vee lekke puhul elektrivoolu katkestamine
#1

mõtsi küll boileri soojustamise teemasse postitada, kuna sääl vist küsimus juba lahendet ja nüüd käib niisama vaidlemine, aga igaks juhuks siiski uus teema. eks moded vajadusel tõstavad ringi.
a igatahes mul ka küsimus boileri vallast. nimelt sisteem on üsna tavapärane, kaevu juures veeautomaat ja boiler toas seinas. kuna boiler juba kümmekond aastat toimetand, siis üha tõenäolisemaks läeb, et mingil hetkel hakkab lekkima. jama kui ise kodunt ää olen ja pump kaevus muudkui vett peale ajab ja boiler toas lekib.
plaan on boilerile alla vann ehitada ja sellest äravool kanalisatsiooniga ühendada. samas on see poolik lahendus. asjalikum oleks kui lekke korral saaks pumpa mineva särtsu ää katkestada.
mõningane kuugeldamine asjalikku tulemust ei andnud. seepärast siis küsin, kas teab keegi mingit valmis lahendust soovitada või siis häid näpunäiteid ise tegemiseks jagada.
Vasta
#2

kui see ei ole isetehtud boiler, siis on termorelee paigaldatud nii, et lekke korral tilgub sinna vesi ja lühistab nulli ja faasi, seejärel peaks kaitsekork välja lendama. Kui sama faasi peale pump panna , siis peakski asi lahendatud olema. See on tehasetoodangu boileril ettenähtud ohutusnõue, et lekke korral peab lühistama ja korgi välja lööma. kaitse peab olema muidugi korras. See on siis sellistel boileritel, millel on termorelee alumises otsas.
Vasta
#3

Vanni läheb sul vaja vaid siis kui boiler õhku lendab. Seda aga nimetatakse loodusõnnetuseks või vääramatuks jõuks ja selle vastu abi pole.
Kui aga boiler lekkima hakkab siis ta hoiatab pikalt ette. Algul tekkib kusagile boileri alumisse serva pruun triip ja asja arenedes ilmub ka veetilk samasse kohta. Kui nüüd paari kuu jooksul midagi ette ei võta siis on jah vanni ehk vaja.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#4

ahhaa, põnev. mõistlik ka muidugi. termoreleest ei tea ma muidugi ööd ega mütsi. boiler on mingi atlantic, ehk siis vist asjalik riistapuu. mudu tal allotsas mingi plastkopsik, kus roheline silm põleb, a mis sääl sees toimub, seda ei tea. pean siis vist lahti katkuma ja ehk saab aru.
Vasta
#5

edit: ksf! daff jõudis ka vahepeal vastata. täpsustan veidi. külastasin hiljuti üht boilerimüügi kontorit ja kurtsin, et ta häälitseb vahel. seepeale öeldi, et hääl käib ainult närvidele, miskit muud sellest ullu pole ja siis kui uurisin, et kas võib ka lekkima hakata, siis öeldi, et vabalt võib ja täitsa ootamatult ja jooseb niikaua kuni pump vett peale annab. sellest siis tekkis mõte vanni aretamise jaoks.
Vasta
#6

Termorelee ongi otsapidi selle kopsiku sees. boileri sees on tenn, mis kütab vett soojaks. relee andur on boileri sees tenni kõrval ja andur ja relee koostöös lülitavad tenni sisse-välja, soovitud temperatuuri saavutamiseks. Kui tennil on pinge peal , siis kontrolltuluke põleb. See relee peaks olema pistikuga tenni otsa kinnitatud, enamusel boileritel on see nii.
Vasta
#7

 Üldiselt on boileritega nii, et neid tuleb aeg ajalt hooldada. Peab kontrollima kas see alumiiniumist katalüsaator on alles tenni juures mis hoiab ära elektrolüüsi tekke.. Kui seda võlupulgakest seal enam pole siis hakkab elektrolüüs sööma boileri sisemist kesta ja ongi varsti vesi taga. Samuti oleks soovitav hoida vee temperatuur mitte üle 70 kraadi, et ei tekkiks katlakivi. See viimane ladestub nii katalüsaatorile kui ka küttekehale ja kui algab vee soojendamine hakkabki tenn "vilistama." Kui need kaks tingimust on täidetud peaks boiler olema pea-aegu igavene.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#8

(09-11-2014, 23:18 PM)Raudpats Kirjutas:  Termorelee ongi otsapidi selle kopsiku sees. boileri sees on tenn, mis kütab vett soojaks. relee andur on boileri sees tenni kõrval ja andur ja relee koostöös lülitavad tenni sisse-välja, soovitud temperatuuri saavutamiseks. Kui tennil on pinge peal , siis kontrolltuluke põleb. See relee peaks olema pistikuga tenni otsa kinnitatud, enamusel boileritel on see nii.

Muidu kõik õige, aga roheline tuluke ja Atlantic viitab hooldevabale boilerile. Sellel põleb tuli pidevalt. Ka siis kui saba seinast välja tõmmata (aku sees, kahetariifse kütmise jaoks). Tenni asemel on keraamiline küttekeha suure hülsi sees ning kogu elektrooniga juhtmetega plast kopsiku küljes (mitte tenni otsas).
Vasta
#9

Kui boiler häält hakkab tegema, on katlakivi helveste tase ten`ni jõudnud. Aeg vee pealetulek ja vool kinni panna ja kasvõi tenni augu kaudu puhtaks teha. Kindlasti on ka vaksapikkune M6 emmekeermega magneesiumpulk otsakorral.
Vasta
#10

tenn pidada sellel nn kuiva tüüpi olema. anoodidest-katoodidest ei tea ma mõhkugi. ja katlakivi on siin paekihtide vahelt tuleva veega kindlasti palju.
Vasta
#11

Lase boilerist vesi välja ja eemalda küttekeha ja seejärel küttekeha korpus. Su boileril on keraamiline küttekeha mis asetseb oma korpuse sees. Tegelikult see ei olegi tähtis. Kui oled küttekeha korpuse kätte saanud, siis näed kui palju katlakivi seal ümber on. Arvatavasti on seda palju, kui boiler on aastaid puhastamata. Seejärel otsi mingi pott kuhu korpus otsapidi sisse mahub ja tee sinna äädikalahus sisse. Seejärel pane lahus koos korpusega keema. Mõne minuti pärast on korpus kui uus ja võid boileri kokku tagasi panna. Tegevust võiks korrata 2-3 aasta tagant, olenevalt vee omadustest. Kui boiler on hooldatud, peaks ta vastu pidama kaua-kaua.

E: Leidsin ühe artikli ka...http://minuenergia.wordpress.com/2009/10...hastamine/

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#12

Ma väga boileri läbiroostetamisse ei usu. Endal on see 2006 aastast, pole kordagi puhastanud ega midagi. Töötab siiani ilusti, veidi kahiseb, aga seda hakkas tegema kohe alguses, võibolla max mõned kuud oli alguses täitesti vaikne.  Magneesiumpulka vms ka sees pole algusest peale (seisab uuena riiulis), seda soovitati mitte sisse panna, kuna vesi meil selline, et hakkab haisema, kui pulk sees (naised ei saa näiteks enam pead pesta). 



Hullem asi on igasugused muud veeavariid. Mul on neid juhtunud kuskil kümne ringis või mõned peale. Põhiliselt lähevad katki segistisse minevad peenikesed võrguga voolikud ja teistes kohtades olevad sarnase ehtusega painduvad voolikud. Näiteks ei tasu üldse külge panna odava kraaniga kaasasolevaid voolikuid, need lähevad kindlasti katki. Tuleb osta poest kallimad, millel on näiteks punane/sinine triip peal. 
Lisaks on katki läinud punase liblikpeaga kraanid, lihtsalt on mingi aja pärast keerme tagantpooleks murdunud. 
Veeautomaadil roostetas läbi sellest välja tulev toru, õigemini selle keerme osa. Sinna sai uus paksemast rauast torujupp asemele keevitatud. Kummikott ja paak ise originaalid, 8 aastat vanad.

Ainuke asi boileriga, mis kohe alguses juhtus, on originaalis kaasas olevad mustad plastist vahepuksid, mis käivad esimese asjana boileri küljes olevate toruotste külge. Need läksid vähem kui aastaga mõlemad pikku pooleks. Tuleb kohe osta pronksist jupid sinna. 


Peale veeavariid teeb natukeseks ajaks hellaks küll. Olen siis kodust ära minnes üldvee kinni pannud või veeautomaadi juhtme seinast tõmmanud. Aga see ununeb peagi ning suht tüütu on ka. 
Mul ongi teemaalgatajaga sama mure - kuidas saaks teha süsteemi, mis avarii puhul veeautomaadi välja lülitab? 
Jama küll, kui kaevutäis vett tuppa tuleks...

   

   
Vasta
#13

Siin
http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?p=91540
on juttu pumbast, millel on veevooluandur. Sellise baasil saab ehitada kaitsesüsteemi. Ajaks, mil tarbimist eeldatavalt ei tohiks olla tuleb sisse lülitada. Ja õige tundlikkuse puhul ehk täidab loputuskasti ära nii et ei rakendu, seal ju voolukiirus pisike?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#14

Kaubandusvõrgus on olemas GSM valve, kuhu sai ka vee lekke jaoks eraldi andurit panna.

Isetegijad võiks proovida releed, koos transistorahela ja juhtmega.
Kui tekkib juhtmesse väike lühis, siis transistor katkestab relee.

Kel releed ja transistorid jäävad võõraks, see saaks kasutada lülitit ja WC poti ujukit. 
Vasta
#15

WC-poti ujukit köögi põrandal?  Big Grin

Tegelikult hea idee! Peatrass tuleb köögi vms ruumi põrandas olevast süvendist või ruumist läbi. Seal on rest peal ja sees on WC-poti ujuki laadne seade - veeavarii puhul tasapinna tõustes sulgub vee pealejooks automaatselt. Lihtne, mehhaaniline ja lollikindel (Y)
Vasta
#16

Kas sellist avariiklappi pole olemas, mis järsu rõhulanguse korral (trassi avariiline purunemine) vee etteande automaatselt katkestaks?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#17

Ülelahe mõningaid kaitsesüsteeme ikka pakutakse. 
http://http://www.johematic.fi/vesiv.html
http://www.vuotostop.fi/
http://http://waastek.pohjanmaanpalvelut...503170179/
Vasta
#18

Kas teil, atlanticu omanikel roheline põleb pidevalt? Minul ta vilgub...
Aga jah, huvi pakkuv teema on see ka minu jaoks. Esimesel boileril(elektrolux), ilmus mingi aeg ohuallikas, ehk roostetriip peale 10-ndat aastat. Kuna tegu oli eraldi flantsi sees oleva küttekehadega(3 tk), siis ühel hetkel oli ühe küttekeha küljes tilk ja termo välja löönud. Flants välja ja asi selge: ühe küttekeha ülemises osas oli pisike auk( hämmastuseks puudus ka seekord boileris katlakivi, eelmise ka kontrollimise aegu 3 ja 6 aastat tagasi oli samuti sisemus puhas). Tõsiasi oli aga auk flantsis, põhjus teadmata. Mingid aastad oli asi veel uue flantsiga paigas ja nüüd kolis sauna, ohutumale pinnale oma elu lõppu ootama. Toas on nüüd uus, kolmefaasiline aga tänu viimase 15a kogemustele purunenud voolikute, kuulkraanidega ja seda nii külma, kui ka sooja vee poolelt(viimane kord lõhenes voolik sooja vee poolel ca 15-30 minutit enne hommikust ärkamist ja kohvi kõrval oli ka "auruspa"), on ka minul mõte olnud, et hea oleks veeautomaat kuidagi turvata maja suunas. Vooluhulgaga ilmselt ei pruugi asi toimida(naisterahvad suudavad 200l kuuma vett ühe dushitamisega ju vahel ära kasutada), kodust ära minnes, olen mõelnud, et läbi signa võiks ju pumba välja lülitada(maja signa alla, pump välja), aga enda mõistus selleni pole küündinudSad Ilmselt ainuke nö. lollikindel lahendus oleks lõlititega segistid(nagu osades autoelamutes) ja magnetklapp sisendtorustikul, aga kuradi keeruline täna ümber hakata ehitama. Mõned aastad tagasi, kui talvel oli miski -25, tuli veetoru küttekaabel sisse lülitada ja 18a suurepäraselt toiminud põrandakütte kaabel väljapool toru, sulatas pemile augu sisse ja suveni käis elu nii, et kui oli vett vaja, kilbist kaitse sisse, laelamp läks märgutulega põlema, nõude-, pesu või mõni muu masin või saunatamine tehtud ja lüliti välja, tuli kustus esikus. Pump muidugi uhas kogu see aeg, aga kuna ta eraldi seisvas hoones-keldris ja trassi kallak oli sinna, siis see paarikümne sentimeetrine veekiht imbus ööga tavaliselt pinnasesse Smile Aga jah, leiutajad, pange pead tööle ja jagage ideid kui kahju pole Smile
Vasta
#19

(10-11-2014, 21:20 PM)Econoline Kirjutas:   Mõned aastad tagasi, kui talvel oli miski -25, tuli veetoru küttekaabel sisse lülitada ja 18a suurepäraselt toiminud põrandakütte kaabel väljapool toru, sulatas pemile augu sisse 

Oli kaabel ikka fooliumteibiga korralikult kaetud?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#20

(10-11-2014, 21:20 PM)Econoline Kirjutas:  Kas teil, atlanticu omanikel roheline põleb pidevalt? Minul ta vilgub...

Uuema tüübi Atlanticul peaks olema nii:
Roheline põleb - elekter olemas, vesi soe
Oranz põleb - elekter olemas, kütab
Roheline vilgub 5s intervalliga - Elektrit pole (nt päevasel ajal kahetariifses reziimis)
Roheline vilgub kiiresti - katlakivi vastase süteemi rike vms

http://plastor.ee/media/Zeneo-paigaldus-...nd-EST.pdf

Vanematel boileritel oli pidevalt roheline, ei mingit oranzi ega vilkumist. Aku tühjenema hakkas, siis läks tuluke lihtsalt järjest tuhmimaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne