Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(18-03-2019, 19:29 PM)Walter Kirjutas:  
(18-03-2019, 19:17 PM)pannkook Kirjutas:  mis jrdi värk see iseterituv veel on? Wink

Just - mis ingli kett see veel on mida väljastpoolt piki perimeetrit teritatakse?

Sihuke kett, mida saagide suguelu finesside lahkamisest mitte eriti huvitatud hobisaagijad saavad vähese vaevaga teravana hoida ilma viilide või terituspinkidega mässamiseta.

http://hortulus.ee/index.php?group_id=129&page=120
Vasta

Palju selle vrõnn vrõnn 545-e täismass on?
Vasta

(18-03-2019, 21:47 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-03-2019, 19:29 PM)Walter Kirjutas:  
(18-03-2019, 19:17 PM)pannkook Kirjutas:  mis jrdi värk see iseterituv veel on? Wink

Just - mis ingli kett see veel on mida väljastpoolt piki perimeetrit teritatakse?

Sihuke kett, mida saagide suguelu finesside lahkamisest mitte eriti huvitatud hobisaagijad saavad vähese vaevaga teravana hoida ilma viilide või terituspinkidega mässamiseta.
Väga super kett just elektrisaagidele jms, ka Naistele tarbida! Kõige suurem tugevus on see, et ei saa valesti teritada. Teritub pealtpoolt ja on väga terav! 
Tavasaele, kus on tohutu ketikiirus, polevatki nii hea sest hambad võivad murduda. Elektri- ja akusae ketikiirus on piisavalt aeglane 14,7 (14,2 akukal) m/s, et mu saeketil pole siiani veel ükski hammas ära tulnud, kuigi on ka kivikõva kuiva saart saetud. Selline rahulik aias ja kuuriall ning siseruumides toimetamise saag ja kett. Jõudu palju, kaalu palju, hinda ja vaeva vähe.
Vasta

(18-03-2019, 22:17 PM)mutikas Kirjutas:  Palju selle vrõnn vrõnn 545-e täismass on?

Ei oskagi öelda, tühimass 4.9kg, pole aimu ka mis reaalselt latt ja kett kaaluda võivad.

Vrõnn vrõnni kohta nii palju ,et reaalselt seda antud saega tegema ei pea, kuna koheselt kui nuppu vajutada on antud isendil pöörded põhjas.
Arvatavasti üks äkilisemaid 50 kuubikulisi tänu autotune'le.

Aga ma arvan ,et see vrõnn vrõnn, jäi külge siis kui pidin olude sunnil ühte partneri käkki kasutama, kus pidi jah vrõnnitama ,et võtaks pöörded ülesse Big Grin
Vasta

(18-03-2019, 22:30 PM)lPlyVal64 Kirjutas:  
(18-03-2019, 21:47 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-03-2019, 19:29 PM)Walter Kirjutas:  
(18-03-2019, 19:17 PM)pannkook Kirjutas:  mis jrdi värk see iseterituv veel on? Wink

Just - mis ingli kett see veel on mida väljastpoolt piki perimeetrit teritatakse?

Sihuke kett, mida saagide suguelu finesside lahkamisest mitte eriti huvitatud hobisaagijad saavad vähese vaevaga teravana hoida ilma viilide või terituspinkidega mässamiseta.
Väga super kett just elektrisaagidele jms, ka Naistele tarbida! Kõige suurem tugevus on see, et ei saa valesti teritada. Teritub pealtpoolt ja on väga terav! 
Tavasaele, kus on tohutu ketikiirus, polevatki nii hea sest hambad võivad murduda. Elektri- ja akusae ketikiirus on piisavalt aeglane 14,7 (14,2 akukal) m/s, et mu saeketil pole siiani veel ükski hammas ära tulnud, kuigi on ka kivikõva kuiva saart saetud. Selline rahulik aias ja kuuriall ning siseruumides toimetamise saag ja kett. Jõudu palju, kaalu palju, hinda ja vaeva vähe.
Kuulge grammipoolitajad, see naistesaag kaalub 5,7 kg - et nagu tõsiselt või?! Kuhu echo jäi? Wink

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Teoorias tugevad, et mitte ütelda, kes igast lõikest pildi või video teevad, võiks läbi matemaatika või parem veel, praktika, mõõta, mis on organismusele laastavam või raskem taluda, kas kilo-poolteist lisaraskust, millega kaasneb korda kaks võimsust võrrelduna kulutatud ajaga, mis kergema kaalu, kuid vähema jõuga aparaati tarvitades kulus. Ehk, ma ei räägi, et hea saega võrreldes punniga on pelgalt vaadeldav suurus kaal, vaid võttes tervikuna tuleb seda kergemat käes kauem hoida ning temaga vaeva näha ja sedapidi on kaalukauss jälle viltu.
Mina saen tagasihoidlikult vähemalt 50 tihu aastas kütet, millest täna on 70 prossa mittekvaliteetne metsakuiv. Langetad, laasid ja järkad ühe hooga, saagi maha panemata või hoopis teist vahetamata. Täna tunnen, et aega ja jõudu läheb järkamise peale, sestap laasimisel kannatab raskema sae ära. Korra või paar tegime nii, et poiss laasis oma 2,2 kilose Makitaga (sinine Dolmar) ja mina järkasin. Aga mõtted on 661 järgi, mis sobib ka juba olemasolevale raamile. Tahaks enne päeva proovida, kuidas on, ehk leiab kuskilt rendist võtta. Pole noor ja tugev, kuid seda enam hindan vähest pingutust, millega puu pooleks saan.

Rääkides asjast, siis ülalmainitud https://www.makserv.ee/toode/mootorsaag-...38c-2-2kw/ on päris meeldiv masin. Katalüsaator küljes, töötab huvitava häälega, nagu diisel ja pole paari aasta jooksul muresid olnud. Päästikut peab natuke lihvima, sest kui korralikult kaitset alla ei mulju, siis jääb nuki taha kinni. Võin soovitada.
Vasta

Lihtfüüsika toimib ka siin - võidad jõus, kaotad ajas ja teepikkuses. Ise armastan ka pigem veidi tigedamat ja raskemat saagi, mis korraliku teritusega läheb puust "ise" läbi, selle asemel, et oodata, mil tasku-stihl tasapisi jahvatab. See siis aja osa.
Teepikkuse osa - laasides või tuulemurdu koristades  on neli tolli latti rohkem või vähem päeva lõpus päris tunda, kas kummardamise piir on 10 sentimeetrit kõrgemal või madalamal.
Vasta

(18-03-2019, 23:32 PM)PSV Kirjutas:  Täna tunnen, et aega ja jõudu läheb järkamise peale, sestap laasimisel kannatab raskema sae ära. 

Pole noor ja tugev, kuid seda enam hindan vähest pingutust, millega puu pooleks saan.
Hmm, siin ma asjast aru ei saa . Võtame suvalise kuuse. Langetus ja poolitamine on ju kökimöki võrreldes laasimisega. Viimane vajutab pitseri mällu kogu eluks. Maas oleva puu lõikamine ei väsita ju. Paned sae puule, hoiad oma keha mugavas asendis ja saag lõikab. Kui palgist hakata plitapuude jaoks pakke tegema, siis on tõesti tähtis sae suurus ja võimsus, kuid kui selline tegevus välistada, siis enamus ajast sa metsas saed kas kuuske ja laasid seda nii et selgroost saab torsoonvedrustus või tegeled igasugu muu prahiga, on selleks siis lepad, toomingad või kased, ühelgi juhul pole erilist laasimist vaja ja langetus on ainult törts tegevust ülejäänud vaevast. Juhul kui metsas ainult suured puud ja nendest vaja teha ka pliidi jaoks pakud valmis, siis küll. Kuid kui tegemist on juba segametsaga kus suur osa puidust ning tööst on peenem teema, siis ma tõsiselt vaataks kahe sae poole, sest vehkida laasimist, leppa, kõrvale toominga mudru jalust ära jne,  ja ka palgi tükeldamist juppideks mingi võimsa 8 kilose ja 18 tollise latiga...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Aga see-eest vaata, kui kiiresti lõikab... Big Grin

Eile sai just selle teema kontekstis natuke aega võetud. Jalalt murdnud metsakuiv mänd oli teele kukkunud. Saeks oli MS170, akukal oli aku tühi. Saag oli tangitud kaelani tankla 98 segu.

27 minutit hiljem olid 37 pakku (umbes kolmveerand tihu vedrude järgi) auto kastis. Juurde mahtus 240 ml segu. Kõige kauem võttis aega pakkude kokkuvedu, mitte alamõõdulise saega lõikamine. LAasida metsas kasvanud männu juures suurt midagi ei ole.
Vasta

(18-03-2019, 22:42 PM)Walter Kirjutas:  Kuulge grammipoolitajad, see naistesaag kaalub 5,7 kg - et nagu tõsiselt või?! Kuhu echo jäi? Wink

Ära unusta, et see on 2,5kW!!! Mitte nagu teiste tootjate elektrikad...  Ja 5,7 on tõesti töökaal ehk samavõimsast bensusaest olematult raskem. Ja ma ei näe siin Nõmmel suuremat palgitegu ja kui peaks kohalikesse parkmetsadesse sisse minema, siis ikka muu asjaga. See on just lammutusmaterjalide jms tükeldamiseks kuuris ja pööningul ning sai tegelikult "lihtsalt-niisama-pulli-pärast" ja "et-ma-saan-seda-omale-lubada" põhimõttel puhtalt imeketi katsetamiseks. 
PS: seesinane Sõber, kes Echo Noarootsi sanglepikusse ostis, saeb neidsinaseid notte Sauel pooleks Partneri elektrikaga, et naabreid hulluks mitte ajada. Ma tegin Talle Ramsis kohapeale grilli/sutsuahju puid, et ikka oleks suvel võtta kui jälle võrk tuugalt kala täis on! 
Täna on põnev päev: Venipak teatas, et üks trimmer-saag on minu  poole teel  Big Grin

Edit: ja jõulud ongi käes! Esmamulje: väga kvaliteetne toode, seda puhtalt visuaali, koostetäpsuse ja materjali "tunde" poolelt. Selge on ka see, et traksid tuleb mingid muud osta - need on hinnale vastavad! Kindlasti saab teha aga ma ei leidnud kohe ja kuidagi seda kõige õigemat asendit puusale ja kaalujaotamine on ka halb. Too 10+kg 163Profi oleks veel raskem olnud, kuna traksid samad. Karta on, et Echo omad tulevad - need olid ulmehead seljas! Käepidemete kiirkinnitus ja lihtsa reguleerimise võimalus on tegija. Kõvasulam saeketas on "üüratu" võrreldes siiani kasutatud isendite omadega. 234 raha ja toodi kulleriga koju - soodne! Bens, reduktori määre ja käigukatsed mõni teine päev, täna ei taha haisutada.  Kokku siis korralike traksidega 52cm3/2,6Hj töövahend 300€ - peaagu nagu kaks promilli, pole paha! 

[Pilt: t61r9AEB1fX_qt_323JiKVnfjPYudNV6JzLPyicC...60-h878-no]
Vasta

Neid võsakaid isegi kaenud, et näevad head välja. Pildi järgi ainult pakuks, et võll/toru peenem/nõrgem päris masinatest, muus osas täitsa timm masin kui töötab ja toimetab....
Vasta

(19-03-2019, 13:17 PM)maisalup Kirjutas:  Neid võsakaid isegi kaenud, et näevad head välja. Pildi järgi ainult pakuks, et võll/toru peenem/nõrgem päris masinatest, muus osas täitsa timm masin kui töötab ja toimetab....

"Mis on karul kõhus" oli ka minu mõte! Nimelt see võlli läbimõõt oli ainus asi, millele ma Internetist vastust ei saanud aga mis on ju imelihtne ära mõõta! 2 polti ja tulemus käes.
Vastus: 8mm on veovõll, mis jääb profi-võsakatele 2 milliga alla ehk lõputult puid langetada sellega ei maksa. 
[Pilt: Waz2PbeSNDo8BWo6I-zg6c3YmFO_JpHqkvB3aFqo...60-h878-no]
Vasta

Pärast https://www.huztl.net/ lehelt Stihl MS660 klooni ostmist (maksis eelmise aasta lõpus 246,75 USA dollarit) ei tahaks jämeda puu juures alla 5kw saagi enam näha. Peenema kraami ja laasimise jaoks on Husqvarna 340 hea küll. Paks ja laisk nagu ma olen, pigem tõstan rasket saagi kui, et ootan küürakil millal saag järgi jõuab näritud. Puid ma ka alla 3kg kirvega ei lõhu, iga pauk peab ikka arvesse minema.
Vasta

Ma sügavalt kahtlen, et need kloonid rohkem kui 3...4kw välja purskavad. Tühikäigulgi ei jookse sellise häälega kui 3.0kw echo, aga seoses vajadusega 7...10 tihu saart/ jalakat/haaba planguks teha tekkis mõte, kas elaksid 90ccm kloonid selle üle? Saekaatri tellimine läheks maksma sama summa, aga saega ei peaks punnitama palke ühte kohta, saaks planguks metsa all lasta ja plangud koju tarida. 
Samas päriselt 5.0kw välja purskav maksab 1200 tuuri... https://www.idealo.de/preisvergleich/Off...olmar.html
Vasta

(19-03-2019, 13:17 PM)maisalup Kirjutas:  Neid võsakaid isegi kaenud, et näevad head välja. Pildi järgi ainult pakuks, et võll/toru peenem/nõrgem päris masinatest, muus osas täitsa timm masin kui töötab ja toimetab....

Mina isiklikult ei julgeks kasutada võsaketast ilma kaitseta. Muidu läigib küll hästi
Vasta

Ütleme nii ,et testimiseks võibolla soetaks sellise aga kindlasti peaks (husq)varnast olema võtta selline masin mille peale saad ka loota Big Grin
Kas varuosi ka neile saada on?
Vasta

(19-03-2019, 16:01 PM)pat1 Kirjutas:  
(19-03-2019, 13:17 PM)maisalup Kirjutas:  Neid võsakaid isegi kaenud, et näevad head välja. Pildi järgi ainult pakuks, et võll/toru peenem/nõrgem päris masinatest, muus osas täitsa timm masin kui töötab ja toimetab....

Mina isiklikult ei julgeks kasutada võsaketast ilma kaitseta. Muidu läigib küll hästi
Ma täiesti jagan seisukohta! Juba vaatasin selle pilguga, kuidas saaks sinna õige metallist kaitse tekitada. See praegune on puhas rohukaitse ja võsatööl isegi segab. Ilma (nagu profid väidavad) - ka ei taha. Peab mingi klambri tekitama.


Tsitaat:Ütleme nii ,et testimiseks võibolla soetaks sellise aga kindlasti peaks (husq)varnast olema võtta selline masin mille peale saad ka loota Big Grin 
Kas varuosi ka neile saada on?
Miks ei peaks olema? Ikka on ja kui midagi väga katki läheb, ostetakse lihtsalt uus. 2 aastat on igal juhu euro-tarbijagarantii! 
Nende varnast võetavate hiina-huskidega on see häda, et neid ju tehakse alltöövõtu korras kokku korjatud juppidest ja ma kahtlustan, et pooled vidinad tulevad Hechtiga samalt liinilt... Stihl olevat veel ainus kaubamärgi enda tehtav asi võsasaagide hulgas.  Oleo jms vähemtuntud ei tea. Aga Stiga on ammu Alpina ja toodetakse samamoodi kvaliteedikontrolli all Hiinas, nagu ka Hecht. Aga ikkagi on räige hinnavahe - skandinaavia "kaubamärgi hind" on mõttetu! 
Jääks jälle Echo kui aus japs aga seekord sai määravaks võimsus ja otseloomulikult üle kahekordne hind, sest kõik muud näitajad on ju samad. 
209€ on ju masina hind ja ma tõesõna ei mõtle võimalike mootori kapremontide peale!
Vasta

(19-03-2019, 16:06 PM)Xtreme Kirjutas:  Ütleme nii ,et testimiseks võibolla soetaks sellise aga kindlasti peaks (husq)varnast olema võtta selline masin mille peale saad ka loota Big Grin
Kas varuosi ka neile saada on?

Kui see küsimus on hiina kloonide kohta, siis loomulikult on saada varuosi. Kui hiinast 2-3 nädalat oodata ei jaksa siis osta poest originaal osa.
Vasta

(19-03-2019, 16:14 PM)zidmootor Kirjutas:  
(19-03-2019, 16:06 PM)Xtreme Kirjutas:  Ütleme nii ,et testimiseks võibolla soetaks sellise aga kindlasti peaks (husq)varnast olema võtta selline masin mille peale saad ka loota Big Grin
Kas varuosi ka neile saada on?

Kui see küsimus on hiina kloonide kohta, siis loomulikult on saada varuosi. Kui hiinast 2-3 nädalat oodata ei jaksa siis osta poest originaal osa.

Eih, see küsimus oli võsalõikuri kohta.
Aga nende kloonide kohta tean päris hästi, välismaa foorumites juttu palju. Isegi tellisin sealt husqvarnale varuosi.,2 Kuud olen oodanud Big Grin
Vasta

(19-03-2019, 14:33 PM)maisalup Kirjutas:  Saekaatri tellimine läheks maksma sama summa, aga saega ei peaks punnitama palke ühte kohta, saaks planguks metsa all lasta ja plangud koju tarida.
....
20-25€ tund/ tihu, kui planguks lasta, siis poole päeva töö. Selle koguse, mis mootorsaega saepuruks jahvatad, saad lindi alt tasuta kauba peale.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne