milline auto võtab kõige vähem kütust???????
#21

Ei, me naabrimehega ise väga tihti koos kulgeme ja pikki vahemaid, ja see ongi nii. Ei teagi, palju sel masinal tehasenorm on, aga usun, et 1,6 mikromootori korral pole ta kindlasti üle 5 l. Masinat korras hoides ja teatava sõidumaneeriga venitab 4l/100km kohta küll ära. Seega pole tegemist jutuga või ühe otsaga, vaid pikemaajalise keskmisega.


Jesper Kirjutas:Ma lihtsalt ääremärkusena mainiks, et rusikareeglina tuleb naabrimehe kütusekulu võrdlemiseks tehase tehniliste andmete kütusekuluga esimene sõltuvalt olukorrast korrutada koefitsendiga 1,5-3. Naabrimehe jutu järgi kulu on tavaliselt rekord, mis on saavutatud maanteesõiduga üks kord, kütusekogus on mõõdetud enam-vähem liitri-paari täpsusega, vahemaa on mõõdetud auto spidomeetriga ning kulu arvutamisel on peast arvutamise lihtsustamiseks numbrid mõnuga soodsamas suunas ümardatud.

Tehase kulu arvutamiseks on kindlad normid ja standardid, näiteks see Priuse kulu sisaldab endas nii maantee- kui linnasõitu ja on mõõdetud mõnevõrra täpsemate vahenditega kui bensutankur ja spidomeeter.

Ei näita kellelegi näpuga, aga lihtsalt manitsen mõistlikkusele. Ükski \"vana ja roostetanud\" Passat ei saavuta nn. \"eurometoodika\" järgi kütusekulu 4,5 liitrit sajale, kuna nad ei saavutanud seda ka uuena. Selleks, et võrrelda mõõtmistulemusi, tuleks arvule lisada ka mõõtmismetoodika kirjeldus. Näiteks rekka järel sõites on võimalik ilmselt suvalise autoga 3l/100km sõita.
Vasta
#22

Daihatsu charade-kolmepütane väike diisel:ja unustadki ära millal viimati tankimas sai käidud Smile.Ja edasi liigub see pliu ka korralikult ning parkimisega ei tohiks probleeme tekkida.Mugavust ja ökonoomsust reeglina korraga ei saa,aga see juba minu isiklik arusaam.

Lugupidamisega Lune
Vasta
#23

kadimel112 Kirjutas:Suured tänud Teile kõigile mida ma soovin ok korralik auto, mittemingi jama vana parsa, nii et rahas pole ka küsimus et velo osta aga lihtsalt tahaks ökonoomsemat autot, mis mugav kui on laps väike. Algul mõtlsesin picassot aga see võtab palju kütust arvan, üldse vist hea teie pakututest kinni haarata ja siis otsustada
Tänan veelkord kõigile!
kadi

Picasso 2.0 HDI ei võta teps mitte palju kütust. Reaalne kogemus näitab, et pikaajaline keskmine tingimustel linn+maa+talv+suvi+konditsioneer on 6,5L/100km.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne