Traat keevituse valik

(31-12-2014, 06:45 AM)linnuke Kirjutas:  http:// Submit TOOTEKATALOOGKeevitusseadmedMIG/MAG keevitusseadmed Etteandemehhanismid Kompaktsed MIG seadmed MIG poolautomaatide komplektid MIG vooluallikad Filtrite otsing Vaata hoolduse hetkeseisu Tööriistad Stokkerist / Keevitusseadmed / MIG/MAG keevitusseadmed / Kompaktsed MIG seadmed / Poolautomaat 250A=35% Powertec 255C Poolautomaat 250A=35% Powertec 255C Tootekood k14055-1&le Powertec 255C_DSC_5191 Kasutusjuhend Hind (km-ga): 1511.00 Hind (km-ta): 1259.17 Kokku: ( tükk ) 1511.00 Saadavus: > 5 (vaata laoseise) Professionaalne poolautomaatne keevitusseade (MIG/MAG). See on võimas masin, millega saab ka õhukest materjali keevitada, kuid seadmel on piisavalt lisavõimsust kergemate ehituskonstruktsioonide tegemiseks. Toitepinge - 400V/3f/50-60Hz.
Kuidas tõlgendaksite viimast lauset Smile Smile
Tegelikult huvitas siis eelviimane lause,st.milleks Smile masin võimeline on.Nagu mingi ebakõla,või lihtsalt Google tõlge..
Head Uut...
Vasta

Juhtplokk-  ei vea traati ega tüüri voolu enam. On teine üleni eposse valatud. Uue ploki eest tahavad jälle õige mitu raha.  Vahepeal tekkis väikse 160 A ühefaasilise Esab`i kõrvale 315 A Esab, nii et kogub tolmu see Lincoln. Alumiiniummähis tahab siis maha põleda, kui mõni polt lõdvaks läheb või metalliga tagitükk mähistele satub. Vask elab selle rahulikumalt üle- lööb korgi läbi ja vaikus. Ksf Jurkalt sain alumiiniummähistega vene trafokeevituse ja see tõesti talub vihma-lund ja kevadel lõikab jälle adrapolte.
Vasta

(01-01-2015, 20:17 PM)pen.skar Kirjutas:  Juhtplokk-  ei vea traati ega tüüri voolu enam. On teine üleni eposse valatud. Uue ploki eest tahavad jälle õige mitu raha.  
Kui palju selline mahapõlenud juhtplokiga masin väärt on? Küsin selle pärast, et võib olla on tulevikus reaalne endale sel moel kallis riist soetada. Elektroonika poolega saaks ehk pikapeale hakkama.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Leidsin lõpuks mingi keevitusteema üles. Nimelt mul asi selline, et mõte liigub suunas, et saaks koju soetada üks elektroodiga inverterkeevitus. Mida odavam seda parem mulle. Tõenäosus on üsna null, et kunagi üle 4mm paksust materjali kokku keevitama peaksin. Samasuur tõenäosus on ka kokkupuutuda autoplekkide keevitamisega. Hetkel olen leidund kõige soodsama sellise variandi http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=27452&Itemid=22&lang=et
Kasutust see aparaat saaks tõenäoliselt mõned korrad aastas ainult. Tegelikult oli vahepeal mõte traatkeevituse järgi, aga pikemalt mõeldes jäi reaalne vajadus ikkagi olematuks sellise aparaadi järele. Ja kuna varsti sünnipäev tulems ja vihjetena püüan kinki suunata, siis elektroodikas on ikka tunduvalt rahakotisõbralikum variant Smile
Teadmised keevitamisest on väga tagasihoidlikud, kuigi tarfokaga tööjuures saab ühtteist ikka kokku lödistatud ja siiani on ka pidama jäänud. Seoses sellega äkki keegi oskab suunata mõnele tabelile millist elektroodi mis materjali paksusele ja mis voolutugevusega oleks nn õige lasta ja kastuada.
Vasta

Kodukasutusse, kus vahest harva tuleb mõni asi kokku lappida tundub täitsa mõistlik masin. 
Vasta

Mul on kodukasutuses masin mille 100% tööaega on lubatud 110A juures ja olen sellega igasugu asju kokku nikerdanud. Lingitud masinale leidsin mingilt välismaa lehelt lubaduse lausa 140A 100%. Kui see paika peab, siis igal juhul piisav masin.

Natuke roosiline on eesti lehel lubadus seda saavutada 16A vooluga. Ilmselt käib quantum energy pealt osaliselt.
Tegelikult on vast mõeldud 25A, aga see ei tähenda, et 16A jures hädasse jääks. Lihtsalt täisvõimsust ei saa kasutada, mis odava otsa masinate puhul on ainult kasuks.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Mul endal Stahlwerk-i masin, 180A maks. 10A kaitsmega keevitas kuni 120A vooluga, kui külmkapp või boiler järgi läks siis hakkas punktima Wink ja natukese ajaga lõi kaitsme välja kapist. 16A peakaitsmega kannatas elektroodiga 180A vooluga 2ava gaasipalooni lõigata küll. 
130-150A keevitusvooluga polnud 16A peakaitsmega probleemi, ennem hakkas pikendusjuhe streikima ja välja lülitama, ei tohi liiga pikalt järjest keevitada. 
Kuna pikendus oli lahti keritud ja kaabel soe polnud, siis sai lülitist villand ja viskasin selle vahelt minema Rolleyes 
Mina olen muidugi ainus voolukasutaja liinil, alajaam on minust 500m ja liin on uuendatud aastal 2013, nüüdseks on peakaitse 3x20A ja saab juba keevitada igas asendis, voolu puudust pole Big Grin Keevitusele on oma faas otse kilbist mida mujale ei jaga ja kõik 20A on saadaval.
Kuskil paksus metsas kus liin 40aastat vana, ja 16A kaitsmega lambi pirngi vaevu laes hõõgub võib jah probleeme tekkida Rolleyes
Vasta

Siis ongi quantum energy masinad. Miskit valesti nende ampritega.
Lingitud masinal lubatakse 180A ja pinge on selle juures 26,4V mis on kokku 4,752kW. Kui nüüd võtta see 16A ja 230V siis 3,68kW.  Tavaliselt on inverterite kasutegur täisvõimu peal seal kusagil 85%. Mitte 125% ja peale.

Võimalik, et need impulss tarbijad kuidagi selle kaitsme ära petavad, kuigi ei tundu loogiline, aga selle kohapealt võiks targemad rääkida.

Võimalus on ka pikendusjuhtme sisetakistus piiras lihtsalt pinge ära ja keevitus pakkus mis oskas ja kokku ei tulnud ikka seda võimu mis tegelikult oleks pidanud. Ise olen kogenud olukorda kus keevituse ajal pinge landes seinas 160V peale ja vajaliku raami sai kokku punktitud. Hiljem sai keevitusgeneraator toodud, et maja elektrisüsteemi mitte maha põletada.

Järgmine olukord kus oli pikenduseks 1,5mm2 väitega 16A ja 110A juures oli märgata, et keevitus ei ole enam see mis peaks. Asendasin pikenduse 2,5mm2 25A ja seda nähet enam ei olnud. Et ei saaks öelda, et mu keevitus niru, siis oli kasutusel kaks keevitust ja mõlemale mõjus see kaablivahetus positiivselt. Keevitused ei olnud korraga järgi.

Mina lülitan muu majapidamise vooluvõrgust välja kui raskemat rauda keevitan.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(30-12-2014, 18:03 PM)phyl Kirjutas:  Sai siis endale selline vigur koju toodud.

http://www.stokker.ee/p:2074083/keevitus...ertec-255c

Halba pole esialgu midagi öelda. Hämmastav on see, et tõesti on võimalik 1mm plekki kokku punktida, ja samas võid 10mm rauda kokku suristada.
Masinal on ressurssi nii palju, et minu pooletunnine masina tundma õppimine ei pannud masinal isegi jahutus vendilaatorit käima.  Big Grin

Halvad omadused on nagu ikka, tehasest on lühike jupike kaablit taha pandud, mis kohe pikema vastu vahetasin.
Hea omadus on see, et ise saad valida, millise käpaga keevituse ostad. (mitte nagu telwinil, kus 3m käpp on kohustuslik ja 5m võid lisaks osta)

Inimene, kes otsib endale head keevitust, siis soovitan soojalt.

No nii, nüüd on sul aasta möödas masina ostmisest, räägi kas nüüd ostaksid sama masina. Ja räägi ausalt! Minul kisub ka vist sama masina poole. Paraku ei ole lincolniga kokkupuudet. Natuke häirib see, et poola toodang, kahe rulliga etteanne, ja poolautomaat.  Poolautomaat on probleemiks sellepärast, et olen kasutanud telwini Digital Mig 220 ja pleki töö sellega küll ei sujunud kuna seadistamine keeruline. Ilusti keevitas alles 1+mm materjali. 
 Uue masina tööks saab olema 60% plekitöö, 35% 5mm-10mm rauda ja 5%kõvasulam ja 10+mm rauda. Kuna on soodsalt saada 1,2 mm kõvasulamit siis on oluline, et ta seda ka sööks mida Stokkeris kinnitati. Selge on see, et 1,2 kõvasulamiga ei lase ka 2 meetrit järjest kuna koormab masinat palju. 
 Valikus on veel 355c millel on 4 rulliga etteanne ja "sünergiline keevitus"-mis iganes see ka ei tähendaks. Samas kardan, et plekitööd on sellega halb teha, kuna võimsust liiga palju. Aga, et 2 rulli eest maksta 800 rohkem on ikka palju. 
 Paraku ei ole ka mitte midagi muud silma hakanud sellises hinnaklassis ja parameetritega max A peaks olema ikka 250 alla. Miskipärast tundub lincoln olevat etem kui telwin. Keevitanud olen üsna mitme telwiniga ja froniusega.
 Penskar võiks rääkida mis ja miks tal nahka läks lincolnil.
Vasta

Olen nüüd jälle aparaadi otsingul. Kas kellelgi on kogemusi praegu turul olevate odavamaotsa trafotraatkeevitusstega? ntx selline: http://soov-ee.postimees.ee/17616-keevit...tails.html

Trafokatega saab keevitusvoolu rohkem, samas olen ma kahevahel oma sissetuleva elektrikvaliteedi suhtes. Elektroodiga lödistades oli igatahes trafomasinal ja invertermasinal vahe nagu öö ja päev kuigi töö sai mõlemaga ära teha.

Soovitus ja pakkumisi oleks hea kuulata eelarvega -350€

Ette tänades
Vasta

Ma küll midagi tarka ei oska soovitada konkreetse masina suhtes, aga kaks küsimust. Mismoodi trafo rohkem voolu pakub ja kumb siis lõpuks parem oli kas trafoga või inverteriga lödistamine?

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Pidasin silmas rohkem voolu samas hinnaklassis masinat ostes Smile Vähemalt selline mulje on jäänud. Elektroodiga ikka oli inverteriga oluliselt parem kui trafoga keevitades. seadistamine, elektroodi käimasaamine, elektroodi jooksmine ning keevise väljanägemine ja isegi hääl olid paremad Smile
Vasta

Ma hakkasin ise ka seda kahtlustama, kui olin juba posti teele saatnud.

Omal on viimaselajal olnud sundolukordlik kokkupuude selle masinaga millest räägitakse teemas http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=1315&pid=390572#pid390572. Õigemini selle eelkäijaga. Ja nagu sealgi teemas, siis olen täiesti nõus, et ega ühefaasilise trafoga keevitamisel peab olema tunne hea, siis keevitab küll. Või noh, paigaldab mustikaid materjali külge. Smile
Kui suudad metallisula jälgida, siis saab hakkama ka enamvähem tulemusega. Serdieksamile selle masinaga ei soovita minna. Sinna ei soovitata isegi suuremate 3f 280A(tegelikult, kui kõik asjad väga korras on, siis olen visuaal eksamilt sellega läbi läinudSmile . läbivalgustust seekord ei olnud plaaniski) ja selliste tilwinitega.

Sellel odavaotsa masinal on üks omapärane häda. Et hinda alla saada on tema trafo tehtud alumiiniumist. Trafo otste külge on pandud edasised juhtmed mingi napaka klemmi abil, mille vahele siis on klemmi survega ühendust andev alumiinium traat. Seesama ühendus tuleb korralikuks teha. Saab Tulemuse palju palju paremaks. See häda küll uuestpeast ei pruugi ilmneda, aga aasta paaripärast võib ta täitsa olemas olla. Sinna ühendusse hakkab niigi vähest voolu kaotsi minema ja ei ole sedagi "võimekust" enam.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Seda pmkaubamaja oma ma olen ka silmanud, aga hetkel on laost otsas see masin. Kas kokkupuude on olnud pigem positiivne või negatiivne?
Välimuselt peaaegu sarnane masin Bavaria nimega ka täitsa turul olemas-ei teagi kas sama sisu aga teine nimi lihtsalt. http://kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/metallitootlemismasinad-ja-seadmed/inverterkeevitus-mig-mma-250/search.mec?pob_post_id=63602444&pob_action=show_post&pob_cat_id=10794&pob_browser_offset=175&pob_view_language_id=et&pob_page_index=7&pob_page_size=25&search_evt=onsearch&search_O_string=keevitus
Vasta

(18-03-2016, 09:47 AM)Provoker23 Kirjutas:  Seda pmkaubamaja oma ma olen ka silmanud, aga hetkel on laost otsas see masin. Kas kokkupuude on olnud pigem positiivne või negatiivne?
Välimuselt peaaegu sarnane masin Bavaria nimega ka täitsa turul olemas-ei teagi kas sama sisu aga teine nimi lihtsalt. http://kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/metallitootlemismasinad-ja-seadmed/inverterkeevitus-mig-mma-250/search.mec?pob_post_id=63602444&pob_action=show_post&pob_cat_id=10794&pob_browser_offset=175&pob_view_language_id=et&pob_page_index=7&pob_page_size=25&search_evt=onsearch&search_O_string=keevitus

Hiljuti ostsin PMkaubamajast, praeguseks  omajagu näpitud ja ilusti peab ennast üleval.
Vasta

Kui paksu materjali üldse traadiga on mõistlik keevitada? Ja kui paksu materjalini selline masin küündiks? http://antehnika.eu/toode/239/inverter-p...165i-iskra
Vasta

Üle viie läheb keeruliseks.

Kui oskad altüles, siis saab lasta üsna paksu. Ka sellist 10mm täitsa vabalt. Eeldab mitu läbimit ja aega läheb palju.
Viiese materjale põkkliite tegemine alt üles on kusagil meeter poolteist tunnis. Paksemaga ei ole aega võtnud ja viiese puhul On vaja teha kaks läbimit. Seda siis kui ise käiad relakaga faasi. Kui saad juba faasitud materjali, saad aega kõvasti kokku hoida. Kui faasida ei viitsi, siis tuleb kahe materjali vahele jätta suurem vahe ja saab ka läbikeevise tehtud(mitte küll nii hea).
Kui vahet ei jäta, siis ei keevita läbi. Õhukese materjali puhul muidugi ei ole vaja faasida ega vahesi jätta. Ja kui voolu palju, siis võib kah ilma vahedeta saada hea tulemuse.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

See küsimus, et kui paksu üldse mõistlik, läks meelest.

10-25mm oli tehases tavaline. Esines ka 40mm.
8mm oli ikka täitsa plekk.
Sealsed aparadid olid sellised 600A pluss/miinus 200A.
Väiksemaid oli ka muidugi.
Paksemate materjalide(sõltus nõuetest) puhul tuli teha, sõltumata masina võimusest, mitme läbimiga. Termika teema oli seal oluline.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Kui nüüd rahanumber välja jätta, siis kas Telwin oleks suht kindlapeale minek? https://www.meistrimees.com/tooted/keevi...-e-telwin/

See üks odavamaid mis leidsin
Vasta

Sellisega on see http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=36861&pid=374806#pid374806 valmis tehtud.  Smile

Raskemates kohtades pakkus puhkepause termokaitse rakendumise tõttu. Keevitamisel peab olema kõri võimalikult ilma järsemate jõnksudetta. Traadi ajam on üheratta veoline ja see ei suuda palju kurve võtta. 6mm materjali juures tõin kodust elektroodi keevituse.
Kõri on lühike. Pikemat ilmselt ei saa ka panna. Tal see ajam ei veaks siis enam üldse välja. Mootor on tal selline pöidla suurune.
Massi kaabli vahetaks küll ära. On väga peenike. Võimalik samas, et on arvestatud massi kaabli voolu kaoga ja ülekuumenemiskaitse rakendub veelgi kergemalt kui vahetada jämedama vastu.
Plekitöö juures käib küll. Elustan üht Dnepri korvi sellega praegu.

Jookseb suht talutavalt ühe faasise kohta. Tal on pandud peale jõutrafot ka üks paispool ja see ilmselgelt silub palju ära. Kolmefaasised ja inverterid on muidugi siledamad.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne