel. Minu omal on (ise) vahetatud laadimissüsteem tugevama vastu, et laeks kiiremini. Ja see aparaat tõesti peab aastaid igapäevast kasutust vastu. Päris hämmastav vidin hiinlastelt selle raha eest.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#92

https://www.motonet.ee/et/toode/8600729/...ulega-hall
Vasta
#93

see müts on paras hädaabi juhtudeks autos kaasas hoida.

omale võtsin kunagi petzl-i pixa. nüüdseks on mudeliuuendused peale tulnud ja lihtsalt pixa asemel on nüüd justkui pixa1.
52 kraadi on valguse nurk. minu arusaamise järgi paneb enamustele pealampidele sellega ära. 
patareisid ikka kulub, aga hea on tagumise aku puudumine, saab mütsi kenasti pähe.
Vasta
#94

(27-11-2018, 17:48 PM)diesel Kirjutas:  ...
patareisid ikka kulub, aga hea on tagumise aku puudumine, saab mütsi kenasti pähe.

Ilmselt on mul ebastandardne peakuju, aga seni on kõik proovitud eesmise patareikastiga lambid koos mütsiga minekut teinudSad

Praegune hiinakas (isand Honkomehe oma kauge sugulane) on muus osas hüva, ainult jube kobakas oma kahe 18650 elemendiga. Algsed 4800 mAh (muhhahhaaa, mu 700 mAh AAA elemendid kaaluvad ka rohkem) sai kiiresti asendatud 3400 mAh Fenixitega ja nüüd kannatab vast kümmekond tundi teha enne, kui hämaraks hakkab kiskuma.
Vasta
#95

(27-11-2018, 17:52 PM)v6sa Kirjutas:  
(27-11-2018, 17:48 PM)diesel Kirjutas:  ...
patareisid ikka kulub, aga hea on tagumise aku puudumine, saab mütsi kenasti pähe.

Ilmselt on mul ebastandardne peakuju, aga seni on kõik proovitud eesmise patareikastiga lambid koos mütsiga minekut teinudSad

Praegune hiinakas (isand Honkomehe oma kauge sugulane) on muus osas hüva, ainult jube kobakas oma kahe 18650 elemendiga. ... kannatab vast kümmekond tundi teha enne, kui hämaraks hakkab kiskuma.

Eks see kahe raskuspunktiga variant võimaldabki peaspüsimist ja tänu sellele ei taju ka raskust, ühe raskuspunktiga lamp kisub ette ja tundub peas palju raskem tegelikust, ka mu omal on 2 18650 elementi, varuks on läpaka justkui rikkis aku seest võetud elemendid (neist on tavaliselt vaid üks p...s, ülejäänud väga ok) ja nii saab muretult kõikidele lampidele 2 jooksu akusid. Tavaline on, et ühe laadimisega saab ühe päeva tööd teha, egas ju täispäev lambiga ei toimeta, kui vähe kasutamist, siis paar päeva.
Vasta
#96

nojah, võib-olla on minu kolu hoopis väärakas, aga pixa on pisike ja kahe aa pulgaga ja seukest olukorda pole küll tulnud, et üritaks ninale vajuda. ei mütsiga, ega ilma.
aga kukla akudega mittevenivat mütsi pähe ei pane.
Vasta
#97

(27-11-2018, 20:54 PM)diesel Kirjutas:  ... aga kukla akudega mittevenivat mütsi pähe ei pane.

egas sa teda ometi mütsi alla topi? Mul on peas usa sõjaväenokatsi, karvamütsi ja isegi suusamütsi peal(viimasega on kõige ebamugavam, tükib mütsi venitama), kuklas põleb veel punane tuli kah et koeraga jalutades automobilistid alla ei ajaks.
P.S. käisin just korra väljas oma töökojast töö juurde paremaid tööriistu võtmas selle vana, otsmiku peal akudega lambiga, no hakkama saab aga ebamugav on.
Vasta
#98

Aha, võibollat seepärast mul mütsid ja otsmikupatareidega lambid peas ei püsigi, et ma lambi mütsi peale topin.

Pole selle peale tulnudki, et panna müts lambi peale. Peab sobiva hetke tekkimisel proovima.

Siit küsimus: kas keegi tarvitab Petzl Tikkat:
https://www.taskulamp.com/pealambid/tikk...mp/2583160

Lapsele on rattaga väntamiseks midagi vaja ja tundub paslik olema. Aga kas meetrit 30 ikka nähtavaks teeb?
Vasta
#99

Zipka-t olen kasutanud ja ka selle eelkäijat.  Valgust näitab hästi ja oli mul varem alati taskus.
Vasta

nojah, just oli teema. õues sai doonorilt juppe maha keeratud ja siis töökotta sisse ja teisele külge keerama. sees soe ja müts maha. aga lampi ikka vaja. seega ikka lamp pähe ja seejärel müts.

30 meetrit valget jalgrattaga sõites on kahtlemata hää. vajalik ilmselt pole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne