Lehepuhur leheimur
#1

Elektriliste hinned algavad momendil 30 rahast. Bensukat ei plaani. Krunt 600 ruutu, pool on ehituste all. rehaga rehitsemine ei käi ka ülejõu aga prooviks elektriga. K-rautas ja bauhofis on soodukad ja mõtlesin, et toetaks kaubandust mõne rahaga.
Nüüd oleks vaja nõuandeid just imemise kohta, et kas keegi on teinud lehtede imemist põõsaste vahelt, kõrgemast ja madalamast rohust, siis liivase või liivast 10 korda jämedama killustikupuru (sõelmed vist) pealt? Just see killustikupuru paneb mõtlema, et kui satub imurisse, millist kahju tekitab?
Puhumist olen pealt näinud küll ja ka hommikul kell kuus akna kaudu kuulnud unesegajana. Sellega vist piiranguid peale kellaaegade pole, puhu et tolm ja kivid lendavad.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#2

Elelktriliste kohta ei oska öelda, aga: eelmisel nädalavahetusel ostsin bensumootoriga riistapuu ( http://www.stokker.ee/p:1514051/aiatehni...umiskotiga). Põhiülesanne on kõikvõimalikest põõsastest ja aiaalusest lehed kätte saada.
Hind krõbedavõitu, aga kui MTD ära nägin-katsusin oli otsus Echo kasuks. Esimesed muljed: puhub mis kole, paljudel kordadel piisab ka tühikäigust. Imemisest: märgi lehti väga hästi ei tõmba, aga nii nagu lingil olevast videost näha, siis hunnikust või vaalust hampsab hoolega. Märgade lehtede puhul veel see, et kui kogumiskott saab märjaks teeb ka üleriided märjaks. Ostu ei kahetse. Suuremaks tööks läheb siis kui kõik lehed (3 tamme) langenud.
Vasta
#3

Minul on Handymannist ostetud elektriline. Maksis krooni ajal 750 eeku. Seega mitte kõige pisem ja odavam. Puhub küll päris hästi, aga lehtede imemiskatse lõppes paari minutiga kurvalt. Lõi turbiini(plastist) võlli pealt lahti ja rikkus selle ava ära. Pöördeid ju palju ja läks kohe sulama. Tänu sõbra kuldsetele kätele sai treitud vahepuks ja turbiin uuesti otsa istutatud. Ning oh imet! Asi jäi üllataval kombel ilusti tasakaalu! Aga imemiseks see riist mõeldud ei ole...  Big Grin Sõna otseses mõttes! Kui siis ehk peenikest tolmu. Hea see kindlasti ei ole, kuna kogu rämps käib läbi turbiini, mitte nii nagu tolmuimejal. 
Puhuma peaksid nad kõik enam-vähem. Kui tahad puhumist proovida, võin nädalavahetuseks laenata.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#4

Puhumine ei huvita, sest ega ta põõsaaluseid ikka puhtaks ei tee, seal oleks imurit vaja. Kunagi proovisin veneaegse tolmuimejaga, sai ruttu täis ja ligidalt imes mulda kaasa, kaugelt polnud jälle tolku.
Nende plastikjunnidega niipalju kogemust, et mingi odav kõvera kaelaga trimmer (el-line) sulatas ka pea otsas ära. Ei saand enam lahti ja kokku kui lahti kangutasin. Seal läks alumine puksiga liuglaager nii tuliseks, et plast sulas.
No kurask, ega 30-ne hind ka maha löö, ehk proovin ta ikka ära. Koolirahaks, et enam ei kibeleks plastjunne ostma. Eks ma vaatan poes enne ostu, kas tal miskit sõela ka enne ventikat on. Tegelikult tuleks vist neile miski tsentrifugaalfilter peale teha juba tehases, no siuke nagu puidutööstuste katusel näha võib.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

(17-10-2014, 15:25 PM)aavu Kirjutas:  Eks ma vaatan poes enne ostu, kas tal miskit sõela ka enne ventikat on. Tegelikult tuleks vist neile miski tsentrifugaalfilter peale teha juba tehases, no siuke nagu puidutööstuste katusel näha võib.
Sõel teha on hea mõte, tsentrifugaalfilter veel parem, sest sõel läheb hetkega täis.
Arvan et võimas mootor ja metallist turbiin seedivad lehed ära küll. Iseasi on kivid... Saab vaid suurema paugu kui plastiga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#6

Selle 30-sega esimene 20 minutit tehtud. Rehatööga enamvähem sama tööviljakus muruseest lehtede katkumisel. Osa ju vihmausside või muude elukate poolt jba vartpidi auku tiritud. Veerand kotitäit ja ei vaadanud koti sisse, et kui puruks läksid. Iga vahtralehe "ninaga" käis paras klõps läbi, ilmselt tõsisemad tükid nii klõpsuvadki. Homme vaatan, missuguseid kahjustusi leidub.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#7

(17-10-2014, 15:25 PM)aavu Kirjutas:  Puhumine ei huvita, sest ega ta põõsaaluseid ikka puhtaks ei tee, seal oleks imurit vaja. 

Siiski mitte. Sama võimsuse juures ennem puhud puhtaks põõsaaluse, kui imed.
Olen puhunud selle aparaadiga, ning puhub väga hästi: http://aiataht.ee/ohuluud-puhur-br-600-4-mix 

Maksab küll ca 550.- ,mis 600m2 juures oleks ilmselt raiskamine, kuid väiksemad on pahatihti mänguasjad...
Ahjaa, see aparaat puhub põõsaalused ka ca 2m pealt puhtaks, liigutab rusikasuuruseid kive jne....

T.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#8

See lehepuhumine on mu meelest üks mõttetumaid ettevõtmisi üldse. No kuhu te need lehed puhute siis?
Hunnikusse kokku ? Ja edasi?
Kokkukorjamisest ma saan veel aru. Linnas kõnniteelt ära koristada vms..
No keda see leheke seal põõsa all häirib. Või kui häiribki, lase multsiva muruniitjaga üle ja asi ants.
Aga potentsiaalset huumust aiast minema tassida, no ma ei tea.
Aga see on minu isiklik arvamus muidugi. Cool
Vasta
#9

See lehtede koristamine ja mitte koristamine sõltub ikkagi paljugi aiast ja lehti ajavate puude suurusest ja hulgast.
Pisikeses aias golfimuru peal suure vahtra jagu ära multsida siis ei jää su murust midagi järgi
suures maa hoovis (nagunii selline maltsasegune heinamaa) pisike pihlakas suht savi jah sõida multsiga üle ja kama kaks.
Kui on ikkagi selline korraliku muruga hoov siis ei saa, et aint multsid ja korras.
Korjad kokku ja kas põletad või kompostid.
Vasta
#10

Mina ei viitsigi lehti eriti torkida. On muudki teha. Mõnikord olen niidukiga sodiks lasknud. Puhur seisab niisama. Mõtlesin "siis kui ükskord rohkem aega on" poistele Mägiaivari stiilis hõljuki meisterdada. Sinna see puhur kõlbab.
Olen proovinud puhuriga talvel treppi lumest puhastada. Ähh, jama. Harja või labidaga saab kiiremini ja pole tarvis juhet vedada.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#11

need puhurid on mõeldud keskeurooplasele, sinu tänav on sama pikk kui maja 5-10 ja sealt siis koristad oma elektrilisega sipsti ära.Sama ka need elektrilised lumepuhurid, väikse balooniga gaasipõletid. Näen igapäevaselt ja need sobivad imehästi sellises kohas toimetamiseks. 
Vasta
#12

Väga mugav on kasutada imemisfunktsiooni herilase pesade kokkukorjamiseks laka alt. Muuks tööks paraku suhteliselt kasutu
Vasta
#13

(18-10-2014, 22:02 PM)madism Kirjutas:  Väga mugav on kasutada imemisfunktsiooni herilase pesade kokkukorjamiseks laka alt. 
Ohoh! Karmilt paned, vana! Kas pesad tõmbad sisse tühjalt või koos personaliga? Kui personaliga, siis mis edasi?
Üks hea kasutusala lehepuhurile ja imemisfunktsioonle:
https://www.youtube.com/watch?v=hPHeO1Tdv0w
Oleks tahtnud näha pilti, kui puhur purjus peaga valepidi korstna otsa lüüakse!  Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#14

Vasta
#15

Emme jäi tõenäoliselt alles ja mõned tööherilased ka. Kutt läheb varsti uuele ringile.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#16

Ega ma herilaste eluoluga 100% kursis pole. Aga minuteada emme ei lendagi väga ringi vaid istub pesas ja toodab mune.
Töölised ümmardavad teda ja järgnevad talle kui peaks olema mingi pesa kolimise faas.
Dihlofossi sarnased tooted ja seejärel pesa sulgemised on suht tõhus hävitamiseks. Kuid kui tahad end ümbritseva loodusega natuke aupaklikum olla ja mitte kõiki ja kõike koguaeg hävitada (noh jah ma pole paduroheline ja igatsugu kahjurite hiired, rotid, prussakad jne tõrjumiseks tuleb ikkagi neid teise ilma saata midagi teha pole) võib sarnase imuri abil kokku korjata ja transportida kuskile eemale, mets ja mahajäetud hooned vbl abiks neil uue kodu leidmiseks. Kas emme kätte saamine on sealt seest võimalik ei oska öelda aga kindlasti pesa jätkusuutlikuse tagamiseks oleks see heaks eelduseks. Nad ei ole otsesed kahjurid inimesele kuid igasugu mummlased on väga vajalikud kasvõi selleks, et kodus peenrasse pandud taimed ja viljapuud vilja kannaks. Mesinike jutu järgi on mummlaste populatsioon seoses igasugu taimemürkide kasutamisega väga madalaks jäänud ja pesakondade suremus suur. Mummlaste kadumine tekitaks kui mitte väljasuremise siis päris korraliku näljahäda päris suurele osale loodusest. Kui vennike (kes on muide päris asjalik puussepp) oleks 5 päevase näljutamise ja siis otsas trampimise asemel selle kasti kuskil vabas looduses avanud oleks temasse suhtumine oluliselt parem. 
Nagu ütlesin ei ole ma padu loll roheline ja olen nõus, et kogu ümbritsev loodus minuga ühte majja elama ei mahu ning rotte, prussakaid ja köögis vargil käivaid sipelgaid ümber kolima ei hakka. Suure arvukuse ja kiire reproduktsiooniga tegelased, kelle ainus eesmärk on minu kodu ja toidu hävitamine peavad parematele jahimaadele kolima. Antud tegelased on aga lihtsalt oma pesavalikuga natuke eksinud ning otseselt ei tegele nad ka minule kahju tootmisega (pigem on neist kasu kui mul on ka üks õunapuu aias)
Kõiki neid mummlasi on meeletu kogus liike, osad isegi mesinikele nuhtluseks kaelas (varastavad mett ja teevad muid sigadusi)
Kui sa viitsid nad juba selliselt kokku korjata siis võid nad ju ka kuskil uuesti lahti lasta. Näljutamist ja otsas trampimist ei ole vaja teistele esitleda kui mingit vahvat saavutust.
Vasta
#17

(19-10-2014, 11:16 AM)Madlobster Kirjutas:  ...

+1
Vasta
#18

(19-10-2014, 09:03 AM)Basilio Kirjutas:  
(18-10-2014, 22:02 PM)madism Kirjutas:  Väga mugav on kasutada imemisfunktsiooni herilase pesade kokkukorjamiseks laka alt. 
Ohoh! Karmilt paned, vana! Kas pesad tõmbad sisse tühjalt või koos personaliga? Kui personaliga, siis mis edasi?
Üks hea kasutusala lehepuhurile ja imemisfunktsioonle:
https://www.youtube.com/watch?v=hPHeO1Tdv0w
Oleks tahtnud näha pilti, kui puhur purjus peaga valepidi korstna otsa lüüakse!  Big Grin


Elektriline puhur-imur millel on kogumiskott. Põhimõtteliselt tõmbad pesa koos tegelastega kotti, kogu see elu läbib enne ventilaatori labad. Sumisema ei jäänud keegi. Veits aega veel ootad kaugemalt tulijaid. Tühje pesi ka turvaline tunne koristada.
Ei meeldi ka endale loomade selline tapmine aga paraku olid nad pesa teinud veranda külge tuulekasti, täpselt välisukse kohale. Poole suveni nad seal olid, kuni hakkasid lapsi nõelama.
Vapsikute pesa tasub õue peal hoida kui kannatab- sääskede ja parmude probleem laheneb väga kiirelt
Vasta
#19

herilased on ka lihasööjad. vastu sügist hakkavad käärinud ja magusate asjade vastu elavamat huvi üles näitama. tolmeldamisel neist abi pole.
samas olen kunagi näinud riistapuud, mis võis muidugi olla ise tehtud, aga äkki leiab mõnest hästivarustatud poestki või teeb ka ise. igatahes sisteem oli umbes nigu siiber. raami külge sai koti ka kenasti panna ja siis asjandus ümmer pesa ja see siibri moodi liistakas kinni lükatud. lõikas pesa koos pererahvaga maha ja keik pudenesivad seltsis märssi.
edasi siis vaja minna varem valmis vaadatud sobilikku kohta ja märss otsapidi tühja ämbrisse nii, et raam jäi kenaste ämbri servale kandma ja siis sobiva käepikendusega siiber lahti tõmmata ja ise jooksu panna.
järgmisel päeaval kontrollides oli märsis tühi pesa ilma elaniketa. seega kuhugi nad igatahes keik rõemsaste kolisivad.
Vasta
#20

(19-10-2014, 13:52 PM)madism Kirjutas:  Vapsikute pesa tasub õue peal hoida kui kannatab- sääskede ja parmude probleem laheneb väga kiirelt

Kas sellepärast oli tänavu vaid üksikuid sääski, mul herilased maja küljes ja maamesilane garaažis. Mind nad ei tülitanud ja kui edaspidi lasevad elada, siis olgu. Muidu hävitamiseks peaks sobima suuremate külmade aeg, siis nad vist ei lenda.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne