RAIPEKOTKAD TÕUSEVAD LENDU!
#81

Siin siis pilt sellest Pobist, millest jutt käib. Jaanuar 2003.
[Pilt: pob.jpg]
Vasta
#82

Sai siis täna käidud Pärnu EMEX is. Silma hakkasid kolm GAZ 51 üks mosse 402, 403 (või 407) ja teise seeria GAZ 21. Usinad töömehed olid need loomulikult tõstnud ka kõige kõrgemate virnade otsa.
Vasta
#83

Marttilt on tulnud info, et Jogevamaal l*heb voi on minemas vanarauda M402/403/407, sinist v*rvi. Ja koige t*htsam, et sinna on minamas ka VORMEL ESTONIA! Kui keegi n*eb neid kuskil, eriti seda vormelit, siis andku mulle teada, sest Marttil on arvuti katki.

PS. Vabandan, et mu t*pit*hed on vigased/puudu, sest olen siin hetkel olude sunnil \"Links\"iga.
Vasta
#84

Päevalehest siis:

Tuletõrjeauto viidi omaniku teadmata EMEXisse

TALLINN, 13. september (EPLO) - Teise septembri päeval teisaldati omaniku loata Kuusalu vallast Kiiu töökoja hoovi pealt mittesõidukorras olev tuletõrjeauto GAZ 53, mis viidi EMEXisse ja purustati metalliveskis.

Põhja prefektuuri pressiesindaja teatel tekitati esialgsetel andmetel sõiduki omanikule 12 000 krooni kahju.

Vasta
#85

Kommntaare võib lugeda ka siit:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...id=8596646
Hoidke Pärnu EMEX\'is ka silmad lahti:
http://www.parnupostimees.ee/130904/esil...050317.php

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#86

Veel üks tõestus,et EMEX-il on sügavalt p****i,mida neile pakutakse... Sad



Landy Kirjutas:Kommntaare võib lugeda ka siit:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...id=8596646
Hoidke Pärnu EMEX\'is ka silmad lahti:
http://www.parnupostimees.ee/130904/esil...050317.php
Vasta
#87

Paistab et mul vedas roppu moodi - nädal varem kui MB 190Dc -le käpa peale sain olid toredad onud käinud pakkumas, et lõikame lausa tasuta tükkideks ja viime kola hoovilt minema.


Mind ei koti aga kogu Jõgeva ümruse kotkad oleksin siis vaiksel tulel keetnud! (poisikesed olid peeglid juba niigi piistu pannud )
Vasta
#88

Lypsik Kirjutas:Marttilt on tulnud info, et Jogevamaal l*heb voi on minemas vanarauda M402/403/407, sinist v*rvi. Ja koige t*htsam, et sinna on minamas ka VORMEL ESTONIA! Kui keegi n*eb neid kuskil, eriti seda vormelit, siis andku mulle teada, sest Marttil on arvuti katki.

PS. Vabandan, et mu t*pit*hed on vigased/puudu, sest olen siin hetkel olude sunnil \"Links\"iga.
Ega ei ole keegi n\'inud neid kuskil vanaraua hunnikus_
Vasta
#89

Rakvere kolahunnikus paistis igasugu asju olevat. Rongiga sôitsin mööda, paar lohukstaotud muhku oli seal kindlasti.
Vasta
#90

Pärnu emexis (ma loodan, et keegi ei hakka jälle targutama teemal emex on suure tähega - see ongi nii plaanitud) Hakkas täna silma igavene hunnik erinevaid vanu põllutööriistu. Silma hakkasid niidumasinad Deering, McCormic ja veel miski pluss igast samas stiilis rattaid jne.
Vasta
#91

grahv Kirjutas:Pärnu emexis (ma loodan, et keegi ei hakka jälle targutama teemal emex on suure tähega - see ongi nii plaanitud)

Toetan Su keelekasutust täiesti.

Lihtsalt keele arengu loomulik rada on, et levinud pärisnimest (suure algustähega) tekib peale teatud pikka kasutust asja nimetus (loomulikult väikese algustähega). Vrd pendiks, mansardkatus, juugendstiil, martäänahi jms Smile

Ehk siis \"läks emeksisse\" = \"läks vanametalli kokkuostupunkti\", esialgu vähemalt siinses slängis ja olenemata kokkuostufirmast :-)

Ning last not least - minuteada ei ole Eestis olemas ASi EMEX, on Kuusakoski AS ja hulk teisi vanametalli kokkuostufirmasid.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#92

Mis vahet seal on, kuidas keegi selle vanaraua kokkuostufirma nime siin kirjutab. Peaasi, et on arusaadav. Kuigi grammatiliselt õige on vist EMEX, EMEX\'isse jne. EMEX on lühend nimest Eesti Metallieksport. Samamoodi on nt. Eesti Päevaleht lühendatult EPL.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#93

valdo Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Juba nagu Poolas kõik müügiks,müün kas või ema maha ,peaasi,et pappi saab.Siis läheb aastaid mööda ,siis võib olla saadakse aru.Ärge võtke toda isiklikult.Mulle meeldib ka raha aga mingi piir peaks ikse olema.See oli minu arvamus vanade asjade kokkuostu viimisest.

Nojahh. Ma ei saa aru inimesest, kes viib utiili tsaariaegse malmist kaunite keerukate nikerdustega komplektse ahjuukse, mida oleme harjunud tavaliselt mõisates või tolle aja peenemates majades nägema. Ukse sees kiri \"Zavod MARS. Kovno\" (st kaasaja Kaunas). Just niisuguse asja ma õngitsesin aga eelmisel nädalal EMEXi platsilt hunniku alt välja - komplektse, st alles nii raam, hinged kui ka välisuks/võreuks.

Oli küll kõvasti roostes ja esialgu ei käinud ükski liigend, aga veidi aega ja MoS2 mögi panid ta liikuma... Kui asjale veel roostemuundajat ja terasharja näidata kunagi ja kuumakindlat musta värvi, saab ta nagu uueks... Smile

Stiili järgi pakuksin asja valmistamisajaks 1860ndate aastate lõppu või 70ndate algust.
Ega sul sellest ahjuuksest pilti pole, oleks huvitaud esialgu selle nägemisest.
Vasta
#94

Smile Midagi siis ka vanast ajast, 1937:

[Pilt: vanaraud.jpg]
Vasta
#95

oli siis läinud emexi teed komplektne ja originaalne Scania Vabis, väljalaske aastaga 196.., sõitis omal jõul, oma viimse hetkeni.

Ja pole ka imestada, kuna utiilikaupmehed pakuvad parimat hinda, võrreldes kohalike lammutuste hinnaga, kes nõuavad kompensatsiooni, tehnika vastuvõtmise eest. Ehk vaadates EV suhtumist veokiomanikesse, kes sunnitud ainult omamise räigelt maksma.
Kas tõesti peab ka kergema vastupanu teed minema?
(kuhu jäid kõik LB80 huvilised?)


Vasta
#96

Nägin Tartus Vitamiini tänavas GAZ 51 vanarauakoormaga seismas. Loodetavasti tuli GAZ ikka omal jõul väravast välja, mitte ei tõstetud koos koormaga vanarauahunniku otsa.
Aga hunnik ise on vägev, paistab juba üle katuste tänavale. Üks DT-75 oli üsna kõrgele hunniku otsa tõstetud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#97

Jah, huvitavaid asju leiab vanarauast. Mina kruvisin ühelt vanametalli minevalt GAZ-21-lt maha esimese seeria iluvõre, esitiivad ja armatuuri.
Stangede kättesaamiseks mul kahjuks aega enam ei jätkunud.

Masina kerenumber oli 3657. Taastamiseks see siiski ei sobinu, ses kere oli täiesti kõdu.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#98

Aspelund Kirjutas:Jah, huvitavaid asju leiab vanarauast. Mina kruvisin ühelt vanametalli minevalt GAZ-21-lt maha esimese seeria iluvõre, esitiivad ja armatuuri.
Stangede kättesaamiseks mul kahjuks aega enam ei jätkunud.

Masina kerenumber oli 3657. Taastamiseks see siiski ei sobinu, ses kere oli täiesti kõdu.

Asp
Mis kandi vanaraua kokkuostus kogu tegevus toimus?
Vasta
#99

See oli Viljandimaal, ühe kohaliku külaelaniku kogumisplats. Kaks päeva hiljem oli plats puhas.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Muide, enam ei maksa EMEXit kiruda, sest uus nimi on firmal KUUSAKOSKI recycling.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne