#1

Sain mõned hetked tagasi kätte oma vana kardi Svenssonis.(rekkameeste graafikud)Süda tilkus verd seda kodunt siia vedada,aga juba ligi 10 kond aastat vedeles kuuri all. SadKasutult)Omal ajal oli meil kapsamaa lähedal(Aravetel)kardirada,avatud kõigile.minu Põnnid kõik seal autosõiduristsed saanud.Siis aga erastati(ärastati)ja asi nii soiku vajuski.Nüüd aga kõigil muud hobid,suured ju kõik.Siin aga sõbral parasjagu 8 a.ne tehnikahuviline kutt,ja mis oluline,sõidukohti küll.PS.Kütti võtsime alati lennujaama tanklast,vist oli 20 LL
Tegu 100 cc.otsejooksu mootoriga,nagu püss Big Grin
[Pilt: 0110466529fd4ca.jpg]
[Pilt: 0110466531970b0.jpg]
[Pilt: 0110466533a727b.jpg]
Vasta
#2

Vägev kart.

Mis on üldse mõistlik ja taskukohane kardilahendus tänapäeva vahenditega?

1500€ raam ja 1000€mootor poest ei ole võimalik ega mõistlik. Sama hea, kui läheksin põllurallile homologeeritud wrc masinaga.

Samas nõukogudeaegseid raame aegajalt nagu liigub aegajalt. 
Mis mootori sinna peale võiks otsida?
Vasta
#3

(08-09-2016, 01:43 AM)kaarelj Kirjutas:  Vägev kart.

Mis on üldse mõistlik ja taskukohane kardilahendus tänapäeva vahenditega?

1500€ raam ja 1000€mootor poest ei ole võimalik ega mõistlik. Sama hea, kui läheksin põllurallile homologeeritud wrc masinaga.

Samas nõukogudeaegseid raame aegajalt nagu liigub aegajalt. 
Mis mootori sinna peale võiks otsida?

Oleneb,milleks karti kasutad.Kas tõsiseks ringrajasõiduks,hobiks,kellegi koolitamiseks jne.Mul oli üks 50 cc.pisike kart,millega kärutasime oma kapsamaal,murul,läbi kõigi väravate jne. Big GrinTurniirid olid vägevad,kuna vanustevahe võistlejatel oli ikka mõnikümmend aastat(plikad ja poisid segamini).Aga elamust nii,et tapab.
Samas,mingis võrriteemas täna mainisin,et mul vedeleb 175 cc. 3 e käiguline mootor.Pärit veel ühe minu kardi pealt.
PS.Kui Sa Mingiks Suumahheriks ei taha saada ,siis Su eelpoolmainitud summad on küll kasutatavad mõistlikumalt.
Vasta
#4

(08-09-2016, 01:43 AM)kaarelj Kirjutas:  Mis on üldse mõistlik ja taskukohane kardilahendus tänapäeva vahenditega?

Samas nõukogudeaegseid raame aegajalt nagu liigub aegajalt. 
Mis mootori sinna peale võiks otsida?

Oleneb, mis plaan Sul on. Kui tahad niisama kuskil oma lõbuks kärutada, siis oleks mõistlikum otsida mõni vana lääne raam. Enamvähem korralikud nõukaaegsed raamid võiksid jääda pigem retroklassi võistluskartide jaoks, kuna neid enam maailma juurde ei teki. 
 Kui aga huvi tõsisem ja ka rahakott just "puuga seljas" ei ole, siis tasub küll otsida nõukaaegst raami. Sinna peale siis kas Minski või 125 CZ mootor ja saabki retroklassi võistlusmasina. Liitud veel Harrastajate Kardisarjaga ning "fanni" on igaljuhul rohkem, kui niisama kuskil kärutades.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#5

Pigem leiutada endale ja tulevale põlvele teatav mototegevus. Rada ka mul lähedal.
Vaatasin, et põdrast saab mingeid vanu karte talutava hinnaga (400 kandis on valikus juba palju erinevaid Raket mootoriga isendeid).
See võiks olla niisama kärutamiseks piisav. Kõrgetasemelist võistlust nagunii ei sihi eales.
Vasta
#6

Kel huvi siis mul pakkuda Yamaha kt 100 mootoriga ja 2004 aasta Tony raamiga kart

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#7

Kuna 100 cc.otsejooksuga on ikka 9 a. poisile palju,aretan peale Vespa moto.Starteriga ja puha.Ilmselt kõik tuled ,viled led lahenduses kah.Loodan testisõidu ikka enne lund ära teha. Smile

[Pilt: 0110588561e2cad.jpg]
Vasta
#8

100 yamahaga hakkas poiss 10-neselt vaikselt harjutama juba.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#9

(25-10-2016, 07:23 AM)hundu615 Kirjutas:  100 yamahaga hakkas poiss 10-neselt vaikselt harjutama juba.

Viga pigem otsejooksus.Rajal jääb seisma mingil põhjusel,siis muudkui lippa appi,käivitama. Sad
Vasta
#10

(08-09-2016, 01:29 AM)linnuke Kirjutas:  ...
Omal ajal oli meil kapsamaa lähedal(Aravetel)kardirada,avatud kõigile.minu Põnnid kõik seal autosõiduristsed saanud.Siis aga erastati(ärastati)ja asi nii soiku vajuski
...

On ju praegugi rada: https://aravetekeskus.wordpress.com/kard...kardirada/ Või oli toona rohi lihtsalt rohelisem? Ja kütus odavam...

Karditoorikuid peaks ju ometi liikuma. Kui valmis asja ei jaksa osta, tuleb ise rohkem liigutadaWink


Kuda otseveomootoriga kardil start toimus? Lükati stardist minema ja enne finišit ei peatutud?
Vasta
#11

(25-10-2016, 09:04 AM)v6sa Kirjutas:  
(08-09-2016, 01:29 AM)linnuke Kirjutas:  ...
Omal ajal oli meil kapsamaa lähedal(Aravetel)kardirada,avatud kõigile.minu Põnnid kõik seal autosõiduristsed saanud.Siis aga erastati(ärastati)ja asi nii soiku vajuski
...

On ju praegugi rada: https://aravetekeskus.wordpress.com/kard...kardirada/ Või oli toona rohi lihtsalt rohelisem? Ja kütus odavam...

Karditoorikuid peaks ju ometi liikuma. Kui valmis asja ei jaksa osta, tuleb ise rohkem liigutadaWink


Kuda otseveomootoriga kardil start toimus? Lükati stardist minema ja enne finišit ei peatutud?

1.Aravete kardirada hoorati paarteist aastat tagasi kohalike rullnokkade poolt ära.Siis rada suleti.Kinni oli ikka aastaid kuni lõpuks erastati,ärastati.Nüüd seal hobikart. Smile 
2.Karte mul küll.Vt.eelnevaid postitusi.
3.Lükata oli suht raske,paras kompress ikka taga.Tõsteti tagaots üles,siis paar jooksusammu ja maha.Suurem mees suudab nii ise käivitada ja peale hüpata,poisikesed paraku mitte... Sad Ja kui jääb seisu kaugema siis ......
Vasta
#12

Aravete kardirada on jumala heas korras,ei ole ta ka eraomandis,on antud rendile,samuti ka ümbrus,seal ühed parimad hobikad ja oma kardiga sõit on 30 eur päevas raja kasutamise eest.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#13

(25-10-2016, 12:19 PM)hundu615 Kirjutas:  Aravete kardirada on jumala heas korras,ei ole ta ka eraomandis,on antud rendile,samuti ka ümbrus,seal ühed parimad hobikad ja oma kardiga sõit on 30 eur päevas raja kasutamise eest.

Ära pane pahaks aga mina rääkisin aegadest,mil Sina veel koolipinki nühkisid Smile Smile
Vasta
#14

Sa siis juba 1 jalaga hauas jah? Mina olen sel rajal ka vene aeg võistelnud.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#15

(25-10-2016, 15:04 PM)hundu615 Kirjutas:  Sa siis juba 1 jalaga hauas jah? Mina olen sel rajal ka vene aeg võistelnud.

Aga tubli ju.Vene ajal oli ta tõesti OK. Smile See vahepealne värk oli......
Vasta
#16

Ja viimati võistlesin augustis 2016 siis oli ka veel kõik korras.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#17

(25-10-2016, 18:59 PM)hundu615 Kirjutas:  Ja viimati võistlesin augustis 2016 siis oli ka veel kõik korras.

Ca.20...22 a.tagasi kärutasid minu jõmmid seal.Peale seda oli hulka aega Piibe mnt.pool tõkkepuu ees. Sad.Kõik ülejäänu kohalike jutu alusel.
Vasta
#18

Pilte ei näe

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#19

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=41825

Kunagi tegin siia sellise teema

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#20

Minu jõmmid 20 a.tagasi Aravete rajal
[Pilt: 01106146778523b.jpg]
[Pilt: 01106146857aabb.jpg]
Ja vee peal
[Pilt: 01106147071565e.jpg]
Kõige tähtsm oli ikkagi motivatsioon.Kõik said nimelise karika
[Pilt: 01106147553e317.jpg]
See oli kõik 20+ a.tagasi Nüüd juba kõigil omad pered ,hobid jne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne