Masinate väärkohtlemisest
#21

(22-05-2015, 19:58 PM)nootsii Kirjutas:  On lihtsalt üks sort inimesi kes ei tohiks üldse mingi tehnikaga tegemist teha, omalgi üks siuke pereringis.

Täpselt nii ongi! Mul ka üks selline.
Lollikindlaid asju ei ole olemas, sest lollid on äärmiselt leidlikud ja leiavad mooduse kuidas tehnikast jagu saada! Big Grin
Vasta
#22

hektar ma arvan 5 tunniga tehtud
Mul oli niidetavat pinda umbes poole ha jagu ja läks koos nikerdamisega 2.5 -3 tundi.  masin oli 53cm lai nii 50+ cm ka niidulaius ei mingit "ülekatet"
Vasta
#23

(22-05-2015, 21:34 PM)Raudpats Kirjutas:  
(22-05-2015, 21:07 PM)umm Kirjutas:  Kaua seda "rohkem kui hektarit" käsiniidukiga nühitakse? Enne uue nädala algust jõuab ikka ringi peale?

hektar on 100x100 meetrit, aega pole mõõtnud aga ma arvan, et paari tunniga peaks küll nühitud saama. Ega see palgatöö ei ole, et peab  pikalt venitama.

Tule nüüd maapeale tagasi ja kalkuleeri uuesti. Miski ei klapi siin!
Vasta
#24

(22-05-2015, 22:04 PM)diesel Kirjutas:  
(22-05-2015, 21:34 PM)Raudpats Kirjutas:  hektar on 100x100 meetrit, aega pole mõõtnud aga ma arvan, et paari tunniga peaks küll nühitud saama. Ega see palgatöö ei ole, et peab  pikalt venitama.

... lühidalt. keskmine muruniiduk vast nii poole meetrine. väike ülekate ka, niidab korraga ütleme 40 senti. seega peaks minu tagasihoidlike matemaatiliste võimete järgi tulema 25 versta kõndimist. ma pole mõõtnud niitmisel liikumiskiirust aga kiirkõnniga just tegu pole. vast siis mingi kaks ja pool versta tunnis, ehk siis hektarile läeks sel juhul justkui 10 tundi pidevat astumist.
parandage mind, kui ma väga võssa panen.
ei paranda, arvan et sa ei pane võssa. Mul kokku ca 2 ha niidetavat ala, sellest nii 1 ha endine karjamaa, mida saab suht muretult niita trakatsi 120 cm niidukiga (pole puude all ja põõsaste vahel manööverdamist, ainlt äkilised kallakud segavad) aga aega kulub ikka mitu tundi selle hektari nühkimiseks, käsiniidukiga sureks enne ära.
Vasta
#25

Viiekümnesentimeetriseid ribasid on 200 tükki, igaüks sada meetrit pikk. Siit saame 20 kilomeetrit käimist. Jalakäija kiirus on 5 kilomeetrit tunnis, niites vähem, seega 4+ tundi ilma põõsasteta maastikul.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#26

Ka mul on kokkupuude B&S mootoriga. Läksin aega teenima ja nii ema niitis see 11 nädalat, õli muidugi keegi ei kontrollinud ja juurde pannud. Kui mina puhkusele sain ja niitma hakkasin ei suutnud samuti mingit märki vardale saada. Peale seda põletab masin õli ikka vihaselt, kõik mis on max-min vahemikus üle 1/3 põletatakse tunnise niitmisega ära (viimane 1/3 püsib sees vähe paremini). Küünla eluiga on üks hooaeg, siis on täiesti triiki soga täis.
Masin on nüüdseks sellisena juba viis hooaega töötanud (nüüd algas kuues) ja seni mingit muud märki pole, et ära väsida võiks.
Vasta
#27

Ei lähe küll muruniitmisega kokku, aga mõned aastad tagasi sai 200cc 4t vesijahutusega hiina atvga päris pikka aega ilma õlita sõidetud. Kett oli karteri natuke katki järanud ja õli jooksis välja. Mootor käib veel siiamaani täitsa hästi, mingeid probleeme ei esine. See on lihtsalt ulmeline, kuidas see mootor on vastu pidanud- enne mind sõitis 100kg mees sellega krossirajal, kus sai korralikult piina. Ka ise olen sellel korralikult pähe andnud, pigem andis midagi raamiosas järgi, kui mootoris. Viimasel ajal ei taha ainult enam käigud hästi sees püsida, kuid teine mootor ootab juba garaazinurgas.
Vasta
#28

(22-05-2015, 21:42 PM)Daff Kirjutas:  See B&S on üks arusaamatu mootor....

Kinnitan Cool

Äratapmiseks peab ilmselt ilma õlita pikemalt töötama.
Vasta
#29

masinate väärkohtlemise alla läheb ka sellise käsiniiduki kasutamine hektari ja rohkema peal olenemata hooldusest ja õlist
lisaks on see ka operaatori väärkohtlemine.
puhas traktori mängumaa
Vasta
#30

(22-05-2015, 22:42 PM)t4rio Kirjutas:  Ei lähe küll muruniitmisega kokku, aga mõned aastad tagasi sai 200cc 4t vesijahutusega hiina atvga päris pikka aega ilma õlita sõidetud........ 

Mul vend ehitas ise soiselt pinnaselt küttepuudepuude väljavedamiseks mingi kommejandi millele pandi peale  õhkjahutusega  hiinlane. Lifan 110 vist oli nimi. Et jõudu kätte saada ehitati meeletu ülekanne ja laiade omavalmistatud balloonidega tõi see masin  kõik puud soost välja. Kiirus otse loomulikult langes pea olematuks tänu ülekandele. Olematu kiiruse tõttu jäi olematuks ka mootorit jahutama pidav õhuvool. See aga ei seganud selle mootori tööd. Mul hakkas lausa halb kui ma nägin kuidas see mootor seal põles raamivahel ja kuidas teda piinati täispööretel. Kaks korda sulas karbussis või selle läheduses mingi tihend üles mis hiljem tehti mingist tulekindlamast materjalist ja anti tuld edasi. Nüüd on teda kõrvetatud juba neli kevadet aga mootor lõppemise märke veel ei näita.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#31

(23-05-2015, 18:42 PM)Daff Kirjutas:  
(22-05-2015, 22:42 PM)t4rio Kirjutas:  Ei lähe küll muruniitmisega kokku, aga mõned aastad tagasi sai 200cc 4t vesijahutusega hiina atvga päris pikka aega ilma õlita sõidetud........ 

Mul vend ehitas ise soiselt pinnaselt küttepuudepuude väljavedamiseks mingi kommejandi millele pandi peale  õhkjahutusega  hiinlane. Lifan 110 vist oli nimi. Et jõudu kätte saada ehitati meeletu ülekanne ja laiade omavalmistatud balloonidega tõi see masin  kõik puud soost välja. Kiirus otse loomulikult langes pea olematuks tänu ülekandele. Olematu kiiruse tõttu jäi olematuks ka mootorit jahutama pidav õhuvool. See aga ei seganud selle mootori tööd. Mul hakkas lausa halb kui ma nägin kuidas see mootor seal põles raamivahel ja kuidas teda piinati täispööretel. Kaks korda sulas karbussis või selle läheduses mingi tihend üles mis hiljem tehti mingist tulekindlamast materjalist ja anti tuld edasi. Nüüd on teda kõrvetatud juba neli kevadet aga mootor lõppemise märke veel ei näita.

Lifan on üldiselt hoopis teine kvaliteet kui tavaline hiinlane. Omal kodus sae peal lifan esiteks on need 50% kallimad kui tavalised hiinlased, käivituvad palju paremini kui tavaline hiinlane, ja elutähtsad osad vähemalt minu mootori puhul karbuss ja süütepool on kirjadega made in japan. Lifan toodab alates laeva mootoritest kuni muruniiduki/rolleri mootoriteni välja, pole lihtsalt üks pisike odavfirma...
Vasta
#32

(23-05-2015, 16:21 PM)MeelisV Kirjutas:  masinate väärkohtlemise alla läheb ka sellise käsiniiduki kasutamine hektari ja rohkema peal olenemata hooldusest ja õlist lisaks on see ka operaatori väärkohtlemine.
puhas traktori mängumaa
OT: Sajaga nõus, poolt ja kaas ka peale!!! Olles oma elus umbes samasuguse jamaga pikalt tegelenud ja tänaseks muruniidukiga Tallinnast Baikali äärde "jalutanud" selle ~ 1 Ha niitmisega, siis see on eelkõige iseenda väärkohtlemine! 
Mul läks täisniide koos nikerdamistega 8-9 tundi sõltuvalt muru kõrgusest ja absoluutse raudkindlusega saab öelda, et iga ruutmeetri niitmiseks tuleb läbida 3 meetrit, kui just tõesti ei niida absoluutselt siledat ja takistusevaba platsi 55+ cm laia isesõitjaga. Ka tagasisammud on sammud... Kui on nii suur ala, siis pane niitmise protsessile juurde ka päris pikad jalutuskäigud õlle järele, bensiini tooma, sööma jne, milleks ma mõõtsin omal tähtsate kohtade kauguse maja ukse eest agronoomiga ära. Avatud maasikul nagu maakodud tavaliselt on, et oska tegelikult ilma täpse mõõtmiseta isegi ette kujutada, kui suured meie "õued" on ja kui palju me tegelikult päevas seal maha tatsame! 
Seega ma julgen 20 aasta kogemuse pealt öelda, et ühe hektari käsiniidukiga niitmine tähendab 25-30 km käimist!!! Aastas tuli mul koos linnakodu õuega ~200 km niiduki taga käimist keskmiseks (algul oli vähem aga "ahnus" ajas ala muudkui suuremaks), 20 aastat teeb jämedalt 4000 kilti. See on tegelikult päris julm...

Maa-ameti kaardirakendus on kuradi lahe asi ja ma panin oma suvekodu maatüki linnakoju elik siis Nõmmele Rahumäe piirkonda ja püüdsin ka ilmakaarte ja kuju järgi asja võimalikult "õigeks" ajada, küll sõprade elamiste "pärast" on ta siin loode-kagu suunaline, maal tegelikkuses kirde-edela suunas.  Meie siis, nagu ka Noarootsis, üleval elik põhjapool ja meri oleks all lõunas.  Kohtunike pundist kaks majapidamist lisaks meile mahub siia sisse, lisaks veel ka Diner. Üks krunt ja sealne pidevalt kasutatav saun on meetrites otsejoones sama kaugel, kui maal on sauna ja grillimaja vahe aga linnas tuleb ju mööda tänavat minna; teine on aga ujumiskivide kaugusel, kuhu linnas satume ju ka "harva". Maal käid aga mõni päev selle 500 meetrit päevas ehk kilomeeter edasi-tagasi palju kordi... Linnas on värav ja postkast lähemal, kui maal kaev aga linnas on lehtede toomine "ettevõtmine", maal kaevust süüa tuua absoluutselt normaalne tegevus Wink Vabaduse pst on nagu rannavall kuhuni +30 cm veega meri ulatub... 

Ehk hektar (siin 6,5) on ikka sigasuur ja praegu saan ma aru, niites traktoriga, kui loll ma olin. Õnneks oli see nooruse lollus Big Grin Aga ma lohutan ennast sellega, et niitmisega tekib mingigi ilu ja päris ära raisatud elutunnid ja päevad see ikkagi pole. Küll aga võivad suurte magalate liftiga sõitjad kokku arvutada, kui palju mõttetuid tunde ja päevi nad ära raiskavad liftiga sõites ja seda oodates!!! Selline naljakas tehe: 30 sekundit ühe liftisõidu keskmine aeg teeb aasta peale 6 tundi, kui ainut tööle ja tagasi liikuda... Aga pigem on "keskmine" 45 sekundit ots ja seda tehakse aastas 500 korda ehk mõttetult on raisatud ära 12-13 tundi oma elust. Elad miskises lasnaka paneelikas 9.korrusel 45 aastat, oled minimaalselt kuu aega elust veetnud liftis! Minu arust on ka see väärkohtlemine Wink 
[Pilt: M%2525C3%2525A4eveeru%252520panduna%2525...5A4ele.png]
Vasta
#33

(23-05-2015, 16:21 PM)MeelisV Kirjutas:  masinate väärkohtlemise alla läheb ka sellise käsiniiduki kasutamine hektari ja rohkema peal olenemata hooldusest ja õlist
lisaks on see ka operaatori väärkohtlemine.
puhas traktori mängumaa
Operaatori väärkohtlemine on pepuli trakatsi seljas, ei mingit füüsilist pingutust. Õhtul maksab jõusaali pileti ja rassib seal õllekõhtu õhemaks. Vat see on väärkohtlus nii oma kehale kui rahakotile.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#34

(22-05-2015, 22:32 PM)Marko Kirjutas:  Viiekümnesentimeetriseid ribasid on 200 tükki, igaüks sada meetrit pikk. Siit saame 20 kilomeetrit käimist. Jalakäija kiirus on 5 kilomeetrit tunnis, niites vähem, seega 4+ tundi ilma põõsasteta maastikul.

5km/h on tegelikult ikka väga kiire kõnnak. Niiduki taga kõndimine, niidukit läbi rohu lükates,  võib olla keskmiselt pigem 2,5km/h, seega 8h kokku. Sellise aja puhul, ja kui ei ole tegemist just sporti harrastava masohhistiga, võib koos pausidega tulla kokku vabalt ka 10h niitmist. 

Kui siit edasi arvutada, siis mäletamist mööda võttis üks tavaline muruniiduk keskmiselt 0,8l tunnis umbes...natuke siia sinna ei ole tähtis. 8 tunniga kulutaks see ära siis 6,4 liitrit kütust, mis teeb 20 kilomeetri peale 32l/100. Säh sulle siis pisikesi öko mootoreid Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#35

Jajah, lisaks peab seda raibet veel lükkama ka Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

Nii umbes 20 aastat tagasi alustasin oma palgatöölise karjääri aednikuna/muruniitjana. Oli tol ajal Meil siin üks ärimees ( või noh, peaks vist ka praegu elus olema) kellel eramut ümbritses tagasihoidlikud 2 ha muruplatsi. Niita tuli seda kolm korda 2 nädala kohta, ehk siis iga 4-5 päeva tagant. Niidukiks oli meil 60 cm lai Husqvarna iselükatav niiduk, mis minu kolm suve töötas ikka lume minekust lume tulekuni pidevalt ( ja, et liialt teemast mööda ei oleks siis õli ei vahetatud kordagi, igal hommikul sai lihtsalt natuke juurde valatud ). Sellest 2 ha võis maha arvata ca 300 m2 sõiduteed ja muid radasid ning väike vee silmake. Umbes hektari jagu sellest alast oli täidetud puude, põõsaste, lillepeenarde ja muu mudruga, ühesõnaga nikerdamist oli omajagu. Reeglina jaotasime selle niitmise kahele päevale aga tihti tuli see töö ka ühe päevaga ära teha. 8 tunniga oli see vabalt tehtav.
Kui nüüd tagant järele arvutada siis sai noil aastail ikka päris arvestatav kogus kilomeetreid maha kõnnitud Smile . 
Vasta
#37

(26-05-2015, 23:52 PM)viplala Kirjutas:  Niiduki taga kõndimine, niidukit läbi rohu lükates,  võib olla keskmiselt pigem 2,5km/h, 
Kuna hiljuti sai erinevate (iseliikuvate)niidukitega silma nuumatud, siis kusagilt jäi meelde kiirus 3,7 km/h. See oli siis ühe kiirusega niiduk. 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#38

Ma ämma juures kunagi kus oli palju põüsaid ja värki niitsin 0,6 ha maad 51cm laiuse niidukiga 8 tundi jutti, siis oli kõik niidetud ja hõredamatel aladel sai ikka suht kiirelt liigutud. Ilma põõsastetta lappi niidab 1ha 8-10 tunniga vast. Aga kaalu probleeme ega muid füüsilisi hädasid polnud ja hea oli vahelduseks omi mõtteid mõelda klapid peas ja muruniidukit jalutades. Põõsaste vahel sai aga ökonoomsemalt trimmeriga...  
Vasta
#39

(20-05-2015, 20:41 PM)Daff Kirjutas:  Samas loodan et mlsluik ei pahanda,  et kaaperdasin temapoolt turule toodud väljendi " masina väärkohtlemine".

Ei pahanda, pigem vastupidi.. Wink Lisan isegi mõned lood ehk, esimene on siit samast foorumist juba kunagi läbi käinud.



(25-08-2013, 20:36 PM)mlsluik Kirjutas:  Tänase päeva põhjal võin omapoolt kinnitada Hado positiivset mõju mootorile, aasta alguses anti seda nö imelisandit proovida, ei oskand seda mujale kallata kui bagile. Sellel raipel on vana VW 1.3l bensukas, igavene raipe juba, korduvalt veeall käinud ja muidki ekstreemsuse läbi elanud. Külmalt pidev sinine taga ja põhjagaasiga must lont nagu diislil... reaalne  läbisõit ehk 900 000km. Mingit hooldust viimase 5-7a jooksul mootorile tehtud pole, kord õli vaid vahetatud. Ühesõnaga - ideaalne katsealune!

Hado kuuri tegin talvel, kevadel lisasin viimase protsu. Läbisõitu igatahes 1500km ei kogunenud, vaevalt 400km ehk. Heitgaase pole mõõtnud, silmajärgi läheb vast kamaziga samasse kategooriasse... Toungue
Mootor käivitub esimesest pöördest igas olukorras, seega kompressiooni veel jagub, viimati mõõtes jäid 8-10bar vahele. See selleks.

Täna siis keerasin atv nii nukralt sisse et polnud ühtegi tugipunkti ka lähedal, kuhu vintsi kinnitada. Sai toodud bagi mis pidi ankru ülesannet täitma. Metsas kulgedes aga keeras ühe oksa nii kenasti mootori vahele et õlifilter eemaldus mootorist. Kuna kaotada polnud midagi siis sellest suuremat numbrit ei teinud ja jätkasime teekonda, paar km oli veel sõita, siis tuksus mingi 15min kohapeal ja seejärel tagasi koju, ca 4km mööda metsa 1. ja 2. käiguga väga rasketes tingimustes. Pöörded tõusid mõnigates kohtades piirajasse, miskit välja ei viskand. Rõõmsalt koju jõudes tuli natuke pettuda, lootsin ikka kepsu täna ära näha. Ei miskit.
Igaks juhuks sai veel suund ühele suuremale kõrrepõllule võetud ja seal ca 30min kõvasti piitsa antud... ja vat EI JOOKSE KINNI!
Nukral meelel võtsime suuna koju ja kallasime õli sisse tagasi. Uus filter otsa ja manomeeter külge, soojalt õlirõhk 1.6bar..
Tuleb leppida sellega et bagi ei saa endale vist niipea uut mootorit...

Bagi sai lõpuks siiski uue mootori kui mitte sellepärast et vana oleks otsa saanud, lihtsalt tuimalt sai töökorras asi vahelt ära võetud ja utiili visatud ning uuem ja võimsam asemele...


Kui algas muruniidukimaania siis ka meie tallu soetas isa MTD niiduki, niitis teine üle 10ne aasta julgelt ebainimlikult suuri alasid, paar korda sai kändu maitsta ning ikka ja jälle aeti vänt sirgu tagasi ja käis edasi, gaasihoob oli praktiliselt nii põhjas kui olla sai. Suht kole oli lõpus vaadata masinat seega soetati uus, see jäi heinamaa niitmiseks tiigi ümbert. Keegi seda heinamaalt üles ei viitsind vedada, seisis aasta läbi seal võsas, talveks vast visati mingi ämber peale, suvel polnud sedagi. Trossid jms oli juba ammu kinni roostetanud, seisma said jätta nii et lükkasid kuhugi suurema heina sisse... suri välja ja seisis seal järgmise korrani. Kevadel jäi ka suurvee alla...   aga see raisk käis ikkagi suvel edasi ja peale esimese murutraktori seotamist kadus sellegi niiduki viimane otsatarve ning otsustasime masina viimasele teekorrale saata, peale tulutuid katseid mootori piinu lõpetada sai lihtsalt lindiga üle sõidetud... mootorisse tekkingud lõhest paistis vastu täiesti närimata kolb, see oleks veel käinud palju-palju... 

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#40

Ei teagi kas tegu on masina väärkasutusega või mitte aga sihtotsatarbe pärane kasutusviis see ilmselt pole. Lühidalt otsisin enda suzuki baigile külgkorvi ning pakuti ühte aga selle diiliga tuli kaasa ka teadmata aja väljas seisnud panoonia. Miski ei liikunud, ei rattad ega mootor, kuna eelmine omanik oli lubanud masinat mitte utiili viia siis mõtlesin austada mehe lubadust ja ei tee seda ka mina, istutasin selle kivipeale postamendiks ja paigaldasin esilaternale led pirni ja led suunad ning led riba mootori valgustuseks ning seisab nüüd uhkelt väravas. Väärkasutus või mitte aga kena on vaadata.  Tagatulele oleks veel klaasi vaja siis saaks ka tagatule põlema. 

[Pilt: DSC_0760.JPG]

[Pilt: DSC_0762.JPG]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne