Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub ?
#1
Exclamation 

See on vist meile kõigile selge, et kui kuskil elamutepiirkondades liigume on meil kaelad tagurpidi hoovides seisvate autode peale. Hullem on lugu siis kui saab ainult selle eesmärgiga ringi sõidetud mööda Eestimaad. Olen mõnikord nii teinud. Reeglina on hoovides seisvad autod roostes ja mittehuvitavad, alati tekib mõte, et mis masinad meil veel garaazides seisavad ?
Seega postitan teema kuhu võiksime lisada pilte erinevatest huvitavatest leidudest Eestis. Kevad on käes, digifotokad kaasa ja reportaaze tegema !
#2

Ma olen suur arhitektuuriajaloo- ja mõisahuviline ning kunagi sai (rumala peaga) võetud ette idee kõik mõisad (sekka ka kihelkonnakirikud ja linnused) läbi käia. Kujutamata ette, et neid on kokku üle 1300.

Nüüd, 6 aastat hiljem on see unistus mul teoks tehtud ja loomulikult olen viimase 6 aasta jooksul sellega seoses Eesti risti ja rästi läbi sõitnud, sh parajaid maakolkaid. Ja loomulikult on mul silmad lahti olnud ka vanatehnika osas ja näinud olen neidd vedelemas kahe sõnaga kirjeldatuna VÄGA PALJU.

Aga... arvestades http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=3429 öeldut ei ole see foorum vast kõige õigem asjade väljaütlemiseks. Või - siiski võib levitada pilte ja teavet, kuid jätta saladusse olulisim - asukoht?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#3

Valdo, tegelikult võiksid natuke rääkida küll mida oled oma sõitudel näinud. Asukoha ja muud sellised detailid peaks tõesti sinu teada jääma, aga natuke võiksid ju inimesi informeerida.
Pärast mõni leiab veel kauaotsitud masina.Smile

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
#4

Jätame asukoha koordinaadid siis välja, huvilistele saab neid jagada U2U vahendusel, ärme pea teisi konkurentideks vaid lihtsalt vahetame huvipakkuvat informatsiooni.
Riputan homme siia pildid enda väljasõidust paar nädalat tagasi.
Ootan teistepoolset aktiivset kaasosalemist!
#5

Foorumiruumi kokkuhoiu põhimõttel võiks pildid olla kuskil galeriis ja siin foorumis LINGINA!!!!
#6

Täna, 11.juunil2004 sôitis Püssi asulas vene invakäru! Valge, musta numbriga ja see uuem, kandiline versioon (IZjupiter350mootoriga?)
#7

Ma olen nende vanasõidukite pärast oma jalgratta esivaluvelje täiesti kõveraks sõitnud... jään liiga kauaks vaatama. Kui keegi Pärnus teab 966 seebikarbi asukohta võiks mulle PM asukoha saata.
#8

Maal käies hoian ka silmad lahti, nt üks kord käisin ja jäi sima Paz buss, tagant aknaid polnud, seal oli vahele pandud uks ja tagumine ruum oli tühi. Kui eelmine kord käisn oli kahjuks juba aknad ära lõhutud aga kerel üldse roostest pole. See sobiks ehitada reisi bussiks, kui on huvi siis U2U. Ma pole tegelikult päris kindel kas see on õige teema all( äkki peaks olema vanad bussid). http://www.pilt.ee/view/123486/
#9

Soobel Kirjutas:Täna, 11.juunil2004 sôitis Püssi asulas vene invakäru! Valge, musta numbriga ja see uuem, kandiline versioon (IZjupiter350mootoriga?)



Jupiteri mootorit neile tehases peale ei pandud.Peal on neil originaalis IZ-56 modifikatsioneeritud mootor(sundõhkjahutus,starter)
#10

Siis jäi veel silma uuem Gaz 24 mis alguses seisis ratastel ja isegi sisustus oli olemas aga nagu piltidelt näha oli juba katusel ja midagi polnud enam alles. Nüüdseks on autogi juba kadunud. http://www.pilt.ee/view/123503/
#11

Kas kellelgil teisel ei olegi midagi leidtut näidata. Järgmien kord kui käin maal ära ja kui on ilma siis lähen teen pilte veel ühest Zilist mis seisab metsa ääres. tegmist on põllumajandus versiooniga, all on väga lajad rehvid, siis on veel paar huvitavat autot.
#12

Võib olla valel leheküljel aga 20.06 avatakse Järva-Jaanis vanade vene autode varjupaik.Tollel vennal pidi olema 87 erinevat marki vene autot.Nii oli vähemalt kirjas JÄRVA TEATAJAS 17.06 04.
#13

Eks see vast nende pritsumeeste kogu...

loll on loll olla.
#14

tegelikult petss\'il õigus - see on tõesti tuve erakogu ja sellel pole vähimatki pistmist pritsumeestega. mees lubas et kui tal rohupinda vanade autode parkimiseks väheseks peaks jääma siis võtab lisa kartulimaast. Cool Big Grin
#15

Kui põllu peale, võib mulle ka tuua....Big Grin

loll on loll olla.
#16

Tsitaat:Jätkuvad Priitahtlike pritsimeeste päevad Järva-Jaanis
20.06.2004 11:00

Pühapäev, 20 juuni:

# 11.00 Vanaautode varjupaiga avamine - Lai 7 tagusel platsil.
# Seikluste raja läbimine korraldajate ja osavõtjate sõiduriistadega
# Vahumöll ja veesõda
# 13.00 Pikniku-tukas: saun, katla kapsasupp.
# Lõpetamine

Ege keegi ei tea kas see autode varjupaik on juba ära liigutatud sealt? Läheks juuni lõpus kaema kui alles.
#17

Käisin eile Järwa-Jaanis seda varjupaika kaemas.Mulle igatahes meeldis.Eriti vanad TA d ja muud bussid.Sääl on üks 401 ka veel kollase vene numbriga.Saingi 40 postitust täis koos endaga.
#18

ant87 Kirjutas:
Tsitaat:Jätkuvad Priitahtlike pritsimeeste päevad Järva-Jaanis
20.06.2004 11:00

Pühapäev, 20 juuni:

# 11.00 Vanaautode varjupaiga avamine - Lai 7 tagusel platsil.
# Seikluste raja läbimine korraldajate ja osavõtjate sõiduriistadega
# Vahumöll ja veesõda
# 13.00 Pikniku-tukas: saun, katla kapsasupp.
# Lõpetamine

Ege keegi ei tea kas see autode varjupaik on juba ära liigutatud sealt? Läheks juuni lõpus kaema kui alles.

Varjupaik on alles ja jääb sinna veel pikaks-pikaks ajaks....täieneb pidevalt
#19

PETSS Kirjutas:Käisin eile Järwa-Jaanis seda varjupaika kaemas.Mulle igatahes meeldis.Eriti vanad TA d ja muud bussid.Sääl on üks 401 ka veel kollase vene numbriga.Saingi 40 postitust täis koos endaga.
Väga tore. Homme/ülehomme siis oma digikaga külla sinna.
#20

Õnnetu GAZ-51 Hiiumaal:

[Pilt: 16.jpg]
[Pilt: 15.jpg]

Pildid on Hiiumaa päästeteenistuselt.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne