uuemate kaubikute kogemused

(10-05-2023, 10:38 AM)Jansa Kirjutas:  Lödi vedrustus, kõigub nagu tramm. Maanteel ikka juhid kogu aeg. Rekkad, külgtuul, vastutuul, kõik mõjutavad. Eelkäija, see kiilja ninaga, sõitis muideks tohutult paremini.
Sa mõtled seda pilli? Sinu omaga olen vähem sõitnud (rohkem keskel istmel õlle käes Big Grin ) aga vanemaga omajagu ja see on tõesti hea kiire ja hea juhitavusega apastraat! Ja sellest veel eelmine ka, kui oli hea mootoriga isend. Istmetega on ka alati "koormatud" ehk tühja kerge kaubikukuudi hüplemist ka pole. ksf!Alwarol oli ka selline ja too on päris omajagu radasid kontrollinud, päris hea busssilaadne tegelikult. Ainus ongi jälle suuremas linnas kohmakus! Aga kui see pole probleem ja mingit ultramoodi ei taha, siis julgeks ise ka pigem eelmist mudelit aga vähesõitnud, odavamat ja korralikku soovitada! Too 120kW on nii kiire pill et sellega vihastad linnavahel arbuusi- ja bemmimehi Wink Ta on äkki isegi kiirem kui sama ajastu 3-liitrine 130kW suurem vend!
Vasta

Üks asi tuli veel meelde.
See ad-blue paak läks katki. Iseenesest (:
Kuigi garantii oli läbi, siis hea tahte märgiks vms maksis esindus oma sõnul arvest ise 90% kinni Big Grin

Katkiminek väljendub siis selles, et pragu tuleb sisse, paak ei pea enam vajalikku rõhku ja auto hakkab ähvardama lõpliku seismajäämisega xxx km pärast.
Kuniks varuosa tuli, käisin töökojas nullimas seda teadet.
Vasta

(10-05-2023, 12:01 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-05-2023, 10:38 AM)Jansa Kirjutas:  Lödi vedrustus, kõigub nagu tramm. Maanteel ikka juhid kogu aeg. Rekkad, külgtuul, vastutuul, kõik mõjutavad. Eelkäija, see kiilja ninaga, sõitis muideks tohutult paremini.
Sa mõtled seda pilli? 
Seda mõtlen jah. Kui peaks valima, võtaks selle.
See on nats madalam ka, sisse-välja käimine oli hõlpsam. Rohkem nagu mahtunikas.

Samas päris nii ei saa ka öelda, et vana oli igas mõttes parem. Näiteks need 'kergelt eemaldatavad istmed' olid küll kõike muud kui kergelt eemaldatavad. Igavesed rasked jurakad ja paras n_ss paika saada, eriti pimedal ajal. Regullida ka ei andnud (vb mõnel versioonil andis ka, mul polnud kõige-kõigem).

Ja too vebasto värk oli kruvitud lahtiselt põhja alla, vasaku esiratta taha. Ilma mingite kateteta. Seal neid torukesi ja radikaid ikka vahetati.

Aga sõitis küll väga hästi.
Vasta

(10-05-2023, 12:20 PM)Jansa Kirjutas:  
(10-05-2023, 12:01 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-05-2023, 10:38 AM)Jansa Kirjutas:  Lödi vedrustus, kõigub nagu tramm. Maanteel ikka juhid kogu aeg. Rekkad, külgtuul, vastutuul, kõik mõjutavad. Eelkäija, see kiilja ninaga, sõitis muideks tohutult paremini.
Sa mõtled seda pilli? 
Seda mõtlen jah. Kui peaks valima, võtaks selle.
See on nats madalam ka, sisse-välja käimine oli hõlpsam. Rohkem nagu mahtunikas.

Samas päris nii ei saa ka öelda, et vana oli igas mõttes parem. Näiteks need 'kergelt eemaldatavad istmed' olid küll kõike muud kui kergelt eemaldatavad. Igavesed rasked jurakad ja paras n_ss paika saada, eriti pimedal ajal. Regullida ka ei andnud (vb mõnel versioonil andis ka, mul polnud kõige-kõigem).

Ja too vebasto värk oli kruvitud lahtiselt põhja alla, vasaku esiratta taha. Ilma mingite kateteta. Seal neid torukesi ja radikaid ikka vahetati.

Aga sõitis küll väga hästi.

Ma olen olnud (õnnkes) vaid tarbija osas aga üks asi meenus küll just istmete ja lükanduksega Scudol (Itaalia Auto ajal): nad on ise päris laiad autod ja kui mingi spetsialist sulle küljealla pargib, ei saa kohe kuidagi üüratutest ja paksudest esiustest sisse! Siis avastasin lükandukse ja 2-istmelise esiotsaga versiooni ahvimõnu! Ennast määrimata, liigendnoaks kokku lappimata ja naabrite külgi mõlkimata saab ka sisse! Olnuks vee lka nupuvajutusega Big Grin 
Pikal pingil on omad võlud just puhta kaubikuna aga ise eelistaks ikkagi Inimese versiooni kui niigi pereautost jutt Big Grin Ma pole kunagi mitte ühte istutavat pikka kundepinki kaubikutel isegi lähedalt näinud... USA-raua esidiivanid on teine teema.
Ehk ka see esiistmete lahendus tasub läbi mõelda! Pikas kasutuses pikkadel maanteereisidel saab kunde ka jube lihtsalt taga midagi toomas käia või tittesid kantseldama minna! Ei tohi aga me ju teeme seda Wink
Vasta

Jah, ees peaks kindlasti kaks üksikut olema.
Ma tagumistest rääkisin, neid saab jah idee kohaselt vastavalt vajadusele välja võtta, aga tollel vanemal kerel käis see räige pingutusega. Ja ÜV jaoks peavad ikka kõik sees olema :)
Vasta

(10-05-2023, 12:20 PM)Jansa Kirjutas:  
(10-05-2023, 12:01 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Sa mõtled seda pilli? 
Seda mõtlen jah. Kui peaks valima, võtaks selle.
See on nats madalam ka, sisse-välja käimine oli hõlpsam. Rohkem nagu mahtunikas.

Samas päris nii ei saa ka öelda, et vana oli igas mõttes parem. Näiteks need 'kergelt eemaldatavad istmed' olid küll kõike muud kui kergelt eemaldatavad. Igavesed rasked jurakad ja paras n_ss paika saada, eriti pimedal ajal. Regullida ka ei andnud (vb mõnel versioonil andis ka, mul polnud kõige-kõigem).

Ja too vebasto värk oli kruvitud lahtiselt põhja alla, vasaku esiratta taha. Ilma mingite kateteta. Seal neid torukesi ja radikaid ikka vahetati.

Aga sõitis küll väga hästi.
Omasin samasugust Fiati märgi all. Ühinen kõigi Jansa kommentaaridega. Lisan veel elektrilise roolivõimendi juhtme mis ka rattakoopas ära mädanes.
Vasta

(10-05-2023, 13:04 PM)Jansa Kirjutas:  Jah, ees peaks kindlasti kaks üksikut olema.
Ma tagumistest rääkisin, neid saab jah idee kohaselt vastavalt vajadusele välja võtta, aga tollel vanemal kerel käis see räige pingutusega. Ja ÜV jaoks peavad ikka kõik sees olema Smile
Vanemal võisid kehvemini käia aga istmed ise olid kordades paremad kui uuemal! Vähemalt mina olen vaid sellistega saanud sõita kus iga seljatugi on ka eraldi regullitav, neid eelmise kere taga pikkade pinkidega õnnetusi polegi ette sattunud. Uued on aga peale selle VIPi kõik istmeikaldused, see siin veel ka ees pargipungiga! Vähemalt nii on silmeette jäänud? Pereautona ma sellisest hoiaks küll eemale, kui just 50% hinnaalandusega ei saaks... See ongi liinibuss! 

Tolle ukseesise peab saama käbiniema juurde saata, ideaalis kõiki seljatugesid regullida ja vajadusel lauaks teha, ees 2 Inimese tooli ja hakkabki looma Wink Kas nüüd ka juhipoolne lükanduks on möödapääsmatult primaarne, tittedega toimetades pigm mitte aga paha ta ka pole. Aga need versioonid on juba järgmine tase ka hinnalt. Aga toole saab koju jätta või üldse 4 eraldi tooliga pilli koostada ja siis mänguasjadele "üüratu" ruumi tekitada! Ja see siis peaks olema 37K eest NOORE aktiivse lastega pere auto hinnaklass???
Vasta

(10-05-2023, 13:09 PM)taxopets Kirjutas:  
(10-05-2023, 12:20 PM)Jansa Kirjutas:  
(10-05-2023, 12:01 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Sa mõtled seda pilli? 
Seda mõtlen jah. Kui peaks valima, võtaks selle.
See on nats madalam ka, sisse-välja käimine oli hõlpsam. Rohkem nagu mahtunikas.

Samas päris nii ei saa ka öelda, et vana oli igas mõttes parem. Näiteks need 'kergelt eemaldatavad istmed' olid küll kõike muud kui kergelt eemaldatavad. Igavesed rasked jurakad ja paras n_ss paika saada, eriti pimedal ajal. Regullida ka ei andnud (vb mõnel versioonil andis ka, mul polnud kõige-kõigem).

Ja too vebasto värk oli kruvitud lahtiselt põhja alla, vasaku esiratta taha. Ilma mingite kateteta. Seal neid torukesi ja radikaid ikka vahetati.

Aga sõitis küll väga hästi.
Omasin samasugust Fiati märgi all. Ühinen kõigi Jansa kommentaaridega. Lisan veel elektrilise roolivõimendi juhtme mis ka rattakoopas ära mädanes.
Jaa, sel vanal oli üks tore leiutis veel, nüüd meenub.
Aku oli kõrvalistuja jalge all kastis. Ja seal kastis oli ka üks plokk kaitsmeid.
Ei läinud mitut niisket hooaega, kui kogu see kupatus seal roheline oli ja välja tuli vahetada.

Ütleme nii, et kuivades, päikselistes, tolmuvabades keskkondades võiks need bussid põlvest põlve kesta. Kreeka, Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa lõunapoolsem ots Big Grin
Mujal aga pingutatakse garantii/liisingu lõpuni, diilerid hoiavad pöidlaid peos ja hinge kinni.
Vasta

See teema sai minu poolt kunagi tehtud just selleks, et leida omale uuem ja asjalik kaubik. 
Saigi leitud ja õnnelikult kasutatud. Äkki aitab nüüd kedagi veel kes leiaks sama  Toungue
Nüüd tegelikult on see minu leitud kaubik seisnud juba mõne kuu aia ääres ja ootab oma saatust. 
pole jõudnud isegi korralikult ära koristada veel.
Sest sai kõrvale võetud uuem ja noorem vend ning sellega kohe uuesti tööle.
Muidu siin ei pakukski aga kaubik natuke erilisem ja oleks väga hea toorik nt. matkabussi ehitamiseks.
Saab püsti sees jalutada, jagub ruumi magada ja elada ning bussil on jõudu kogu koormaga ka kõrgemale mäkke ronida.
Täna paberites 3 kohaline aga reaalselt on 2 kohaline (2ne iste kaasa)
Täna hetkel on sisustatud kui töömehe kaubik koos sahtlite ja riiulitega, nn. liikuv töökoda.
Töörista akude laadimiseks on Inverter sees.

Mõtlesin ise erinevaid plaane aga noh reaalsusel on piirid ja mõistus keelas.
Lihtsalt omal on projekte liiga palju käes ja pooleli. 

Ehk siis 2011 a. Ford Transit, pikk ja kõrge, mootoriks 5 silindriline 3,2L ja 147 kw 
tagavedu ja 6k. manual kast. Tehnika on kõik tavalisest 2,4 transitist oluliselt tummisem.
Nagu ka siin kajastatud kunagi siis sai mootoris kolvid kunagi katki lastud ja seejärel korralikult uuesti mootor ära tehtud.
Puuritud, uued kolvid, korralikult puhastatud ja pestud, kõik mis oli kulunud sai asendatud ja korrektselt kokku lapitud, 
küttesüsteem läbi pestud, pumba remont, uued pihustid jms. Ehk sai tehtud korralikult ja omale.
Mootor siiani eeskujulik ja üldse tehniliselt väga heas korras.
Mis mureks ? kere tahaks natuke siit sealt lappida - üldse mitte palju ja mitte nii jube.
Värv on pleekinud ja noh üldiselt on asi kasutatud. Meie jaoks asi natuke vananes ja tekis "vajadus" uueneda.
Komplekt kasutatud esitulesid ja stangeplastik kaasa viimane erineb samuti väiksematest transititest
Ühed pihustid olid ka riiulis aga nende ajalugu ei mäleta miks


Seega kui on huvilisi - tugev raam, kange mootor kast ja sillad.
Väike kere kohendus siin ja seal kergelt värvida või üle kleepida ja asja jägub veel küll.
Matkabussiks või transpordiks ehk töömehekaubikuks.

Kogu saadav tulu läheks ka siin kajastatud teise ja vanema tehnika sisse.

Ärme siin tehingust rohkem aruta ja kõik selleteemaline käiks läbi personaalse suhtlemise.
saab foorumisõnumi saata või helistada nr. leiab profiilist.

Teemakohaselt siis kogemus oli hea ja oleks jätkanud samasugusega kui oleks olnud uuem selline saadaval. 
Mõne erineva Transitiga on saadud aegade jooksul liigelda ja noh seni parim sõidukogemus ja üldse.
Täna selle asendusena kasutatav uuem Transiti generatsioon (2019) oma õnnetu 2L mootoriga ja 96 kw kuidagi ei konkureeri.
Aga pole midagi teha õppisime ringi oma sõidustiili ja saame hakkama. Alates kohalt startimisega kuni pööramiseni on uuemal asi kehvem.
Aga lohutuseks võin öelda, et on hullemaid.
Vasta

Kas keegi oskaks-viitsiks kiirelt mulle seletada, MB Sprinter T1N facelifti-järgsel mudelil on kolm erinevat mootorit koodiga OM611, nende võimsused on 60kW, 80kW ja 95kW. Aga kuidas ühest teine saada (ehk siis 60->95 loomulikult), sest mootorite metallosa oleks ju nagu üsna sarnane? Olen küll netis kaevanud nii et seda nägu, aga tundub, et see pole teabmis populaarne modifikatsioon - üks väidab, et pääseb lihtsalt mootorijuhtimise programmi ülekirjutamisega, teine teises skaala otsas, et vaja on doonormootorit koos juhtmestikuga kuni süütelukuni välja, sest immobilisaatorit pole nii lihtne "kodeerida", midaiganes see siis täpselt tähendab. Ja kui doonor, siis kas see peaks mõistliku vaevaga pääsemiseks ikka pigem bussilt pärinema või sobivad sõiduautomootorid ka?

Vabandust, kui loll küsimus, anoh mis puudutab diisleid ja Mercedest üldiselt, siis ma olen täiesti nulltasemel võhik Smile Kaubikutest keegi nagu väga ei kirjuta ka projektipäevikuid jms nagu sõiduautodest, kupatatakse lihtsalt kuni sõidab ja siis kokkuostu.

Probleemi taust on selles, et näen juba mitmendat korda müügil sellist keret, mis mulle väga hästi sobiks, aga selle jabura 60kW mootoriga - tekkis mõte, et kui raske see saab olla Big Grin
Vasta

Ma arvan, et küsi mõnest chipimisega tegelevast butiigist. Kiire google näitas, et antud mootorile pakutakse päris mitut chip faili, järelikult võiks sellest piisata.
Vasta

kas raud on kõik päriselt päris sama ?
ma mõtlen nt. turbo ? võimalik et ka nt. pihustid ?

aga omal sai kunagi transitiga tehtud mootor elavamaks sellises kohas nagu

https://esracing.ee/

muidugi see oli aastaid tagasi, kuidas täna, ei tea
aga selliseid tegijaid on veel  näiteks VKM motors jms.

kui iveco dailyt sai soetatud siis oli ka 3 erinevat mootorit pakkumises 
aga seal oli suuremate, mis olid vist 180 ja 210 hp vahel turbode erinevus, näitaks kas 1 või 2 turbot
väiksemate vahe vist oli ainult programmis või oli vahe ka selles ühes turbos mis peal oli ei mäletagi

kokkuvõtteks soovitus küsi otse tegijate käest nt. need samad ES racing või VKM motors või ....
Vasta

Manuaal, Robot või Atm? Mis piirkonda toodetud?
Soome?
Vasta

Jah no sellise üldinfoga ma olen ikka kursis, et kus firmades chipitakse jne. Mõtlesin just mersuspetsiifiliselt, et needsamad mootorid on ju sõidukatel ka kasutuses, äkki keegi juba teab, on teinud või vastupidi tegemata jätnud jne. Iseenesest ilmselt ei ole ka suur probleem kuskilt doonormootor leida, aga minus tekitab ärevust kõik, mis puudutab igasugu kodeerimisi ja immobilisaatoreid jms - kui mõnede markide puhul on vastav aparatuur igas kuurialuses töökojas olemas, millega kaelkirjakule elevandi lont külge kodeerida, siis MB puhul on sellega vist keerukam? Või on see näiv keerukus puhtalt selles, et ma loen USA foorumeid ja seal pole MB (Dodge nime all) nii populaarne kui meil?

Oleks kuut juba hoovis, siis muidugi kirjutaks kohe VKM-i, a hetkel ma tahaks pigem maailmavaateliselt aru saada, kas see projekt on midagi sellist, millega tahaks tegeleda.

(11-01-2024, 10:42 AM)hobiautod Kirjutas:  Manuaal, Robot või Atm? Mis piirkonda toodetud?
Soome?
Robot ja Saksamaalt on toodud, ju siis sinna ka toodetud?
Vasta

(11-01-2024, 10:36 AM)MeelisV Kirjutas:  kas raud on kõik päriselt päris sama ?
ma mõtlen nt. turbo ? võimalik et ka nt. pihustid ?

Üsna tõenäoliselt raud ei ole 1:1 sama mootori lisaseadmeid silmas pidades. Endal on üks vana crafter. Neid on samuti mitut varianti 60 või 65kw; 80kw; 100kw ja 120kw. Omal 100kw versioon. Alguses sai samuti uuritud selle mõttega, et kui saaks sellest lihtsa vaevaga tehase 120kw. Aga igasugused gaaside jahutuse lahendused jms oli juba peale vaadates erinevad. Ilmselt on ka turbo erinev, äkki pihustid jne. On siiani 100kw.
Proovi erinevate koodidega mootorite sõlmede pilte ning varuosakoode võrrelda näiteks siit https://mercedes.7zap.com/en/eu/fg/utility/
Vasta

Oh jess, sellist kataloogi mul oligi vaja, tänan!
Vasta

Puutusin kokku koostööpartneri töötajatele ostetud vileuue Lord Transit Customiga. Kuut ja tagauksed on selline sült, et kui proovida sulgeda ainult ühte ust, siis käib katuseleronimise redel vastu katuseraami. Kui eelnevalt teise poole uks kinni panna, muutub geomeetria sedapalju, et redeli ja raami vahele jääb täiesti viisakas varu. Jutt ei käi siinkohal uste omavahelise tihendi mõjust vms. Ei, diagonaalid muutuvad. Lisaks siis veel see esmasuletav uks lukustub vaid ülemisest punktist. Alumine lukk ei luba end ka vägisi ega kavalusega lukustada. Totaalne flööt. Totaalne Türgi flööt.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Hei!
Küsimus targematele inimestele seoses ühe 2003a Fiat Ducato remontimisega. Pakutakse naturaalmajanduse korras säärast töömasinat 81kW mootoriga mis vajab karpide taastamist, raami talaotste keevitamist ja põhjaaluse lappimist. Nagu ma lugenud olen siis see on selle masinaga kaasas käiv viga ning seisundis polnud midagi eriti üllatavat. Hiljuti käisin kõhualusega tutvumas. Lisaks vajavad korrastamist tagumised uksed mis olevat ära vajunud. Ilmselt on asi vigastes hingedes. Mõtlikuks teeb selle pakkumise juures mind see, et kohe kohe vajab sidur remonti. Selle ettevõtmise töömahukusest ning maksumusest puudub mul igasugune ettekujutus. Samuti on midagi viga tagasillas. Tagumised amordid kanged ja vajavad ilmselt vahetust. Mootori kohalt pidi masin olema igiliikur ning hooldust ei vaja. Kuni vigade jutt käis põhja keevitamisest olin tehingust vägagi huvitatud, sest säärast masinat oleks elamisse tarvis. Tegemist pika ja kõrge mudeliga (pikkus on 5,5m ja kõrgus 2,5m) kuid nüüd tekitabki mõttekoha see sidurihäda ning vigane tagasild ja tagumised uksed. Samuti keskkohast läbi olevad karbid. Keevitamine-värvimine ei tohiks eriti keeruline olla, sest on olemas kõik vahendid selle teostamiseks. Kahtlema paneb pigem see, et kui suur võiks olla säärase bussi turuväärtus peale remonti? Või mis hinnaklassi säärased poolpidused masinad kuuluvad? Ehk mõni asjaga tegelenud inimene teab soovitada, kas visata see plaan peast välja või tasub see ajaviiteks nokitsemist?
 Ülevaatus kehtib veel aastajagu ning masinal on peal korralik uus aku. Kui olen nõu küsinud tavakodanikelt siis hakatakse juba selle peale käte-jalgadega vehkima kui kuuldakse, et karbid vajavad keevitamist. Kaine mõistus ütleb, et see on ju kättevõtmise asi. Sugulase käest oleks võimalik laenata mingisugust laserpuhastusaparaati, sellega saaks ka põhjaaluse haljaks teha. Muidu oleks raamiotsasid tõesti üsna tülikas rellakaga töödelda, et asi keevitamiseks puhastada.
Vasta

Pane numbrid paberile mis summad igal juhul pead välja käima, mis oleks max. väljaminek ja ilmselt saad aru, et mõistlikum oleks korralik asi turult ligi võtta (mitte antud mark vaid kaubik üldisemalt). Tagasillal midagi viga - ilmselt peab lammarist teise silla sebima (kui neid üldse võtta on - erinevatel keredel ja mootoritel tavaliselt ka erinevad sillad).
Eks sõltubki millega ise hakkama saada ja millega mitte.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Selle Fiati väärtus hetkel on max 2 kordne vanarauahind.
Kui vajaminev töö arvutada rahaks siis ei tasu ära, osta parem korralik.

Kui tööd meeldib teha või teed kõik üle "istmiku" siis vist tasub võtta. 
Kindlasti arvesta sellega, et tuleb mingi üllatus ja said omale labidakuuri hea hinnaga.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne