Traat keevituse valik

Õnnestu eile õhtul selline masin stokkeri e.poest osta 349€-ga https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...1613968558
Kõik ilus kuni hommikul helistati ja öeldi, et oli mingi outleti soodukas ja kaup otsas. Soovi korral võin tellida, aga sellisel juhul hoopis teise hinnaga. Või soovin mingit muud masinat mis mul kahjuks eelarvesse ei mahu.  Sad Ei viitsinud tarbijakaitset mängu vedama hakata, kuigi tundub, et kui ma raha ära maksin, siis peaks nn leping olema sõlmitud ja edasi pole minu asi kustkohast või mis hinnaga tarnija mulle selle võlub. Lubati raha tagasi kanda.
Vasta

Aga miks ei viitsi? Kui keegi ei nurise tehakse seda jälle ja jälle.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(21-03-2016, 18:51 PM)Provoker23 Kirjutas:  Õnnestu eile õhtul selline masin stokkeri e.poest osta 349€-ga https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...1613968558
Kõik ilus kuni hommikul helistati ja öeldi, et oli mingi outleti soodukas ja kaup otsas. Soovi korral võin tellida, aga sellisel juhul hoopis teise hinnaga. Või soovin mingit muud masinat mis mul kahjuks eelarvesse ei mahu.  Sad Ei viitsinud tarbijakaitset mängu vedama hakata, kuigi tundub, et kui ma raha ära maksin, siis peaks nn leping olema sõlmitud ja edasi pole minu asi kustkohast või mis hinnaga tarnija mulle selle võlub. Lubati raha tagasi kanda.

Jõulude paiku oli ühe arvutikauba e-poes mingi näpuviga ning müüdi kommiraha eest kõvakettaid(a.la 150eurine 15euriga). Ning kuna müüja jäi paar tundi hiljaks vea parandamisega, siis tal ei jäänudki muud üle kui pidi päris palju kaupa odavalt ära andma Big Grin  
Vasta

(21-03-2016, 18:51 PM)Provoker23 Kirjutas:  Õnnestu eile õhtul selline masin stokkeri e.poest osta 349€-ga https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...1613968558
Kõik ilus kuni hommikul helistati ja öeldi, et oli mingi outleti soodukas ja kaup otsas. Soovi korral võin tellida, aga sellisel juhul hoopis teise hinnaga. Või soovin mingit muud masinat mis mul kahjuks eelarvesse ei mahu.  Sad Ei viitsinud tarbijakaitset mängu vedama hakata, kuigi tundub, et kui ma raha ära maksin, siis peaks nn leping olema sõlmitud ja edasi pole minu asi kustkohast või mis hinnaga tarnija mulle selle võlub. Lubati raha tagasi kanda.

Omal näide tuua saksamaalt kus ostsin OBI-st  pisikese kompressori kuna oli mingi räige allahindlus. Kui kassasse jalutasin ja kaardi läbi tõmbasin selgus, et massin oli  üle 50 rubla kallim. Juhtisin tähelepanu asjaolule, et riiulil ju oli hoopis teine hind kui nüüd kassas. Olin tegelikult nõus ka selle uue hinnaga kuna kompressorit oli hädasti vaja aga müüja ei võtnud sellist juttu kuuldagi vaid suunas mu  receptsiooni kus maksti vahe sulas tagasi. Vabandati ebameeldivuste pärast ja selgitati, et unustati allahindluse silt  kogemata riiulile aga see pole minu mure vaid nende . 

Aquila captas non muscas.
Vasta

(21-03-2016, 22:10 PM)Daff Kirjutas:  
(21-03-2016, 18:51 PM)Provoker23 Kirjutas:  Õnnestu eile õhtul selline masin stokkeri e.poest osta 349€-ga https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...1613968558
Kõik ilus kuni hommikul helistati ja öeldi, et oli mingi outleti soodukas ja kaup otsas. Soovi korral võin tellida, aga sellisel juhul hoopis teise hinnaga. Või soovin mingit muud masinat mis mul kahjuks eelarvesse ei mahu.  Sad Ei viitsinud tarbijakaitset mängu vedama hakata, kuigi tundub, et kui ma raha ära maksin, siis peaks nn leping olema sõlmitud ja edasi pole minu asi kustkohast või mis hinnaga tarnija mulle selle võlub. Lubati raha tagasi kanda.

Omal näide tuua saksamaalt kus ostsin OBI-st  pisikese kompressori kuna oli mingi räige allahindlus. Kui kassasse jalutasin ja kaardi läbi tõmbasin selgus, et massin oli  üle 50 rubla kallim. Juhtisin tähelepanu asjaolule, et riiulil ju oli hoopis teine hind kui nüüd kassas. Olin tegelikult nõus ka selle uue hinnaga kuna kompressorit oli hädasti vaja aga müüja ei võtnud sellist juttu kuuldagi vaid suunas mu  receptsiooni kus maksti vahe sulas tagasi. Vabandati ebameeldivuste pärast ja selgitati, et unustati allahindluse silt  kogemata riiulile aga see pole minu mure vaid nende . 

Stopkker ju teada tuntud ülbikud.Asjad kallimad kui mujal ja 5 tärni teeniindus vaid juhtkonna fantaasjates.
Vasta

Võtsin siis prooviks selle masina ära. http://antehnika.eu/toode/239/inverter-p...165i-iskra
Esimesed emotsioonid ja metallijuppide kokku sulatamised võib positiivseks lugeda. Küsimusi hakkan tõenäoliselt küsima keevituse teemas Smile Kahju ainult, et luugikaanel mingit tabelit/juhendit ei ole seadistamiseks. Peab tunde järgi timmima. Keevitamisega kokkupuutunud isik katsetas ka ning ütles, et täitsa toimiv asi on.
Võtsin esialgu 0,6-se traadi peale. Kodus proovitriipe plaadile lastes õnnestus paaril korral isegi auk ~2mm plekki sisse lasta mis on ilmselge näide, et tuleb veel harjutada Smile Mingitel hetketel tundus, et traadivedu muutus ise kiiremaks lambist, aga see võis lihtsalt tunduda. Mingitel hetketel hakkas hullult tatistama ning põhjuseks eeldan, et roostes materjal mida üritasin keevitada.

Üldiselt keevitab küll.
Vasta

Mina olen selles hinnaklassis piilunud:
https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=29104&category_id=449&option=com_virtuemart&Itemid=3&lang=et
Oleks ülearused kolm sajalist tagataskust võtta, prooviks ära.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Olingi seda ostmas, aga hetkel otsas ja tuleb lattu alles mais. Kuna kiire siis pidin alternatiivi valima.
Vasta

(23-03-2016, 21:06 PM)Provoker23 Kirjutas:  Võtsin siis prooviks selle masina ära. http://antehnika.eu/toode/239/inverter-p...165i-iskra
Esimesed emotsioonid ja metallijuppide kokku sulatamised võib positiivseks lugeda. Küsimusi hakkan tõenäoliselt küsima keevituse teemas Smile Kahju ainult, et luugikaanel mingit tabelit/juhendit ei ole seadistamiseks. Peab tunde järgi timmima. Keevitamisega kokkupuutunud isik katsetas ka ning ütles, et täitsa toimiv asi on.
Võtsin esialgu 0,6-se traadi peale. Kodus proovitriipe plaadile lastes õnnestus paaril korral isegi auk ~2mm plekki sisse lasta mis on ilmselge näide, et tuleb veel harjutada Smile Mingitel hetketel tundus, et traadivedu muutus ise kiiremaks lambist, aga see võis lihtsalt tunduda. Mingitel hetketel hakkas hullult tatistama ning põhjuseks eeldan, et roostes materjal mida üritasin keevitada.

Üldiselt keevitab küll.
Minu silmis mõttetu vuhvel,ei taha kedagi solvata aga nii see on.Nende ühe faasiliste "tundmatutega"saab ainult plätserdada.Mingit toru,mis peaks mingilgi määral survet pidama sellega teha ei saa.Mingid auto plekid on siiski võimalik kokku sulatada,pärast on muidugi käiamist omajagu.Nende viga ongi,et traadi etteanne muutub "lambist".Voolu tugevus ja traadi etteande kiirus tagavad kvaliteedi,kui antud tulemust ei ole siis on tulemus nagu sellel videol.
https://www.youtube.com/watch?v=_26ixxFX_H8
Vasta

Jawamehega päri. Päris hea link pandud. Isegi igasuguseid ,,sedöövreid" näinud, oleks ka pidanud sellise kollektsiooni tegema. Wink

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta

(24-03-2016, 01:39 AM)jawamees Kirjutas:  Minu silmis mõttetu vuhvel,ei taha kedagi solvata aga nii see on.
Ei mõtlegi solvuda. Kuna endal nende riistadega kogemused puuduvad, siis loen teemat huviga. Hakkab siiski silma, et mõne mehe jutu järgi saab keevitada peaaegu kõigega, mõne arvates on peaaegu kõik saast. Küllap see saab/ei saa oleneb paljudest teguritest, mis teeb pildi segaseks. Ntx elektri kvaliteet tarbimiskohas, see mida masinast oodatakse ja milleks seda vaja ning muidugi "tihendist". Mõnel on lihtsalt hea käsi ja teisel mitte. Taust ja kogemused on muidugi olulised, aga kui kogemus piirdub kusagil firmas Wäga Winge Keevituse pruukimisega hindele 5+, siis ei pruugi see aidata odava apastraadiga ümberkäimisel vaid pigem segab. Kommentaarid on siis nagu Top Geari saatejuhtidel pärast vene autodega sõitmist.
Näidisvideo meenutas kangesti veneaegse kolhoosi keevitaja tööd peale palgapäeva.
Aga laske samas vaimus edasi, huvitavat ja kasulikku infot nopin hea meelega. 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mniah. Selliste odavatel see traadi kiiruse kõikumine on natuke probleemiks küll, aga see, et tabelit ei ole on ainult rõõm. Ausõna. Muidu ei pruugi sedagi tulemust saada mis muidu. Põhjus siis lihtne. Kui vaja, siis regullid vastavalt olukorrale. Tabeli järgi kiputakse väga tabelis kinni püsima ja olukorraga kohanemine kipub soiku jääma. Olukord aga ei ole muutuv ainult ideaalmaailmas.


Basilio mainitud olukord kange masinaga keevitamine VS vahvel on tõesti selline. Kui oled korra head asja proovida saanud, ega siis jamaga parema meelega enam ei taha. See on ka üks põhjus, miks mul ei ole veel päris oma poolautomaati. Need mis rahakoti ulatuses, neid ei taha ja neid mida tahaks hakkavad hinnaklassis 2k ja peale.

Ma küll ei tea mis survetest jutt, aga ei leia et näiteks veetoru keevitamisega ei peaks see junn hakkama saama?
Kui eeltöö korralik, siis on tulemus piisav. Ei saa muidugi võrrelda hea masina tulemusega, aga hädaga saab. Ja ega eeltööpuudumine kõva masina juures ei anna ikkagi head tulemust. Kui kõik puhas, kuiv ja korrektse ettevalmistusega, siis ei ole mõtet osta paari korra aastas kasutuse juurde tippklassi mudeleid. Kui traadi kiirus mingil põhjusel keevitamise ajal jõnksu tegi ja jooksu ära rikkus, siis tuleb lihtsalt relakat kasutada ja uuesti jätkata. On jah tööd rohkem, aga kui see ei ole igapävane, siis ju saab.

 Kui see traadi kõikumine standard olema hakkab, siis on midagi viga. Kõri mustust täis, traat roostes, kontakt kulunud, rullikud õlised, rullikute survevedru nõrk, kõril jõnks sees, rullid kulunud jne. Vist said enamus hädad kirja. Vahel esineb ka elektrilise hädasi, nagu pote jubimine. Jubiva pote määrimine on tavaliselt aidanud. Seda viga esineb ka kõvematel masinatel aga eeldab et nad on enne seda ka palju päevi näinud. Elektroonika ise väga tihti ei ole täheldanud.
Kui see kõikumine aegajalt on, siis võib olla tegemist mingi välise teguriga. Pinge kõikumine, jõnks traadis, juhuslik tükike õiges kohas, traadirulli vabajooksusl mingi takerdus jne.
 Vingemad masinad oma 4 veoga lähevad sellest pasast lihtsalt läbi.
Selle survevedru regull on selline tunde asi. Seal ei kehti eriti reegel, mida kõvem seda parem hea on ta seada  sedasi, et kui traat kontakti külge kinni peaks jäma, siis traati kõveraks ei lükkaks aga vedu oleks hea. Üheratta veolistel saabub ühel hetkel pigem hoopis see koht, et ta ei jõua vedada normaalselt ja traadikiirus kõigub sellepärast. Kui sinnamaale vaja keerata juba, siis peab ikka otsima, miks asi ei liigu, mitte tuimanäoga vedru vahelt välja ja mutrid asemele. Olen ka selle triki ära näinud. Suht tavaline on põhja keeratud vedru.

Masinad korda!

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Pole plaaniski ühtki veetoru keevitama hakata. Selle jaoks on teised mehed teiste riistadega. Kui mul aiapostidele kõrvu vaja külge suristada või lapsele elektrilise sõiduki raam kergmaterjalist teha, siis selleks ma loodan, et on masinat küll ja veel. Rääkimata siis mõnest summutitäpivajadusest vms. Tootmiseks on ikka omad riistad nagu ka vastutusrikaste tööde jaoks nagu veetoru parandus vms.
Vasta

(24-03-2016, 13:42 PM)Provoker23 Kirjutas:  Pole plaaniski ühtki veetoru keevitama hakata. Selle jaoks on teised mehed teiste riistadega. Kui mul aiapostidele kõrvu vaja külge suristada või lapsele elektrilise sõiduki raam kergmaterjalist teha, siis selleks ma loodan, et on masinat küll ja veel. Rääkimata siis mõnest summutitäpivajadusest vms. Tootmiseks on ikka omad riistad nagu ka vastutusrikaste tööde jaoks nagu veetoru parandus vms.

Ma paneks kohe laigi Big Grin Mõnikord on tõesti tunne, seda just tööriistade osas, et kas ainult ülikallis profitehnika või üldse mitte midagi. Kusjuures nendesinaste aiapostikõrvade jaoks on veel palju odavamad pisi-inverterid. 
Ise olen jõudnud sinnani, et traadikeevitusele ei näegi vajadust ja peale TIGimise katsetamist (tippmasin, seesinane Sõber-Festooli fänn soetas) ja plasmaga lõikamist on suund suhteliselt selge: kallis küll aga kombimasin. Siis, kui on näha, et läheb suuremaks tegemiseks roostevaba ja alumiiniumiga ehk veesõidukiehituseks. 
Inverter ootab aga poes siiani samal põhjusel: sadakond ruublikut siia-sinna on mistahes suurema ette võetava töö puhul "kukepea". Kuna ma pole VEEL vana piirdeaeda lõkkesse viinud... aga kui tuleb aiategu ette, siis möödaminnes tuleb lisaks Bermetist rauale ja kusagilt puidule lihtsalt ka see kaasa osta. Ma lihtsalt lisan aiaehituse eelarvele näiteks 120 raha
Vasta

Teate hea inverteriga on võimalik sitta keevitust teha. Palju sõltub voolust ja elektroodidest. Aga see Tig funktsioon inverteril on huvi vahest pakkunud, kuna minu inverteril on see funktsioon olemas kuid tarvikud vaja juurde soetada. Kui keegi inverteriga tig ära katsetab ootaks huviga tagasisidet.
Vasta

(24-03-2016, 18:44 PM)maisalup Kirjutas:  Teate hea inverteriga on võimalik sitta keevitust teha. Palju sõltub voolust ja elektroodidest. Aga see Tig funktsioon inverteril on huvi vahest pakkunud, kuna minu inverteril on see funktsioon olemas kuid tarvikud vaja juurde soetada. Kui keegi inverteriga tig ära katsetab ootaks huviga tagasisidet.

Oli kunagi inverter ja sai tuttava käest laenatud tig-i tarvikud ja täitsa toimis.Mul oli selline variant millel gaasi klappi aparaadi sees ei olnud,tuttava tarvikul oli mehaaniline gaasi klapp käepideme sees,süütamine oli puutega.Kindlasti peab täpselt teadma millist "käppa" muretseda.Kui aparaadi sees gaasi klappi pole siis peab gaasi klapp olema "käpa"sees ja süütamine puutega.
Vasta

Esimesed TIGimise ja siis poleerimise katsetused on sellised. Nagu aru saada, siis RV reelingute, targakaarte, radaripostide jms tarbeks. Põlved-toru Ital Inox'ist, nagu alati kõik RV. On veel jäljed näha ehk saab areneda kõvasti Big Grin Alumiiniumini pole me veel jõudnud... 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Selline küsimus tekkis, et kui mitu rulli 0,6mm traati võiks saada 20kg ar/co seguga lasta. Üle või alla ühe rulli. 5kg rullist jutt.
Vasta

Ma pigem küsiks, mitukümmend rulli saab... Big Grin 
Suure pudeliga saab kodukasutuses ikka palju palju aastaid hakkama, peamine et kraani lahti ei unusta või muud sellist lollust ei tee.   
Vasta

eks see oleneb keevitusest ka, mul on vist 15kg rull ja 20kg segugaasi balloon, ja kuu-poolteist keskmise töökoormuse juures saan lasta selle pudeliga. pakuks et mul üks rull traati sööb u 10 pudelit gaasi

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne