ARK sunnib taas andmeid korrastama
#41

tcumen Kirjutas:Tegin siis omad asjad korda ja läksin kohalikku kontorisse. Seal vaatas kohalik spetsialist paberid ja käru üle. Tallinnast kirjutatud paprite kohta küsimusi ei olnud, aga käru kohta oli!
Ise tegid? Sa oled keevitaja?Haa, kuskohast materjal pärit on?Varastasid?
Ja ükski seletus ei aidanud, et olen asja kokku ehitanud varuosadest ja jääkidest. Lõpuks kraapisin vajalikud dokumendid siis takkajärgi kokku ja sain asja registreeritud.
See on räme rikkumine ARK tegelase poolt. Praeguste seaduste järgi ei pea sina tõestama oma süütust vaid kahtluse korral peab ametnik-kohus tõestama sinu süü.
Teisiti öeldes, kui käru vastas nõuetele, ei pea sa esitama mingeid tõendeid materjalide päritolu kohta. Kahtluse korral peab ARK tegema avalduse politseile, et oli selline kahtlane käru... Ei mingit moraali lugemist ja nõudmisi, nagu sulle tehti...
Nõuka ajal oli, et kui ehitasid maja, pidi vastuvõtukomisjonile olema esitata ostutsekk iga telliskivi kohta...
Vasta
#42

Kolmepoolese E30 nad võivad jah üldiselt läbi hammustada, seda mudelit liigub (või vähemalt mõnda aega tagasi liikus) ju üüratu hulk. E21 puhul ma läheks külma kõhuga kohale ja kehitaks õlgu et mina ei tea midagi Smile seda muidugi juhul kui mootorikäpad jms väga isetehtud välja ei näe.
Vasta
#43

peab seal üldse mootor peal olema? Kui ma Civicuga käisin , siis nad ei tahtnud sest mootorist midagi teada. Ütlesin ainult et 1,2 peaks olema ja vaats arvutist et ah mingi 44kw on ju sobib.
Vasta
#44

marauder Kirjutas:peab seal üldse mootor peal olema? Kui ma Civicuga käisin , siis nad ei tahtnud sest mootorist midagi teada. Ütlesin ainult et 1,2 peaks olema ja vaats arvutist et ah mingi 44kw on ju sobib.

Ma telefonis ütlesin ka, et pole komplektne, pool mootorit on puudu. Selle peale vastati, et no kui pool on peal ja see on pool on "õige", siis sobib.
Eks see vast sõltub konkreetsest büroost ja ülevaatajast ka kindlasti, olen ise samuti kuulnud/lugenud, kuidas ilma mootorita on tehtud registreerimiseelset ülevaatust.
Vasta
#45

Kui sa võtad pea ja kollektorid maha, siis vaevalt, et nad aru saavad. Ei tahaks uskuda, et keegi kolvikäigu ja silindri läbimõõdu alusel viitsib kubatuuri arvutama hakata. Palud koos omaniku vahetusega teha ümbervormistamine 1,8 -> 2,5. Teoorias võidakse nõuda ka pidurite upgrade'i
Vasta
#46

Mingi 250 või 350 krooni eest saab ARK tegelase koju autot üle vaatama kutsuda. Tõstad näiteks selle 3.5 korraks maha ja laenad bemmiklubist kellegi käest 1.8-se auto kõrvale seisma Smile

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta
#47

Väidetavalt on k.o. aastast kojukutsete tegemine lõpetatud ARK-i poolt.
Vasta
#48

Mul on autot ülevaadatud (kojukutsega), millel üldse mootor puudus! Teine asi, et tal ka TÜVi polnud... Et siis ümberregimiseks peab olema auto sobiva kerenumbriga, TÜVi säilimiseks - ka nõudmistele vastav.
Vasta
#49

ruut Kirjutas:Väidetavalt on k.o. aastast kojukutsete tegemine lõpetatud ARK-i poolt.

http://www.ark.ee/atp/index.php?id=231

Registreerimiseelne ülevaatus


Sõiduk tuleb esitada registreerimiseelsele ülevaatusele:
- enne registreerimist;
- kui muutuvad sõiduki andmed (nt värvus);
- kui sõidukil puudub VIN-kood.

Kui traktori, liikurmasina, väikelaeva või alla 12-meetrise kogupikkusega laevaga ei ole võimalik sõita või tuua sõidukit ARK büroosse, on võimalik ARK spetsialist kohale kutsuda. Sõiduki kontrollimiseks ARK spetsialisti kohalekutsumise korral tuleb tasuda riigilõivu 350 krooni iga ülevaatusele esitatud sõiduki/aluse eest.

Registreerimiseelsel ülevaatusel tuleb esitada järgmised dokumendid:
- registreerimistunnistus;
- soetamise dokument ja/või volikiri (kui esitaja ei ole sõiduki registrijärgne omanik/kasutaja);
- isikut tõendav dokument.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne