Teema on suletud

K: T-25 hind mulle kui ostjale!

(02-06-2014, 23:09 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Talupidamine,no milleks siis seda eluviisi kutsuda veel...... ma elan koguaeg talus,teen siin tööd,ööbin ka muideks........... ja mida kõike siin teha tuleb. See on ka talupidamine,kui siin põldu harin,kardulast iga jumala aasta maha panen,metsas puid talveks teen jne. Kui keegi nüüd väidab,et see pole talupidamine siis on ta kas loll või mängib lolli...

Tundub, et ei mängi.

(02-06-2014, 22:33 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ///üldiselt on absoluutne Eesti maaelanikest väga kaugel TALUPIDAMISEST! See, et seal elatakse 365 päeva aastas ja linnavurled "suvitavad" oma onnides ~100 päeva, ei muuda oluliselt määral mitte midagi! Tegelikult teeme meie kõik needsinased tööd KOLM KORDA lühema aja jooksul ära ja ma ikkagi ei tunne, et mistahes rasketehnika oleks möödapääsmatu vajadus.

Tase! Big Grin

(02-06-2014, 22:33 PM)PlyVal64 Kirjutas:  aga üldiselt on absoluutne Eesti maaelanikest väga kaugel TALUPIDAMISEST! See, et seal elatakse 365 päeva aastas ja linnavurled "suvitavad" oma onnides ~100 päeva, ei muuda oluliselt määral mitte midagi! Tegelikult teeme meie kõik needsinased tööd KOLM KORDA lühema aja jooksul ära ja ma ikkagi ei tunne, et mistahes rasketehnika oleks möödapääsmatu vajadus.


Linnainimestel on tihtipeale suurte talude pidamiseks "kaks nädalapäeva ja suured maaüksused on vägagi korras...

Ega mina tegelikult ka ei tea asjade süviti minekust. Ma tavaline linna poiss. Ei ole mul maad ega metsa. Jalgu loputan suvel harjumaa kivistel nõlvadel, ja perearst on linnas (vist, peab kontrollima, pole 25a tutvust sobitanud)

Lihtsalt tundub, et vahepeal räägiti alamklassist, keskklassist, ning rikkuritest. Nüüdseks on su jutu põhjal tekkinud veel üks klass. Need on üliinimesed, kes haldavad omi maid rendi Avantidega, ning teevad seda mõne päevaga aastas.

Ma hakkan aina rohkem ja rohkem kahtlema oma mõistuses. Mul oli mingisugunegi arusaam maaelust, tema tegemistest ja toimetamistest. Ma tõesti uskusin, et seal põrgus siiani rabatakse tööd teha suuresti elus püsimise pärast, kuid tuleb välja, et siiski mitte. Ma tänan, et sa mu silmad avasid. Ma tänan, et sa mulle teed juhatasid. Ma ostan endale homme lõuna piiri äärde majakese, ning käru millega Avent sinna vedada ja hakkan rikkaks. Kuidas ma sain nii pime olla. Mul on häbi. Ma palun andeks...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

See teema on minemas T-25A hinnast juba nii kaugele,et oleme jõudnud hoopis küsimuseni,et kes on siis talupidaja ja kes mitte. Big Grin

Hiljuti sai sõber T-25A2 1250 EUR+paberid kaasa ja kaks haakeriista. Alguses oli hind selline,mida ei tahaks isegi öelda. Aga nagu ksf Unimüts ütles, nooremate seltsimeestega annab veel rääkida, vanuritel on aga null tolerantsi poliitika. Traktor vajab ikkagi remonti, vana peremees kiitis masinat aga küttepump tilgub, rehvid on pragunenud ja õli on kergelt tökati moodi juba sees. Nii,et natuke remontida teda sõbral tuleb aga midagi katastroofilist pole. Seega lõpp hea, kõik hea.

Talupidamine on tänapäeval natuke hägustunud mõiste. See,kui inimene maal elab ei tähenda,et ta veel talupidaja oleks. Talupidamine eeldab, põllumajandus saaduste tootmist,kas enda tarbeks või müügiks. Seda viimast näen ma harva,näen igasugu muid variante,mida vist pole mõtet siia enam üles loetleda.Kasutage oma fantaasiat,et mõelda,mida meie talupidajad siis tegelikult teevad.Big Grin


(03-06-2014, 08:41 AM)MAZ Kirjutas:  ...
Hiljuti sai sõber T-25A2 1250 EUR+paberid kaasa ja kaks haakeriista.
...

Säärasest hinnast ma saan juba aru.Cool

T25 on vanakooli väiketalu sümbol. kellele ei meeldi esimene sellele ei meeldi ka teine - ja see meeldimispiir ei seostu võimete ja vanusega, vaid pigem kasvatuse ja maitsega. ühele meeldib tavaline, riskivaba ja rahulik maaelu, teisele pakub pinget selgelt mõõdetava omakasu, protsentide ja lepingute maailm. See on seesama, miks meie suurimate ehitusfirmade palgalehel on tähelepanuväärne kogus juriste, insenere olla seal kuuldavasti oluliselt vähem...

Soodne-moodne eurovärk ja selle eurovärgi ümber purjetaja leiavad ikka enamvähem ühise keele.

Eurovärk on niikaua tore,kui sulle peale makstakse aga ühel päeval, lõppeb ka see toetuste süsteem ja mis siis hakkab olema?


(02-06-2014, 22:33 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Dad, rääkida saab kõige paremin iomadest kogemustest, omade näidete najal. Ja ma/me oleme raudselt täitsa "eesti keskmine" maaomanikest perekond, kel on nii kuusikut, kaasikut, männikut kui sanglepikut + omajagu heinamaid ning seda kokku ~20Ha pinda... Ja seda suisa kahes eri kohas Eestimaal. Ja pagan, eks ikka teab, tunneb ja käib ka nende päris-maameeste ja "talupidajate" juures. Jah, ÜKS mees on siis Eesti mõistes gigategija hetke Eesti kalleimate ja moodsaimate viljakuivatitega... ja kõik teised suures piires täpselt samapalju "talupidajad ja metsamehed" kui meie! Mõnel on paar vagu rohkem kartulit, mõni teeb jälle paar ruumi rohkem puid reheahju jaoks ,et ka talvel turismi teha jne aga üldiselt on absoluutne Eesti maaelanikest väga kaugel TALUPIDAMISEST! See, et seal elatakse 365 päeva aastas ja linnavurled "suvitavad" oma onnides ~100 päeva, ei muuda oluliselt määral mitte midagi! Tegelikult teeme meie kõik needsinased tööd KOLM KORDA lühema aja jooksul ära ja ma ikkagi ei tunne, et mistahes rasketehnika oleks möödapääsmatu vajadus.

Jah, nagu ksf! pens.kar kirjutab, siis sellise asja jaoks on vaja tõesti PALJU küttepuid teha ja vaja ka tõsisemat tehnikat. Samas ma ei kujuta hästi ette, et miks suudetakse a'la 100-ruuduse elamise küttele aastas ära kulutada näitks 30 ruumi puid??? Tehke siis majaga midagi - mul läheb linnas sõltuvalt talvest 10-15 ruumi kolme kolde peale. 10 ruumi läbi hekseldada on sisuliselt paari pika päeva või ühe rahulikult võtmise nädala töö - kirvega lõhkudes!

Ehk las siis need maainimesed kirjutavad, midaj a kuopalju nad TEGELIKULT tegelevad kõnaluste tegevustega! Et mitu hektarit ikka on metsa ja palju kartulipõldu ja palju tuleb niita jne. Linnainimestel on tihtipeale suurte talud e"pidamiseks "kaks nädalapäeva ja suured maaüksused on vägagi korras...

No see läheb juba järgmisse kategooriasse, maad alla 300 ja metsa alla 400 ei tasu suurema tehnikaga toimetada, popsitalu (so 20ha) pidamine on võimalik ainult väikse põkatüüpi traktoriga igapäevase tööga ja/või hobitaluna iga nädalavahe kõrvalhobina, et siis jõusaalile kulutatava raha suunad talutegevusse ja kaks päeva nädalas teed kõva "trenni" ning esmaspäeval keerutad kontoris kõhupeal põidlaid ... täisjõuga toimetamist iga päev vastu ei pea, st tööna tehes teeksid sa kindlasti 2 korda kauem ... ühtlasi on linnavurlel olemas lisavõimalusi rahadega opereerimisel, kasvõi tipphetkel katki läinud tehnika kiireks asendamiseks on tagataskus ikka midagi ja kui ka pole, siis linnavurle selle vähekese "prügi" ikka leiab Wink

Mis puutub aga majade soojustamisse, siis on ka 100 aastat tagasi ehitatud maju nii ja naa, hästi ja si*asti, iseasi on kuidas kellelegi meeldib ja majanduslikud võimalused välja kannatavad. Samas, kui sul on oma metsast puud, siis võid neid ju ka 3 korda rohkem alla ajada...

Dad.

(03-06-2014, 10:16 AM)dad Kirjutas:  Samas, kui sul on oma metsast puud, siis võid neid ju ka 3 korda rohkem alla ajada...

Dad.

Ja teed neid 3 korda kauem, kulutad 3 korda rohkem aega kütmisele ja 3 korda tihedamini võiks kütteseadmeid hooldada Smile

(03-06-2014, 11:05 AM)taavi Kirjutas:  
(03-06-2014, 10:16 AM)dad Kirjutas:  Samas, kui sul on oma metsast puud, siis võid neid ju ka 3 korda rohkem alla ajada...

Dad.

Ja teed neid 3 korda kauem, kulutad 3 korda rohkem aega kütmisele ja 3 korda tihedamini võiks kütteseadmeid hooldada Smile

Kui sul pole järelmakse, laene ja liisinguid, siis pole sellel aja kulu ka suurt tähtsust.

Dad.

(02-06-2014, 23:09 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vaat need 10 ruumi puid.........kui viibid kodus ainult õhtati siis saan aru aga kui päev otsa siis sellises konservis ei taha nagu olla...... talumajades puhas õhk aga "konservis" selline läpats, et tahab hinge seest võtta...Big Grin Kui mul kulub ka aastas puid 30 rm. ei häiriks mind see.....
Talupidamine,no milleks siis seda eluviisi kutsuda veel...... ma elan koguaeg talus,teen siin tööd,ööbin ka muideks........... ja mida kõike siin teha tuleb. See on ka talupidamine,kui siin põldu harin,kardulast iga jumala aasta maha panen,metsas puid talveks teen jne. Kui keegi nüüd väidab,et see pole talupidamine siis on ta kas loll või mängib lolli...Wink

Mis talupidamisest sa räägid? Istud peed laiaks ja klõbistad klaveril ning "surffad" Interneeduses ... seda nimetatakse talupidamiseks???

Ja värske õhu jaoks piisab ka jurtast, palju vähem ehitada ja väga "looduslähedane" Wink

Dad.

(03-06-2014, 12:48 PM)dad Kirjutas:  Mis talupidamisest sa räägid? Istud peed laiaks ja klõbistad klaveril ning "surffad" Interneeduses ... seda nimetatakse talupidamiseks???

Ja värske õhu jaoks piisab ka jurtast, palju vähem ehitada ja väga "looduslähedane" Wink

Dad.

Ei ei, Dad sa räägid "krestjaaninist" too tegeles ainult maa viljelemisega. Talupojal oli natuke vara ja vabadust ning luges isegi zeitungit teinekord.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

(03-06-2014, 12:48 PM)dad Kirjutas:  
(02-06-2014, 23:09 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vaat need 10 ruumi puid.........kui viibid kodus ainult õhtati siis saan aru aga kui päev otsa siis sellises konservis ei taha nagu olla...... talumajades puhas õhk aga "konservis" selline läpats, et tahab hinge seest võtta...Big Grin Kui mul kulub ka aastas puid 30 rm. ei häiriks mind see.....
Talupidamine,no milleks siis seda eluviisi kutsuda veel...... ma elan koguaeg talus,teen siin tööd,ööbin ka muideks........... ja mida kõike siin teha tuleb. See on ka talupidamine,kui siin põldu harin,kardulast iga jumala aasta maha panen,metsas puid talveks teen jne. Kui keegi nüüd väidab,et see pole talupidamine siis on ta kas loll või mängib lolli...Wink

Mis talupidamisest sa räägid? Istud peed laiaks ja klõbistad klaveril ning "surffad" Interneeduses ... seda nimetatakse talupidamiseks???

Ja värske õhu jaoks piisab ka jurtast, palju vähem ehitada ja väga "looduslähedane" Wink

Dad.


Sul sõber on vanad andmed........ Ma olen sunnitud peed laiaks istuma...midagi teha pole,kui pean põllul traktori peal istuma..... Ja seda kasti vahin puhkehetkel......tööpõld ju siinsamas talu ümber.....natuke kõmpida ja kohe olen tagasi tööl...Big Grin Aga tundub,et pean tõesti talu.... Ja ega siis veel teleka ja arvuti vaatamine talupidamist lõpeta......see ju lisaväärtuse tekitamine ja enda harimine. Kuidas muidu talupojad ennnast harivad.... peab olema kiire,kõigest informeeritud ja valmis igasugusteks üllatusteks.Big Grin
Ja hetkel käib siin talus kibekiire kivikoristus....Big Grin

[Pilt: 2340623589e6e9_o.jpg]

[Pilt: 23406239782457_o.jpg]

Ps. Ja kes see siis mulle tasuta arvuti kinkis........nüüd virised..Toungue

(03-06-2014, 15:04 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  enda harimine. ..............Ja hetkel käib siin talus kibekiire kivikoristus....Big Grin
[Pilt: 23406239782457_o.jpg]

Mõte on revolutsiooniline! Suvega kogub ja salvestab see kivilasu suure hulga kalored-kilovatte-hobusejõude ja muud paremat. Sügisel tõmbad telgi üle ja ongi talveks soe ulualune.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Talupojal siis nagu reheahi olemas!

(03-06-2014, 08:41 AM)MAZ Kirjutas:  See teema on minemas T-25A hinnast juba nii kaugele,et oleme jõudnud hoopis küsimuseni,et kes on siis talupidaja ja kes mitte. Big Grin

Hiljuti sai sõber T-25A2 1250 EUR+paberid kaasa ja kaks haakeriista. Alguses oli hind selline,mida ei tahaks isegi öelda. Aga nagu ksf Unimüts ütles, nooremate seltsimeestega annab veel rääkida, vanuritel on aga null tolerantsi poliitika. Traktor vajab ikkagi remonti, vana peremees kiitis masinat aga küttepump tilgub, rehvid on pragunenud ja õli on kergelt tökati moodi juba sees. Nii,et natuke remontida teda sõbral tuleb aga midagi katastroofilist pole. Seega lõpp hea, kõik hea.

Talupidamine on tänapäeval natuke hägustunud mõiste. See,kui inimene maal elab ei tähenda,et ta veel talupidaja oleks. Talupidamine eeldab, põllumajandus saaduste tootmist,kas enda tarbeks või müügiks. Seda viimast näen ma harva,näen igasugu muid variante,mida vist pole mõtet siia enam üles loetleda.Kasutage oma fantaasiat,et mõelda,mida meie talupidajad siis tegelikult teevad.Big Grin
Ma nagu aiasaaduste müügile veel ei mõtleks, katsuks ise ellu jääda!
Talvekartul, mõni kast porgandeid ja paar kaalika junni ka oleks maaharimise seisukohast. Heina niitmine metskitsedele ja puu vedu on T 16m pärusmaa

Veel pole maha löödud

Et milleks üldse mingit tehnikat vaja kui saab ka nii nagu pildil ja ka naist pole ju mõtet pidada,sedagi saab rentida. Korra kuus rendid paariks tunniks,paned adra ette ja siis veel ühe nähvaka ka ja eriti ökonoomselt asi ära aetud Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kui ikka isu uue tehnika järele käib, on palju abi sellest kleepsust:
[Pilt: PRIA%2520kleebisega.JPG]

(03-06-2014, 09:01 AM)v6sa Kirjutas:  
(03-06-2014, 08:41 AM)MAZ Kirjutas:  ...
Hiljuti sai sõber T-25A2 1250 EUR+paberid kaasa ja kaks haakeriista.
...

Säärasest hinnast ma saan juba aru.Cool

Jagan Su seisukohta - see on täiesti õiglane hind. Sellise raha eest osta või omale, kasvõi selleks, et see lihtsalt seisaks. Nagu keegi tabavalt märkis, siis vanakooli väiketalunduse sümbolina. Monumendina, suunaviidana jne.
Kurat, kusagil Talveralli tee ääres, äkki 2012 rallil, oli ju põkanaatori vanem vend talu sissesõidul just sellisena seismas... Kusagil seal Märjamaa valla lähistel, igal juhul ennelõunasel trassilõigul enne 90-kraadist vasemkurvi, kus oli ka mingi KP. Algselt tahtsingi selle sisse panna aga edasi oli hea silt pisut teest eemal, läks sealt küsimus.

Mõnimees müüb oma põkat, ehk 25-te nagu keegi läheks sellega musta numbrit taga ajama Big Grin
Müüjad saage üle! see on vene vanaraud mis ongi VANA RAUD mitte töövahend.
Töövahendid hakkavad hinnaga 10000€ ja ei maksa arvata, et see põkka risu maksab 3000+ € rubla.
Mina maksaksingi max 1000€ rubla selle saasta eest !!!

(03-06-2014, 23:00 PM)Qunts Kirjutas:  Mina maksaksingi max 1000€ rubla selle saasta eest !!!

Siit mulle uut ärialast mõtlemist – mees, kes defineerib müüdava kauba ise juba eelnevalt SAASTAKS, on nõus samas selle eest maksma 1000 €.
Big Grin
Kaasfoorumlane 'Qunts'– võta minuga ühendust, mul on sulle palju pakkuda!

(03-06-2014, 23:49 PM)Tom Kirjutas:  
(03-06-2014, 23:00 PM)Qunts Kirjutas:  Mina maksaksingi max 1000€ rubla selle saasta eest !!!

Siit mulle uut ärialast mõtlemist – mees, kes defineerib müüdava kauba ise juba eelnevalt SAASTAKS, on nõus samas selle eest maksma 1000 €.
Big Grin
Kaasfoorumlane 'Qunts'– võta minuga ühendust, mul on sulle palju pakkuda!

Kui pakkud mulle 25-t 1000€ rubla eest mis minu meelest saast suudan selle edasi müüa Big Grin
Helista mulle kui sul saasta pkkuda Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne