Lehepuhur leheimur
#21

(19-10-2014, 15:10 PM)diesel Kirjutas:  herilased on ka lihasööjad. vastu sügist hakkavad käärinud ja magusate asjade vastu elavamat huvi üles näitama. tolmeldamisel neist abi pole.

No noh??? 
Oled näinud õues grillides herilast vorsti kallal?
Siilid toituvad õuntest ja seentest, mida korjavad metsas ringi veeredes. (Säärane tore pilt lasteraamatust)
Karud söövad ainult mett (Vinna da Puhh ning tema lahutamatu meepott)
Koerad söövad konti jne jne

Kui ikka päris kindlalt ei tea siis võiks korra väikese guugel otsingu teha.

Altpoolt selgub, et torkavad nad oma rasvased lõuad ka hää meelega õie nektari sisse ja kui see tegevus tolmlemisel abiks pole siis mis moodi see tolmlemine käib?

Jah neid mummlasi on miljon sorti ja kõik ei pruugi võtme tegelased selles vallas olla kuid suur osa neist lutsutab õie nektarid üsna isukalt.

Copy from Wiki:
Noored töölised toovad vastsetele, samuti ka emale toitu: algul magusat taimemahla, hiljem kärbseidmesilasiliblikate röövikuid – kõiki putukaid, kellest jõud üle käib. Mürginõela pistega või lihtsalt tugevate suiste abil surmab herilane oma ohvri, närib samas ta küljest tükikesi, mälub peeneks ja toidab sellega kannudes olevaid vastseid. Ka raibete küljest puretakse selleks tükikesi. Ise aga toituvad herilased õite nektaristlehetäideväljaheidetest ning varastavad mesilastelt mett. Viljapuuaias imevad herilased ploomideõuntepirnide ja marjade mahla.
Vasta
#22

no palun vabandust, et julgesin kirjutada, mis varasemast peakolusse oli jäänd.
olgu siis edaspidi niimoodi, et herilased on olulised tolmeldajad.
Vasta
#23

..... ja toidab sellega kannudes olevaid vastseid. Ka raibete küljest puretakse selleks tükikesi.........


Vaevalt need putukaraiped on...


PS kuidas see kõik lehepuhuriga seotud on? Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#24

(19-10-2014, 19:49 PM)diesel Kirjutas:  no palun vabandust, et julgesin kirjutada, mis varasemast peakolusse oli jäänd.
olgu siis edaspidi niimoodi, et herilased on olulised tolmeldajad.

Palun vabandust vbl natuke tahumatu vastuse pärast Smile (eriti veel teemaväline)

Kui suur nende olulisus on seda mina kahjuks öelda ei oska aga oma roll neil siiski olemas jah.
Ära pikka viha pea Wink
Vasta
#25

Hoopis selline kena lahendus ehk? 

https://www.youtube.com/watch?v=TNty8QNITpg#t=155
Vasta
#26

Kaks aastat kasutust ja see sügis tekkis tõrge. Ei tarbi ampreid, volte, rääkimata kiluvattidest. Kruvisin lahti, esimesena torkas silma paks mullakiht selle ventilaatori viskepiiridel. Teiseks peale paaripäevast vaheaega oli aega täpsemaks uurimiseks ja lülitasin välja pöörete regulaatori. Tulemust pole. Siis katkusin ühe mootorisse mineva juhtme ja mähisetraadi ühenduse rüüžist välja ja seal ta oli. Mootorist ulatus veel 0,5 cm traati välja ja õnnestus kokku joota. Täna siis tormikäideldud lehti sai imetud. Suurem osa muidugi niidukiga.
Mis seda põhjustas, arvan, et esiteks oli mähisetraat mingi valge oksiidikihiga kaetud ja selle poolt ka läbi söödud. Põhjuseks, et möödunud sügisel sai vist poolmärgi lehti viimases lõpus kogutud. Igatahes kogumiskott tegi mu püksid ka märjaks.
Teinekord targem, ei tee odavat asja märjaks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу.
Vasta
#27

(13-10-2016, 00:12 AM)aavu Kirjutas:  Kaks aastat kasutust ja see sügis tekkis tõrge.
Mis puhurist jutt käib? Minu Handymannist ostetud elektriline hiinakas lagunes esimese imemiskatse peale. Nii kui lehed sisse tõmbas, oli turbiin võlli pealt lahti. Jube nõrk konstrui on - plastist turbiin otse peene võlli peal. Nii kui korraks raske hakkab, on turbiin lahti ja hõõrdumisel tekkiv kuumus sulatab augu suureks. Sõber treis vahetüki ja sobitasime turbiini peale ava üle puurimist tagasi, aga pidama ei jäänud. Puhuda see riist häda pärast kannatab, aga leheimu on parem mitte proovida. Andsingi ta sõbrale määramata ajaks kasutada. Las jändab kui viitsib. Kuulda on olnud, et tuli veel remontida.
Sügislehtede jaoks on nüüd kogujaga muruniiduk. Ootan kui lehed kõik maas ja kuivad või külmunud. Siis panen mõne pereliikme käruga sodi vedama ja sõidan krundi üle. Täitsa ilusti korjab üles. Mõni laseb multšeriga peeneks ja jätab lehesodi maha, aga selle kohta olen kuulnud teooriat, et ergutab sambla kasvu. Kogun siis igaks juhuks kokku ja läheb peenramaale väetiseks.

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
#28

http://www.bauhof.ee/aiakaubad/aiatehnik...3000w.html 
Peaks seesama olema. 35 raha eest kaks aastat ja ehk kestab kolmanda veel. Eks ise lasen ka elektrilise muruniidukiga suurelt pinnalt lehed kokku ja pressin prügikotti. Kott konteinerisse ja koos majapidamisprügi ja mädaõuntega viiakse ära. Muide see traadi-juhtme ühendus tehaksegi selline oksiiditundlik, et iga üleaasta ostaks uue. Muidu äri ei õitse. Mina loll solgin siin teiste õitsvat äri ja lapin ketkestuskohta. Ilmselt tuleb neid katkestusi veel.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу.
Vasta
#29

Jõuab see aparaat lehed hunnikusse puhuda või tegemist ikka mänguasjaga? Küsin selles valguses, et kas tasub sellist aparaati soetada keskealisele naisterahvale töö hõlbustamiseks, sisepõlemismootoriga on juba liiga rasked ja liiga high-tech.
Vasta
#30

Puhub küll, hääl on kõva, 108 dB riista peal. Ega ta profiriist muidugi pole. Tegin enda omast pildi kah, seal pisikesed erinevused lingitud riistaga aga üldjoontes ikka sama.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne