Metallist garaaziuste tegemiseks nõuandeid/jooniseid
#1

Plaanis endale metallist uued garaaziuksed kokku keevitada (ukseava mõõt ~2100x2500). Sisse- ja väljapoole kasutaks näiteks 2mm teraslehte.
Ukselehe sisemise raami teeks vast nelikanttorust, kuid millise konstruktsiooniga?
Kas hingede kohtadele peaks ukse sisse veel lisatugevdused keevitama?
Veel mingeid soovitusi?

Netist leitud üks näide:
[Pilt: 9398398_2.jpg]
Vasta
#2

Võib olla pilt petab aga soovitan tihedamalt keevitus punkte panna. Muidu hea lihtne pleki vahele kang lükata ning siis naks ja naks teha. 

Sõrestik ju ideeliselt väga toetkas. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#3

Siin oli paar aastat tagasi analoogne teema, mu mälu järgi üsna põhjalik, proovi kõigepealt see üles leida!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4

Korja lukutootja kirjadega augukatted jms. maha. Teistel pole vaja teada, mis lukud sa balti jaama turult või selveri lukupoest ostsid.
Kindlasti lisa polt-riivid ukse alla ja üles, näiteks pildil oleval ukselukul on selliste vertikaalsete riivide liigutamise "tugi" olemas.
Ukse piida sisse tee augud ja ukse külge poldid nii, et ukse sulgumisel toimub ka riivistus. See siis selleks, et isegi hingede läbilõikamise puhul ei kukuks uks eest.
Ühekordse katte kasutamise puhul tee raam nii tihe, et isegi katte lahtikangutamise puhul ei saaks ilma seebita sisse ronida.

Ma ei tunne kõiki termineid, mistõttu vabandan juba ette ebatäpse keelekasutuse pärast.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#5

(12-10-2015, 23:26 PM)Marko Kirjutas:  Siin oli paar aastat tagasi analoogne teema, mu mälu järgi üsna põhjalik, proovi kõigepealt see üles leida!
Ilmselt mõtled seda teemat: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=44704

Selle lugesin juba enne läbi, aga seal pole juttu uste endi konstruktsioonist. Turvalisuse lisadega olen kursis ja need saab kõik kenast juurde. Küsimus ongi, et millised uksed seestpoolt teha, et suure raskuse all ära ei vajuks vms. Ja samuti siis hingede kinnitamise küsimus. Oletatavalt ühe ukse kaal ikka kindlasti üle 50 kg (vb isegi ligi 100 kg, kui mõlemad küljed 2mm tersplaadiga katta).
Vasta
#6

Ära vajumise pärast ma ei muretseks, katteplaat kinni keevitatult hoiab selle ilusti nelinurkse. Mina teeks sõrestiku valmis, ühele poole plekk peale, siis vaataks mis kaaluga uks tuleb ning mõtleks hingede peale.
Vasta
#7

Mul ka umbes sellised nagu esimeses postis pildil.
Plekk on mõlemale poole peale keevitatud. Sees ilmselt penoplast. 

Nad on oma 10a kindlasti vanad, aga mingeid äravajumise märku küll ei näita, väga täpselt sulguvad.
Hinged, vist on ise treitud, päris võimsad (3tk per uks) ja külge keevitatud. Hinged võiksid kuskilt otsast ka lahtised olla - praegu on umbsed ja määrida on keeruline ja peab tungiga ust kergitama.

Täitsa mõnusad uksed on. 
Suvel, kui päike kütab, venivad pool milli suuremaks ja jalakäija uks ei taha enam oma ülitäpsesse auku hästi ära mahtuda.
Aga see pole seganud. Smile
Vasta
#8

Katteplekkide osas soovitakse 2+2mm plekkide asemel pigem 3+1mm, välja paksem sisse õhem. Meie tegime välise kattepleki ja raami ühenduse pidevkeevitusega ja sisemise pleki neetisime - vahel on vaja hiljem lukule ligi saada. Hinged võiks käia tugilaagritel, poe keevishingedel on laagrid komplektis aga keevitada neid väga mugav ei olnud - laager oli hingest endast laiem ja keevitamiseks jäetud nokad hinge küljes väikesevõitu. Määrdeniplid paigaldasime hingedele enne külge keevitamist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne